Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
bas tako lupas gluposti jedan i drugi ... kakav cfl grow molim te ajde usporedi taj bud sa onim pod hps svjetlom pa nebo i zemlja kako god okrenes . kao sto rekoh cfl eventualno za klonove i eventualno neku raniju vegetaciju pa cak ako nije u pitanju bar 200w cfl nebi niti za majku jer se nece granat dovoljno odnosno nece izbaciti dovoljno dobrih klonova

a sto se tice cvjetanja HPS zarulja definitivno je vodeca i ostaje za sada unatoc tome da ne pogadja spektar skroz i unatoc tome da proizvodi abnormalnu temperaturu a zasto jednostavno radi intenziteta svjetlosti za to sto hps zarulja najmanje gubi na jacini ili kako vec s obzirom na udaljenost i gotovo.

a 400w uzima se vani ajmo reci kao nekakav starter paket radi toga sto realno pod 400w lampom ti mozes odradit 4 biljke sto je za jednog pusaca taman dovoljno da ima i popusi sam ili sa svojim prijateljima do sljedeceg puta :D

prosjek 400w / 200 g

ideal 400w / 400g ili ti gram per W

gdje ste vi :D sa 400-tkama ?
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
Raven je napisao(la):
meni se ipak vise svidja cfl,samo ga moras dobro rasporediti u boxu da sve grane dobijaju svetlo,a ako si u mogucnosti mozes ubaciti i koje ogledalo unutra zbog bolje reflekcije...e,sad...mozda samo lupam ali kod mene to pali


lupaš đole lupaš tj.kume stvarno sviraš kuurccu za male pare!!!!
al bitno da si se načito "idjotarija na ovom forumu"...:vb_whip:
neda mi se puno kenjat al i ptičice na granama znaju da OGLEDALO "jede" svjetlo
tako da bih mnogo volio videt te tvoje lepotice..al neka ti sretno lobi bratoreee!!!!!!
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Stoner je napisao(la):
kao sto rekoh cfl eventualno za klonove i eventualno neku raniju vegetaciju pa cak ako nije u pitanju bar 200w cfl nebi niti za majku jer se nece granat dovoljno odnosno nece izbaciti dovoljno dobrih klonova
14170IMG_0018.JPG

Ovo je pod 50w cfl. 3 majke i kloner. Toliko se loše granaju da nemam više kuda sa klonovima.
Ne znam zašto se svaka diskusija na temu cfl-a mora pretvorit u prepucavanje 'HID je car' tipa. Je HPS je super, koristim ga, na kraju krajeva, ali nije istina da je jedini način da se uzgoji indoor vutra. Ako netko radi micro i iz razloga stealtha, ventilacije itd. ne može zveknut HID svjetlo u kutiju, nek piči sa cfl-ovima, PLL-ovima, samo neka mu bude jasno da če za ekvivalentu od 100w hps-a trebati barem duplo w cfl-a.
 
26.05.2009
13
0
0
39
ok...lupam,kako smem da se protivim savrsenim poznavaocima. ovaj forum je kao za razmenu iskustava,a vi ipak ubedjujete ljude u onaj nacin na koji vi gajite, a ostali lupaju.... srecno svima,i nisam rekao da su sve idijaotarije,ima i mnogo korisnih stvari,ali ima i mnogo gluposti...Pozdrav za poznavalaca ogledala ;)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
sorry al ako mislis da ti ono dobro izgleda onda se debelo varaš . ti "ono" zoves majke lol pa koliko su majke stare 20 dana :D i sta si sa svake po dva klona skinuo .

samo cu reci daleko od adekvatnog za majke za klonove ok al majke ...

a što se tiče stealth growa to nije nužno micro grow to mogu biti i skrivene sobe ili pregrađivane sobe ili veliki ugradbeni prostori tako da...
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ajde, ajde šta ste se 'uskokodakali' oko toga, zna se šta je potrebno za normalan uzgoj. ako imate uvjete za pravi hps grow, onda ne znam o čemu uopće razmišljate. a 'ko nema uvjeta nek se snalazi kako zna pomoću manjih hps-ki, cfl-ki itd., ili neka uopće ne uzgaja. moje mišljenje je da se uvik isplati zajebavat s tim pa makar s pc boxevima. to je hobi, i tako triba gledat na to. *****u mater pa nismo komercijalisti. a onda jednog dana kad steknete uvjete za pravi grow, nabavit min 400W hps i shvatit će te o čemu je stoner govorio. aj sad kuš
 
06.08.2009
21
0
0
43
pozz. krenuo sam sa svojim prvim grow-om i imam box sledecih dimenzija :

visina: 120 cm
duzina : 50cm
sirina : 40 cm

u boxu je sve regulisano ventilacija. vlaga co2 itd itd
biljka je stara mjesec dana i raste pod 6 štednih sa plavim spektrom koji je potreban za vegetaciju ukupna snaga svjetla u Watima je 138W 6x23=138W
pošto sam tanak s parama jedino sto mogu da si priuštim je HPS 70 W evo i karakteristike te sijalice :
Product Attributes
Item description SHP-T 70W
Wattage (W) 70
Voltage (V) 90
Current (A) 0.98
Cap E27
Max. Over. Length (mm) 156
Diameter (mm) 39
Colour Temp (K) 2050
Light output (lm) 6000

Mene zanima dali je ova sijalica dovoljna za cvjetanje 1 biljke u box-u gore pomenutih dimenzija .. hvala vam na odgovoru....


ili u prevodu hoce li biti makar 50 grama cvetova za dimiti od ovog HPS 70W...

ili da samo zamjenim sa 6 štednih sa crvrnim spektrom 2700K sto bi mi bilo jeftinije a i wiše Wati znaci imao bi 138W crvenog spektra sta vi mislite šta je bolje????
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
previse plavog spektra..i 70w je premalo...stavi gore 150 hps i ostavi 2 plave...ovak 70 w nema bas nekog znacaja....
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
ja iman 3 žarulje u box-u (nemože više stat)-_
nešta piše: 23w KFC DAYLIGHT 6700K E27 štedna-- te iman 2
.PHILIPS 14W 800 lumen E27 štedna-- 1
--.-jel to išta valja ili treban zbit još jednu, box je 0,5×0.5 visina 65 cm.
i da još nešta pitam jel ja mogu jednu žarulju stavit uz biljku ?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovak...pogledaj moj dnevnik...

ne znam kak ti ne moze vise stat.pa ja imam 6 komada u 0,6x0,3x 65 visina.

moras gledati da je zarulja jednostavno jaka...znaci.. ili HPS 150w..jer nemas uopce crvenog spektra koji ti je jakooo vazan za fazu cvijetanja.

primjera radi... osram i philips imaju cfl zarulje jakosti 23,24w koje daju preko 1500 lumena..sve ispod toga je jednom rijecju ... SMEĆE...

ako pise 800 lumena,kao da ju nisi ni vidio...pogled dalje i trazi...zauzima prostor.


ako ti je box tih dimenzija...treba ti oko 10 000 lumena za kvalitetan rast...
ja imam toliko lumena a malo mi je manji box.
Nazalost,moras shvatiti onu izreku.... MORE WATTS;MORE BUDS...ili ti u slobodnom prijevodu..bez rasvjete nema ni uroda...za tebe.

Stoga moras uloziti neke novce,kupiti kvalitetne zarulje...toplo preporucam philips 23w 827 (crvene).
ili naravno jos bolje hps 150w.

evo i link do slike...

http://www.elektroradar.de/WebRoot/...roducts/Images/80/1315080/613720_21193010.jpg

prednost cfl-a je sto ju mozes pribliziti listovima...ja sam drzao u prosjeku na nekih 5-7 cm.i uz dobru ventilaciju biljke odlicno napreduju...

peace
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
philips 23w 827- jesu to štedne žarulje???
ok- kupio bi takve 2 ali prvo ih trebam nać
- nego mislio sam sad kupovat bjeli spektar, pa kad poslje bude cvjetanje - crveni spektar
-i nisi mi reka- jel ja mogu stavit žarulju među biljke?
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
- e nemogu nać te tvoje po internetu . mislin vidit jel ima pa onda do grada skoknit :D
pa te molin ako ti se da da pokušaš nać koje najbolje odgovaraju žarulje ovdje: http://www.chipoteka.hr/
sa strane ti ima proizvodi pa onda pod žarulje pogledaj
.-- unaprid fala
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Jesi ti proucio osnove uzgoja... ?

Odmah kupuj crvene zbog ustede novaca za kasnije..znaci ako vec imas jednu ili dvije plave nutra onda kupi sve ostalo crveno...

827 ti je spektar ili ti 2700kelvina...ili ti crvena.

imas u bauhausu,pevecu i ostalim centrima... stedna zarulja Philips 23w (i onda pronadjes oznaku na njoj koja pise 827)
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
iman 2 plave i jedan žuti spektar, ok znači da sad odma stavin 2 crvenog spektra ...
i jesan- pročita san cili forum ali tu i tamo se zaboravi :)
ok budem kupio sutra/ prekosutra
puno fala
 
03.07.2009
19
3
3
37
ej moze pitanje??? jel striktno mora bit bjelo il zuto svjetlo??? ja imam 24 plave ledice, al imaju i UV spektar... dal je to oK???
 
21.08.2008
46
8
0
43
Znam da sam navalio s pitanjima,al takav mi je horoskop,jbga...
Može li mi netko napisati tocno od klijanja pa do pušenja rezim svjetlosti za 250W hps,inace indoor/outdoor sorta No Mercy Double Fun od aliena... htio bi da budu gotove za max 3 mjeseca,ili manje i da ne budu više od 70ak cm...
Box bi bio cca 0,5x0.7x1.7m,sa 1 HPS od 250W,2 biljke u isto vrijeme...