Roditelji, odrastanje, novac...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ja cu samo da ti kazem isto sto i mom rodjenom bratu koji ima slican problem: svaki poso je dobar poso! Nema ovo mi se ne svidja ovo mi se svidja! Bezi od kriminala jer to nije ono sto gledas na filmu. Ni priblizno. Kreni nesto - bilo sta. I kad nesto radis radi ga najbolje sto mozes. Tako upoznajes ljude i stvaras neki imidz coveka koji dobro odradi poso. Na najgorem poslu mozes da upoznas nekog ko ce ti pomoci da predjes na neki drugi - bolji poso. I tako korak po korak. I nemoj nikad da si zadovoljan trenutnim stanjem. Nauci bar dva svetska jezika i kad se ukaze prilika bez iz ovog Balkana.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nikad ne znaš na koju stranu će te život odvući.

Što se posla tiče, neko je već rekao, ako hoćeš da radiš, nema biranja. Škola neka ti je za sad prioritet a uvek se može naći nekih poslića, sezonskih, na crno ili slično, gde možeš da uštekaš neku kintu da malo rasteretiš roditelje. Pa polako. Najbitniji ti je kontakt sa ljudima. Ako si stalno u istom krugu, i mlatite uvek istu priču, ništa od posla.

Da ti ne pričam šta sam do sada radio, i ko zna šta ću. Trenutno radim posao koji nema apsolutno nikakve veze sa mojom strukom. Radna knjižica mi je ko kineski pasoš, nema više mesta za pečate.

A roditelji su tu dok su živi. Evo, sa svojih skoro 45 godina, još uvek mi roditelji priskaču u pomoć. I mogu reći, dobro dodje. Meso, zimnica, neka lova povremeno, tu su da ulete uvek. I ne bunim se. Nažalost, tako je. A tako ću verovatno i ja sa mojom decom. Daj bože da se zaposle i da imaju toliko da im ne treba ničija pomoć, ali ...

Uglavnom, guraj svoj program, završi školu. Ja sam roditelj i znam da je i tvojima to u cilju. Nema njima veće nagrade. Uvek će biti tu da priskoče.

Ako sam dobro razumeo,19 ti je godina, život je tek pred tobom.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Svi smo mi nekada imali 19 godina i svima nam je savjetovano da radimo bilo sta i tako nam i jeste, alli pitanje se postavlja koliko nas je danas koji smo u zrelijim godinama zadovoljni situacijom u kojoj smo se nasli. Ne treba nikoga savjetovati da mora raditi bilo sta, zivot ce ga sam od sebe na to natjerati, ali ako zelimo dati neki konkretan savjet, jer osim savjeta slabo sta konkretnije mozemo uciniti, onda je to da svako treba da radi ono sto VOLI, a ko sta voli svako za sebe najbolje zna.
Nismo jedini koji vole nesto odredjeno da rade. Ima ti mnogo konkurenata koji upravo te poslove ganjaju i na njima se zaposljavaju dok mi idemo za moranjem.
Ako ti znas sta te ispunjava nemas potrebe razvlaciti trazenje takvog zanimanja, jer sto ti vise razvlacis drugi na to mjesto upadaju, a to sto kazu da je zivot pred tobom jeste tacno, ali nekako to prolazi u neznanju i posebno u moranju, a to slabo covjeka usreci.

Rijetki rade bas ono sto vole, jer malo njih zna sta treba da traze, dok vecina radi ono sto mora.
Radi ono sto volis i veci dio zivota ces biti sretan ili radi ono sto moras pa ces citav zivot robovati za sitne mrvice srece.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ne treba nikoga savjetovati da mora raditi bilo sta, zivot ce ga sam od sebe na to natjerati
Problem je kad život nekog nikad ne uspije natjerati da bilo šta radi.
Radi ono sto volis i veci dio zivota ces biti sretan
Teško je nači posao baš onaj koji voliš. Može se bilo koji posao zavoljeti pa i onaj koji nam nije struka jer eto drugog posla nema.
Svaki je posao...posao i treba volje i truda da se odradi kako treba.
I čistiti ulice treba voljeti i znati da ostaje čisto iza nas. To je onda odrađen posao.
I za umiješati beton u mješalici treba imati volje i znati omjere da bi onom tko ga razvlači bilo lakše.
I ako kuhamo u kuhinji treba spremiti dobru hranu da onaj tko je jede uživa jedući.
Itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MornarPopaj and oz

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mislim da je to utemeljeni koncept covjecanstva od samog pocetka :)

Pretpostavljam da je sada sve nesto drugo bitno ali u biti sve je stalno isto. Perpetum mobile konstantnog ponavljanja. Zivimo stalno isto sve u krug. Od praistorije do sad kao da je vrijeme nebitno. Ista monarhija i iste klase svudje. Ljudi isti samo ponavljaju iste stvari mjesecare od zivota do zivota a prividno sve im se mjenja. Ne kazem ja, prebace neki na drugi nivo ali za to treba bas dosta odricanja. A neku raju zabolje persun i svidja im se nivo i uloga i piche zivot za zivotom glumeci bakalina, duvaca, bankara i umjetnika. Pitanje je zelis li se cimat da nesto promjenis jer te bas moze boljet dupe jer sve si ovo prosao toliko puta. A mozda bas zato treba nesto da promjenis ciklus repetativnog ponasanja. Novi nivo nova uloga. A opet dobra uloga se tesko dobija. Pii majku mu sto sam sam lijen
 
03.12.2013
10
33
0
Avantura je napisao(la):
Problem je kad život nekog nikad ne uspije natjerati da bilo šta radi.
Teško je nači posao baš onaj koji voliš. Može se bilo koji posao zavoljeti pa i onaj koji nam nije struka jer eto drugog posla nema.
Svaki je posao...posao i treba volje i truda da se odradi kako treba.
I čistiti ulice treba voljeti i znati da ostaje čisto iza nas. To je onda odrađen posao.
I za umiješati beton u mješalici treba imati volje i znati omjere da bi onom tko ga razvlači bilo lakše.
I ako kuhamo u kuhinji treba spremiti dobru hranu da onaj tko je jede uživa jedući.
Itd.
Pa nije bas tesko nac posao koji volis. Mislim, realno tesko je u nekom kratkom roku uspijet nac nesto u cemu ces uzivati. Ali uz malo truda, volje i strpljenja sve se moze. Ja sam zavrsila cetverogodisnju skolu za vet.tehnicara. U struci nema posla, prvi izbor mi je bio konobarenje. Nasla sam kafic i izdrzala tjedan dana. Pokusala sam zavoljet taj posao, posto je placa bila nadprosjecna ali se nije isplatilo da dolazim doma iznervirana i psihicki u komi. Mislim da mi se ne isplati gubit zivce i srecu, za nekih 5000 kn, .cak i da je neka mala placica i da se naradim ko konj, opet mi je draze da na posao idem s osmjehom i voljom, nego preko kur*a. bas zbog tog prisiljavanja samih sebe na nesto sto nam ne pase, smo svi u banani, razocarani u zivot.
Muma, probaj naci nesto u cem uzivas, osim tih izlazaka, jer nisi vise balavac. Ipak si u 20 i stvaraju ti se mnogi putevi za dobar zivot. samo si sam moras otvoriti vrata i that's it :)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
powerofthemind je napisao(la):
, prvi izbor mi je bio konobarenje. Nasla sam kafic i izdrzala tjedan dana. Pokusala sam zavoljet taj posao, posto je placa bila nadprosjecna ali se nije isplatilo da dolazim doma iznervirana i psihicki u komi. Mislim da mi se ne isplati gubit zivce i srecu, za nekih 5000 kn,
hm pa 80% onih ljudi koji rade, rade zato što moraju da bi jednostavno preživjeli i ne mogu si priuštit takav stav kao ti.. naravno da svi imamo svoje ciljeve u životu i težimo nekoj harmoniji i skladu...mislim ono meni nebi imao tko plačat račune da dam otkaz nakon tjedan dana i onda bauljam laganini dok nađem drugi..i da ljudi gube živce i sreču i za manje od 5000
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade and malimarko

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
oscariq.jpg


Ovih 70% radi ono sto misli da mora da radi jer su tako nauceni :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: powerofthemind
03.12.2013
10
33
0
ozric je napisao(la):
hm pa 80% onih ljudi koji rade, rade zato što moraju da bi jednostavno preživjeli i ne mogu si priuštit takav stav kao ti.. naravno da svi imamo svoje ciljeve u životu i težimo nekoj harmoniji i skladu...mislim ono meni nebi imao tko plačat račune da dam otkaz nakon tjedan dana i onda bauljam laganini dok nađem drugi..i da ljudi gube živce i sreču i za manje od 5000
bas zbog takvog prihvacanja stvari nalazimo se u ovakvoj gabuli. da majke nemogu odgajat djecu, nemaju vremena za sebe kamoli za njih, moraju radit prekovremene da bi mogle kupiti osnovne namirnice za zivot. to nebi nazvala zivotom, to je puko prezivljavanje. navikli smo na sistem i stoljecima mu se pokoravamo. pokoravamo se himni, zastavi, religiji i na kraju vlasti.
moglo bi se rec da imam srece(tatu nisam upoznala, imama ocuha od kojeg sam mogli bi se rec redovito primala odredene doze grubosti, posto ima ptsp) posto mogu imat takav stav. dal ga mogu imat?kako moja obitelj kaze, takav stav prema zivotu nije dobar, posto je danas nemoguce nac posao koji ces raditi s ljubavlju i voljom. a samo da napomenem, da su mi starci rastavljeni posto im je brak propao s mojih nenavrsenih godinu dana, zivim sa bakom i dedom vec 3 godine, i nisam u nekom odnosu sa mamom posto prihvacam njezin stav prema zivotu, ali ona moj ne prihvaca. zena radi po 10 sati na dan, vecinom nocne, ima placu od 2 i pol tisuce kuna i kad dode doma ima ogromnu kucu na grbaci i dvoje djece osnovnoskolske dobi,ima drugog muza, ali ko da ga i nema. nemaju nimalo lijep zivot, vec su u konstantnim svadama. i to nije samo stvar moje obitelji, skoro slicna situacija je svugdje u svijetu.
zivot smo sveli na prezivljavanje. mozda sam sad off topic, al jbg.
ozric, hoces rec da nisam trebala ostavit posao od 5000 kn, gdje je svaki dan izbijala tuca, gdje mi je radno vrijeme bilo do 12, a redovno sam ostajala do 4 ujutro radi par lokalnih primitivaca i gdje je sef zahtjevao malo posebniji odnos s gostima na koji ja nisam htjela uopce imat, dok su druge konobarice redovno sjedale u tude krilo. ? mslm da za novce ne vrijedi gubiti svoje dostojanstvo i postovanje na kraju krajeva. tolko od mene :)
Muma, drzim ti fige :)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
powerofthemind je napisao(la):
ozric, hoces rec da nisam trebala ostavit posao od 5000 kn, gdje je svaki dan izbijala tuca, gdje mi je radno vrijeme bilo do 12, a redovno sam ostajala do 4 ujutro radi par lokalnih primitivaca i gdje je sef zahtjevao malo posebniji odnos s gostima na koji ja nisam htjela uopce imat, dok su druge konobarice redovno sjedale u tude krilo. ? mslm da za novce ne vrijedi gubiti svoje dostojanstvo i postovanje na kraju krajeva. tolko od mene :)
Muma, drzim ti fige :)

ne ne ne razumijemo se..naravno da si trebala dat otkaz jer nijedan posao nije vrijedan tvog zdravlja i živaca..pa ja sam ženu jedva natjerao da da otkaz jer je trpila slična sranja ko ti al 12 god....zato jer je živjela u strahu i to je največi problem..zato sam ja tu da joj pomognem i podržavam svakoga u tome..zato mi dižemo sidro iz grada i selimo na selo..jedino tako vidimo našu budučnost...jbg svatko traži ono što mu odgovara..
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
kad bi imo kintu da živim kolko tolko dobro i u neko predgrađe živit..ono kuća,dvorište malo i to :)
i radit samo ono šta volim i koliko volim,nekad i ne raditi ništa ;)
kako bi svjet bio ljepo mjesto :D