Reverse lens Macro za slikanje kristala?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Nakon par PM imam potrebu da napisem da je post #52 obicna zezancija. Ali ocigledno neuspesna.
Izvinjavam se sto sam manje tehnicki obucene kolege doveo u zabludu..
Ne postoji software koji moze ni priblizno toliko da uvelica sliku, a ko ga bude izmislio je obezbedio bar sledecih 20 generacija...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@nerp super što si postavio ovu fotku, taman da nešto pitam. Pošto će mi uskoro stići mikroskop pa kad bacim pogled kroz njega i ugledam recimo ovakvu sliku, kako da tačno ocjenim omjer. Kako ja ovde vidim još nema amber trihinoma, ima oko 90% mliječnih i 10% prozirnih. Da li sam pogodio oko omjera? Ili su ipak ovo sve mliječni?
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ma i ja sam više pitao zbog tehnike prepoznavanja, jer mob mi se slupao pa neću biti u mogućnosti slikati nego ću morati sam prepoznati.
Hvala
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Ona fora sa sočivom iz CD plejera i mobilnim radi ekstra, jeeee. Trihomi držte se! :mario::
Za početak malo kristal šećera za probu
ekmnizi.jpg
 
Poslednja izmena:
09.11.2014
134
80
43
Pokusavao sam da slikam, ali ne uspevam zbog blica. Mnogo mi je lakse da snimim.
Evo snimak jednog od onih malih zutih napasti sto ih ima skorom svako u kuci - i zrno secera na kraju. :)
A bas danas su nasli da nesto popravljaju oko interneta te mi se konekcija stalno prekida, a kad radi onda ide sporo k'o puz(2h upload snimka), a pritom sam jedva nasao kako da sa iphona prebacim snimak na laptop. :plac:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp