Prvi uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Ovo mi je prvi put da se bavim ovim poslom tj. sadjenjem. Ne znam pod sta bi svrstao ovo indoor ili outdoor. Zasadio sam 4 sjemenke iz zanimacije i proklijale su sve 4 iz zemlje. Jednu sam presadio u malo vecu saksiju jer je veca od ostalih. Sad me zanima da li to moze opstati tu ikako i sta da radim u buducem periodu. Trenutno nemam neki box niti uslove za to, Jedan prijatelj mi je rekao kako je kod njega ovako dosta uspjevalo te ih je kasnije prebacio u dvoriste kao outdoor uzgajanje.
Dakle 4 saksije na prozoru, imaju vlaznosti svjetlosti svega..

Nemojte sad odma navalit sa grubim komentarima jer sam pocetnik.

1. http://i.imgur.com/9zhBd6a.jpg
2. http://i.imgur.com/HzZUomz.jpg
 
12.01.2013
36
9
0
44
izduzile su se dosta za svjetlom ali posto nemas box onda tu nemozes nista osim da sklepas neki box barem s cfl..ako nista onda ostavi na prozoru i sretno!
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Reko sam vec da trenutno nemam dobre uslove za box, ali kod prijatelja mi je uz slicne uvjete uspjevalo dosta. Tako da ako budem imao priliku napravit cu nesto. Mene sad interesuje da li trebam presadjivati u vece saksije da se mogu siriti u korjenu jer su ove poprilicno male?
Zg_man je napisao(la):
izduzile su se dosta za svjetlom ali posto nemas box onda tu nemozes nista osim da sklepas neki box barem s cfl..ako nista onda ostavi na prozoru i sretno!
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
trebao si sacuvat sjemenke za toplije dane..od ovog ti nece nista bit jer se biljke muce fali im svijetla i topline..,savjetujem ti da pricekas do 4.mjeseca i onda ponovo zasadis ( mislim na outdoor naravno ) usput malo citaj po forumu kako drugi to rade. i bit ce dobro :)
btw.kolko su stare ove biljke ?
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Probat cu sa ovim pa boze moj... U 4 mjesecu cu svakako zasaditi nove ...

Biljke su stare od vremena sadjenja jedno 6 dana ne vise.
kanabis_kid je napisao(la):
trebao si sacuvat sjemenke za toplije dane..od ovog ti nece nista bit jer se biljke muce fali im svijetla i topline..,savjetujem ti da pricekas do 4.mjeseca i onda ponovo zasadis ( mislim na outdoor naravno ) usput malo citaj po forumu kako drugi to rade. i bit ce dobro :)
btw.kolko su stare ove biljke ?
 
04.02.2013
21
9
0
38
kako ti kazu ljudi radije opet u 4 zasadi,ali ostavi ti i ove nek budu na prozoru,kad je lipsi dan iznosi vanka,recimo na balkon,a kad malo bolje zagrije,odnosno bude vise svitla nosi vani..sretno :)
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Dakle ostavicu ove pa sta Bog dadne, a u 4 cu svakako aBd sadit tako da od viska glava ne boli. btw. tako i radim. Interesuje me da li je bolje da ih u vece saksije stavim posto ovako rastu samo u visinu...
[QUOTE=one
 
04.02.2013
21
9
0
38
sto kaze creative to ti je do svitla,izduzuju se da uvatu sta vise svitla..a sto se tice presadivanja,netribas to jos radit,mos slobodno za nekih 20 ak dana i vise,sad ovisno o tebi i o vrimenu oces u pitar veci tako da ih mozes jos unosit ponekad u kucu ako navrati lose vrime ili ces ih negdi u prirodi... pozz
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Gore fino kazem "Nemojte sad odma navalit sa grubim komentarima jer sam pocetnik." al hajde kad si vec navaio..

Posusat cu vas i iznosit na sunce a tokom hladnijeg perioda ili nesto drugo unijeti na prozor.
Creative je napisao(la):
ajde da ponovimo po 3 puta----rastu u viisnu zato jel nemaju dovoljno svjetla i previse vlage ne zato sto su u tim kaljevima .
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ola ... i ja sam nova necu te kritizirat jer znam kako je tesko i koliko covjek ima pitanje glede svega toga ....
moj topic ti je https://www.vutra.org/topic/10025-prvi-box-domaica/ pa si mozes pogledat kako je to sve islo kod mene ... nemam ti ni ja neko iskustvo al jedino sto znam je da su ti premale za 6 dana moje su duplo jace bile uz samo par stednih zarulja od 23w . tako da ako ikako mozes omoguci im bar svijetlo.... izmedu-ostalog sve 4 ti mogu bit muske i onda si opet na niecemu ...a za outdoor ne znam nis...to ce ostali pomoc savjetima ....

ja ti samo preporucam par bar 2 stedne zarulje .....a ako ne mozes ili nemas nema veze pusti ih onda tako mada ih ja ne bi mucila ... jer kad vidis koliko je svjetlo bitno (samo jedna zarulja) shvatit ces zasto pricamo o mucenju .... sretno
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
¸Stedne sijalice ce stici za 2-3 dana nadam se da se do tad nece nesto iskomplikovat?
swizzz je napisao(la):
ola ... i ja sam nova necu te kritizirat jer znam kako je tesko i koliko covjek ima pitanje glede svega toga ....
moj topic ti je https://www.vutra.org/topic/10025-prvi-box-domaica/ pa si mozes pogledat kako je to sve islo kod mene ... nemam ti ni ja neko iskustvo al jedino sto znam je da su ti premale za 6 dana moje su duplo jace bile uz samo par stednih zarulja od 23w . tako da ako ikako mozes omoguci im bar svijetlo.... izmedu-ostalog sve 4 ti mogu bit muske i onda si opet na niecemu ...a za outdoor ne znam nis...to ce ostali pomoc savjetima ....

ja ti samo preporucam par bar 2 stedne zarulje .....a ako ne mozes ili nemas nema veze pusti ih onda tako mada ih ja ne bi mucila ... jer kad vidis koliko je svjetlo bitno (samo jedna zarulja) shvatit ces zasto pricamo o mucenju .... sretno
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
mislim da nece ,moje takoder cekaju pojacanje vec ....pa recimo oko 7-10 dana i nije im nista ...samo ih priblizi sto vise zarulji i pazi da ti se lisce ne "zapali", pozuti ,skuri kak god .....dok ne dodu nove :D mislim da ce izdrzati do tada
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
http://shop.bushplanet.tv/homebox-growbox-xl-set-600-w-pro-air-inkl-lti-akf-etc-p-2043.html

ljudi moji evo pogledajte ovaj gore box i ovu premu. to sam vec narucio i dolazi mi za par dana. e sad ja znam da je ovo super stvar za indoor uzgoj i sve to.. uz to narucio sam 5 sjemenki koje su me kostale 78 evra brate! e sad dalje, dobro zemlja kupljena u poljoapoteci, sistemi i to nebi trebao bit veliki problm... moje pitanje za vas je: imam prijatelja koj radi u bolnici, i znate za ifuzije i sve to, destilirana voda + jos neki dodaci u toj vodi kao nr. Caliumklorid (2h2O), kaliumklorid, natriumklorid, natrium-L-lactat, natriumhydroxid, + plus pise da je PH vrijdnost svega ovoga unutra 5-7 ,,, to je jedna vrsta bocice, izmedju ostalih ima jos tih klorida i sta ja znam... npr. magnesiumclorid (6h2O), natriumacetat (3H2O), nesto slanih tvari, i sta ti ga ja znnam... e sad, dali je dobro zalijevati biljke s tom vodom vec obogacenom tim tvarima ili se treba cuvati necega posebnoga.. koliko sam uspio procitati s ovoga linka vecina ovih tvari i nije toliko losa za biljku.. prvi mi je put, dugo se pripremam, odvojio sam dosta love za ovo i zelim samo da za sebe uzgojim dobru robu.. zato molim vas bilo kakav savjet da bi to uspilo da mi bzze ne propadne soma evra :) unaprijed zahvaljujem svima
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Poz Biomehanik i dobrodošao na forum...ako si baš zapeo da ove biljkice održiš do 4 mj...ucini sljedece....nabavi vece tegle..tj dublje...poslužit ce ti i odrezana flaša coca cole il nešto..i biljkice presadi s tim da ih tutneš u zemlju komplet do listova....znaci cijelu izduženu stabljiku tutni do listova u zemlju i pokušaj osigura svo svijetlo koje možeš....manje vode više svijetla....trebale bi izdurati koji tijedan dok ih ne staviš van.....

Josipa lisac....pošto si vec izdvojio finu lovicu za sve to...izdvoji još i za kvalitetno gnjojivo i olakšaj i sebi i biljkicama.....nemoj muckat neke svoje fantazije da ti tih 78e za sjeme ne ode u vjetar...sretno

Ekipa ovo dnevnik Biomehanicara kakav takav al je dnevnik...nemožete tako uljetati u tuđi dnevnik svojim fotkama pitanjima i problemima....to je spamm....znaci obratite pozornost na to....ima tema u kojima možete napisat što želite...tuđi dnevnik uzgoja nije mijesto za to...eto toliko.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Biohemicar je napisao(la):
Gore fino kazem "Nemojte sad odma navalit sa grubim komentarima jer sam pocetnik." al hajde kad si vec navaio..

Posusat cu vas i iznosit na sunce a tokom hladnijeg perioda ili nesto drugo unijeti na prozor.
Bok....bas mi ih je nekak zal,,,al kaj sad,,,gle stari ,,,nemas uvjete ni nista,,,pa daj onda kad dobis tu neku zarulju,,,stednu,
najdi neku kartonsku kutiju,,stavis nutra *te jadnice*,,zaserafis tu kutiju za nekakvu dasku,,izrezes otvor na kutiji,malo manji neg kaj je daska ,i stavis na otvor da zarulja nutra visi,njima nad glavicama(ne da mi ih je zal,,,srce me boli),,dole na kutiji izrwzws rupu da ti saka komotno prodze,,,i isto tak gore ,,,malo vodice u plitkim posudama,,,stavis u box,,i dobro pazis da se nekaj ne zapali,,
,i zato bolje zaboravi ovo sve kaj sam ti napisal ,,,:),,,cujes ,,

https://the-greenleaf.in/züchten/heimwerker-ecke/3234-anleitung-ultra-low-cost-growbox-aus-karton/

procitaj ovo i onda na poso ,,,sve kaj trebas je kartonska kutija i pici ,,,,nema mudrovanja puno ,,,,pozzz
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
link koji si postao meni ne radi (slike) jer mi kaze da nisam clan foruma,udruge kak god .... uglavnom.... samo polako.....
ja bi na tvom mjestu za pocetak uzela bilo koje sjemenke i s njima probala ..... prvi put..da vidim kako to sve "diše" al posto su tvoje vec tu napravi si to s kartonom najlakse je i pomoci ce ti ,odi na youtube i vidi njihove opcije ,savjete,radove --ima svega ......
i slikaj da vidimo kako sad izgledaju .... i samo hrabro :)