Prvi InGrow - 2xAK48 Auto & HPS250

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Sretno, zanimljivo ce biti pratiti razvoj dogadjanja, koja zemlja vise paše ovoj vrsti. Savjete si dobio, neke važne i više puta, laganini, svi smo to prošli, i prolazimo svaki puta, samo drugi put imas joks u ustima, milina je jos veća a i biljke bolje razumiješ.
 
20.08.2016
65
187
33
44
@1310, hvala. :) Za sad su prilicno izjednacene, i bas iz tog razloga sam koristio dve vrste zemlje, da vidim u kojoj ce bolje da se razvijaju. Imam i Florabella-u ali nazalost nisam mogao da dodam i trecu saksiju zbog prostora... No, bice prilike, nadam se. ;) I naravno, jedva cekam da imam nesto kvalitetno, mojih ruku delo, pa sa dzoksicem u ustima gledam kako se sledece generacije razvijaju. :)

@Raconja, hvala! :)

Samo da javim da sam ih juce izvukao iz jiff posuda. Uhvatio jiff za obod i lagano podigao a onda samo pocepao, islo je prelako jer su saksijice bile jako vlazne. Iznenadilo me je da su obe biljke imale dugacak koren koji je na 2-3 mesta prosao kroz zidove i dno saksijica.... Mozda i nisam morao da ih vadim. Ali dobro, ovako ce se verovatno slobodnije razvijati. Od tog presadjivanja su obe biljke malo usporile pa juce nisu ni mrdnule manje-vise, danas vec opet krecu i razvija se treci par listova polako (drugi par hrapavih, prvi je par "mlecnih" :D ).

Toliko za danas, za par dana cu uslikati nekoliko slika da vidite kako napredujemo. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Dobro to ide za sada i želim ti sretno do kraja :)
Ne kužim samo šta si zeznuo sa ph-metrom?
Prvo ga uroni u 4.01 i na njemu šarafćem namjesti tu vrijednost.
Onda ga isperi u dest.vodi,pa uroni u 6.86 i naštelaj na toliko.
Nakon toga ga isperi u dest.vodi i testiraj prvu otopinu i trebalo bi pokazati 4.01.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
@t@mara, hvala. :)

A sto se tice PH metra - ovaj je neki drugaciji model, nema srafica vec se kalibracija radi preko "Cal" dugmeta. Po uputstvu, pise da se prvo uroni u 6.86 i kad pokaze tu vrednost ne gasi se vec samo ispere i onda uroni u 4.01 gde prvo (valjda) pokaze 6.86 pa se onda zadrzi "Cal" dugme i onda pokaze 4.01 i to je to. Ipak, ja sam nesto ocigledno zeznuo jer je kod merenja rastvora 4.01 metar pokazao preko 7... Kontaktirao sam prodavca i poslace mi nove rastvore tako da cu ovih dana opet probati da ga kalibrisem kako valja. Do tad ide kupovna voda uglavnom :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A moguće onda da je nešto zeznuto na njemu ili su praškovi.
Oni ti se isto miješaju sa dest.vodom...valjda jesi tako :)
Ma uglavnom...bitno da su biljke zdrave,a ovo ćeš valjda brzo riješiti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Mudro zboris @t@mara, bitno da biljke napreduju a ostalo cemo u hodu resavati. ;) I da, sa destilovanom sam mesao, ali... Videcemo, mozda je i sam metar los, kad stignu novi rastvori utvrdicemo. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
20.08.2016
65
187
33
44
Dobro vece, dobri ljudi. :)

Pre par minuta je bilo ravno 12 dana od kako su obe biljke izasle na svetlost lampe. Do juce su zalivane iskljucivo vodom (0.75l po saksiji, svaka 2-3 dana) a juce su prvi put dobile i malo vitamina i hrane. :) Posle dosta citanja i pracenja, izgleda mi da je (vecina) kolega zadovoljna HESI djubrivom pa sam zato i kupio (Plantella ce cekati leto) Starter Pack i po tablici izmuckao sta treba za 2. nedelju u 0.75l (po 0.75l za svaku) vode i zalio ih. Za ovih 24 sata nisam primetio nista goru situaciju, cak mi se cine i malo lepse, mada je to mozda samo trip. ;) Kako god, stanje je redovno, leva biljka (Compo Sana) je visoka 6.5cm (raspon najvecih listova 19cm) dok je desna biljka (PotGrond H) visoka 6cm (raspon 16cm). Temperatura u boxu dok radi lampa je od 25 do 30 dok je vlaga od 40 do 45 - u toku noci temperatura je od 19 do 22 a vlaga 55-65.

Imam par pitanja pa ako neko hoce da pomogne voleo bih da cujem odgovore. :) Naime, da li je dosta vode 0.75l na dva-tri dana? Kad posipam vodu, ispod biljke u Compo Sana-i iscuri malo (mozda 50-100ml) dok ispod druge biljke ne iscuri nista (iste rupe imaju saksije). Drugo, da li ima potrebe da menjam rezim na 20/4, posto je trenutno 18/6? Da li se dovoljno dobro i brzo razvijaju? I trece - ako neko zeli da bude "kum" mojim curicama, pisite predloge. :D Dosadilo mi da ih zovem Compo Sana & PotGrond ili leva i desna. :D

hesi1.jpg temp1.jpg compo1.jpg pot1.jpg obe1.jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ne zamaraj se količinom vode,jednostavno zaljevaj sve postepeno.
Ne da istreseš sve odmah,nego polako.
I neka iscuri dolje.
To će zemlja popiti nazad.
Režim ja osobno nebi mijenjala ali stvar je izbora i nije greška kako god odlučiš.
A imena.....hmmm ajd smislimo nešto već :D
Ubiti ova lijevo neka bude Tamara hehehe
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
16.07.2011
197
180
43
Neka bude Slađa :)

pazi samo na visoku temperaturu i malu vlagu jer tada dolazi do invazije spajder mitsa a to ne bi želeo veruj mi... mislim, ne daj Bože tu smo, ali ta jebada, njih ukloniti, ufffff...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Pre svega, da se zahvalim kumi @t@mara & kumu @Gerber(N)Radič - biljke su krstene, Tamara & Sladja. :thumb:

A sad malo o desavanjima. :)

Danas je 15. dan zivota biljaka, malopre (pre paljenja sijalice) po drugi put su dobile HESI (po tablici) u 0.75l vode (svaka). Tamara je visoka 11cm sa rasponom (najvecih) listova 29cm dok je Sladja malo manja - visina 9cm a raspon 22cm. Iz tog razloga sam sinoc rotirao posude pa je Sladja dosla na Tamarino mesto, da vidim da li se Sladja sporije razvija zbog pozicije i svetla. ;) Dosta je hladno vreme ali su temparature u boxu (po meni) odlicne - dok radi sijalica 24-28, kad ne radi 18-20 dok vlagu drzim na 40-50% danju (60-65%) nocu uz pomoc ovlazivaca. ;)

Evo i slika - pogledajte sliku broj 2, na kraju lista se vidi malo zute boje. Da li nesto lose radim ili je to zato jer dodiruje zemlju - prosudite i kazite. :)

tamara1.jpg tamara-list.jpg sladja1.jpg obe1.jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hehe ne opterećuj se time,sve je ok i dobro izgledaju.
Samo tako dalje :D
I da.....pazi mi imenjakinju ko oči u glavi....inače slijede sankcije smiley9934
I ako je Slađa pretekne isto neće biti dobro :rolleyes: hehehe
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Lijepo i zdravo izgledaju :) Najvjerojatnije je zbog dodirivanja zemlje ali nista strasno, inace malo okopas centimetar ispod listova ako vidis da diraju zemlju, ili zalijes pa se sami uzdignu :cool23:...Ocito ce nam biljka Tamara svima biti favorit..Bas se pitam zasto :D Pozdrav Tamara :ljubav::lol:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav koleginice i kolege. :)

Pre svega da se zahvalim svima na odgovorima, najjaci ste! :thumb:

Nije proslo mnogo od proslog update-a, ali ima novih desavanja pa da podelim sa vama i vidim sta mi je ciniti. ;) Danas je 19. dan od kako su biljke izasle iz zemlje, od proslog update-a je proslo 4 dana i biljke su juce dobile samo vodu (po 0.75l obe). Rastu obe prilicno dobro, trenutno je Tamara visoka 19cm a Sladja 18, dok je kod obe raspon najvecih listova oko 33cm i vec su premasile saksije. :) Lampa je na 20cm od vrhova, temperatura i vlaga u boxu: 25-28 & 45-55% kad radi lampa, 18-21 & 55-70% kad ne radi. Polako pocinju da mirisu i kad se udje u sobu bas se prijatno oseti, pa me tera da ih stalno gledam i njuskam. :D I sad, od cestijeg njuskanja i gledanja, zapazio sam da su se kod obe pojavile pistile ili kako se to vec zove - tanka, svetlo -zelena, skoro bela nit koja lici na dlacicu. Kod Sladje ih ima vise (4-5), kod Tamare sam video samo jednu. Da li to znaci da pocinju da cvetaju vec? :zvezda:: Slikao sam to, nadam se da se vidi dobro pa procenite. ;) Ako pocinju da cvetaju, da li treba da krenem sa HESI preparatima za cvetanje odmah? I da li treba da ih nekako vezujem (LST), to nikad nisam radio pa sam cekao kao da porastu da imam sta da vucem i vezujem?

Evo slika, svaki komentar je dobrodosao. :thumb:

tam1.jpg sla1.jpg obe1.jpg obe2.jpg pf1.jpg
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Mogao sti krenit sa lst-om vec prije par dana.. :cool:!! Ja bi tu opalio pol doze dusika da budes siguran da ne moze manjkat u cvatu,zajedno sa dozom boosta!! Nakon toga cista voda te zalijevanje poslije toga pola doze blooma.. Pa pratis.. :confused: smiley9934 :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Pozdrav prijatelju, malo zakasnio, ali uredno pratim i bas me zanima kako ce to ispasti, jer ja sam ove god.imao u autu ak 48 auto od nirvane, zanima me kako ce ispasti u indoru ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10