Reverse lens Macro za slikanje kristala?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2015
12
25
13
54
Malo je tricky iz ruke slikati....
najostrije je na odredjenoj udaljenosti, pa se slucajno priblizis vise
i zalepis na trihome :) onda brisanje...
ma sta vam pricam kad znate ;)

Posle sam kupio onaj dzepni mikriskop,
milina za obrisati ...
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
@ZdravaTrava
Nisam ulovio muvu, ali jesam nesto drugo :)
(White RHino cvetic u 15. danu 12/12 rezima)
img_2837-jpg.11093
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ja sam jednu leću izvukao iz webcama, ali nikad nisam ispio fotkati ništa respektabilno. Doduše nisam se sjetio koristiti gumu kao nosač, probam pa se javim!
Izvukao sam leću iz cd čitača i koristio gumu od bicikle. Rezultat mi je isti ako ne i bolji od onog kineskog mikroskopa, trebalo mi je pol sata za traženje materijala i izradu, samo pokušat ću izmislit neki stativ pa će bit puno bolje




 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Opa, sjajna tema,tek sada sam je uočio pa bih Vam opisao jedan moj "izum" . Uzeo sam dvogled,Ruske proizvodnje,i moj Samsung sa kamerom od 8 mega pixela sa ne znam kolikim optičkim zumom.
MEXANIZAM funkcionise ovako: 1 okrenem dvogled i okular koji ide na oči prislonim uz hed od vutre;
2 na gornji,širi okular,koji je magnifikator postavim telefon sa upaljenom kamerom,naravno kamera nišani kroz sočiva;
3 fokusiram kameru na željeno mjesto i pritom maximalno zumiram!!! Rezultat,sasvim saasvimm solidna slika trihoma,koja Vam na jasan način pokazuje nivo zrelosti vaše biljke. Da bi fotkali moraju Vam biti ruke dobrano mirne,i to bi bila mana ovog sistema,morate okinuti 50ak fotki da bi imali jednu savršenu. Ukoliko Vam nije do fotkanja,već samo do utvrdjivanja boje i strukture kristala, onda samo naprijed....jer ćete na ekranu telefona imati sjajnu "živu" sliku vaših trihoma. Ko nema mikroskop,ili druge hi tech džidže,a ima mirnu ruku,dvogled i telefon sa kamerom od barem 8 mgpx,bez problema će utvrditi u kom stadijumu zrelosti je njegova biljka....koliko trihoma ima...itd.
Kad upecam jednu dobru fotku staviću je ovdje,a u medjuvremenu sam u potrazi za nekim malo boljim dzepnim mikroskopom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kaktusdzek

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Moj (sad vec bivsi) samsung je imao nekakav "macro mode" i imam negde sliku gdje sam slikao kapljicu rose cisto onak da vidim kako funkcionise. Kontam da bi uz neko lece i sa tim upaljenim modom, bile bolesno dobre fotke.

EDIT: Nadjoh sliku ali ne dozvoljava mi upload. Kaze prevelika za server. A teska je svega 2,29 MB...
Jel mogu nekako drugacije da je ubacim? A stavljao sam pre nekoliko dana slike svog macora koje su bile oko 3 MB.
 
Poslednja izmena:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sto posto tebra,još ako se angažuje neki moćniji uredjaj,moćnija kamera,fotke su zvek. Ove koje sam ja gledao na ekranu su sve što groweru treba....nema mjesta nedoumici. Probajte,ko god ima dvogled i foto ili tel sa kamerom,ustvari ima sve što mu treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Moj (sad vec bivsi) samsung je imao nekakav "macro mode" i imam negde sliku gdje sam slikao kapljicu rose cisto onak da vidim kako funkcionise. Kontam da bi uz neko lece i sa tim upaljenim modom, bile bolesno dobre fotke.

EDIT: Nadjoh sliku ali ne dozvoljava mi upload. Kaze prevelika za server. A teska je svega 2,29 MB...
Jel mogu nekako drugacije da je ubacim? A stavljao sam pre nekoliko dana slike svog macora koje su bile oko 3 MB.

Ubaci sliku ovdje; http://ipiccy.com/ i onda odi na resize recimo 1000x600, sejv i onda je ubaciš na forum. Sekundica posla ;)

Edit, kasno palim ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful