Prvi pokusaj :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.07.2013
37
61
0
Nemam pojma, sisao sam je cisto da i ovi manji vrhici dodju do sunca i da se razviju...Odradio sam nakon tog sisanja i supercroping na granama, nakon uspjesnog na stablu nakon cega su se te grane bas dale na razvijanje i u sirinu.. Evo par slikica pa ako moze neko da mi kaze o cemu se radi... a i ujedno pitanje da li je bilo potrebe za sisanjem ili ne posto mi se cini da sam sa tim dosta odgodio to cvijetanje.. Inace ova sativasta jos uvijek nije pokazala kojeg je pola, i to mi nije jasno...

ova je slika malo nahero, nisam imao vremena da je okrecem


a evo i to za susenje vrhova listova 2 slikice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
10.07.2013
37
61
0
Pa nije frka sem to sto je vecina listova u pitanju. Mozda fotografije nisu vjerodostojne ali drugacije bi bilo da sam to uocio na jednom mjestu nego ovako, za kratak period vecina listova se na vrhovima sasuila pa mi je bilo malo alarmantno... mislim takodje da nije nista strasno, susa je, ogromne vrucine, sve je spaljeno... vjerovatno je zbog toga

samo zanima me kako da prepoznam kada krece cvijetanje? a i to sto je cudno da ova sativasta ne pokazuje pol.... o cemu se radi?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sativa kasnije procveta nego indica, a cvetanje u vecini slucajeva tek sada krece, cemu zurba... pogledaj temu o cvetanju i preflowerima, pa ces znati kako da prepoznas jel krenulo, mada, kad krene bice ti sve jasno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc-junkie
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako je verovati seedsmanu a to je da je WW dominant sativa onda sative pocinju ranije,
danas bio na sajtu i WW mi prva procvetala, sigurno cveta nekih 5-10 dana, BB koji je
vise dominant indika cveta nesto manje a special queen tek cveta dan-dva, kad ce da procveta
zavisi od sorte i raznih faktora al uglavnom 8 mesec je okidac uglavnom...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ww nije dominant sativa nego mostly sativa ;) hibrid kod kog je registrovan i indica-dominant phenotype
 
10.07.2013
37
61
0
Jutros sam provjerio i pronasao sam pistile i na sativi tako da mi se posrecilo. Obe su zenske. :smoke18:

Ljudi nisam vas razumio kod ovog zadnjeg, te skracenice i terminologija, gledajuci po slikama i iz iskustva kakva su vasa misljenja o tome sta cu na kraju da dobijem?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ja se nadam da ces na kraju da dobijes dve lepe cure spremne za harvest, samo budi strpljiv jos bar 2 meseca ;)
skracenice zaboravi, odnose se na razlicite vrste, a u tvom slucaju ne znamo koje su u pitanju
 
10.07.2013
37
61
0
Evo na ovoj koja je bila manja, sa sirim listovima koje je mnogo ranije pokazala pol, danas primjecujem pistile u velikom broju pri vrhovima... Trebalo bi da je to dobar pokazatelj pocetka cvata, jipiii
 
10.07.2013
37
61
0
Evo opet mali upload posto sam dosao u situaciju da ne znam o cemu se ovde radi.

Naime na ovoj sativastoj u toku cvata, gdje su vrhici prepuni pistila pojavile su se prije dva dana i pupice na spojevima grancica odmah ispod vrhica kao na muskoj pa mi nije jasno o cemu se radi,.

Treba mi mala pomoc.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
25.04.2008
15
5
3
37
kolega, nazalost cini se da je druga nagrada. to sto ti je sumnjivo izgleda kao jaja (muski cvet), najverojatnije je hemafrodit. nema ti druge nego pratit i lagano skidat koliko mozes bez da ispusti polen.nije za bacit ali nije ni sensi. toliko od mene, neka malo iskusniji prokomentiraju. pozz
 
10.07.2013
37
61
0
Predpostavio sam da je hemafrodit. Samo eto steta sto nemam mogucnost da ih odvojim pa mi za brigu da ne oprasi i ovu drugu - sjeme mi ne treba. Iduci put narucujem nesto konkretno tako da eto.. Sta bih :D
 
10.07.2013
37
61
0
Update 8.septembar

Pozdrav narode evo mali upload nakon 7 dana, uz par pitanja.

Evo ljepotica rame uz rame :D

nk3m.jpg



Biljcica 1




Prva biljcica ima malih problema sa zdravljem, ocigledno na slikama dole. Medjutim nisam potpuno siguran o cemu se radi. Vrlo lako moguce da sam pretjerao sa vodom jer je zemlja u svakom trenu vlazna, tj zalijevam je svaku noc doduse sa ne toliko velikom kolicinom vode, a pored toga forsirao sam obema gnojivo posto nisam primjecivao da im smeta, Pogotovo Biljkici 2. Kao gnojivo koristim kisnicom razblazeno golublje govance koje stoji u buretu uvijek na dohvat ruke, i tako se uvijek dopunjava kisnicom, folijarno koncentrat koprive koji sam ja radio, kao i kristalon umjetno gnojivo za vege i fazu cvijetanja u omjeru NPH 16-16-32 - nisam bio za vjestacka djubriva i preparate ali eto, kad sam vec uzimao nisam imao vremena da tragam za necim kvalitetnijim. Zutilo na listovima krece prije 4 dana od dna stabla pa eto danas vec stize skoro pod glavnu colu pa sam situaciju stavio pod strogu kontrolu mada ipak nisam siguran sta ciniti. Tu mi treba savjet. Cekam kisu koju najavljuju za par dana pa se nadam da bi mogla biti od koristi kod flush-anja, malo da spere zemlju ako sam pretjerao sa gnojenjem.. samo da nije od previse vlage pa mi nece biti od neke pomoci :( Uglavnom u zadnje vrijeme filuje cvjetove nevjerovatno brzo pa moguce da je i to razlog. Oprobao - jaka za pusenje intenzivnog mirisa, mada slabija




Biljcica 2




Sto se tice ove druge, ovako zgledaju chupice pod lupom. Velik broj sitnih hedica kod kojih primjecujem dosta, dosta slabiji napredak u odnosu na biljku 1. Kao da vise razvija listove od cvijetova, osim toga sto se zadnjih dana primjete kristalcici oko vrhica. Dosta dobrog zdrvlja, jako lijepa tamnija boja bez znakova susenja, bolesti, itd. U globalu prezadovoljan sa njom. Oprobao i evo i u ovoj fazi dim ima slatkast ukus lak za inhaliranje, nakon pusenja tjera te u vodoravan polozaj sa slopljenim okicama.

 
17.06.2013
9
5
0
Ne brini zbog listova, ja sam skinuo 10ak listova ove godine sa moje biljke, neki su sami otpali, prvo oni najblizi zemlji pa kasnije i oni gornji... Nemam neko veliko iskustvo, s tim sto sam ovu situaciju imao upravo ove godine, pa zato rekoh da podelim to sa tobom, a ako gresim iskusniji ce reci. Mislim da je biljka u ovoj fazi neunistiva, i zutilo na listovima ne treba da te brine, biljka polako privodi kraju svoj posao, i zato lisce zuti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc-junkie
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.