Prvi pokusaj :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.07.2013
37
61
0
Evo bas danas napravih nalog cisto da bih postavio par slicica iz zelje da razmjenimo iskustva i dobijem savjete iskusnijih posto mi je ovo prvi uzgoj, iako nemam bas mnogo iskustva ni u ovakvom vidu social net stranica, ali znatizelja je mnogo jaca.

Ne bih mnogo paznje posvetio prici sada na pocetku teme, ostavicu slike da kazu same za sebe... medjutim jedino pitanje koje me u ovom trenutku zanima je da mi neko potvrdi da li sam ja to dobio od 2 sjemena i indicu i sativu, hocu reci biljke koje vuku na indicu i na sativu; (moje misljenje po mom nekom laickom pogledu na izgled listova). Hvala unaprijed drugari, oko detalja mozemo i kasnije. cheers

6a6i.jpg



abf3.jpg



9o6u.jpg



r9az.jpg



1xmq.jpg





PS: danas su one malo vece, dobile listove na spojevima grana i stabla.
 
10.07.2013
37
61
0
Iskreno, stvarno nisam siguran. Mislim da su krenule negdje pocetak maja. Bojim se lupacu jer se ne sjecam najbolje, uglavnom znam da sam malo okasnio..
U pocetku, prije presadjivanja imale su citav dan sunca i lagano gnojenje...i ja sam bio iznenadjen koliko su brzo nabujale, pogotovo ova desna



Nadam se takodje i ja, samo im daj dovoljno sunca i vlage.. bice dobre vjerujem ;)
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Jako lose da,u 2mjeseca neke nateraju prekometar i 20 cm...Ali ajd posto ti je prvi grow jako ljepo izgledaju,imas jednu indiku i jednu satvi,a ta sativamkoa da je neki hibrid..
Kakvu zemlju koristis u tim kantama,i ako su vec vani zasto ih direkt u zemlju nisi zapuo,imat ce vise mjesta za korijenski sustav iako ni te kante niasu lose,ali ces morat kad narastu onda svaki dan zaljevat ako su vani...
S cim si gnojio
i koja ti je zemlja
 
10.07.2013
37
61
0
Ovako drugari,vec sam rekao da ni sam ne znam kada su krenule, vrlo je lako moguce da sam fulao u procjeni i do 20 dana (na terasi gajim 10ak vrsta zacinskog bilja pa ne mogu sve to da pohvatam)..Nakon presadjivanja i stresa imale su i taj period stagniranja od 10 cak 15 dana, u tom periodu morao sam i da ih okresem za donje grane gdje su listovi bili na pola suvi a vidi se na slikama da su pri vrhovima i ovi sto su bili iznad njih..., Tako da moguce je da su tu izgubile vrijeme na rastu..
.
Sto se tice zemlje i gnojenja ovako stoje stvari... Proljetos sam oko voca u dvoristu bacio stajsko koje sam sa zemljom 2-3 puta okopavao... tu zemlju sam prosijao, iako je bila vec trusna od okopavanja i djubra, pomjesao sa pijeskom i stavio na donju trecinu kante od jupola koja je 25l koliko ja znam.. U sredini je isla samo ta zemlja pomijesana sa jos malo ali golubijeg djubra i na gornju trecinu iskoristio sam humus za cvijece,odnosno supstrat koji sam uzeo u cvjecari - tako u obe kante. Pokusao sam da nadjem perlit na mjesto pijeska koji sam iskoristio ali u prodaji sam nasao samo u vrecama od 50kg, mada nije bilo skupo ali nisam znao sta bih sa viskom.
Kod zalijevanja koristim prskalicu za prasenje biljaka u kojoj sam izmijesao vodu i ekstrakt koprive - kopriva koja je stajala 10ak dana u vodi, cak se usmrdila - inace cuo sam da pored toga sto je dobar zastitnik, insekticid jako je dobra kao gnojivo koje ujedno sa vodom u omjeru 1dl na prskalicu od 5l dajem biljci preko lista iskljucivo po noci, znaci biljku zalijevam navece prskajuci je kompletnu i pustajuci da se voda sa nje salijeva na zemlju. 3 dana sedmicno dobije jednu manju casu rijetko razmucenog golubjeg djubra u blizini stabla..

U zemlju nisam htio da pobadam iz tog razloga jer su mi ovako mobilne i sto je jos bolje od sobe su mi daleko 20 koraka, u suprotnom morao bih da gledam gdje i kako jer u dvoristu nemaju mnogo privatnosti.



Potrudicu se da sutra stavim nove slike pa ako ko moze po svojoj procjeni izgleda biljke i ovog opisa koji sam prilozio da kaze koji konkretan i koristan savjet.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Nije los miks zemlje svkakao,ali mogo si kupit terru magmu ili composanu umjesto sa se hebes ovako,ali ajd dobro je to.
Bilo bi dobro kad bi topiro biljke,svakako ces veci prinos imat,a nakon sto nateraju grane povezi ih sa spagom(LST),dobro bi doslo da jos posadis koju biljku iako je vec kasno zato,jer ako dobijes obadve mudonje onda si u banani.
To sa koprivom je dobro,trebo si drzat 2 tjedna da se usmrdi do kraja,i stim poljevat zemlju a ne folijarno koristit jer na taj naci je slabiji doprinos.
Ako ce koristit koprivu kao insekticid onda svjezu koprivu uberi oko 1kg svjeze i potopi u 10l vode i drzi 24 sata ne vise jer preparat gubi moc kao insekticid i onda sa tim spricaj..
Ako imas problema sa bubama a ne zelis se sa kemijom hebavat,moes sa cesnjakom,feferonkama,sa masom radit pesticide i organska fnojiva.
Nemoras ih svaki dan zaljevat,zaljevaj svaki 2 3 jer ako biljka bude stalno dobivala vodu postoji mogucnost da otrune korijen jer jos nisu jako velike pa ne uzimaju toliko minerala i soli iz zemlje,a na taj nacin ako ne zaljevas korijen se siri i ide prema dubljoj zemlji ukoliko je povrsinski suha da bi pronasao vodu,tako razgraduj korijen na najjeftiiji nacin hehe,i bilo bi ti dobro ako ces to radit da nakon suhih par dana zalijes sa mjesavinom vode i hidrogen peroksida jer hidrogen daje kisik,a moze i sluzit ko insekticid u folijarnom koristenju,sve o tom vec imas napisano na forumu,samo potrazi.
I svakako istreniraj te biljke,ako ih neces topat,onda ih vezi,supercropaj,jer bez treninga neces se obradivat kolicinom a pogotovoako samo jedna bude zenka,jer jos malo dolazi cvijetanje a one nisu dovoljno velike,pa ces imat samo glavnu colu popunjenu hedom,i par sidebranches.
Nadam se da sam pomogao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc-junkie
10.07.2013
37
61
0
Kako da ne, hvala ti za opsiran koment.. To za LST cu da razmislim nakon sto se o tome informisem..kada bih mogao ovako u kanti bilo bi ok jer stvarno nemam ni dovoljno vremena ni mogucnosti da ih sada ponovo prebacujem.. znam da je steta, naravno, ko ne bi pozelio sto bolji doprinos ali gledacu da uradim ovako sve sto mogu, pa kako bude. Ako mozes sutra postavljam nove slike trenutno kako izgledaju pa mozda mi mozes detaljnije pojasniti kada ih vidis sta bih mogao da odradim. Inace imaju tu jos 4 biljcice, doduse malo manje ali idu takodje dobro.. Nemam problema sa insektima, samo sam procitao kako nije lose davati gnojivo preko lista pa sam pomislio da ne bi bilo lose to sto sam do sada radio ali ako kazes da bi moglo da utice na doprinos onda mjenjam taktiku..Kantu sam busio dosta i sa strana, a mogu jos to mi ne predstavlja problem, tako da vjerujem da ako do sada korijen nije propao ne bi trebao ni sada... mogu da joj redukujem vodu ali ovako kako sam je zalijevao do sada pokazalo se ok, kolicinski je doziram jako malo.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ma naravno da cu pomoc,svi ce ti pomoc,bidi se da si zeljan informacija a ocito ti se svida honi,i da zaboravio sam ti napomenit,prednos jedna sto su u kantama je ta da mozes flushat,a sad mi to izgleda da je vrijeme za flush.Jer malo su mi pretamne,a to po liscu crvenkasto moze bit i visak kalija a i stres od presadivanja kao sto si reko,al svakako nemoj riskirat jer ne znamo kolko cesto si gnojio,jer nije pametno gnojit bas cesto...Zato rokni jedan flush i poslje flusha kreni sa pravilnom ishranom,jednom tjedna hrani,napisi si dnevnik kod kuce u biljeznicu i vodi kad si gnojio,rezosjeko,vezo,treniro,i znat ces onda kad ces morat sta radit po potrebi...Oraniziranost je bitna u ovom hobiju.
 
10.07.2013
37
61
0
To crvenkasto po liscu stoji vec dugo, od presadjivanja tacnije... Kada sam ih presadio donje lisce mi se smocilo i sljepilo sa zemljom kada sam im dodavao vodu.. mala nepaznja i par dana kasnije se sasusilo...
Tacke stoje bas od tada i nisu se mjenjale nit je bilo kakvih promjena...


I da, zaboravio sam da kazem, ova desna ima dosta jak miris, osjetio se i dok je bila duplo manja
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
lepe bijoze,kapiram da su se mucile u majskim kisima i losem vremenu pa su malo stagnirale...sta li ces reci kad dodje cvetanje za miris :D meni nije jasno kako svima vama bijoza u vegetaciji ima jak miris,mozda kad joj priljubis nos uz list :) to je normalan miris nase nam drage biljke :)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
thc-junkie je napisao(la):
medjutim jedino pitanje koje me u ovom trenutku zanima je da mi neko potvrdi da li sam ja to dobio od 2 sjemena i indicu i sativu, hocu reci biljke koje vuku na indicu i na sativu; (moje misljenje po mom nekom laickom pogledu na izgled listova).
ljeva i manja je indica-sta desna i veća je sativa-sta ;) sretno do kraja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc-junkie

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Jako su ljepe biljke,ali sad pozorno slusaj.
Ja da sam na tvom mjestu supercropo bi te biljke,znaci uzmi 2 prsta(palac i kaziprst) i stiskaj izmedu svake node po jedanput dok ne cujes kvrc,nemoras se bojat to radit,jer na taj nacin biljka stvara ugruscice na mjestu ti je cropana,malo stangira ali zato tera grane.Te vece biljke bi ja svakako topiro,ako ih ostavis ovakve dobit ces samo singularnu kolu,ja imam isti neistrenirani,ali imam ih vise istrenirani...Ove manje si se zahebo sto si sve u istu kantu stavio,jer mislim da je vec prekasno da ih presadujes,sigurno se korijenje ispreplelo,ali ako su zajedno u jednom kalicu,jako im je ogranicen prostor,stoga bi ja uzzo sve te biljke i istresao sve skupa sa zemljom i bavio u direkt zemlju.Iskopo bi veliku rupcagu i natrpo dobre zemlje i sve ih tamo sibno,na ovaj nacin nece bit bas dobro ako tako ostanu.Ali ako ih kojim slucajem uspijes prebacit bilo bi idealno.
Vidi se da su dosta zdrave pa pretpostavljam da imas nekog znanja u hortikulturi,samo tako nastavi,jos nisi nigdje pogrijesio osim sto si sve te biljke stavio u jednu posudu.
Sto se tice mog znanja,imam ga dosta sadim par godina iako sam nedavno dosao na ovaj forum,pa da ne mislis da te vodim na krivo svasta sam ja vec sadio i pusio tako da se ne sekiraj kad ti kazem sta da napravis.Svakako ces imat bolje stanje nego sad,ako sam negdje u krivu nek me ispravi netko tko zna vise od mene.
 
10.07.2013
37
61
0
Bacio sam sjeme u tu saksiju pa sta bilo. Same su krenule i tako i ostale.. mislim da jos nije kasno da ih prebacim. Pored te dve koje su krenule kasnije imam jos jednu odvojenu pa cu najvjerovatnije ako stignem kroz koji dan da pronadjem neko mjesto i pikiram ih u zemlju. U svakom slucaju i ako ne nadjem dobro mjesto bolje je da ih neko nadje i pocupa nego da ovde propadnu
 
10.07.2013
37
61
0
Danas sam ih opet malo obisao. Za ovu manju sa sirim listovima definitivno mogu da potvrdim da je zeska :)

Medjutim ovu vecu sativastu ne mogu da razaznam, ne mogu da primjetim pistile kao na ovoj manjoj...nadam se da je necu morati uklanjati..ako neko moze da prepozna po slikama bio bih zahvalan da ostavi koment

tf2g.jpg



lgb3.jpg


A evo i zenkice


l3gg.jpg






Sinoc sam uspio da prosijem nesto zemlje ponovo tako da sam prebacio 3 nove takodje u kante, ali od sinoc su mi se nesto malo pokunjile, valjda ce sve biti ok


ien4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.