Prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
frend, ne mozes da rokas jake lampe ako ti je slaba ili nikakva ventilacija, jbg. moras obrtatiti paznju na to, al teraj dalje, vec ces naci najoptimalniji odnos, samo za cvetanje definitivno nadji neke od 2500~2700K, ajd sretno
 
05.11.2012
30
1
0
40
Bili mogla kombinacija 1 stedna od 65W koju sam koristio za vegu i jedna obicna od 75W, mislim da tada nebi grijalo puno a bili pomoglo u cvijetanju? Posto bi obicna davala odgovarajucu boju?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jok vala, da to moze ne bi ljudi davali pare za hps vic bi svi furali obicne sijalice, znaci, nije to to, obicna ne radi posao nikako, sem sto greje ;) prouci malo forum da se ovaj dijalog ne bi razvukao do u nedogled, ja se iskljucujem iz price
 
23.12.2012
4
1
0
49
P1030311.jpg 50x50x150,150wHPS,folija za auto ona za sajbu za sunce,2 venta ovaj dole na drugoj slici desno uvlaci a drugi je gore ljevo u ravnini lampe izvlaci temp 18 do 23,vlaga 50 do 70, sta je za rec???
 

Prilozi

  • P1030001.jpg
    P1030001.jpg
    165,9 KB · Pregleda: 100
  • P1030100.jpg
    P1030100.jpg
    204,1 KB · Pregleda: 88
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007
20.10.2012
12
2
0
36
Pozz ekipo... prvi uzgoj mi je i imam par pitanja... pa mi glupo otvarat novu temu pa bum pital ovdje :)
Naime slozio sam si box malo manji od 1,5m x 1,5m x 2m visine lampa je 400w hps, malo je veci nego se preporuca za ovu lampu al sam to tak napravio da se može proc po jednoj strani a i reflektor baca u širinu više nego u dubinu.
vent za izlaz zraka je fi 120mm a za ulaz su 2 kompjuterska od 120mm i grijalica na ulazu zraka (pošto je box na vanjskoj temp pa sam imo problema sa toplinom dok lampa neradi) trenutno je 19-22 bez lampe i 26-29 sa lampom (ovisi o vanjskoj temp)
i unutarnji ventilator onaj standardni prijenosni vent za kucu promjera 20-30 cm radi na 1 (malo mi se cini previse), dali je on malo prejak za unutarnje mjesanje zraka???
e sad problem imam s vlagom, koliko sam vidio u vegetaciji bi trebala bit 60% a meni je trenutno na 30% s lampom do 40% bez lampe.... kanta od boje za zidove (25l) sa vodom mi stoji unutra i grijalica tuce u nju, stavljao sam vlažne krpe ispod lampe i opet ništa (pomak za 2-4%). Razmišljo sam o ovlaživaču zraka, ima ko iskustva stime??? ili možda neki drugi način??? razmišljo sam da "preko" (pod navodnicima jer je on gore pored lampe i puse prema dole tako da bi ubiti visila krpa) tog unutarnjeg venta stavim vlažnu krpu pa da on u nju puše ko u jarbol ,samo mislim da bi onda dosta cesto moro mjenjat tu krpu, a htio bi neko riješenje koje nemoram stalno obilazit (nije da nebudem ih tetošio al opet ak se zalomi kakvo ruženje i to da mogu na miru ružit :D).
BTW stavio sam 6 biljki klijat 5 neki medicinski skunk (za ulje) i jednu WW (jel to možda previše??) onako kak je objašnjeno sa papirnatim maramicama i dva tanjurica. 2 i pol dana nakon svih 6 je proklijalo i posadeno WW kolica je bila cca 3 cm a najmanja pol cm (je to bilo prerano za posadit?) i jučer sam ih sve presadio na dubinu cca 1-2 cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ma sve si super napravio oko klijanja ...za lampu znas i sam ....a uzrok male vlage u boxu ti je toplina (grijalica) koja isusuje zrak dodatno uz lampu.
ovlazivac na tako velikom prostoru ce ti imati istu svrhu kao ona tvoja kanta...bojim se da neces dobiti vise od 5 do 10%.....
probaj se igrati sa inetrvalima rada grijalice dok je lampa upaljena ili ju probaj staviti u box pa da ulaz vuce vlagu direktno iz vana.... a trenutno je vlaga velika vani ,trebalo bi donjeti rezultata...mozda cak jos jedan ulaz za zrak koji nece biti vezan sa grijalicom ...igraj se malo sa opremom za sve postoji rijesenje ;) sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007
20.10.2012
12
2
0
36
Grijalica je unutra... al ju selim malo je drito na otvoru malo sastrane, razlike nema:( imam analogni tajmer i ak stavim grijalicu da se pali gasi svakih pol sata (nemrem manje s ovim tajmerom) onda mi u tom vremenu dok neradi padne temp na 16....
Uspio sam nabavit nekakav ovlaživač... al treba filter promjenit pa budem to sutra (dns nis neradi) pa cu vidit oce bit kakvog pomaka.... ak ne izgleda da cu morat pojačat cirkulaciju to jest izmjenu zraka... makar nez koliko je pametno to sad radit dok je sve u pogonu....
btw jutros su me 4 kom dočekale.... sav sam se raznježio :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007
05.11.2012
30
1
0
40
Novi problem




Vidio sam na forum da je nedostatak azota problem a koristim tecno djubrivo na razblazivanje sa vodom ali ventilaciju nisam palio radi zime tako da odrzim toplotu u box i jedno vrijeme nisam gasio svijetlo. Danas sam poceo sa ventilacijom i ima par dana da gasim svitlo. Upoznati se sa mojim proslim biljkama i kako su bile izduzene a ova je tako minijaturna, samo 5cm, one stare bi imale najmanje 20cm a koristim isto sjeme, u cemu je problem, ako ga ima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
neznam kako će ti biljoza ispast bez sviježeg zraka,udišući svoj ispuh ;) al ako si sad počeo gasit svijetlo i upalio ventilaciju,pričekaj tjedan dva da vidiš ima li pomaka,ujedno malo stiropora si mogao stavit u zemlju,ustvari ti znaš najbolje za svoju biljozu good luck :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
lepa biljka, al zemlja ti je jako vlazna, smanji dozivljaj sa zalivanjem, zalivaj samo kada se zemlja prilicno isusi, drzi ventilaciju bar dok radi lampa/e
 
05.11.2012
30
1
0
40
pa zalivam je kad vidim da se povrsina isusila, uglavnom zalivam savkih 4-5 dana oprilike, cak sam mislio da je nisam prezasitio djubrivom, ventilacija radi na svaka 2 sata po 10min dok svijetlo radi.
 
18.01.2013
2
0
0
43
Pozdrav svima , interesuje me da li sme da se mesa spoljno i unutrasnje svetlo ? Pitam iz razloga sto planiram da saksije stavim u neku malu sobicu u potkrovlju , koja ima mali prozor , koji ne bih da zamracujem , jer bi bilo sumnjivo .