Prvi pokusaj :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.07.2013
37
61
0
Pozz ekipa.. susenje se privodi kraju pa da napravim mali upload.

Biljcica 1, ova koja je napredovala malo bolje u pocetku na kraju se ispostavila kao hemafrodit. Skidao jajasca redovno medjutim to je ipak bio posao za sizifa, tako da nadje se i po koje sjeme. Biljka u fazi cvjetanja dosta naprednija za razliku od biljcice 2. Dala je velike i masivne hedove, medjutim nekako prozracne, ne toliko zbijene i masne.. Ali ipak shljaka!

Zanimljivo je to da je prinos bio takav kako nisam ni mogao da slutim s obzirom da sam je kasno posadio, izaslo je na 70.gr. okruglih sa ove prve.



Cistio od viska listova i prije i poslije cupanja iz zemlje medjutim vidi se i na slici da je ostalo nesto.
Sve sto je trimovano i sa jedne i druge, listove uz hedove i manje krzljave hedice sacuvao sam i od toga trenutno radim hash. Inace radio sam sa blenderom sitneci trim na suvo. Nakon dva min sa poklopca blendera skinuo sam ovo:

Posluzio sam se nozem koji sam zagrijavao i preko celofana malo stopio i oblikovao masu, nakon cega sam tako oblikovan komad umotao jos bolje u isti celofan, pa papir koji sam nakvasio i na kraju ubacio u rernu na 10 minuta pod temperaturom od 150 stepeni i dobio ovo:

Sav ostatak suvog usitnjenog trima miksao sam mikserom oko 20ak min sa ledom i 2l vode pred ledjenje, na slici je procjedjena voda doduse bas zelena od sitnjenja blenderom. Maloprije sam provjeravao bilo je podosta taloga, isvukao vodu i talog prelio u manju uzu bocicu da odstranim ponovo sto vise vode.
 
10.07.2013
37
61
0
Sa prvom sam imao 70gr a druga 80gr, medjutim jos sam ih ostavio da se prosuse nekih 7 dana u kartonskoj vrecici pa ce jos malo da oslabe ali sve u svemu vise nego odlicno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.