Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Šta se tiće odnosa zemlje,sunca i mjeseca to je stvarno zanimljivo. Jer velicina sunca u odnosu na mjesec je taman koliko treba biti da bi mjesec pokrio sunce gledajuci sa zemlje. Odnosi nisu slucajnost, ni mjeseca ni zemlje ni drugi. Kao šta valovi oblikuju oblutke tako i svemir oblikuje tijela...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
E to vidiš...konkretne odgovore volim :D
A iskreno...baš me zanimalo :)
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Blade

iu


Kako mislis taman koliko treba biti da bi mjesec pokrio sunce gledajuci sa zemlje? Da je malo vece ili malo manje opet bi izgledalo tu negdje.

Da znas samo koliko su cetiri sile fino podesene. Da je gravitaciona sila malo slabija u odnosu na nuklearnu jaku i slabu nikada ne bi nastali atomi zeljeza, niti bilo koji tezi a samim tim ni ovakav svemir.
 
Poslednja izmena:
05.05.2015
1
0
1
u stratosferi gledamo istim očima kao i na tlu, i gore vrijedi perspektiva i način na koji ljudsko oko percipira ono što vidimo..
niđe veze svezom, hrpa "gotivnih"riječi , koje su usput pokupljenje od silnog netovanja, nabacanih u rečenicu da bi ista imala "znanstveni" prizvuk , koja usput nema nikakvog smisla.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zoka....i meni sve ovo tu malo čudno...:whato::
Strah me i reći,ali mislim da pojedinci na forumu koriste onu drogu marihuanu :D
Samo pssssttttt.... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Zaključak cijele rasprave je da meni lakše udje metar u guzicu nego milimetar u glavu, da je zemlja zelena kita i da članovi koji me prvo vrijedjaju i ismijavaju očekuju da im nakon toga odgovaram na pitanja.

Zato što su moji postovi uvreda za inteligenciju većine članova koji su sudjelovali u raspravi, ovim putem se ispričavam svima koji se osjećaju uvrijedjeno.

Mnogi ne podnose to što se moje mišljenje ne podudara s njihovim i zbog toga mi se obraćaju s visoka i pokušavaju mi nametnut osjećaj manje vrijednosti svojim vulgarnim uvredama. Ja se ne nemjeravam spuštat na tu razinu. Uživajte ljudi
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ja sam reko da je u obliku kite,ne zelene kite..boju nisam navodio xD

A greenlanda znam pa ga zajebavam ovo za zemlju u obliku kite..

Nije se odnosilo na tebe,zasto mislis da svi tebe vredjaju i ismejavaju..

Ljudi se zezaju i ponesto im je smesno,ne mozes im zabraniti da se smeju i smisljaju sale..skroz ne vezano za tebe..

Cak sta vise,neki ljudi su ti lepo prisli.. Nisu se slagali,al su ti lepo prisli..

i uopste ne vredjas moju inteligenciju,niti mozes mene..niti se ja pronalazim u tome sto pricas..

Cak sta vise zele da se uzdignes,a ne izgines xD i ja ti sve vreme pricam da smo svi jednaki i da ni ti ni ja nismo prepametni..a ti odgovaras da ti zelimo nametnuti osecaj manje vrednosti..

citaj ono sto pisem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
a tako smo mogli razraditi ovu temu sad preko zime , al ono ništa , čim kreneš odmah odron kamenja na glavu i ispadne čovek idiot ... :fuck:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
@ming

na ovo sam mislio

Mjesec je četiristo puta manji od središnje zvijezde našeg Sunčevog sustava, ali njegova udaljenost od Zemlje predstavlja četiristoti dio (1/400) udaljenosti Zemlje od Sunca.

Pa nam izgledaju točno isti. A što se tiće zakona fizike ili možemo reći "zakona" svemira. "Sile" su i stvorile atome. Da bi bilo ovo šta mi nazivamo fizičkog postojanja mora postojat suprotno da bi održavalo strukturu ali opet ne u potpunoj ravnoteži jer onda bi bio stop ovako se događa gibanje. Kao muško i žensko, privlačenje, odbijanje i sex spajanje u novo.

Kao što kažu život nebi nastao bez mjeseca. Ovakav ne bi ali život se i prilagođavao mjesecu, tako da smatram da se i željezo kao novi proizvod prilagođavalo "zakonima". Da nije tako nebi bilo razvoja. Pitanje je zašto bi uopće trebalo biti razvoja?? da li je svemir mogao stati na heliju, vodiku i dušiku gdje zakoni ne dopuštaju daljnji razvoj. Kako bi onda došli do psihe kao nekog "virtualnog" svemira. Da li taj virtualni je stalno i postajao samo se nije bio svjesan sebe kao individue kao šta mi sada sebe smatramo u ljudskom tijelu. I na neki način utjecao na razvoj ili on sam i jesu sve te "stvari" i "sile"...


A što se tiće ravne ploče bilo bi stvarno čudno da je sve što smo dosad vidili relativno okruglo kad se zgusne, a sad da je zemlja jedina ploča. Hmmm, ne znam baš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Zelena ili ljubičasta kita, nebitno je koje boje i to nisam shvatio kao uvredu. Zabraniti nekom da se smije ili podsmjehuje nisam ni pokušao niti bi bilo moguće tu na forumu. To što kažeš da žele da se izdignem a ne da izginem, ako je namjera bila takva onda im je pristup totalno pogrešan. Nisam rekao da su svi bezobrazni i vrijedjaju, rekao sam mnogi, što je istina. A sad ako mi netko kaže da je sprdanjem i podsmjehivanjem pokušao poboljšat raspravu, to je kao da mi kaže da je benzinom htio ugasit vatru. I nije potrebno sad nakon svega govoriti da nije bila takva namjera, da su to sve dobronamjerne šale. Nema smisla navodit tko je šta rekao s kakvom namjerom. Razumijem dobro ono što čitam i sve mi je jasno.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Mene zanima;
Zasto je sjeverni pol hladniji od ekvatora?
Kakve koristi imaju vlade od laganja da je zemlja okrugla i kako je moguce da su se svi celnici zemalja na svijetu uspjeli dogovoriti za istu laz prema narodu?
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@Triptank tema i jeste za sprdanje i podsmjehivanje. Poboljšati raspravu je smiješno jer je sama nebuloza raspravljati o obliku zemlje. Ja se čak ni ne trudim da ti objasnim kako si totalno u zabludi jer mi je presmiješno da ti dokazujem oblik zemlje. Prvo moraš krenuti od nule i malo više poštovati naučnike koji su život posvetili da bi mi imali znanje koje sada imamo i koji i dalje rade na proširenju znanja.;)
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
za one koji vjeruju i dalje u okruglu zemlju ali zele da se osjećaju ukljuceni u pricu sa urotama predlazem da googlaju satelitske snimke sjevernog pola(north pole valjda sam pogodio stranu XD) ima teorija o rupama i glupostima cak i par snimaka iz svemira taman kada dode da snimi sjeverni pol smetnje se pojave, par pobrisanih/cenzurisanih snimaka
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Posto je zemlja okruzena ledom a stalno se prica o globalnom zagrijavanju postoji li mogucnost da se led otopi pa da nas voda povuce u "nistavilo svemira".Ili je globalno zatopljenje laz svjetskih lidera?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baslo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.