Prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2012
30
1
0
41
sinoc mi je izbila ova nova, neka je 1 cm virila vani, evo je sad 5cm viri, nadam se da mi nece ici oper u visinu kao ona rahiticna. Mada sam je zasadio 1cm u zemlju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
vrhovi biljaka neka ti budu na ne vise od 5cm udaljenosti od cfl, i sve bi trebalo biti ok, a usput, mozes odraditi i neki topping, lst... i bude to ok
 
05.11.2012
30
1
0
41
vidis na zadnjoj slici sto sam postavio kako stoje, ne diram ih, cak je ova stara zivnula, bila je dan-dva nekako zastala jer sam je premjestao dok sam radio kuciste a i sa obicne sijalice koja je uglavnom bila tu na oko 10cm od nje prebacio na ove stedne, sad vidim da se pokrenula a sta ce biti od nje to cu tek da vidim, zao mi je bacit pa novu posadit. Sta mi savjetujete da radim sa starom iako je rahiticna :sick:

iscupat cu je, dopunit zemlju i posadtit novu, tako da su jednake, pa sta bude, ako mi ne bude islo kako treba onda cu na ljeto vani zasadit pored kuce da nije upadljivo pa nek sama vodi racuna o sebi.

Mogu li kako iskoristit ovu rahiticnu, ima li svrhe osusit je da se pusi??
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
nema svrhe tako malu i maldu biljku pusiti, nista od toga, ili je povezi (lst) ili izvadi pa zabi novu i furaj sa dve ujednacene visine

edit: mozes ti tu visoku i odseci iznad prvog petolista pa pustiti da se malo grana, i ne zaboravi da priblizis biljke lampama, na nekih 5cm, ono na slici je predaleko
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
HULK je napisao(la):
Mogu li kako iskoristit ovu rahiticnu, ima li svrhe osusit je da se pusi??

ima svrhe ako mislis da ti se zavrti u glavi od dima
sta ces da osusis,majke ti ? listove?
sto bi negde i imalo smisla da je zadnja nedelja cvetanja,a da su ti listovi prepuni kristala THC-a.
a nisu.

edit=pretece me power..
 
05.11.2012
30
1
0
41
Posadio sam novu, do kad da odrzavam udaljenost od 5cm, malo mi je zeznuto odrzavat tu razdaljinu kako bude rasla
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pa podigni biljke na nesto, podmetni nesto ispod njih, pa kako rastu spustaj, ne mora biti u milimetar ~5cm, ali nemoj da je 10ak cm... ja sam moje drzao na 2~3 cm ali su lampe bile od 30w... i naravno, to ti je udaljenos koju drzis kroz ceo grow, testiraj temperaturu u visini biljke, ako je 25~28C sve je super, mada mogu podneti i nesto vise ali nemoj rizikovati, nabodi tu temp. i koja god da je udaljenost tu i odrzavaj
 
05.11.2012
30
1
0
41
Stavio sam mjerac temp i uglavnom je non stop 25 dok rade sijalice a u toku noci mi radi duvalica u sobi i ujutro kad provjerim isto stoji 25. vidjet cu kako ce se odvijati, podmetnuo sam kutije. Uglavnom na ljeto sadim vani, pored kuce gdje nema puno direktnog sunca da se nebi sprzile, da ih pustim same da rastu pa koliko uspiju.

Kupio sam digitalni tajmer, podesio sam ga da mi svakih 2 sata pali ventilator po 10min, jeli to ok, a u toku noci nista.
 
05.11.2012
30
1
0
41
kupovna u cvjecaru, tu su 2 razlicite 2-3cm od vrha je neka koja se brzo sushi i nije tvrda, lako se mrvi, dok donja je tvrdja i drzi vlagu.

Sastav ove pri vrhu je:
pH 6.00
suve materije 48%
vlaga 52%
ukupne organske vrijednosti 35%
humus 18%
mineralne materije 17%
odnos ugljen/azot 45

Sadrzaj hraniva:

azot 0,52%
fosfor 0,13%
kalijum 0,11%
kalcijum 3,40%
magnezijum 1,40%
gvozdje 0,20%

zove se carobna zemlja, ova donja je bila u zutoj kesi i ne znam sastav, bacio sam kesu a od ove nove imam jos zemlje u kesu.

Jel ok zemlja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a sta ja znam, nisam takvu koristio ali mislim da je ph nesto nizi i da ce ti trebati gnojiva, p i k su jako niski u odnosu na n, ajd za vegetaciju p i ne treba toliko ali k treba, a kasnije ce ti svakako faliti p, nadji neko gnojivo za vege pa kad napuni 20 dana prihranjuj po malo. stabljika je prilicno izduzena ali se biljka sada normalizovala, vidim da nije prevelik internodni razmak kao sto je bio kod one sto si eliminisao, sto je ok, videcemo stanje kada jos malo naraste
 
05.11.2012
30
1
0
41
Primjetio sam da je u zadnja 2 dana stabljika ojacala, pozelenjela i da se srednji dio zadebljao i malo izduzio, bolje napreduje od prehodne i na se bas razvija, izbacuje listove, primjetio sam da polako pocinje izbacat gdje list izlazi is stabljike, al opet mi je cudna u odnosu na vase a opet bolja od prehodne, evo slike pa me interesuju vasi komentari, savjeti.

211.jpg
Da li bi joj bilo dobro ili bi joj skodilo da je drzim non stop pod svijetlom?
 

Prilozi

  • DSC04528.jpg
    DSC04528.jpg
    159,4 KB · Pregleda: 39

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Mislis 24/0 rezim rada?
Pa nije bas dobro, biljka treba nocni period. Mada ima onih koji su sa 24/0 growali, al nesvidja mi se to.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne treba biljci mrak, 33% brze rastu pod 24/0. To se pogotovo koristi ako nemas timer (kao ja nekad specijalac) i kad imas niske temperature u grow boxu/roomu.

18/6 koriste da ustede racun za struju, inace ne vidim neke druge koristi od toga.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Drug,u cvetanju moze i 70% da poraste u odnosu na to kakva je sad...
ako imas frku sa prostorom,vreme za 12/12 ti je uveliko stiglo !!

@Vjeverica...ne znam Vjev....meni licno se uvek cinilo da u tih prvih 15 dana najvise napreduju upravo u tih 6 sati 'mraka'..sad,nije verovatno pogresno
ni 24/0 - pre bih rekao da je stvar izbora,i,kako si naveo,ako growas zimi (sto me i ceka za koju nedelju) a imas problema sa temperaturom..
ali,ja bi licno uvek gledao da imitiram prirodu sto vise.
a retka su mesta na planeti koja su obasjana jakim suncem 24h,
a,bo'me,tamo i retko sta raste... ,)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne treba biljci mrak
Biljci treba mrak !

18/6 koriste da ustede racun za struju, inace ne vidim neke druge koristi od toga.
Ne koristi se radi uštede struje nego se korijen razvija dok je biljka u mraku također biljka se odmara od svijetla razviju se i neki listici i masa drugih stvari.....živi ti pod svijetlom 24h na dan garantiram ti za mjesec dana ideš u vrapče....izlaganje svijetlu,narocito umjetnom,24h na dan 7 dana u tjednu it..jedna je od najstarijih metoda mučenja ljudi....+...opce poznato je da u mjestima poput Aljaske ljudi koji su doselili tamo u onim njihovim periodima 24h na dan je dan doslovno polude naskroz.....
 
05.11.2012
30
1
0
41
Mislis da joj sami vrh odsjecem? Ako je to, onda cu to uradit kad postigne odgovarajucu visinu pa nek se onda siri sa strane, samo da je zenka i da cvijeta, za ostalo cu lako a sl put manju saksiju, ova je velika pa mi bar oduzima 10cm.