Savjet, pomoć, uputa... ulje prije zračenja i operacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.09.2014
3
1
3
Pozdrav svima.
Novoregistrirani sam na forumu, mada ga gotovo svakodnevno posjećujem zadnje 2 godine, te sam pročitao i pregledao dobar dio svega ovdje. Na registraciju me natjerala, kao što pretpostavljate, nužna potreba. Naime, rođaku je dijagnosticiran tumor koji je poprilično velik, te će prije operacije biti podvrgnut zračenju kako bi ga smanjili na neku veličinu koja se može operirati, jer u ovome stanju bi operacija bila vrlo opasna. Dakle po doktorima zračenje, operacija pa kemoterapije. Što se mene tiče jedino operaciju priznajem, ovo ostalo ne dao Bog nikome. On je sada određeno vrijeme kod kuće, "popravlja" krvnu sliku i jača organizam za sve što predstoji.
Moje pitanje u stvari je: da li je pametno krenuti lagano s uljem prije zračenja i operacije, odnosno da li ulje na bilo koji način može smetati pred operaciju?Naravno sve ovo bi bilo uz bolesnikov pristanak i bez ikakvog prisiljavanja. Pa ako netko ima kakva saznanja, ili ne daj Bože iskustva, molim da podijeli ovdje.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Lp
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Koliko vremena ima do početka radio terapije? Ja bih krenuo sa uljem odmah, ali to sam ja... zapravo, ja nebih uopće išao na zračenja i kemoterapije, ali opet ponavljam, to sam ja... ne usuđujem se nikome savjetovati što da radi po tom pitanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Tesko je bilo kome sta savjetovat u vezi lijecenja samo bolesnik zna kako mu je i u sta vjeruje da mu moze pomoci ali sto se tice ulja svakako krenuti sto prije ali obavezno sa malim dozama i pustiti bolesniku da sam odlucuje koliko ce i kad povecavat doze jer bitno je da neprebaci odmah na pocetku jer u tom slucaju se stvori strah od ulja i to je onda kontraproduktivno ( ulje jako pomaze kod kemo u suzbijanju mucnina i pojacavanju apetita) uz ulje nebi bilo lose uzimati beta glucan 1.3 mnogi su ga uzimali tokom kemo terapija za podizanje imuniteta i nije los samo je skup pa je to jedan problem uz to bilo bi dobro napraviti plan ciscenja organizma i ponavljati ga po potrebi svaki par mijeseci ili vec kako osijeti potrebu http://alternativa-za-vas.com/index.php/tutorials/vodic/ciscenje-organizma jer se covijek puno bolje osijeca nakon ciscenja pogotovo jetre i klistira sa kavom....to je nesto od onoga sta je bilo dobro u nasem slucaju ali sve ovisi o bolesniku i kako on razmislja i sta on misli da mu moze pomoci...ti mu ponudi ove opcije a on neka vidi sta ce od toga odabrati

pozdrav i sretno
 
25.09.2014
3
1
3
@ zlo&naopako
Vremenski ne znam točno kad planiraju zračenje, nego kao organizam treba pripremit za to i operaciju s obzirom na nešto slabiju krv i slab apetit..pogotovo od saznanja za dijagnozu..
Vrlo je škakljivo to..Da odlučujem za sebe nema nikakve dvojbe jer jasno mi je kakve su njihove metode i koliko su "učinkovite". A ovako mogu samo spomenuti kao opciju, jer nije ispravno nametati bilo kome svoja mišljenja i stajališta...
@ mario 339
Slažem se u potpunosti sa svime..Za doziranje znam i sve mi je jasno..proučio, gledao uživo, ukapirao..No svaki čovjek je priča za sebe, stoga u ovakvim situacijama treba nekoga imati uz sebe tko će proživljavati svaku kap ulja s bolesnikom, promatrati toleranciju i ponašanje, i kroz neko vrijeme odlučiti kako najbolje dozirati.

Sad me još zanima, odnosno što bi savjetovali..pomiješati Big Bang i Chemdog s obzirom da se radi o malim količinama, ili raditi ulje zasebno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
29.09.2014
32
10
8
Pozdrav svima,
i meni treba jedan savet tj misljenje,
naime moja majka je imala karcinom na materici, operisana je i bila mirna dve godine nakon cega se pojavljuju metastaze na plućima. Dva puta po 6 ciklusa hemioterapije i posle 4 meseca ponovo se pojavljuju metastaze. Kazu nisu velike, ima 3 promene od po 11,7 i 5 mm spojene kao jedna, pa zato nije dobila nikakvu terapiju vec samo za tri meseca da se javi na kontrolu.
U medjuvremenu ja sam nabavila ulje od kanabisa i mama je počela jutros da ga uzima. Ujutru je uzela dozu otpriike kao zrno pirinca mozda i manje i nije imala nikakvu reakciju. Zatim je uzela večeras oko 18h istu dozu (ili je mozda bila za mrvicu veća) i nakon toga posle otprilike sat ipo kaze da joj se vrti u glavi i da se oseca kao pijana i počinje da povraća.
Mene zanima da li je to normalna reakcija s obzirom da je prvi put u zivotu unela thc u organizam ili to mozda nije bas uobicajena reakcija?
Ono sto sam citala i cula je da nema nekih vecih nuspojava ali ovo kod nje mi je delovalo kao bas teza reakcija.
I naravno pitanje, sta da radimo dalje?