prvi unutrasnji uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Poz ljudi,elem imam par pitanja oko kojih se nadam da mi mozete pomoci. Nameravam da napravim svoj unutrasnji grow za potrebe lecenja mog caleta i odabrali smo jedan ormar u kom bi gajili biljku, Narucicemo Northern Lights semenje sa royal queena,cista je indika ima 18% thca i medium cbd-a,a i pise da je cvetanje za nekih 7-8 nedelja,sad imam jednu slicicu dimenzija ormara i zanima me da li je to dovoljno da dobijemo dovoljno materijala za pravljenje ulja za celu RSO terapiju. Takodje ako mozete da mi date neke savete tipa koje sijalice da uzmem i koje jacine,ventilatore i posude. Procitao sam dosta tema ovde na forumu,ali nisam siguran sta bi bilo dobro za ovaj prostor.Sto se tice zemlje,gnojiva i klijanja vec imam nekih iskustva sa nekim vockama i povrcem pa kapiram da cu tu znati sta da radim. :D
Elem evo neka skica koliki je prostor:
box.jpg
Za slucaj da ne vidite sliku visina je 150 cm,duzina je 80cm a sirina 50cm.
Svaki savet je dobrodosao :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja bih samo dodao na visinu još 10 cm i širinu bi stavio isto 80. Hps 600w i ako planiraš izradu ulja preporučio bih ti da rađe gledaš medicinske sorte sa većim udjelom CBD-a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
potrazi dnevnik miss.mrkvice, ona je radila u metar sa metar i 400w, dobar medical grow bio. taj prostor koji imas je za 250w i max. 2 biljke. tema se seli u adekvatan podforum.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Pa eventualno bi mogao u malo veci ormar,drugde nemam,Northern Lights sam izabrao zato sto ima 18% thc-a,ali ima i medium cbd,tako da ce ulje imati i dobar procenat cbd-a,2 biljke nece biti dovoljne za tromesecnu terapiju sa RSO,treba mi barem 5 biljaka koliko sam ja skapirao...izmericu sutra taj drugi ormar pa cu vam postovati ovde. Hvala na savetima :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja bih se na tvom mjestu prije odlučio za Royal Medic ili Euphoriju, al šta je tu je. Vidim da ciljaš na visok postotak THCa a veliš da ćeš ulje raditi, bolje ciljaj na visok postotak CBDa. By the way nisi spomenuo od čega ti stari boluje?
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Maligni melanom je u pitanju,nemam pojma RS sam kaze da treba sto veci procenat THC-a,zato sam i odabrao Northern Lights. Vec smo nabavili neko ulje za pocetak,medjutim nikad se ne zna da li je prava stvar,da li je kvalitetno,od koje sorte,koji rastvor itd. Covek kaze da ima 45% thc-a i 50% cbd-a. Cale je high poprilicno sve vreme,spava mu se,suse usta,usporen je,apetit je uvek i imao tako da tu nema promene. Uzima po pola zrna pirinca 3 puta dnevno,ranije je vec prosao Brojsa i presao je na presnu ishranu,pije i neke meleme od jednog travara(koji je meni pomogao oko gnojnih angina),isli smo na PET skener nakon 42 dana brojsa i presne ishrane medjutim nije bilo promena,malo su se i uvecale metastaze na limfnim cvorovima,sva sreca pa mu organi nisu zahvaceni.
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Sta mislite da li bi grow box 100x100x180 bio bolji,posto mi treba otprilike 6-8 biljaka da bi imao za celu terapiju,razmisljao sam mozda da stavim u ostavu,i onako se ne koristi taj prostor,a ovaj grow box staje lagano tamo,mada je skupo kupiti ga novog,najjeftinije sto sam ja nasao je 140 eura za box,plus 120 eura za 600w hps,plus ventilatori,plus merac za temperaturu,bez 400 eura ne mogu da prodjem zajedno sa semenjem :( Plus naravno struja tokom 3 meseca koja ce da ode u nebesa :(