Rolipops out-try

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Pozdrav svima u ovom novom pokušaju...
Odlučio sam se za out prvenstveno iz razloga što mi moj micro grow-box ne može priuštiti potrebnu količinu ulja koje trebam. Prije par mjeseci sam napravio 2ml ulja i to sam potrošio. Rezultati primjene su obečavajući (radi se o kožnom oboljenju, neki dermatitis... bio par puta kod doktora, vidio da nemaju pojma tek mjenaju kremice uglavnom kortikosteroide i iskreno nemam previše volje to nastaviti sa njima pa sam probao sa "našim" uljem, ulje sam razrjeđivao sa maslinovim i sa kokosovim uljem te mazao na kožu 1-3 puta dnevno po par kapljica. Testirao sam i dvije različite koncentracije tog miksa ali trebao bih još ulja da pokušam usporediti još nekoliko koncentracija i mješanja sa nekim drugim uljema kao što su ulje noćurka ili ulje sjemenki kanabisa, više o tome ću, nadam se moći reći na jesen ;-)).
Od strejnova imam nekoliko vrsta, neke će ići iz sjemena a neke iz klonova. majke su posađene 19.02. trenutno na pola cvjetanja. Konovi su rezani u prvom tjednu cvjetanja i tek su sad solidno zakorjenjeni.
DSCN1034.JPG
Klonove ću ovaj vikend presaditi u veće tegle. Mislim koristiti 1,5l tegle do presađivanja van.
Plan za sadnju vani je druga polovina-kraj 5. mjeseca . Nadam se da nije kasno.
Gnojiva nisam planirao osim možda neke koprive i gaveza.
Zemlja na sajtu je pripremljena još u 3.mjesecu, rupe su minimalno 50x50x50, zemja je usitnjena, u svaku rupu je ubačeno 6l teramagme, dvije šake perlita, imam ih 6 komada i sa 6 biljki idem van...
Sljedeće javljanje predviđam kad biljke budu spremne za ići van.

1. NLO (2 klona) (tako sam nazvao ovog križanca NL mame iz projekta 0,5 dcl i tate Orange buda). Zanimljiva strain, u indoru je imao prilično prozračne/rijetke cvjetove, kasno procvjeta npr. cca 2-3 tjedna nakon kusheva i cvjeta oko 9 tjedana. Rad mi se sviđa, cjelovit je, podjednako i high i stone i lako mi je balansirati između tih krajnosti.
DSCN1031.JPG

2. Royal Caramel (2 klona) biljku nisam nikada probao ali trenutno je na pola cvjetanja u boxu i imam velikih problema sa mirisom, nevjerojatno je intenzivan, mother plant je u 4.tjednu cvjetanja i nevjerojatno je ljepljiva (stavit ću par slikica u galeriju kad budem radio flush i modnu reviju)
DSCN1028.JPG DSCN1030.JPG

3. Royal Madre (1 fem sjemenka), nije još posađena, planiram ovaj vikend posaditi, nekako mi je 1. maj polazna tačka za sadnju a možda se uskladim i sa sjetvenim kalendarom. Ovom streinu me privuklo najviše to što je sativa po nasljeđu, tata joj je onaj Jack riper a to sam probao jednom pa me rasporilo :), RQS kaže da je 8 tjedana cvjetanje, kompaktna je i niska što mi je bitno.

4. RQS Power Flower fem (1 kom) - 88% sativa, 9 tjedana, želim probati

Htio sam imati u outu i jedan kush, rezao sam klona sa Pineapple kusha koji djeli boks sa caramelom ali mi se nije primio.
DSCN1036.JPG DSCN1038.JPG

Mama NLO-a koja je podvrgnuta svim stresovima ne bi li pohermila, ali ništa od toga. Špricao sam ju srebrom (nije koloidno nego ionsko-ne radi za sad)
DSCN1039.JPG
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Extra si se spremio,vegetiraj klonove jos 3 nedelje i presadjuj out :)
Samo bih ti sto se djubriva tice preporucio Plantelu list i cvet,super rade posao za outdoor i Slavol ako mozes da nabavis.
Srecan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Ajme meni

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Evo neki apdejt, nekako mi to usporilo ali neka polako ću bez presinga.
Klonovi od Royal Caramele dugo nisu htjeli prestati bacati pistile i kao da su tek nekidan prihvatili da krenu ponovno u vege.
Jednu sam topirao i topirat ću je tokom 6 mjeseca još koji put a drugu neću dirati.
IMG_3519.JPG IMG_3520.JPG IMG_3521.JPG

Ovi klonovi od NLO- su stravično patili od ne znam čega, jedan je eto pokleknuo a drugi kao da se izvukao iako mi ne izgleda da je izvan životne opasnosti.
klon.JPG
Nemam baš iskustva sa klonovima pa me brine jel' normalno da se ti stari listovi na klonovima suše?

Još su tu dvije bebice Royal Madre koje malo kasne ali računam da će do 6.mj. stasati za van.
IMG_3527.JPG
 
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Rolipop,potrajace to dok se oni vrate u full vege,jos mozda cca 2 nedelje,taman pocetkom 6. meseca ides out sa njima :)
A normalno je da ti zuti donje lisce jer dok ne razviju koren hranu crpe iz listova,vidis kako je meni bilo:
20150410_003430.jpg

I zutilo prestane kad se skroz vrate u vegetaciju i pocnes da ih prihranjujes:
20150415_112920_Richtone(HDR).jpg

A ovo sto ti Power kaze,klonovima vlaga uvek treba da bude velika,cca 90-100% bar dok ne razviju koren. Mozes pod neku kesu ili sta vec ali mislim da ti je ovako kao sto ja radim najjednostavnije,stavis ih u onu providnu plasticnu kutiju za frizider,jednu belu CFL-ku odozgo NON STOP da radi,znaci treba im 24h svetla ili makar 18/6 i to je to :)
klon box.jpg
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Držao sam klonove u klijalištu (plastična kutija slična tvojoj) dosta dugo, tamo je vlaga bila +90%. Kad se korjen već dobro razvio onda sam ih prebacio u tegle i prebacio na prozor, možda sam ih prerano i prenaglo istjerao van, možda ove Caramele imaju više sklonosti ka kloniranju od NLO.a?
Trebao bih svakako još jedan box za ovakve prilike da sadnice i reznice mogu imati potrebne uvjete, ovako su rano krenule na varijantu preživljavanja što će se vjerojatno odraziti i na konačni ishod :-(
Mogu primjetiti da su Caramele definitivno ubacile u višu brzinu, krenule su sa ovim čudnim netipičnim listićima, već sam viđao po drugim dnevnicima takve slučajeve...
caramel16052015_1.jpg caramel16052015_2.jpg caramel16052015_3.jpg
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Dvije Caramele i NLO su jučer preselile, svaka je dobila exstra 5 litara composane, šaku-dvije perlita i glinenih kuglica i to je to, naravno pomješano sa iskopanom zemljom plus 2,5l vode.
Rupe su dosta duboke a dodatno je usitnjena i zemlja na dnu rupe tako da se ne brinem po tom pitanju, brinu me puževi jer sam vidio da ih ima dosta u okolini a po tom pitanju nisam napravio ništa. Sad kako im bude...
Prve vanjske slije
2.JPG 3.JPG