Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Fascinantno je kako mi konstantno pokusavamo argumentirati rijecima i tipkamo ko budale, a jedino sto dobijemo su hrpa filmica od 6 sati. A jednom kad mora tipkat, dobijemo odgovore kao sto su
zbog efekta perspektive, i limitirane svjetlosti
Ja sam rekao limitirana svjetlost jer ne znam kako da se izrazim, jbg

Na pocetku teme sam vec napisao da ce ova tema biti youtube clip war jer to je vec sablona koja se vidja na yt svaki dan :D
Obicno je to isti profil ljudi koji automatski vjeruje u sve zavjere redom kao sto su flat earth, chemtrails, harp, rucno upravljanje klimom i godisnjim dobima, globalno zatopljenje je hoax, da nama upravljaju gusteri...itd itd.
...jesam li u pravu? :D
U svemu pokusavate i nalazite zavjere razno razne. Svi su protiv vas. Sve sto je jednostavno i objasnjeno, vi cete naci zavjeru u tome....jer to fakat nije tesko
Cak i nacionalizam i konzervatizam dolazi bok uz bok uz ovo gore navedeno. Citanje portala kao sto su dnevno.hr, novi svjetski poredak..... zeljka markic i to :)
Jesam li zaboravio jos koju? Jesam. Preperi i ocikivanje razno raznih ratova i kataklizmi.
Prozirni ste i funkcionirate po sabloni koju vec znam napamet :D Jos uvijek mi nitko nije odgovorio na moje pitanje o letu u stratosferu koju si mozes uplatit.

Koliko sam fulao? Jesam li blizu?

I sad cu opet dobit 4 filmica od par sati :D :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Kaj je najbolje mi nismo niti jedan filmic stavili :D Iako ih ima miljarda o okrugloj zemlji i dokazima za flat earherse hahha. Copy Paste moze svatko, tipkati i argumentirati i objasniti ne moze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Ali general je bio na antrtiku i on je.... Hahahahaha
Pogledaj gore video, ima i prevod na balkanskom ako ne razumeš engleski :D:lol::crazyd:
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Viktor Šauberger >Nemački naučnik koji je inače bio šumar , posmatrao je pastrmku u potoku i shvatio da uopšte ne koristi svoju snagu da bi prešla brzak (vodopad) ona jednostavno miruje a voda preko strana tela je bukvalno istiskuje ka gore , i tako je čovek otkrio INPLUZIJU tj napravio je Hitleru prvi leteći tanjir tj leteće zvono koje je nadgledalo Kursku bitku ... mi i dalje koristimo Exploziju kao energiju ... tako da ljudi kao bića su još uvek primitivna da bilo šta shvate .... i netreba se truditi , experimenti su jednostavno neoborivi , tako i što se svega ostalog tiče tako i Ravne Zemlje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Znači u modelu ravne zemlje sunce i mjesec su na visini od 4600 km od zemlje, a sunce nije veće od zemlje nego pono manje i kako kruži iznad nas osvjetljava zemljinu površinu na dijelu iznad kojeg se nalazi u tom trenutku, sad ne znam na pamet kolika je točno površina zemlje koju sunce ispod sebe obasjava. Ja sam rekao limitirana svjetlost jer ne znam kako da se izrazim, jbg :) Ne osvjetljava cijelu površinu zemlje jer njegova svjetlost nije toliko jaka. Potrudio sam se nacrtat da pokušam dočarat. Velika bijela kružnica je površina zemlje, bijela točka je mjesec, crvena točka je sunce, a bijela kružnica oko sunca označava površinu zemlje koju sunce obasjava. kako se kreće u krug iznad zemlje, svjetlost vidimo kada se sunce približi, kasnije nestaje na horizontu jer se sunce udaljava.
Pogledajte prilog 112123


Ako je ovako kako kažeš, Sunce je mnogo manje od zemlje, zar se ne bi to Sunce pojavljujući se iza horizonta na istoku izgledalo mnogo manje nego u podne, jer po tom modelu ujutru mora biti par puta dalje nego u podne. Da pojasnim: ako je to sunce postavljeno iznad zemlje na 4600 km i ono je u podne udaljeno od posmatrača 4600 km, ok. Ali sunce koje se pojavljuje iza horizonta mora biti
nekoliko puda dalje da bi vidjeli efekat izlaska sunca:

upload_2016-10-16_12-51-42.png

Ali svi znamoda nam Sunce ujutru, u podne i naveče izgleda iste veličine čistim posmatranjem.

Kako to?

Ako može da mi odgovoriš i na ostala pitanja sa predhodne stranice, da bi diskusija imala neki smisao.

Izvini što insistiram na detaljima ali svaki taj video koji ste postavili zanemaruje jako bitne detalje koji vama možda ostaju nezapaženi upravo zbog toga što se vi (ravnozemljaši) nikada niste zanimali niti za fiziku, matematiku i astronomiju pa vas lako mogu prevariti. Moram ti ukazati na još jednu stvar. Nemoj tako lako nipodnoštavati Anštajna a ni nauku u globalu. Da samo znaš kako to drsko djeluje u očima ljudi koji su vremena i vremena potrošili čitajući i proučavajući nauku (u ovom slučaju fiziku i astronomiju) i sklopili sliku o funkcionisanju svijeta koji nas okružuje. Sad se pojavljuješ ti koji, slobodno mogu tvrditi da ne znaš ništa iz ovih oblasti, pokušavaš sve to nazvati smijurijama a njihovo vrijeme protraćenim.
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Tako je... kao šta koristimo energiju prema vani tako i živimo orijentirani vani, sve je to jedno te isto. Puno je toga u prirodi skriveno zasad, a drevni narodi su razumjeli dosta toga. Uvijek su to bili pojedinci kojima škola nije bila ustanova nego oni sami. Masu riba pliva uzvodno, i ne koristi samo mišiće nego zna usmjeravati energije koje se uvijek kreću suprotno same sebi.

Ako se nevaram da je zemlja ravna i kad se popnem na planinu puno bi dalje vidio, normalno po "lijepom" vremenu. Ali kad se uzme u obzir gravitacija i kretanja planeta, kugla je tijelo koje se oblikuje vrtnjom. Ne savršena ali ipak kuglasta jer svemir oblikuje kao i kipar glinu.
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Posle @perikle -ovog teksta, mislim da je besmisleno više ovo. Ali stvarno, tanjiri, ploče, kornjače... Šta koj ***ac!?

Jel ste vi ljudi ozbiljni? Iskreno mislim da nas ovde sve skupa malo pod**bavate
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
wtf
Mislis na imploziju.

jednostavno miruje a voda preko strana tela je bukvalno istiskuje ka gore
..je sila uzgona, a ne implozija.

Kad nema argumenata, ok je i izmisljat gluposti o kojima se nema pojma.
Sila uzgona je otkrivena davno prije 1943 ;)

koristimo Exploziju kao energiju
eksplozija nije energija nego rapidna egzotermna reakcija koja oslobadja razno razne energije kao sto su toplina, zvuk itd

experimenti su jednostavno neoborivi
ako ti tako kazes :) i jos 400 yt klipova
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A jel probao neko da probije do dna onda zemlju,ako je vec ravna... sta li je bilo ispod,ja mslm da tamo zivi narod kod kojih je sad 3h uvece... aj ti znadi kuda te onaj u avion vodi kad letis... dok sam leteo,onako nadimljen bas sam se pitao kuda ide ovaj zivot moj vetrovi me nose na sve strane:banana_rasta::razvaljen:: elem a sta li ima ispod ove nase ravne zemlje? Jel zna iko :razvaljen::
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Znate ovaj avion što je nestao prošle godine? Malaysia Airlines Flight 370...
E pa ja mislim da je otiša na tu drugu stranu, al ne umeju da se vrate :objesen:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ne moze Ludi u pod. Bio je kapetan Gunter von Štosdempfer, inace je bio pekar. Isao je do dna zemlje i naletio na vojsku i kupolu. Vele...ajde nazad gore.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Šta bi ja sad trebao pisat ovdje sedam hiljada stranica?slobodno zanemarite sve prijašnje klipove, najbitniji je ovaj kojeg sam zadnje postao, u kojem se navode fucking dokazi a ne pretpostavke i prijedlozi da idem u stratosferu.u stratosferi gledamo istim očima kao i na tlu, i gore vrijedi perspektiva i način na koji ljudsko oko percipira ono što vidimo. Od vas sam dobio loše argumente i nisam uvjeren. Sad sam tražio po youtubeu neki video sa dokazima da je zemlja okrugla, ne mogu nać ni jedan, sve neke pretpostavke i razlozi koji ne drže vodu. Stipe već drugi put mi kažeš da možeš pobit ravnu zemlju sa tonom klipova, daj koji da pogledam, nemoj samo pričat o njima. Iskreno me ne zanima zašto bi nas lagali da je zemlja okrugla, to znaju oni koji su laž plasirali. Harp, chemtrails i ostale zavjere me ne zanimaju, pričam o ravnoj zemlji a ne o portalu dnevno.
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
A kako onda objasnit plimu i oseku :zvezda::? Da li se onda ta ravna ploča naginje na jednu i drugu stranu pa more ili voda(jer smo izgleda ko jezero) idu na jednu pa drugu stranu?
I kako se nama ne nakrivi tlo pod nogama kad se nakrivi ta ploča? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
i gore vrijedi perspektiva i način na koji ljudsko oko percipira ono što vidimo.
znaci i kada dobijes dokaz, ti ces odgovoriti sa tom nebuloznom izjavom.
znaci bilo sto, sto ja ili ti kazemo, mozemo se pozvat na tvoju izjavu.
Ja ti tvrdim da je zemlja u obliku kite, pa kad mi ti kazes da nije, nego je ravna i da si to vidio...jacu ti rec
i gore vrijedi perspektiva i način na koji ljudsko oko percipira ono što vidimo.
i to nije tocno.
tak mozemo do preksutra :D
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@Stipe ko enciklopedija hahahaha čovek je upućen u sve hahahaha :respect:
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Triptankik,meni se tema bas sad svidja,a sinoc nije :D iskreno.. hehe
Vidis to Ravna zemlja,moze se tumaci u raznim oblastima... mene zanima na to dno zemlje,sto san ja ubedjen inace... da zive Orci... i ko god dodje do dna,pa to ti je ono batice... Šana nana nema vise vračke... to je moje misljenje... i jbg svako ima svojih uverenja... batice mi bi svi trebali da se vratimo prirodi,ako nastavimo ovako unistavat majku zemlju... ostasmo mi brzo bez domova,a to jes bez zivota... tako da ce vecito ostat pitanje dal je ravna,okrugla ili koja fora... sva ta istrazivanja koja su smestena na dohvat nama do ruke,obicnim smrtnicima... sve je to neka maska,prikrivaju sta ustvari rade i bla bla... al ono sto rade svi,unistavaju prirodu a samim tim,zivot u njoj a onda ce doci i do nas... nego bolje da je ovde diskusija koje si drvo posadio i gde... tipa toga nesto,bla,bla... a ne otvorena neka tema,e ajmo sada vodit diskusiju sto neko ima tako misljenje ili tako razmislja(pa to preci u svadju,kao inace)... Opuštenoooo samooooo :razvaljen:: zdimi te nesto 14766204195741372048778.jpg a ja odo do Mordora,velika ova vrata u pm... stej haj:vozdra:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.