Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ja sam bio pre nedelju dana na jednom reviru, imao sam jednog lepog 9,6kg ali imam sliku samo na kojoj sam ja sa njim tako da ovaj put nema slike :) Nisam nesto primecivao ovu temu, ukljucicu se malo, pecam i ja tu i tamo :popcorn::
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Jos je u zabrani,nije lepo uznemiravat curice sad dok seju ikru :) zna se desit da sacuvaju ikru i celu godinu boluju,naravno sa tom ikrom,svo vreme dok ona ne struni,a za svo to vreme nece se hraniti... zato i postoji zabrana ribolova na pojedine vrste riba tokom godinu u adekvatnim mesecima,kad se riba mresti... jer gubimo puno svi i priroda samim tim,a bez prirode sta smo mi... ne diraj vise ribe dok se mreste pa ni u revir :D :):thumb::razvaljen:: stej haj... :puuuh::
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nije krenuo mrest, mnogo hladna voda bila, cak jos uvek nije krenuo, dubina velika a bile ove kise i hladno vreme... Inace ne idem po revirima jer mi je bezveze ali ovo kao drustvo vamo tamo... C&R sam ribolovac, placam dozvolu, pustam 95% ulova u meri a kamoli ispod, postujem lovostaje, tako da sam prilicno fis frendli :joint:
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
@No Joke da ti ne saljem pp bolje ovde da pitam mozda ce nekoga zanimati, posto se bavis podvodnim ribolovom moze neki savet za pusku, marke, modeli, na sta obratiti paznju, bilo sta jer ne znam nista osim da planiram da kupim pa da probam makar za tih par dana kada sam na letovanju... :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
E, za takve stvari ti netreba nešta pretjerano. Puške ti se kreću u rasponu od 100 eura pa sve do par tisuća. Ja imam maresovu jet 70, to je pneumatska puška solidnog dometa većinom za rekreativce. Bitno je da izbjegneš na gumu, to je rekao bih već zastarila tehnologija, natezanje gume i slično, to nikom netreba. Meni frend ima neku bolesnu pušketinu od carbona koju je platio 1800 eura, ali jednostavno za mene je to bacanje para jer mi netreba ništa pro za tih mjesec dana koliko provedem na godišnjem. Moja preporuka ti je svakako maresova neka iz Jet kolekcije da je pneumatska, odnosno zračna, mogu se naći već od 200 eura pa na dalje i služe svrsi što je najbitnije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Iskreno vise od 200e ni ne nameravam da potrosim, a jel pametno kupovati polovne? Naravno dobre ali polovne? Ja provedem dve nedelje maksimaln.. Na moju veliku zalost... Ima na ebay-u z 189 dolara sa besplatnom dostavom jedino da me carina ne zezne..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Dobro, ok je za samo mjesec dana na moru i ako si pocetnik ali daleko je bolja puska sa gumom tj. sa dvije ili tri gume.Bavim se podvodnim ribolovom dosta dugo i ono sto znam je da zracna puska ima punjo manju jacinu udarca i putanju harpuna(strijele).Jos mogu reci da im sam vrh brzo otupi kada udari u kamen sto kod "gumenjare" nije slucaj jer su napravljene od jaceg materijala.Ja imam tri puske;
-"Mr carbon" koja je od carbona dugacka 120 cm sa tri gume i na sest metara pogodim palamidu bez problema.Druga je od Maresa isto carbon ali 80 cm za do plicaku.I treca i meni najbolja je drvena puska koju mi je privatno tip napravio po mjerama dugacka 120 cm,tri lastike i stvarno ima jak udarac.Nijednu nisam platio iznad 350,400 eura.
A za par dana na ljetovanju je ok sto no joke kaze iako bi je odmah kupio jednu sa jednom lastikom za 100,150 eura.
puske-02.jpg
Riffe Euro 1.jpg -ovo je prava stvar.
Sbjeceo-do dvjesto eura mozes kupiti ovakve sa prve slike,a mozes i polovnu samo da ti neko provjeri proizvod jer kod podvodne puske ti je "problem" sto tek u moru vidis ako ima pravi problem.Tko ako je polovna neka ti provjeri neko tko se razumije
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Idem za koji dan na more pa cu videti sta ima da se kupi po radnjama, pa ako ne budem zadovoljan narucivacu sa neta nesto, i jos jedno pitanje, jel bolje da je harpun ovako sa jednim siljkom i ovim nepovratnim krilcem ili je bolje da je onako sa trozubac ili i vise od tri siljka?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Znaci sa jednim siljkom svakako i nepovratnim krilcem da riba ne pobjegne.Ovi sa tri zuba je dobar ako ides na muzgavce tj hobotnice,sipe...I noz obavezno,zica za ulovljene ribe..to ti je osnovno.A sada vec za druge stvari(odjela,peraje) ti treba jos para.
Poslusaj me;uzmi ovako nesto kao sa prve slike od firme mares,picaso.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Odlicna je prica pokrenuta :ajnstajn:
I ja sam se zagrijao za podvodni ribolov i vec par dana net cesljam u potrazi za nekom puskicom .. Vise rekreativno nista profesionalno. Ako tko ima kakvu finu polovnu puskicu nek' se javi.. za sad ovo ljeto cu gledat samo pusku da kupim i lagano probat da osjetim malo filing... Ako me uzme e onda cu vec gledat da do iduce sezone zavrsim kakav kurs apnee i probat kakvo odijelo i olova uzet pa cemo vidit u kojem ce to smjeru otic :cool23::cool23:

Ako nije problem i ako se kome da od ovih malo iskusniji morskih vukova mogu da napisu koju pametnu za nas pocetnike jednostavno neke naputke koje bi volili da su oni znali kad su poceli ronit a da im je imao tko rec :)
Citao sam dosta toga po netu i forumima ali opet od viska informacija glava ne boli... :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Na hobotnicu je u ljeti lovostaj, koliko ja znam. Ja većinom nabadam u to dobe kapitalce ako naletim na neku veću rupu. Za nju mi čak ni puška ne treba, osti i čačkam po rupi dok ne popizdi i ne izjuri i zacrni sve. Grozim se na one koji koriste galicu, domestose i razne kemije da bi istjerali hobu iz rupe, najviše radi toga što ih je strah gurnuti ruku unutra i čačkati. Prošlo ljeto sam objašnjavao nekom glupom slovencu da kontaminirana rupa modrom galicom ostaje napuštena i do 10 godina, ali nemoš ti glupaku objasnit. I onda ga još snimim kako vršu nosi i ide postavljati. Reko u sebi "e nećeš razbojniče!", fino masku peraje i klješta za žicu, izvučem mu vršu i nasjeckam na 100 komada, pa ti vršari. Ja razumjem da u sloveniji ima svega par riba u moru, ali kemije i vrše su krajnji vandalizam. Zato ako lovite ribu i hobe lovite sa mudima, a ne tipa "jojjj uhvatit će me pipcima i isisat mi krv", pa nije to vampir jbt.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Podvodni ribolov je umjetnost u kojoj uzivam zadnjih 15 godina i po zimi,ljeti,tokom cijele godine.Talijani proslo ljeto sa bocama izvlacili jastoge pa ja dosao do njihove jahte..pitam da li znaju kako je podvodni ribolov sa bocama zabranjen,a oni meni da gledam svoja posla.Poludio sam..kazem im naravno da je moj posao jer je to nase hrvatsko more i ako misle loviti jastoge neka love na dah,a dobro znam da nisu sposobni zaroniti 20,30 metara.Uglavnom tamo negdje treci dan ih klepila murija,uzela im jahtu i TRI frizidera punih jastoga.Zbog takvih sam lud,a da ne govorim ove sa modrom galicom sto doslovno ubiju 10,15 generacija hobotnica.
Brate imaj muda ko sto no joke kaze,zaroni i lovi,dozvola godisnja je 65 eura.
Osnovna oprema;
-maska,dihalica,peraje,noz,zica za ribe,ronilacko odjelo ljetno 3,6 milimetara debljine,zimsko 9 milimetara,utezi i naravno dobra puska.Znaci za amatere neka kao sto sam dao u linku iznad,a vec neka bolja stvar je drvena puska sa 2,3 lastike ili karbom u obliku sipine kosti da lakse manevriras.
Ono osnovno je da nikda ne plivas za ribom vec da cekas ili mamis cekajuci,znaci nikada ne trcati za ribom.Druga stvar je ne srljaj u dubinu koja ti nije dovoljna za povratak gore.Treca stvar,kada pogodis ribu pusti pusku da isplovi na povrsinu i posveti se ribi.I imaj strpljenja jer isplatiti ce ti se.
Ja predezito lovim gofove,lice,brancine,zubatac,a i hobotnice jer znam gdje su im rupe.Trudnu hobotnicu pusti jer nista od njezinog mesa,dobri su i ugori ali i zajebani jer su glatki,a jaki kao zmije.
Uglavnom kada jednom pocnes roniti sigurno se necete zaustaviti.Ja cijelu godinu imam ritual ronjenja;prvo truba,malo hladnog soka,koja vocka i ulazim u more.Jednom mi je prijatelj poslao obalnu strazu jer me nije bilo sedam sati,a ja zabudalio za jednim gofom kojeg sam pogodio,a on brate ne pusta.Trebalo mi je 45 minuta da ga umorim i izvucem vani.16 kila mrcina.
Eto to je to pa ako koga sta zanima neka pita.
Jos nesto;tamo gdje ima onih malih riba "iglica" ili tako neka male ribe jata,e tamo su i predatori tj.kapitalci,to je najcesce 9,10 mjesec.:vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zblonzinjo

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pogledao sam jedno 20 sati klipova, precesljao pa bar 50 sajtova i foruma, kupujem pusku ove godine definitivno, nalozio sam se na ovaj podvodni ribolov skroz... A vec imam peraja, masku, tegove i noz, odelo necu kupovati za sad, znam da drhtim :D Samo me brine da me ne cepe sa porezom ako narucim sa neta, tako da razmisljam da kupim u Grckoj kad krenem na more.. :popcorn::