Prvi put uzgajam,pa krenimo....(CFL box)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
nije zemlja propala, može još da bude u istoj posudi
ova šta je otišla na stranu, stabljika još je slaba i kada budeš presđivao zatrpaj ju zemljom oko centimetar ispod prvih listova i biče ona ok, tako i druge isto
da bi ti biljčice bile jače mogo bi dodat koji vent da duva po njima
zemlja se cini suha pa vidi ako nisi vec zaljevao onda ih zali
inače ljepo izgleda i sreto s uzgojem
:)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Blodeuwedd je napisao(la):
obavezno ph mjeriti kod zalivanja, meni je ph vode svetinja.

bio sam postavio to pitanje al evo opet ću imam vodu za injekcije(redestilirana) za zalijevanje pa dali je onda potrebno mjeriti ph?


Svetilist je napisao(la):
...da bi ti biljčice bile jače mogo bi dodat koji vent da duva po njima
zemlja se cini suha pa vidi ako nisi vec zaljevao onda ih zali...

ima jedan vent koji piči po njima a dva izvlače zrak pogledaj malo na slikama boxa a zalio sam ih već 3 puta u tih 10 dana ali po svega 20ml vode sa 3% H2O2,gurnuo sam danas prst i zemlja je dolje vlažna tako da sam ih samo poprskao odozgor s čisto vodom strah me da ih ne prezalijem....
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Da, obavezno mjeriti ph vode, sad ovisi koji je ph destilirane. I ovisi o biljkama kako koji proizvođać poručuje, ali najbolje je zalijevati između ph 5 i 7, tada najbolje uzimaju nutrijente. Ovdje destilirana ima ph oko 5,5-6 i ako dodaš gnojivo compo sanu padne na 3 pa dodaš vodu iz bunara koja ima ph negdje oko 8 i izravnaš na recimo 6,5 te zalijevaš. (ovo za gnojivo sam naveo kao primjer, ne još gnojiti !!!) Voda iz bunara nije kao iz vodovoda, nego je čista bez klora i ostalih sranja i nije iz vodovoda nego direktno iz zemlje. Biljke ne moraš prskati vodom, bolje ih je pustiti neka dišu. normalno zalij i kad se osuši voda, tada nanovo zaliješ. Možeš znati po težini šaksije, teška je šaksija kad si potpuno zalio i laka je šaksija kad su svu vodu popile. Dok zalijevaš malo vode zalij po površini pa počekaj dvije minute da se voda rasporedi, pa opet zalij malo vode, pa počekaj 2 minute i tako ponoviš dok ti iscuri malo vode kroz drenažu. Jer ako odmah sipaš vodu odjedanput svu, ona će ti brzo izletiti kroz drenažu i ne bude sva zemlja zalivena. Ne moraš još dodavati H2O2, male su i ako ne prezalijevaš nema problema, ionako ćeš ih presaditi. Nekad možeš pogriješiti +/- 1 vrijednost ph, ali sva ostala zalijevanja moraju biti ispravna, najbolje je zalijevati uvijek istim ph, jer dok ispereš biljku koja ima problema sa ispravnim ph vode, odmah se oporavlja, ali ako ćeš se truditi oko ph, uopće ne bude problema i proći će ti grow dok kaže keks bez problema, a ti sretan i napušen. želim ti puno zdravih ženkica prijatelju.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
molim vaše mišljenje i pomoć,sada im je 13. dan ,prekjučer sam ih zalio jučer i danas nisam i kada sam otvorio box vidjeh ovo:eek:hno:


ovdje upućujem na dio slike gdje se vidi da se zemlja toliko osušila da se odvojila od posude a kada ju zalijem voda prođe sastrane a ne kroz zemlju pa sam ju zalio prskanjem


srećom to se dogodilo samo dvjema biljkama a meni ipak pada na pamet da ih presadim u ovu bolju zemlju koju sam naveo na početku teme nemogu više gledat ovo a ispada da ih moram svaki dan zalijevat pa tražim vaše mišljenje....:icon_confused:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
poz Data

mucis muku sa zalivanjem..

kroz presusenu zemlju voda proleti,zato je bitno da je zalijes po malo vise puta u par minuta!

Kad se napravi razmak oko saksije,samo prstom razmeksas pokoricu zemlje i popunis prazninu.
mozes fajtalicom da nakvasis dok upije povrsina i razmeksa se.Tako ce bolje upijati postepenim dodavanjem iz vise puta dok ne dobije na tezini. Na kraju pogledas odozdo kroz rupice i vidis dal je zemlja vlazna,ako nije,ostavi saksiju u tacni sa vodom dok upije.

Kako sam razumeo,ti zalijes ona proleti,opet isto i istripujes da je ne isperes i ostavis je misleci da je ok a ono prc..za dan koma. Ako je to u pitanju,ovo gore i nema frke bar 2dana,kod tebe i tri. Zavisi od temperature i strujanja vazduha. :hotpants:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
žao mi je dečki ali kad sam došao s posla ona suha gore sa slika izgleda još gore pa sam ju izbacio van....reko da nije neka zarazna bolest:eek:hno:

ostale izgledaju ovako:


Neznam samo jel normalno da su ovako niske a svjetlo sam dosada podigao samo jednom....tj trebam li ga podići na veću razdaljinu kako bi malo porasle?

zasada se suzdržavam od presađivanja...

pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Lampe drži onoliko blizu koliko ti temperatura dopušta.Dakle mjeri temp. u razini vrhova i drži lampe što bliže kako bi upravo izbjegao izduživanje jer ti je box mali i nećeš ih imat gdje strpat ako previše porastu.
Sada samo nemoj mislit na količinu jer ne može se od ovakvog growa puno očekivat.Usredotoći se na kvalitetu i gledaj da im osiguraš optimalne uvjete.
Samo naprijed,lijepo to izgleda (šteta za onu jednu)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo da ne pomislite da sam odustao pa ću malo biti dosadan(a šta mogu kad mi je prvi grow) a vi ćete nadam se kao u dosadašnjoj maniri ipak pomoći s odgovorima( a šta ćete kad znate odgovore,hihihi)

Prošlo je 16 dana i pitam vas trebam li početi sa kakvom gnojidbom?naravno uzeti u obzir da je ova zemlja kako vi kažete divlja a najdonji listovi kao da malo žutee(pogledajte zadnje slike )


Imam kod kuće 4 različita gnojiva pa mi pomozite ukoliko mislite da bi neko od njih odgovaralo za ovu fazu rasta a ako ne onda ću kupiti neko peto.Na svakoj slici se vidi NPK.

1.ovo je floridor gnojivo,ne piše da ima mikroelemente:


2.nekakav gardin sa mikroelementima:


3.nekakva Vita sa mikroelementima:


4.a ovo floridor s guanom ali bez mikroelemenata:


pa sad vidite,neznam dali je pametno kombinirat dva (naravno ne u istoj otopini tj.zaljevanju)?

zlo&naopako je napisao(la):
...Sada samo nemoj mislit na količinu jer ne može se od ovakvog growa puno očekivat.Usredotoći se na kvalitetu i gledaj da im osiguraš optimalne uvjete....

zaista se nimalo nebrinem oko količine uvijek me više zanima kvaliteta,hehehehe
sada samo želim proći sve faze uz vašu pomoć pa ću postavljat svakakva pitanja jer idući grow ću odraditi puno samostalnije i zato vam hvala.
:wave:

Slikao sam ih danas da vidite o čemu pričam,dakle požutili najdonji listovi e sad jel od prejake zemlje? ili je vrijeme za gnojidbu?,presađivanje?(moram ponoviti pitanje jer mi nitko nije dao svoje mišljenje)neću ih niti zaljevati dok ne vidim što vi kažete...
Od njih 4 na tri su požutili listovi,17 im je dana,vlaga se kreće od 40-60% , temp od 15 do 28 , svjetlo na skoro 10cm od vrhova

17.dan


a evo ove tri žutice ponaosob:




eto nadam se da neće završiti kao ona što se osušila :-(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
29.05.2010
38
8
0
38
ja bi ih presadio..zute jer su gladne,17 dana su u tim malim pitarima...
nemres fulat ako ih presadis u vece pitare...
edit:i slobodno im natrpaj zemlje do ovih malih oblih listova
sretno dalje :sun2:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Docekao sam i taj dan a mislim na presađivanje...mislio sam da neće preživjet onu zemlju.

odradio sam to sa sljedećim mixom zemlje(moro sam se i stim malo poigrat)
stavio sam:
1.jednu mjericu pijeska(sitni građevinski)
2.dvije mjerice perlita
3.tri mjerice ove zemlje(nek bude još malo hrane za korjen):

4.pet mjerica ove zemlje-vidjeh u nekom dnevniku da ju je neko koristio i ocjenio kao dobru,jednostavno nisam mogao naći teramagmu




to sam sve skupa dobro promješao u tačkama pa prije stavljanja zemlje na dno svake posude stavio oblutaka iz šljunka i expandirane gline po dvi šake(tek toliko da pokrije dno).Rubove posuda sam izbušio za LST.i to je to




Nakon toga sam ih dobro zalio i još malo dopunio zemlje.Box počistio i stavio mrežice protiv kukaca na vent otvore.
imam pitanja:
1.jel im gužva?
2.jel treba biti vode u tanjuru ispod njih ili ne?
3.do kada da držim 18/6
4.ima li netko kakvih zamjerki?

hvala do sljedećeg updatea
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
29.05.2010
38
8
0
38
lijepo izgleda sve skupa :clap:
taj tera brill i ja koristim,ok je.
za sad im jos nije guzva :icon_lol:
a kasnije ces vidjet,ja bi jos bar 2-3 tj drzo na 18/6,al vidit cemo jos od iskusnijih sta ce rec.
i ako ti zemlja dobro zadrzava vlagu mislim da ti tanjurici s vodom nisu potrebni.

pozz :sun2:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
-bliže lampe
-ne smije bit vode u tanjuru (zamisli sebe s nogama u vodi cijeli dan :p)
-bit će gužve i zato bih ja na 12/12 bacio,ako ne odmah,onda dok porastu kojih 10-tak cm(imam trenutno biljku koja je sa svega 11cm pokazala spol,a bila je na 12/12 od starta,) jer je dobro znati s čime raspolažeš što prije.Ako bi ostala samo jedna,mogao bi ju vratit postupno nazad u vege da se razgrana,a ako bi bilo više i bolje da su male.
Gledaj da im sve sa što manje stresa radiš,dakle bez nekih naglih promjena,pogotovo ako vračaš u vege.Onda joj daješ postupno više svijetla,prvo 14H,pa nakon dan-dva 15h itd.
Svakako računaj da će od pokazivanja spola narasti duplo,pa možda i malo više,ovisno o sorti.Meni je biljka koja je pokazala spol sa 30cm,na kraju bila 75cm,s tim da je bila sva posavijana :)
Pozz
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Ovisi koliko imaš prostora u visinu morat ćeš unaprijed planirati kad ih staviti na 12/12.
Ako budeš lst-irao onda na otprilike 70 % površine napraviš flip na 12/12.
Ako su neke koje se vole izduživati, računaj da glavni vrh može narasti još bar 3 puta.
Ako je deset cm prije flipa, može izrasti do 40 cm u prvih mjesec dana cvijetanja.
Računaj da će rasti još mjesec dana od početka flipa i to jako.
Dobro kaže zlo, njemu se jako izdužila.

Nisi morao bušiti rupice za lst, to možete sa duck tape trakom raditi.
Samo povućeš granu sa vezicom i na šaksiju zalijepiš duck tape-om da ne mrda. jednostavnije.
Malo reflektor i to čvršće složi da nebi bilo problema, zapaljenje ili pad na biljke.

Dao si im puno zemlje (to mi se sviđa) i sada će one samo rasti. izgledaju dobro.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ja imam tu terra brill zemlju,jaka je na dušik i niskog ph,slobodno kad budeš zaljevo zaljevaj s običnom vodom,možda malo samo smanji ph na recimo 6,8 to ti je recimo na 10 litara 3-4 kapi ph minusa za akvarije!tako češ izbječ neugodne situacije,za korjen si nabavi malo h202 3 postotnog i dodaj ga recimo 20-25 ml na 5 litara obične vode,to če ti pomoč razvoju korjena i brže češ imat biljke spremne za cvjetanje!pozz i bacaj slike!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Blodeuwedd je napisao(la):
Da, obavezno mjeriti ph vode, sad ovisi koji je ph destilirane. I ovisi o biljkama kako koji proizvođać poručuje, ali najbolje je zalijevati između ph 5 i 7, tada najbolje uzimaju nutrijente. Ovdje destilirana ima ph oko 5,5-6 .....
Nemam ph mjerač a i ne koristim destiliranu nego redestiliranu vodu koja koliko sam saznao ima ph 7 dakle ona je neutralna pa ako je zemlja ph 7 i dodam vodu ph 7 onda ph ostaje 7,zar ne?

zlo&naopako je napisao(la):
-bliže lampe.....

koja si ti legenda ,kako se brine....Reflektor dignem samo kad ih slikam inače je na 5-10 cm od biljaka...tnx anyway


Blodeuwedd je napisao(la):
.....Nisi morao bušiti rupice za lst, to možete sa duck tape trakom raditi.
Samo povućeš granu sa vezicom i na šaksiju zalijepiš duck tape-om da ne mrda. jednostavnije.
Malo reflektor i to čvršće složi da nebi bilo problema, zapaljenje ili pad na biljke...

Nekako mi je pouzdanije ako ja to zavežem na rupu nego taj jeftini duct tape koji se pod utjecajem vlage i temp odljepljuje(iako nebi trebao)-živjela PRC -LOL
Što se tiče reflektora možda ti izgleda da vjesi na koncu ali to je u biti žica od "kirurškog" čelika koju sam jedva prerezao cvik-cangama,inače radim u bolnici pa eto tako naiđe svašta nešta......

4herbs je napisao(la):
Ja imam tu terra brill zemlju,jaka je na dušik i niskog ph,slobodno kad budeš zaljevo zaljevaj s običnom vodom,možda malo samo smanji ph na recimo 6,8 to ti je recimo na 10 litara 3-4 kapi ph minusa za akvarije!tako češ izbječ neugodne situacije,za korjen si nabavi malo h202 3 postotnog i dodaj ga recimo 20-25 ml na 5 litara obične vode,to če ti pomoč razvoju korjena i brže češ imat biljke spremne za cvjetanje!pozz i bacaj slike!

Jesi ti mjerio baš ph toj zemlji? Malo me zbunjuje deklaracija jer piše(vidi se na slikama) pH(H2O)=6,2 a na našem jeziku stoji da je pH(CaCl2)=5,8 -razlika jeee mala.Reci svoje mišljenje s obzirom na što sam odgovorio Blodeuwedd-u..
H2O2 imam....

hvala svima na savjetima i podršci večeras ću još postat slike i ja jedva čekam da ih vidim a sad im je noć pa neću otvarat box.....

evo slikica 22.dan,
kao što vidite sad su samo dvije jer sam stavio na germinaciju jučer dvije sjemenke FastBud(sweet seeds-autofl.)-fem pa će se pridružit ovim domaćim...biće borba za opstanak...hehehehe....
vlaga se penje do čak 90% ali to je i zbog kišovitog vremena i čim svjetlo progrije biće taman nekih 60-70%,jedna više nije žuta a druga još uvijek malo ali listovi stoje fino uspravno....
ružno pače-visoka oko 12cm

visoka oko7-8cm

ja sretan,žena sretna,ja pušit svoje jednog dana....LOL
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Ne volim post za postom al evo updatea sa slikama....
Naime danas sam stavio sa germinacije u box još dvije biljke u ovu zemlju:

nove su Fast Bud-auto-fem(sweet seeds) koje naručih pa reko odma da ja vidim to suvremeno sjeme...pa to izgleda ovako:
ovima je 25.dan



e zeza me imageshack pa ću kasnije još dodat koju sliku i eto ako može odgovor(komentar )za prethodni post...hvala
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepo Data, ove su baš eksplodirale sa rastom. a 7 ph je ok ako nemaš ph metar. za sada im paše, ali pripazi dok budeš sipao đubrivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.