Prvi uzgoj, koje indoor seme za 12/12?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Evo da se nadovezem.Imam box 1x1,10x1,80.Hps 400w u velikom reflektoru,vent od nape stare tipa nekih 250l/h kohi je spojen na tem kontroler koji ga pali kad dodje na odredjenu temp.Mogu rec da grije jako s obzirom i da je jos zima,sobu ne grijem dok lampa radi.pali se svako malo a ujedno i grije sobu.tak da bez cool tuba u proljece nema sanse ili druga opcija je klima u sobu i bok.
Ono gdje se jos javlja problem je vlaga.Ako nemas dobar ovlazivac zraka imat ces problema s vlagom.Recimo 2fogera ili ti mist makera odradjuju vrhunski posao.dizu vlagu i do 80% i uvjek 1mozes izgasit ako je previse.Evo tolko iz mog skromnog iskustva:)

I svakako sve prije sadnje isprodat.ispitat cijeli sustem koji si slozis da se tokom grow ne shebes i nesto ne valja i na kraju te to kosta problema u growu i krajnjeg uroda.ko u mom slucaju.zeznuo sam s temperaturom
 
Poslednja izmena od urednika:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
U 4.om mjesecu ces razmisljat u outdooru :)
CItajuci forum vec sada razmisljam o outdooru. :)
Naime, porucio sam vec 99W panel sa crvenim i plavim LE diodama, pa ako se pokaze preslab za 4 saksije, odose 3 saksije u aprilu napolje.
Evo i slike boxa kojeg sam malopre montirao, desna rupa za vent nije mogla bolje da legne, tacno u mm u otvor za odzak :) box1x1x2 - Copy.jpg
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Evo da se nadovezem.Imam box 1x1,10x1,80.Hps 400w u velikom reflektoru,vent od nape stare tipa nekih 250l/h kohi je spojen na tem kontroler koji ga pali kad dodje na odredjenu temp.Mogu rec da grije jako s obzirom i da je jos zima,sobu ne grijem dok lampa radi.pali se svako malo a ujedno i grije sobu.tak da bez cool tuba u proljece nema sanse ili druga opcija je klima u sobu i bok.
Ono gdje se jos javlja problem je vlaga.Ako nemas dobar ovlazivac zraka imat ces problema s vlagom.Recimo 2fogera ili ti mist makera odradjuju vrhunski posao.dizu vlagu i do 80% i uvjek 1mozes izgasit ako je previse.Evo tolko iz mog skromnog iskustva:)

I svakako sve prije sadnje isprodat.ispitat cijeli sustem koji si slozis da se tokom grow ne shebes i nesto ne valja i na kraju te to kosta problema u growu i krajnjeg uroda.ko u mom slucaju.zeznuo sam s temperaturom

IPak sam odustao od HPS zbog eventualnih problema grejanja i potrosnje struje izmedsju ostalog, doneo sam odluku da probam sa blue/red LED panelom za pocetak, mozda dodam i jedan beli klasicni od 50w u box, nece da skodi..
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.179
5.081
258
somwhere over the rainbow
velik je to box 1m x 1m x 1.80

dusu dao za 600w, a 400w tu ohladis bez CT i sa osrednjim kupaonskim ventom 195m3 bez problema, provjereno

Ako ti je potrosnja problem, 400w tu sjeda kao budali samar :)

Sta ste se prepali HPS-a pa nije to termalna bomba, grije kao 3 obicne zarulje sa zarnom niti, nista pretoplo.

Al ako se lozis na LED, go for it....
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Necu HPS, hocu led :)
Pored R/B LED panela mislim staviti i 2 x 18W toplo bele LED panele 2700K, citao sam na netu da vise prijaju nego hladni paneli 6000K i vise.. Merio sam telefonom (ima merac svetla u sebi) imaju oko 4000lux na 20cm razdaljine, svaki. Ne greju ni kada se pridje na par cm...
Razmisljam i o stipaljka 15cm ventu sa hidroponike da zakacim u box da pirka po biljcicama.. i mozda neki uduv dole, tj. jos jedan WC vent samo mi nije jasno kako ce da stoji (pogledajte sliku boxa gore, u pitanju je platno, tj. nema sta da ga drzi?
Eto toliko sam se obrazovao unazad par dana, a jos nista ne znam. Imam toliko pitanja.
Mozda najbolje da kada dodje seme i krenem da posejem u casice da otvorim dnevnik i da me usput ispravljate..

P.S.
Cili, nije bio critical kush pa sam porucio Master Kush fem.. to ok za moje potrebe?
I white Rhino 10 semenki. KOje predlazes da krenem prvo, max bi 4 saksije stavio u box?
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Tnx :)
Kupljen i treset za setvu, talijanski sterilni, sitni bas za pravljenje rasada, vec koristim od iste firme za paradajz godinama i odlicno se pokazao.
Listam malo dnevnike forum i vidim da mnogi seme polazu odmah u zemlju, tj. da treset ni ne koriste... postoji li neki razlog?

Ja kontam prvo posejati u treset, na nekih 0.5cm seme, zaliti i prekriti celofanom 2 dana, a u plasticne case 0.2 sa rupom na dnu, a sve to u tepsiju zbog vode.
Pa tamo kad narastena nekih pedalj da pikiram u vece saksije ili mozda vec presadim u velike kontejnere od 10l?
Imam i pitanje za ventilator za pirkanje po biljkama iznutra, on se kaci sa strane na sipku od boxa, negde na visini izmedju lisca i svetla, usmeren ka liscu?
Uf, i jos jedno pitanje, na donje rupe za venotve mogu da instaliram dodatni vent za uduv, ali mi nije jasno sta ga drzi jer box je od platna? Ili nije ni bitno, moze da duva i po podu, samo da uduvava "svez" vazduh iz kuce?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Najbolje ti je zasadit u finalne tegle..tako korjen moze nesmetano rasti i nema mogućnosti ostetit korjen,kao prilikom presadjivanja..
Vent za upuh ti nije potreban,ostavis samo rupu za pasivni upuh i napravis neki light trap...
Ovaj mali "clip fan" neka ti puse prema biljkama...
Uglavnom, vecina iskusnih growera ce ti reci da oko uzgoja treba zapravo puno manje petljat nego sta je nama navika...uvijek nesto petljamo(tako i sam),pa kasnije kukanje i cuđenje...
Nauci kontrolirat najosnovnije uvjete za grow i to ti je to..
 
16.12.2014
353
246
43
30
Pa ne znam za tebe, ali ja petljam jer ne mogu skinuti oci sa svojih (nadam se) ljepotica :D
Sori za offtopic :D

Sretan grow i jos puno buducih majstore, pratim :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
box-obicniledpaneli-vent - Copy.jpg
Najbolje ti je zasadit u finalne tegle..tako korjen moze nesmetano rasti i nema mogućnosti ostetit korjen,kao prilikom presadjivanja..

Komsija koji se bavi ugojem povrca kada je gledao kada sam prvi put u zivotu pikirao paradjz i papriku mi je rekao da sam trebao da budem ginekolog :D (inace do pre 3 godine sam znao samo za grad i beton, a zadnje 3 maltene vise vremena provedem na vikendici nego u gradu, a i posao mi dozvoljava))
Nisam imao problema sa ostecenjem korenja do sad, ne znam za travu jer je nikad nisam sejao tj. pikirao i sadio.
Posto me svetlo a i ventilacija uzrocno/posledicno zezaju u celoj matematici, ipak cu morati da krenem iz malih casica 0.2l i led panelom.
Da ne smaram sad, kada stigne seme i proklija otvoricu dnevnik i u detalje opisati tok.
Lomim se non stop oko svetla, led panel sa 4 vrste svetla sam vec porucio, a sada me vuce da porucim i HPS koji je kao sigurica kada biljka krene da cveta.. a do tada mogu i outdoor da presadim. Decisions, decisions :)

P.S.
Danas stigli i obicni topli LED (2700-3000K) paneli od po 18W za deo boxa gde ce biti paradajz i paprika :)
A ventilator sam zamenio tj, uzeo 50% "jaci" od 154m3/h.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Porucicu 400w komplet sa reflektorom, samo imam dilemu da li sa cooltube ili reflektorom.. da lii je za box 1x1x2 gore sa slike dovoljno bez cooltube, tj. da jedan ventilator 15cm bije gore u reflektor i tera vreo vazduh ka gore, a drugi isti od 15 cm da bije po biljkama?
Jer kontam ako zakacim cooltube na odzak, onda nema gde i cime da teream vazduh iz boxa ako me razumete.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Drug pa kako ne možeš?Staviš vent na jedan kraj CT-a na drugi fleksi crijevo i njega spojiš na odžak i riješena stvar.Vent vuće zrak iz boksa, prolazi kroz CT i fleksi crijevo u odžak tj. van. E sad, ja vjerujem da sam dobro razumio što te mući i da sam ti dao dobar odg.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Jesi, razumeo si sta sam hteo da pitam.
Ovako naslepo mi je i jasno sta kazes, nego sam uvek u glavi imao da ventilator montiram na sam box (da uvlaci hladan vazduh), pa crevo do CT, pa sa njega crevo do odzaka...
Ono sto me buni tj. dilema mi je u tvojoj postavci je temperatura ako direkt okacim vent na CT, jer u specifikacijama skoro svih ventoa sto sam gledao je da max temperatura sme da buide 40c, a sam CT se osecam greje kao lud, ili gresim?

U svakom slucaju, vec sam porucio komplet 400W bez CT, pa cu probati prvo samo sa ventialtorom sa stipljkom da ga ohladim, okacicu preko vikenda slike setupa i otvoriti dnevnik..
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Cooltube ti sluzi da zadrzava unutar sebe toplinu od sijalice,da se ne siri po boxu i istu tu toplinu izvacit sa ventom van...
Ovako bi to trebalo bit:
Carbon filter(ako hoces)spoji se na CT,pa na drugu stranu CT-a flexi crijevo,na kraju tog crijeva vent koji to sve izvlaci van iz boxa..nacrtaj si na papir,lakse je vizualno si docarat
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Tema moze da se zakljuca jer cu veceras da otvorim dnevnik i poceti tamo sa pitanjima :)
Hvala svima na dosadasnjoj podrsci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.