Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
gljiva i ostalih gluposti imaš i u gift šopovima. mada ja te nebi. raspitaj se malo gdje su najbolje, pitaj u nekom kofi šopu. obavezno probaj lizalice od haša. fora su.
žao mi je kaj nisam probao gljive i kristale. drugi put.
i obavezno jedno jutro u kofi šop, pa u zološki vrt.
i malo putovanja sa vlakom po nizozemskoj. to je super. al prije toga obavezno u kofi.
u pravilu ne smiješ pušit na cesti, ali ako te drot zaustavi ništa ti ne može, samo te lijepo zamoli da to ugasiš. ti ugasiš, pa kad on ode opet vužgaž. čudo grad:)
i pazi da se ne izgubiš u crvenom districtu. četvrtak, petak i subota su ti udarni dani. ali je ogromna gužva. i treba ti love ko dreka, odmah se pripremi.
uživaj, sretno i vrati se. ja skoro ostao tamo:)
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
najbolji grad na svijetu. čuo sam za prag, ali moja preporuka svima koji vole biljke je da odu u amsterdam. to je fakat nešto spešl.
najbolji kofi mi je bio mellow yellow. niš posebno, al predobro. baš je imao dušu:)
i naručio ja 2g, a frajer trpa i trpa. ja si mislim da me nije krivo skužio. i na vagici 2,1. 13 evra. predobrooooooooo. selim se tamo:))
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Pa što nije neki novi zakon kao zabrana prodaja u kofi šopovima osobama koje nisu kao državljani? Ja planiram za ljeto tamo sa ekipom nije preskupo za par dana, ali mi je bed ako dođem tamo a ono nemogu doživjeti taj užitak da dobijem cjenik u kafiću xD
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
nečeš dobiti cjenik. moraš ga tražiti, pa ti ga onda daju:))) oni te ne smiju ponuditi, radiš to na svoju odgovornost:)))
a ako stoji na šanku mora biti okrenut sa licem prema dolje, opet ista spika, ne smije te on navoditi na to, nego sam moraš tražiti.
i predobro je u nekima šta ti napišu kaj ti koja vutra radi i kakva je:)) pa biraj za kaj ti treba. najviše me razbio jack herrer. za pamtiti...
ja sam bio prošle god na ljeto i bio mi je božić svaki dan. al ne znam dali se nešto promjenilo od tada...
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Evo ja sam bio za novu godinu tamo 7 dana ,ludilo grad ,treba ti dosta eurica, mozes u bilo kojem kofi shopu iako si turist!! Mene su nudili sa ponudom i nikakvo gledanje licem u sank!!!Najmanja kolicina kupnje ti je 10eura...i sve ono sta pisu po novinama zabranjeno ovo zabranjeno ovo,nista to nije istina,imas gljiva u gift sopovima (odlicne su) ma svee je zakon u amsterdamu!! idem ja opet tamo u 10mjesec...
 
14.10.2010
34
0
0
32
@svirač...
sve stoji, jedino ovo da je najmanja kolicina za 10e ne stoji... ocito si bio ili u jednom coffeshopu stalno ili su ti se pogodili takvi...ugl moze se naletiti na coffeshopove u kojima travu prodaju na g (sta je po meni najbolje) i taj (amsterdamski) gram je brutalan...nema veze sa "hrvatskim gramom" a kamoli sa jbnim mićevima ( ko je iz ri znat ce o cemu pricam) i cijene su izmedju nekih 5 e i 30 eura (za neke ubitacne perverzije) ali prosjek je od 8-13 eura (ww, bubble,jack,skunk no1 etc) , isto tako postoje i coffeeshopovi u kojima se prodaje na kolicinu, pa dobijete cjenik sa popisom na kojem pise koliku kolicinu dobivate za npr 10 e 50 e i slicno...pozz
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
nisam mislio da moraš imati okrenuto lice prema šanku kad naručuješ:)))))) iliti LOLČINAAAAAAAAAA:))))))))))))))) i bičuju te dok čekaš na šanku:))))))
nego cjenik mora biti okrenut sa licem prema dolje. ne smije biti vidljivo šta nude niti da nude nešto. to je ZAKON tamo. ne smije te konobar ponuditi, nego ti moraš tražiti!!!!
najjeftinije šta sam kupio je bio bluberry za 6,5 evra. i kako kaže đontra stvarno je gram tamo iznenađenje nakon ovih hrvatskih gramova.
WW sam platio 15 evra, 1,7 grama. tako se prodaje u nekim šopovima.
meni su osobno bili draži oni manji kofiji od onih kao super poznatih. manje gužve i imaju dušu.
 
14.10.2010
34
0
0
32
...tako i meni...ti manji su bas nekako HC ,bio sam i u bulldogu al mi je tamo previse turista. Evo kako je izgledao moj prvi dan u nizozemskoj . ja i frend tek uletili u grad i kao idemo trazit hostel al po putu zapeli u prvom CS na koji smo naletili (Kadinsky).
Mali CS negdje neznam gdje ... i sad mi onako entuzijasticki ulijecemo unutra sa koferom haha i brzo do raste na sank po savijet, za zagrijavanje uzimamo mislim silver haze i po uskim stepenicama penjemo se na drugi kat ( sa koferom) . na drugom katu dvije-tri klupice sa stolicima sve u svemu nema 10 kvadrata zadimljeno nevidjeno. I sjednemo mi za svoj stol , a do nas dva Danca. I sad mi svi sretni poceli pricat snjima i skuzimo da oni nemogu pricat, ugl frajeri su nam rekli da im je ovo zadnji dan u a'damu i da nemogu vise al opet svakih 5-10 min zapale novu gicu (doduse nekog crvica al opet). Podijelili su snama par savjeta koje CS posjetit a koje zaobic i sl. Ugl...
Posaljem frenda po dvije cole dok ja zarolam, i u medjuvremenu skuzim da nemam cigaru al to nekako uspjevam uzicat od danaca...cim se frend vratio sa colama dam ja njemu da zapali, i zamisli nemamo ni upaljac, a jbte jesmo amateri hahaha... na kraju je sve ispalo super...zapalili topa izvrnuli se i dalje se stvarno ne sjecam kako smo nasli hostel...sve u svemu ja sam jos pod dojmom i jedva cekam ljeto da se vratim...
Vise od coffeeshopova pamtit cu nezaboravnu atmosferu na Museumpleinu kad je Nizozemska u polufinalu pobijedila Brazil, lude Brazilke koje su polugole plesale po amsterdamu cijeli dan i naravno sensation white i sve vezano uz taj party.
 
27.01.2011
44
15
8
36
Hvala svima na korisnim informacijama.Interesuje me jos jedna stvar, kakvo je stanje u Hagu sto se CS tice .Posto u okviru puta smo prvih 2 dana u Hagu ,a preostala 3 u Dam-u (Smor mi je cekati 2 dana ) :D
 
14.10.2010
34
0
0
32
Nisam bio u Hagu ali u cijeloj nizozemskoj imas coffeeshopova jedino sta ih u drugim gradovima imas manje nego u samom a'damu... sve u svemu malo googlaj i nac ces sigurno. Mozes i po dolasku jednostavno pitat neke mladje ljude na cesti. Obicno su svi susretljivi i pomoc ce ti...
pozz
 
06.09.2009
13
0
0
33
Pozdrav,nameravam uskoro da posetim i ja taj 'cuveni' Amsterdam,pa me interesuje koja je cena avionske povratne karte do tamo? Smestaj otprilike za sedam dana? I bez koliko kesha da ne polazim?
 
14.10.2010
34
0
0
32
procitaj prijasnje postove malo...ukratko cca broj dana x 100 e , kad zbrojis sve tako ti nekako ispadne mozda malo manje...
Naravno zavisi i o tebi. Oces li hotel ili hostel, oces jeftiniji ili skuplji hostel. Oces avion iz npr zg-a ili ti nije problem krenut iz ljubljane trsta i sl. Koliko jedes- racunaj da su ti najobicnije sugave pizze po min 10 e. Oces se opijat? svaka piva 4-5 eura. Oces ! i koliko ces pusit ( i sta ces pusit). Oces kupovat suvenire? Oces se svercat il ces kupit kartu za tramvaj? Muzeji?Tete?.................Racunaj na brdo para pa se mozda vratis sretan ako potrosis koji e manje.... Nemoj ni planirat to sve manje od 600e. Moje skromno misljenje...
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
100 evra dnevno ti treba cca. al s tom lovom ćeš morat paziti i kontrolirati se. ali da se. ne briješ po centru grada npr, pa ti je sve i jeftinije. piva u centru od 3 dcl 5 evra, malo van centra 2,5. ručak u centru minimalno 10 eura, van centra, jeo sam u azijskom restoranu, 5 evra. treba paziti. paziš na hrani i cugi al brineš se o plučima:)))
 
14.10.2010
34
0
0
32
...ma zakljucak ti je...nemos u amsterdam jeftino...potrosit ces kako god okrenes, a i ako budes pazio na pare, opet ces doc u situaciju "a jebe*u mater pa nisam svaki dan u A'damu" i opet ti se crno pise. Ako mislis za badava se proc zaboravi...uzitak se plaća ;)
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
baš tako, kratko i jasno. sve puno kofi šopova, a tu je još i šarena četvrt u kojoj ne možeš ne potrošiti. tako da brate diži kredu prije puta, al neće ti bit žao ni kune
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ja imam nameru da ove godine pocastim sebe putem u amst, ali nisam previse platezan. tako da gro para ide za avion i za radovanje pluca, a klopa i smestaj.... pa nece mi biti prvi put da spavam u parku hehe :)) salim se naravno, ali ovo dvoje mi je prioritet, a planiram bar vikend da budem.
 
14.10.2010
34
0
0
32
...onda radje jos godinu dana štekaj pare...jer kao sta je vec napisano tesko ces u a'dam a da nisi "previse platezan" ... nemojte se ljudi zanosit sa idejama da cete spavat u parku jer nije to hrvatska , srbija ni bilo koji dio balkana, to je europa i kad ti drot dodje i vidi te da spavas vani okinut ce ti kaznu 500-1000 eura. Onda ces se jako cudit...zamisli, kako on tebi ima pravo dat kaznu jer spavas vani...e pa ima...a onda se nes moc prodat za glupog turista ni nista... P.S. aviokarta ti je zanemariv trosak cijelog puta...
P.P.S. Idioser... "al neće ti bit žao ni kune"...ovo stoji ;) al stvarno nervira kad cujes te nebuloze u stilu bitno da imam za vu a za drugo cemo lako -.-''''''''''
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Evo ljudi da vas malo apdejtam o Amsterdamu. :)
Dakle, bio tamo na kratko, imao sam posla u jednom drugom gradu.
Amsterdam je brutalan, već sam tamo bio prije tri godine.
Ovo mi je bila druga posjeta.

Savjetujem svima koji idu da dobro napune novčanik jer pare brzo tamo odu. Potrebno je imati dosta para!
Hoteli su 100+ €ura noćenje, a u hostelima je minimalno za oko 40ak €ura noćenje.
Sve je dosta poskupilo u međuvremenu, ima svakakvih kombinacija po kofišopovima stoga pazite šta i gdje kupujete.
Pomirišite prije nego kupujete...

Savjetujem svima koji idu da probaju Amnesia Haze.

Amnesia Haze je čarobna wu, prvi put kad sam pomirisao vrhić instantno sam rekao - Hashbberry! Jer ima taj voćni punč miris..
No kad se počne malo bolje šnjofati, miris je tooooooliko kompleksan, unutra ima cvijeća, sandalovine, onak blago kiselkasto-slatko žvaka svjež miris, tooooliko dobar miris. Podsjeća na neki indijski hram u kojem su zapaljeni mirisni štapići .
Miris je zapravo toliko dobar da bi mogao vrhić furat kao osvježivač za zrak. Toliko fina vutra, a tek kad se zapali... Ufff toliko slatko, lagano za pušit... High je savršen, samo fura sreću... Bez one ubrzanosti i paranoje. Totalni finjak, najbolji dim na cijelom proputovanju.

Probao sam isto Blueberry, Orange Bud, Super Skunk , White Widow, Alladin's chocolate, Maroc cream, Super Polm....

Blueberry je isto ok, extra jak miris, euforičan stoned osjećaj, kad se osuši malo više u vrećici okus nije baš extra.
Orange bud je dosta mrcinska vutra isto, od Orange Bud-a ne mogu funkcionirati nakon dobre pljuge... Dobar dim, ali sam totalno fkd up i ne mogu misliti niti komunicirati nakon OB.
White Widow - frend je završio u bolnici jer je mislio da će umrijet
Aladin's Chocolate - najbolji hash koji sam probao, kupio sam svega pola grama za 7 i pol€ , bio je najbolji i najskuplji u kofišopu Popay.
Napravio sam malu pljugicu i stavio unutra svega par mrvica i bio sam ubijen od 12 do 6 popodne, toliko udara da ne znam ni sam, jel u glavu ili tijelo, ali udara sa svih strana - extra je šit, preporučam!
Maroc cream - dobar hash, ali sam jako stoned i pospan od njega

Uglavnom zasitio sam se granja i jedno vrijeme ne želim duvat niš dok mi ne izraste :D..
Pogotovo zato kaj sve što ovdje mogu nabavit' nije ni blizu onome što se može gore nabavit..
Amsterdam je puno više od kanabis turizma, tamo ima raznih priča, ljudi, mjesta. Drugi svijet kompletno.
volio bih sljedeći put ostati duže, bar na nekoliko mjeseci...
peace :sun2:
boz
 
14.10.2010
34
0
0
32
...super putopis :D meni je ww bio bas fin ,imao mi je poseban okus. A u posebnom sjecanju mi je ostao Bubblegum haze-meni najbolji od onog sta smo pusili. Northern lights smo pusili krajem boravka u stadiju kad te boli k***c sta vise pusis jel indica ,sativa; ma nista ti vise nije vazno...vise ni ne kuzis kako te zabija-samo te zabija hehe. Ugl. poznat mi je taj osjecaj koji si naveo da ti treba pauza... nakon A'dama stvarno osjetis potrebu odmorit malo hehe... a onda kad zapalis topa kod nas skuzis kakvo sranje pusimo X)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
U Amsterdamu ima hrpa kofišopova, najbolje mi je hodati ulicom i odjednom te zapuhne miris marihuane onako kad netko izlazi iz kofišopa...
Toliko puno kofišopova ima da ponekad nisam ni skužio da prolazim blizu. Tako sam prolazio blizu 420 kofišopa i zapuhnuo me miris skunka, ali baš onaj ekstra fin miris dima kad netko zamota čistu đžoju pa je miris extra intenzivan :)
Dosta ljudi tamo puši čisti skunk i miris tih jointova je ipak malo žešći od ovih domaćih i baš ostane ono urezan u pamćenje.
No ovih par dana sam se toliko upušavao da se još uvijek osjećam malo upljugano, jučer sam se vratio kući i spavao od popodne do danas ujutro.
Kofišopova ima po cijeloj Nizozemskoj, ali u drugim gradovima ih ima znatno manje nego u Amsterdamu jer im je vlada ograničila broj. Tako gradić u kojem sam ja bio, tamo ih ima svega 3 ili 4 i wu je dosta jeftinija. Najskuplja je bila Amnesia Haze za 10€, dok u Amsterdamu Amnesia Haze u Dampkringu dođe oko 13 ili 14€ mislim...
White Widow je frend pušio i on nema baš iskustva i kad ga je puklo dobio je panični napadaj i završio u bolnici jer je zabrijo da ne može disati i da mu treba reanimacija LOL :rofl: :D
I dešava se to, na kraju više nije ni bitno što se puši jer su sve hibridi od kojih si upljugan ko majmun. :icon_lol:
Također dobio sam dojam da Nizozemci uopće ne duvaju wu, upoznao sam nekoliko Nizozemaca/ki i nitko ne duva...
boz :sun2: