prvi pc box cfl grow - divljakuša by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
stavio na klijanje 2 sjemenke nepoznate vrste,iz panja.neću si odmah sve jetice upropastiti. :)
ova mala je uvenula,izgleda da je mjesto u tegli stvarno ukleto. :)
mužjaka ću držati pod svjetlom dok ne budem novo sjeme stavljao u zemlju,da još malo naraste,pa ću probati maslac.
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
209
648
93
Evo sad sve procitao i mogu ti reci sretno u ovom growu, nadam se da ces ih okusiti za koji mjesec . Samo polako i pratim te do kraja, vrlo zanimljivo. :)
 
22.01.2011
32
6
0
38
Pa dobro čovjeće jesi ti normalan? Dnevnik si počeo u 1. mjesecu sad je 4. i opet stavljaš na klijanje te falš sjemenke. Znači več treču ratu za struju si dobio. Naruči sjemenje, imaš za 100 kn 5 fem komada pa sadi do mile volje, a ovu divljakušu baci u 3pm jer joj je tamo i mjesto!
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
209
648
93
Uzeo je covjek auto jet47, samo ne razumijem zasto ih ne zelis trosit... Trebo si stavit 2x jetice i promjenit zemlju ako nisi. AS
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@ponočni:ovo mi je prvi box i prvi počeci growanja,radije ću ovako saditi dok se ne uvježbam,lako ću poslije naručivati,imam ja to u planu,ali ne želim sad davati pare a moguće je da neće uspjeti,vidiš da krećem 4.puta ispočetka.ova divljakuša je bila u jebeno dobrom panju i sigurno nije bilo kakva marihuana,sjećam se da je bila milina za šitpu taj panj.

@sssh: ostale su mi još dvije sjemenke jetica,pa bih s njima pričekao dok ne steknem iskustvo,da budem siguran da će biti nešto od njih,ovo je sve trening i uvježbvanje,ali sam eto otvorio dnevnik baš zato da vi koji želite dajete savjete,bodrite,podupirete me jer mi je tako lakše i prebroditi neuspjehe koji su se počeli nizati. :) ali priznam da je smiješno (bar meni) da na 7 stranica mog dnevnika najveći uspjeh je prebacivanje režima svjetla na 12/12 i uzgajanje pravog mužjaka,hehehehe.al bit će,znam da ne ide sve preko noći,mora i mene jednom posrat. ;)
 
22.01.2011
32
6
0
38
Ok, samo sam htio pomoč. Meni ovo nema smisla, a i za 3 mjeseca si več mogao viditi šta sve biljki odgovara, a šta ne. Meni je bolje za 100 kn kupiti sjemenke nego pake ili šta več ali na tebi je odluka.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
frende,shvaćam ja što želiš reći i nema greške u tome što govoriš.ali poanta je u nečem drugom:
ne znam jesi li čitao po redu dnevnik ili letimično,ali u ova 3 mjeseca sam se susreo sa raznim situacijama:loša zemlja,loše sjeme,biljke koje sam shebao svojom greškom,ukleto mjesto u tegli :icon_lol:,loš setup na početku,problemi s temperaturom,muška biljka i sl. mislim da su mi ova 3 mj. uhodavanja bila korisna jer sam skužio kako šta treba napraviti i sad sam bogatiji za neko iskustvo koje će mi koristiti u daljnjem bavljenju ovim hobijem.čak mi je u jednu ruku i drago što događaji idu ovim tokom,znam da ću na kraju uzgojiti biljku koju ću popušiti,i nije mi greda jel to za 3 mjeseca ili 3 godine (dobro,3 godine je previše,ali mislim da kužiš šta hoću reći).
ako ništa drugo,ovaj dnevnik može poslužiti kao ogledni primjerak kako od totalnog početnika postati badassmotherfucking pc grower :eyebrows:,naravno kad nešto uzgojim.
 
22.01.2011
32
6
0
38
Da sam na tvom mjestu prvo bi uzeo kvalitetne sjemenke. Imao bi puno manje problema. Preko dana bi skinuo prednju stranu i samo naslonio na box tako da biljka ima više zraka, a i temp. bi se smanjila. Sretno.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
temperatura je riješena prije ohoho vremena,vidim da nisi baš čitao dnevnik,a i box mi nije hermetički zatvoren,pa ima zraka.a temperatura se ne penje iznad 25 stupnjeva.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ma samo opusteno, ne daj se iznervirati.
Teraj po svome i uci polako.
I ja moj radim vec 5-ti mjesec i ima jos sigurno 1 do kraja.
Sretno i polako.

p.s. mozda da probas da bacis 5-xy sjemenki, pa kako se polako razvijaju, tako im povecavas saksije, pa kada prebacis na 12/12 vidis ko je ko, pa ko prezivi
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
nastavljam dalje:)

dvije posude,16x16,nepoznato sjeme,dosta skučeno u boxu,ali sumnjam da će obje biti ženske,pa ću vrlo vjerojatno nastaviti s jednom posudom.ako će obje biti ž onda ću nešto smisliti.

wish me luck :spliff:


2.dan 12/12

 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Drži se naučenog i pazi sad,nema tu sreća,nesreća samo znanje i iskustvo.Iskustva si bar nešta stekao a sreća ti je potrebna samo da ti biljke budu ženke i to je to.I vidim da si odmah stavio na 12/12 sa plavim spektrom.Po mom mišljenju nisi baš to dobro napravio jer će ti iovako trebat bar mjesec dana da procvijetaju a razvit će se slabije nego sa 18/6 režimom ali pošto je pc grow u pitanju onda stavi crveni spektar i supercropaj biljku nakon neki 2 tjedna,na taj način ćeš joj usporit rast a biljka će se u međuvremenu granat što na kraju lst-aš.Za one koji ne znaju supercroping je takozvano štipanje biljke,uštipneš biljku na stabljiki između internoda dok nečuješ da stabljika krcne (bez straha) tako joj omogućavaš bolji protok kisika i usporavaš joj rast.Nakon nekog vremena ti se pojave gule na mjestima gdje si štipao i to ti je to...Sretno sa biljkama.:sun2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sretno farmeru, zivaca imas, sad vec i iskustva, mora ispasti ok ovog puta, imao si onu predivnu al ispade musko, sad je red na zensku... iste posude i ja ima u pc-ju i odlicno su se pokazale, al spremi se na topping i lst, kad krenu rastu ko lude
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@Domaja: nije plavi spektar,sve su žarulje 2700k,a čini mi se da su one dobre općenito za uzgoj.
@Power: lst svakako planiram raditi,a topping moram dobro proučiti da ne bi bio FIM :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ganja_farmer je napisao(la):
... lst svakako planiram raditi,a topping moram dobro proučiti da ne bi bio FIM :)

nista ne brigaj, fim je teze ubosti kako treba ;) samo secnes grancicu izmedju dva sprata i sve ok :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ganja_farmer je napisao(la):
@Domaja: nije plavi spektar,sve su žarulje 2700k,a čini mi se da su one dobre općenito za uzgoj.

Jedno je kad radiš vegetaciju sa HPS-om od 250 ili 400W pa imaš lumena ko u prici a drugo kad vegetaciju odrađuješ sa štednim žaruljama crvenog spektra...za prvo sam u više navrata procitao da vege odradi za drugo do sada još nigdje...ako griješim neka me iskusniji isprave pa da zakljucimo to sa spektrom.

Ne kažem da se nemože ali pitanje koliko ce brzo napredovati i koliko ce trebati držati u vege fazi da bi biljka izvukla bar približan maximum???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
za pc je crveni spektar ok, nema tu bas puno prostora za neku vegetaciju, imam utisak da vise igra ulogu rezim svetla, moje su pod crvenim u pc na 18/6 pa 14/10 odradile svoj plafon (znaci udarale u lampe, bez lst-a, topping pred kraj), sad se sele napolje pod hps... nema sanse u pc bez lst sa nekim klasicnim strain-om
 
14.04.2012
28
0
0
34
Evo ja sam krenuo radit PCbox nisam htio radit novu tema samo zbog par pitanja pa sam se odlucio ovdje ukrpat.
Dali bi ja recimo mogo stavit dvije cfl 20w 2700K na dno kucista i 2 takve na strop kucista pa da mi biljka pomocu LST-a raste vertikalno izmedu njih?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.