Rolipops out-try

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Došao je i taj dan da mogu otići na sajt, lagana euforijica uz iščekivanje što me tamo čeka a voze se još dvije Madrice koje su sjajno narasle u teglama 4l... ono što nije super je nastavak, na sajtu nema mojih posađenih biljčica, tj ima samo stabljika koju kao da je jeo netko sa jako rijetkim zubima pa je od stabljike napravio rezančiće, žao mi je što nisam imao fotić da vam pokažem. Po tragovima sline to je djelo puževa, malo sam ih potražio pored živice i nakon što sam okrenuo prvi komad kore od drveta ispod se kulirala hrpetina malih golaća od jedva 1-2cm...Zapravo me nije iznenadilo, bojao sam se toga jer sam vidio tih srebrnih tragova od sline...
Olučio sam Madricama ipak priuštiti bolju poziciju, mjesto je više na čistini, ima nekog sporadičnog raslinja ali nema duboke hladovine gdje puževska gamad chila preko dana, po pitanju sunca ovo bolje ne može biti ....
Niš, sve po prethodnom receptu, Madrice sam ostavio zadovoljne ali za dan dva ću otići viditi kako im ide.
Malo sam "obilježio" teren, po Madricama sam pošpricao otopinu cimeta i bjelog luka. Ovo mi je last chance za out!
Jednu sam topnuo prije tjedan dana i nju razmišljam topirati još koji put a ovu drugu bi pustio da vidim kako izgleda... madre out 1.JPG madre out 2.JPG
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Ma htio sam posuti pužomor, ustvari već sam ga i kupio ali kad sam pročitao koliko je štetan odlučio sam se maknuti sa te teritorije kojom vladaju puževi...
Znate onaj osjećaj kad ste negdje i nešto slutite, ne možete se opustiti a ne znate zapravo što je razlog... razlog su puževi heheheh, malo sam tužan zbog tih klonova, ima oko njih zezancije više nego staviti sjemenku u zemlju i politi koji put...
Sa ovim Royal madricama imam puno bolje vibre...
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Evo me.... dugo nisam bio kod svojih biljoza...
ovaj put sa dobrim vjestima, madrice su prekrasne, svaka na svoj način.
Ova davno topirana je niža 60-65 cm, ima lijepe i zdrave dvije glavne grane, danas sam topirao skoro sve vrhove sporednih grančica...
2406_2.JPG
Druga nije topirana i viša je dosta, raduje me što su čitave i zdrave. Ova vodovodna cijev i kreč oko biljke su očito odradile posao u svrhu odbijanja puževa i sl... Druga prednost cijevi je kod zaljevanja, cijev ne dozvoljava da se voda razlije okolo... nedostatak je što se ne može sad skinuti :)
2406_1.JPG

Biljke nisam još ničim gnojio, razmišljam da ću ih počastiti tek za cvijetiće nekim PK koktelčićem od šišmiša... :)
Za sad je bitno da smo u igri a vjerujem da će biti zanimljivije već krajem sljedećeg mjeseca.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A tu vodovodnu cev mozes skinuti,samo slede i put odnesi motricangle,klesta ili kako da ih nazovem :) koja secu zicu i resis to... mada meni je simpa sa tom cevkom :D kao da si gradsku vodu prikacio :D
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Update uz isprike o zapostavljanju dnevnika, ali kad i nema ništ novo osim da sam totalno zaljubljen u ove madrice, nekako su nježne i ova svjetlo zelena boja mi je prekrasna, uglavnom... kad zaljevam onda je to obilato vodom iz bunara, karnistre punim i ostavljam da odstoje od zaljevanja do zaljevanja. Od gnojiva do sad samo zelena plantela i to trostruke doze ukupno tri puta do sad... za sad tek skromni znakovi preflowera ali se nadam da će uskoro u pravo cvjetanje.
Deblo od stabljike je ogromno, zapravo nevjerojatno mi je kako je u tako kratko vremenu toljiko narasla.
Ova viša nije bila topirana ali su sporedne grane izrasle skoro do vrha, druga kojoj sam topirao nekoliko puta i kidao vrhove na sporednim granama je nevjerojatno široka i nemoguće je izbrojati vrhove :)...
Slike: RM1_01082015.jpg RM2_01082015.jpg 01082015_d.JPG 01082015_g.JPG
RM1_01082015.jpg
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Situacija je napeta, mia madre.. ove još rastu i ogromne su ... ;)
Pistilice se stidljivo pojavljuju u svakim rašljicama a vrščiće več mogu zamišljati...
Danas su dobile duplu dozu hesi-fosfora (da bolje svijetle u mraku).
Evo par slikica da podjelim, nisam još ni zapalio a već me puca euforija.
Javlja mi neki error na uploadu fotki, pokušat ću kasnije

221.jpg

cv1.jpg

cv2.jpg

Trebat ću pravu žagu za ovo deblo...
siz.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
e ljudi držite fige da je sve u redu, nisam bio kod svojih Madrica mjesec dana i ne mogu opisati koliko mi nedostaju :) ..
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Ljudi, Yes!!! Žive su i velike... prevelike i preteške.
Prva je slika Madrice koju nisam topirao, ima ogromne dugačke grane, štrklava je i visoka, oko 2,5m, ima jako blag miris u kojem prevladava voćasto slatkasta aroma... pomalo izaziva poriv da se zagrize :)



Slijede slike ove druge koju sam topirao svaki put sve do prvih znakova cvjetanja... Kad sam došao većina grana je visilo prema zemlji, jako dobra stvar je što sam imao drveni kolac i neku špagu koja ju je koliko toliko zadržala da se ne izvali. Našao sam još jedan željezni kolac i zabio ga te ponovno povezao najteže grane. Ovako na oko mislim da su na ovoj drugoj hedovi duplo ili troduplo puniji i teži i ima ih više. Očiti madricama odgovara topiranje ali treba obaveza suport...




 

Prilozi

  • RM_27sep_1.jpg
    RM_27sep_1.jpg
    669 KB · Pregleda: 202
  • RM_27sep_3.jpg
    RM_27sep_3.jpg
    466,2 KB · Pregleda: 204
  • RM_27sep_2.jpg
    RM_27sep_2.jpg
    385,8 KB · Pregleda: 135
  • RM_27sep_4.jpg
    RM_27sep_4.jpg
    447,8 KB · Pregleda: 100