Sativa VS Indica, shta i zashto...?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

S vs I

  • Sativa

    Votes: 18 54,5%
  • Indika

    Votes: 15 45,5%

  • Total voters
    33
  • Anketa zatvorena .

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.804
2.698
Weed California USA
Kada bih morao birati, odabrao bi indike. Indike koje imaju ugodan opustajuci body high.
Sative manje volim jer mi neke izazivaju pre-panic attack i ako duze pusim, onda i blagu paranoju/anksioznost.
Takodjer postoje neke sativa sorte koje su mi x puta bolje od nekih indika.
Any way, indike su mi bolje jer me opustaju, smiruju i lakse se fokusiram na ono sto zelim.

Htio bih se jos nadovezat na prvi post. Ne mora nuzno svaka indika imat rad kao sto je opisano, niti svaka sativa mora nuzno imati iskljucivo sativa rad.....ako ovo ima smisla sto sam natipkao. Primjer, Afghan Kush je 100% indika landrace a rad pocinje sa full head high kao sativa.
Pokusavam se sjetit Sative koja ima opustajuci rad, al nisam ziher. Ako se sjecam brazilski landracovi su nesto blazi sa body relax radom...al nemoj me uzet za rijec.

Eto. Jel ovo dobar post u ovoj temi? :D
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Pored toga sto vecina ljudi deli kanabis na sativu, indiku i ruderalis ima ljudi koji se ne slazu sa tim. Po mom misljenju podela je ok kako bi ljudi imali neku ideju o tome kakav je strain. Zapravo je jedna od teorija da su banke semena bas zbog toga i pocele da koriste podelu na sative i indike. Bas zato se ova podela treba koristiti eventulano kao smernica ili u nekom 'opustenom' razgovoru. Bilo kakve diskusije na temu sativa i indika nemaju neku poentu i nema previse smisla generalizovati. Mnogo je jednostvnije i bolje diskutovati o razlicitim sortama, kanabinoidnim profilima, profilima terpina, fenotipima itd... Evo na primer na tu temu ima delom u intervjuu i prvom videu u Vice-ovom clanku.

Izbrisah veci deo posta jer dok pisah Stipe je manje vise sve objasnio. :gled:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
aaaaa stativa...

Spanija-Italija-stativa.jpg
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ja sam mislio da volim sativu dok ju nisam probao hahahaha .... Mislio sam da ce mi sativa dati kao motovaciju i da cu kada zapalim moci ici trenirati i sto god pozelim medutim na mene nije tako radila . Na mene je djelovala kao mindfucker , 100 stvari u glavi i samo razmisljanje tako da sam na kraju skuzio da uopce ne volim sative . Ne volim niti 100 posto indice jer me to previse ustonira i neda mi se nista , a volim biti u akciji i u pokretu . Optimalno za mene sta sam nasao i sta mi pase je vutra sa otprilike 60 % indice i 40 % sative , i da nema veliki postotak thc-a , jer ne pusim svaki dan pa mi ne pase kada me bas ustonira . Uglavnom ja sam za mjesano , malo vise u korist indice :)
 
19.07.2016
51
40
18
koja energijaaaa...ljudi...ajmo po frulicu:fuck:
osobno ih djelim na pusljive i nepusljive:D
ne volim kad me "zakuca" pa mi sve nesto bzzzzz,tjelo ide,a glava dolazi...to mi se ne svidja,ali
kad zapali...
,pa ti super...
al ono bas super...
-raspolozenje cvrkuce,sunce,cvjece,pticice....
i sad ga jebi jel sativa il indi,bitno je da imas ono sto zelis....:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Dosta ovisi o terpenskom profilu... zato i neke sativa hibride kao npr Blue Dream predlazu za smirivanje i anxiolitik. i tako ostalo....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
ko pokusava doprineti radu foruma kvalitetnim postom
Bez obzira sto se netko ne slaze sa Zeusom ja podrzavam potpuno pokusaj da se pridonese forumu.Hebiga,ako je covjek negdje pogrijesio neka ga iskusniji isprave.Iz takvih komunikacija onaj tko hoce moze izvuci rijesenja za neke probleme.Ja osobno sam iz nekih rasprava naucio vazne stvari ali isto tako treba biti reda i postovanja prema starijim i iskusnijim clanovima jer od njih mozes samo nauciti.Slazem se da se teme ne ponavljaju ali kao sto kaze Pow moze se nadovezati na vec postojecu.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LED i Grad

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Sativa all the way,indicu samo kad idem spavati,vise volim head high nego stoned,ali opet mi je najdraze neki hibrid opaliti da me lupi na sve nacine :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ovako u opisu streina kada brederi pisu sativa je perfektna za dnevne rituale,komunikaciju,a znao sam je popusiti i nije mi sa dalo raditi,samo kauc i hrana.Sa druge strane sam osjetio tu kreativnost sa sativama sa manjim udjelom thc-a sto pokazuje da mi je mozda pojedina sativa prejaka.Ali kao sto kaze MedicalProof ja vise volim hibride ili jake indice koje bas zakucaju navecer za spavanje.Iako sam sa nekim indicama(80%) imao euforicno raspolozenje,komunikaciju,seks do neba...A nista,treba jos pusiti i istrazivati..he,he...Ja nekako vise naginjem indicama.:thumb:
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Indica i to sto jaca, pusio sam jedno vreme SSH i glava bude bistra ali zakucava duze i jace a od spavanja nista.
Otisao je u ulje pa u kremu.
Indica ima taj laganini rad, sve lagano i spavanje pod njom je nesto najbolje.
Sativa domin. hibrida cu tek da probam, pa cu da vidim..
 
02.06.2016
38
18
8
32
Sativa za dobro jutro, Indica za laku noc. :D Mene druga Sativa uvjek spusti. Al' ne vjerujem da je do CDB-a to nego do psihe. A to da izaziva Sativa blagu anksioznost ili paranoju, to je zato sto hoces da se opustis da puno razmisljas. Sativa je za bleju i zezanje, Indica za opustanje i razmisljanje. A Sativa dize kreativnost za 200%.

Edit: Koliko sam logoa napravio narivan od Sative ili hibrida sa preko 70% Sativa to je bruka.
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Sve što lupa :p
Indica, pogotovo nakon mojeg prvog indora.
Ostalo mi sjećanje u magli :razvaljen:::rasta:

Ehh.. da i ja neš dodam.
U početku growanja nekih kupljenih sorata biljka može pokazati genetiku nekih od main strejnova. Primjerice stabljika indice je šuplja, razlika na nodovima (spoj grane sa stabljikom), razlika u lišću, razlika u hedovima ...

Daklem, autosi imaju uvjek genetiku ruderalisa radi kratkog cvata, nižeg rasta i ljepšeg stasa ;)

A kao u shopu piše 50/50 sativa/indica :)

:zvizd:
 
12.08.2016
1
0
1
46
dijagnosticiran mi je rak grla i usne supljine, koje ulje mi preporucate, ja sam cito da je indica za medicinske svrhe ? kako da ga nabavim
Hvala