Psychedelic trance music

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja kući tek tu i tamo trance slušam psihodelični ali na party-u je to druga priča, jednostavno zatvoriš oči i krećeš se, svako je u svojem svijetu i atmosfera je predobra.
Blue planet bi recimo slušao kuć ali tako nešto mi baš i nije za party, prije za neki after ili chillout stage
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Weedran je napisao(la):
a neznam, taj psy trance mi je večinom naporan, dosadan i ono... GLUP, al ok, valjda ovima na partijima koju su teško pregaženi raznim psihodelicima paše taj osnovni ritam na koji se trzaju u trensu i nije ih briga.
Za sad jedino priznam Blue Planet Corporation, oni su mi daleko najbolji što se tiće takve psihodelične muzike.

nisam ocekivao ovo od tebe...glup? smesno...ovu muziku mnogi ne razumeju,lako je reci glupo za ono sto ne razumes...a i ne moras biti "pregazen psihodelicima" da bi ritam pasovao.moras da znas da slusas da bi cuo.
ja slusam ovu muziku svakodnevno uzivajuci u njoj isto kao sto ti u drugoj muzici uzivas...
ako ja ne kontam metal ne mogu reci da je glup...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ima dosta psy stvari koje su mi izvrsne i vidi se kvaliteta, podignu mi energiju da sam lud za tim ritmom, tako da nije da ju ne kužim. Ali večina te muzike je ubačen osnovni psy ritam i škripanje sa modularima. Cjeli takav album ti napravim za pola sata. I zato neznam šta ljudi vide u tome osim trensiranja... bezbroj varijacija u jedno te istom kalupu. Ali dobro, valjda ja to samo ne kužim... kažu da jazz slušaju oni najpametniji, pa sam ja valjda glup jer random improvizaciju na improvizaciju ne smatram suviše pametnim. Nisam tu da vriđam jebo te samo iznosim svoj subjektivni dojam.

ovo je mene dobra psihodelija: http://www.youtube.com/watch?v=NlnWtwvXBzM
http://www.box.net/shared/ckq54jz8lh
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Eh,sad vredjanje...Nema vredjanja,ovo je diskusija,nismo divljaci.
Isto tako i ja iznosim svoje takodje subjektivno misljenje...
Poslusaj Bizzare contact,Skazi,ili Astrale...to nije klise...
Nisam te ja ni nazvao glupim,glupost i nerazumevanje nije isto...
Ne zelim da pogresno shvatis ono sto ti pricam...samo,glupa muzika je izuzetno grub izraz za koji nema osnove...
kazu da jazz slusaju najpametniji...ali to je samo prica...ukus odlucuje vise od inteligencije i razumevanja...
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Kreneš u raspravu o kvalitetnom psaju, a preporučuješ čoveku najgori šljam od ljudi i "muzičara", bizara i skazija.
Astral s druge strane je postavio neke standarde i oni su uvek lektira za ceo taj svet trens muzike.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A ono je istina hrpetina toga psy-a zvuči identično, onaj pulsirajući bas i neki zvukčići i to je to. Većina toga je meni baš isključivo za uživo, kući se više volim uz hardtek i frenchcore bacakat:icon_lol:
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Goa i Psy ima konstantni rolling bassline pa je pre repetetivan nekima koji ga inace ne slusaju. Ni ja nevolim pre repetetivnu mjuzu ali bas zato volim gou i to onakvu koja ima puno stvari koje se dogadjaju iza basslinea, razne melodije i druge radosti. Weedran, preporucujem Dimension 5 poslusat :)

Psy mi obicno djeluje malo "gluplji" od goe koja ide vise na dubinu, al opet to varira od izvodjaca do izvodjaca, ima i Psy pjesama odlicnih. Goa ima konstantan flow i ritam a psy zna cesto bit "gimmicky".

--

Ako vas kisa sprijeci da idete van danas, mali podsjetnik:

Join us on Digitally Imported's Goa/Psy channel TODAY for the Summer Solstice event, starting 18:00 CET / 12:00 PM EST. 27 DJ's, more than 30 hours of Goa and Psytrance mixes!

Moj novi mix pocinje u 21:56 po nasem vremenu. Predlazem da rippate cijeli event i imat cete 30 i nesto sati Goa/Psy setova.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
ja cu rippat sigurno al net mi zna crknut tu i tamo pa neznam dal cu sve uspjet ak crkne dok spavam

a uploadat oko 2Gb mjuze je malo....overkill. mozda uploadam najbolje setove. i ovi na DI nikako nebi smjeli znat da ja tu promoviram rippanje s njihovog radija i uploadanje, vec imaju dovoljno problema od organizacija za autorska prava i jako su protiv rippanja s njihovog radija. mislim da mi nebi htjeli mixeve pustat za kaznu da znaju da ovo radim :/
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ROX je napisao(la):
Goa i Psy ima konstantni rolling bassline pa je pre repetetivan nekima koji ga inace ne slusaju. Ni ja nevolim pre repetetivnu mjuzu ali bas zato volim gou i to onakvu koja ima puno stvari koje se dogadjaju iza basslinea, razne melodije i druge radosti. Weedran, preporucujem Dimension 5 poslusat :)

Da da, respect za Dimension 5. Onda izgleda da je to goa šta ja volim više, nisam baš proučavao filozofiju tih žanrova. I kao što šaman kaže, psy može proči za po vanka, ali da doma slušam nebi baš. Večina tog psy-a i izgleda kao da su live napravljeni, na nekoj ritam mašini pušten osnovni ritam i onda random igranje za modularcima na klavijaturi.

Ali mislim da taj psy i nije prvenstveno napravljen da bi se slušao kako se sluša sva ostala muzika, već da prije svega baci u trans čovjeka i drži ga tako, zato je potreban taj konstantni specifičan psy bassline.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Yep, no ja gou i doma slusam stalno, cak i zaspem na njoj bolje nego na vecini druge mjuze.

Primjer dobrog Psy-ja bi bio Mr Peculiar (cover od njegovog Mind-Dala albuma mi je avatar)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Goa je drugo,stvar je u psy trance.Repetetivnost ubija,to stoji.Monotonost je smrt.
Nisu sve jabuke trule...
Samo zelim reci da je pridev Glup isuvise tezak za nasu temu,psy trance.
Ima rupa,kao i sve drugo...Vezbom ce doci do perfekcije,ako je ona moguca.

@ROX
Imam od Peculiara Infinite evolution...
Trazio sam Mind-Dala,ne mogu naci...
Imas link da skinem ?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
LucidDream je napisao(la):
Moze li nekako ovo da se ubaci u Nexus radio?jer ne mogu da snimam na fuckin winampu...

Zasto nebi mogao ?, neznam sad da li ima za winamp ali mora bit 100 % samo ne znam kako se zove plugin, na xmms-u se to zove weave writer.Osim toga imash programa milion, za record i imaju onu opciju "what u hear" ,recimo moja zvucna audigy ima tu opciju.

Edit: Evo malo sam prosvrljao, i nasao plugin, probaj ovo, vjerovatno ce ga snimit u wav ti ga kasnije samo ripujesh u mp3 i to je to.

http://www.winamp.com/plugins/details/96985
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Btw, to prepucavanje o goa/psy-u vam je bezze, svako ima svoj ukus, recimo i meni je skazi i taj njegov tupc-tupc bezze, jedino mi se svidja kod njega sto je pravio neke remixe od metallice, nirvane i sto je opichen lik skroz ,budaletina teska :), to sam slushao prije 5-6 godina... i on je mrtva komercijala, chak i ovi sto nikad nisu culi za psy/gou nit imaju pojma o cemu se radi slushaju ga i idu na partije, kao i za Astral Projection, ali porediti Astralce i Skazija mi je nekako gloopo skroz.Astralci jesu komercijala teza pogotovo u zadnje vrijeme, ali oni su TATE Psy-a! i puno su doprinijeli toj sceni, mozda da njih nije bilo nebi bilo ni pola scene.Ja pored psy-a slusham i ostalu muziku sve osim narodnjaka i r'n'b-a onog sa MTV-a, najvishe metal i rap, nisam ogranichen ni malo po tom pitanju, u svakom zanru ima za svakog po nesto...