GrowTent 250w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Postovanje svima!

Kao sto vec jednom negde napomenuh,ranije sam se baktao malo sa outdoor sadnjom,ali nikad...hm..kako da kazem,dovoljno POSVECENO.
E sad,posto sam se naoruzao strpljenjem i solidnom opremom-bacam se na indoor.
iliti,u prevodu,nisu ni moja usta rutava,a pamet mutava-valjda ce i meni nesto da uspe,jbm li ga..:ludak

dakle,

GROW TENT dimenzija 100x100x180 (potpuno pokriven 'mylar'-om)

MH/HPS 250w (znam sta cete reci,ali nije do mene.zajebali su me za jos neke stvari,koga zanima evo detaljnijeg reporta
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/10899-pomo-oko-lampe.html
tako da sta je-tu je...moram ovaj grow nekako izgurati sa 250w,ionako planiram da se na njemu 'kalim' za neki ozbiljniji 'strain')

ZEMLJA Klasmann Potgrond H 14-16-18 dodato otprilike 1/3 perlita

GROWBAGS od 9 litara,navodno dobri za koren,cuvaju temperaturu,bla,bla...videcemo.ionako sam ih dobio u kompletu.

VENTILACIJA Dospel 150mm za ubacivanje i mesanje vazduha po boxu i Dospel 120mm za izbacivanje vazduha.planiram da im zamenim mesta u cvetanju,i eventualno dodam jos koji,ako temperatura box-a bude problem(trenutno nije)

DJUBRIVO jos nisam odlucio,da budem iskren,ali videcemo...ili hesi komplet ili plantela

dzidza od lokalnog 'lerdija',odlicna,vrlo lep rad...ali na moje iznenadjenje,kad sam smrvio jedan bas,BAS masan hed-ispadose 10tak,ali,POTPUNO razlicitih semenki...par tigrastih velikih,dosta malih crnih,nekoliko bledih zelenkastih....tako da je ja krstih VILLAGE BICYCLE (everybody had a ride)-jer je izgleda opstila sa svim muzjacima u okolini.
kao sto rekoh,ovo ionako treba da bude prakticna primena mog iscitavanja po forumima,pre nego se bacim na ozbiljniji posao (caramelicious ili skunk no1 videcemo),tako da sam vec pripremljen na eventualni neuspeh u pogledu kvaliteta i/ili kvantiteta..
raspisah se u p.m. stvarno dobra dzidza:banana_rasta:

elem,
prebacene sa klijanja direkt u growbag-ove pre 9 dana-sve 'male crne' su bukvalno 'buknule',pa sam uzeo njih-6 kom.sa namerom da najnaprednije 2-3 uz pomoc LST izvucem do kraja
rezim svetla 18/6 od pocetka
udaljenost MH lampe oko 35cm-40cm
pokazale se pre 7 dana
prvih dana sam imao problema sa temperaturom u boxu(31c),ali je kupovina ovog Dospel 150mm potpuno zavrsila posao(uz to je bezsuman)-tako da je sada temperatura idealna-izmedju 24c-27c
vlaga u boxu izmedju 44-50
zalivene 3 puta-jos uvek nemam adekvatan PH merac a ne zelim da ih stresiram ili unistim zemlju.sipao vodu sa cesme,dodao nekoliko zrnca limunske kiseline(ovde je ph sa cesme oko 7.00-)-s tim sto sam sa svakim zalivanjem povecavao kolicinu vode.zadnji put (juce)zalivene sa 4,5 litara(dakle 75deci po biljci)-kontam,a i negde sam ovde procitao,da bolje podnose nedostatak vode nego previse.a ne bih,kazem, da ih stresiram dok ne budem siguran u PH-a i male su,valjda im je dovoljno do sutra...:tuzan
visina biljaka je oko 6cm
evo i slika-mobilnim,dok ne nadjem fotoaparat...negde sam ga zaturio,jbg
1.growtent outside
2.growtent inside
3.jedna od-slikano danas(7 dan)
4.sve na okupu-po 'pokazivanju'

eto.
dajte ideje,predloge,ispravke...ponajvise me zanima mogucnost dodavanja xtra lumena(tipa CFL il' nesto),bojim se da 250w na ovu meru box-a nece izaci na dobro....ili da ih postavim skroz uz jednu stranu boxa pa iskoristim jacu lumenazu jednog 'zida' boxa,obzirom da je 'mylar' u pitanju....
 

Prilozi

  • Image122.jpg
    Image122.jpg
    178,4 KB · Pregleda: 72
  • Image124.jpg
    Image124.jpg
    196,8 KB · Pregleda: 107
  • Image125.jpg
    Image125.jpg
    188,6 KB · Pregleda: 62
  • Image115.jpg
    Image115.jpg
    197,4 KB · Pregleda: 69

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Lepo lepo :)))

nema sta... jedino ti mogu reci da radije uzmes Hesi nego Plantellu... kod nje sam primjetio da joj fali magnezija ako imas losu zemlju, ona tog ima jako malo ili nista u sebi, bar Plantella List.

To je to, uzivaj :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
loop je napisao(la):
eto.
dajte ideje,predloge,ispravke...ponajvise me zanima mogucnost dodavanja xtra lumena(tipa CFL il' nesto),bojim se da 250w na ovu meru box-a nece izaci na dobro....ili da ih postavim skroz uz jednu stranu boxa pa iskoristim jacu lumenazu jednog 'zida' boxa,obzirom da je 'mylar' u pitanju....

Sad je dosta 250W mh, a kasnije čak možeš uzet još jedan balast pa stavit u kombinaciji MH i HPS.
Viđao sam na youtubeu dosta filmića sa takvim setupom i mogu ti reći da je zanimljivo :) Ja sam razmišljao čak i o tome da šibnem u takav šator 2 x 400W mh+hps, al ostalo je samo na sanjarenju, jbga :)

Rep+ za odlićan start :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Uzmes dvije ploce stiropora i smanjis si boks na pola sad dok su male...a do cvjetanja uz :vb_devil: duo 250 imas i opciju uno 400w hps....sretno sa malcima :vb_wave:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
drustvo,hvala na rep-u i lepim zeljama,nadam se da ce sve biti kul...

@Creative & zlo&naopako-tacno to cu i da uradim-u stvari stavicu onu foliju za auta,da suzim box,a do cvetanja cu da stegnem kais(citaj da ne pijem,ne pusim i kurve ne jurim),pa ce valjda da padne jos jedan od 250w...

@Vjeverica-hesi mi je prvi pik,kad vidis one zivahne boje,prosto i sam procvetas...

jedno pitanje.mislim da je ova zemlja odlicna,bar po sastavu i komentarima na netu,ali-da li da dodajem root complex i slicne stvari sad,ili da do vegetacije nista ne diram i pustim da stvari teku prirodnim tokom??
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
loop je napisao(la):
jedno pitanje.mislim da je ova zemlja odlicna,bar po sastavu i komentarima na netu,ali-da li da dodajem root complex i slicne stvari sad,ili da do vegetacije nista ne diram i pustim da stvari teku prirodnim tokom??

Hesizemlja.jpg

Na tabeli sve piše! Osobno nisam dodavao ništa osim Bloom-a i Fosfor+, što ne znaći da nije potrebno ili dobro, nego jednostavno nisam imao u tom trenutku para za ostale preparate. Root sam imao samo neki uzorak, pa sam ga stavljao kod presađivanja.
E sad, TNT nisam koristio niti bilo šta u vege, osim ako se dobro sjećam, na kraju vege malo plantele list, al nemoj me držat za riječ-ima report u galeriji slika pa traži hehe
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Udaraj odmah s root complexom dok ne vidiš da ti je korjenje dole došlo do dna pota.
TNT će ti vjerojatno biti nepotreban ako ti je ta zemlja kvalitetna.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
DJFlyHigh je napisao(la):
sretno i zelim sto vise curica :)
a ako di zapne, tu smo ! :)


peace out !

E TI MI TREBAS!! .)
citam ovaj tvoj dnevnik,i MORAM te pitati- da li je taj supervit prevara il' stvarno nesto pomaze? mislim,da li si video promene kod biljaka pri 'aplikaciji' istog-posto su ga dosta ocrnili na stranim sajtovima(u stvari 70/30 u korist negativne kritike),a meni,iskreno(jbg,romantik) taj 'koktel vitamina i aminokiselina' zvuci primamljivo.....
tako da daj neki 'tip' iz prve ruke...
i hvala na lepim zeljama !
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
mali update sa slikama-11. dan
kao sto vidite ovde,srednji red(po vertikali) buja k'o blesav,donja i gornja leva,kao i gornja desna su isto ok,jedino ova mucenica
dole desno malo zaostaje,al' neka je jos malo...menjam mesta svaki dan,naravno


prosecna visina im je oko 7cm..udaljenost lampe i dalje oko 35-40cm
Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
eve je jedna close up i slika tent-a,jos uvek mobilnim,ali ce i to da se promeni do sledeceg update-a...

sa sve ovim ledenim 'dildom' na sred box-a :ludakpobeze mi malo temperatura danas na 28c,nemoj odma' da me drndate:sun2:da spustam lampu jos? sta mislite? meni je skroz ok kad stavim ruku kod njih...k'o sto se vidi na slici,vent udara skoro pa pravo u njih ....il' da sacekam taj 14.dan-pocetak vegetacije?da jos malo ojacaju mukice....
Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and Blade

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
evo jos malo update-a 14 dan(tj. 12 po 'pokazivanju'-i od sad tako racunam,lakse je)
sve na okupu

i jedna od..

lepo napreduju,i ova mukica(opet dole desno na fotografiji) se probudila-ali mislim da je za nju gotovo.pocinjem sa LST uskoro,malo mi mrsko da radim ScROG,pa da se pojavi neki
m..onja,ko ce posle to razmrsiti....a iskreno,vise me privlaci,no dobro...
te tacke po njima su kapi vode
ostaje da nabavim taj aparat,pa da zajedno uzivamo u kvalitetnijim fotografijama:bananica
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
nisam bas procitao sve do rijeci...ali mi je upalo u oko da nemas cime provjeriti Ph i da to rjesavas sa" par zrna limunske kiseline " e sada i nije to bas par zrna...recimo jedan prstohvat manje ,vise ide na litru vode.naravno ovisi gdje zivis.Inace sve 5.poz
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
opa cupa je napisao(la):
nisam bas procitao sve do rijeci...ali mi je upalo u oko da nemas cime provjeriti Ph i da to rjesavas sa" par zrna limunske kiseline " e sada i nije to bas par zrna...recimo jedan prstohvat manje ,vise ide na litru vode.naravno ovisi gdje zivis.Inace sve 5.poz

upravo tako,to sam hteo reci!!
naime,kontao sam da je ph oko 7 (bar je tako ranije bilo),u medjuvremenu sam nabavio 'sera ph tester' i ispalo je da je ipak 8....
paranoik kakav vec jesam,napravio sam experiment-sipao vodu,stavio limunske kiseline koliko sam inace stavljao,i tek onda proverio ph-sve je super,oko 6 je,tako da je i doza prvih dana bila dobra...phew...
danas sam uradio prvi LST u zivotu (jeeeeeeej),sutra kad ih sve 'istreniram' okacicu fotke....
ma ponosaN sam,kao da su mi deca,majke mi !!!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
evo jos malo update-a,
prvo izvinjenje-jos cekam aparat da mi vrate(ono,kad das drugarima hehe,mos' da zaboravis na to-a NE SMEM da kazem zasta mi ustvari treba:tuzan)tako da jos malo budjavih slika sa mobilnog..
ovo je slikano 07.09,dan posle LST-ja,evo koliko je zilava-odma se ispravila,i fura svoje .)

inace prihranio sam ih samo jednom do sad(juce) neko grcko djubrivo,kazu mi da je ok. (NPK 27-10-17),a uskoro ide 'floraline',
sa dodatkom 'guano' sprdnje i zahebancije...
evo ih sve skupa,slika od juce(dakle 08.09)


Uploaded with ImageShack.us
,k'o da se nista nije desilo...koliko je zilava jbm joj sunce...sutra idu opet na 'doradu' LST-ja,da malo posklanjam 'fan' listove
(ne da ih cupam,naravno,samo u stranu)-kako bi dobile vise svetla na delovima gde treba da 'buknu' novi vrhovi...
uslovi idealni,jedino sam imao peh sa ventilatorom za ubacivanje vazduha(taj dospell 150mm)-radio je 24/7 od kad je postavljen,stoga je malo 'istopio'
unutrasnju plastiku,koja naleze na iglu motora(ko ih je rasklapao zna),tako da je zadnjih dana malo 'slajfovao'0pa sam morao da ojacam tu plastiku sa malo izolir-trake.sad je sve kul,prebacio sam ih oba na tajmer,pa se gase u 'nocnom' ciklusu-ali zauzvrat imam povecanje vlaznosti(najveca zabelezena sinoc-68%),sto znam da nije problem,cak je i pozeljno-al gledam da to malo svedem,jer ako je tolika vlaznost sad dok su male-posle ce biti ludilo.
mada opet,idu hladni dani...videcemo kako ce to sve da legne...
raspricah se ja,eto to vam je to!!!
do sledeceg update-a!!!:wave:
Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44

guzva u 16ercu !!



Uploaded with ImageShack.us

ne bi bio prvi grow bez prvih problema-dakle na par listova(na svakoj biljci po jedan od donjih,dakle 'mladjih') se pojavila 'nekroza'
tj. osusili su se samo na vrhu..e sad,kontam da je to od lampe(slucajno sam ih zalio pa je moguce da ih je sprzila),ali posto su 'mladji' to me malo brine...ne vidi se na fotkama od 'fan listova' ali postam uskoro close up pa cete mi reci..za svaki slucaj,necu ih gnojiti ove nedelje(jer sam primetio i sprzene 'tipove' na par listova),a kontam i da im ne treba!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and Blade

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ja tu nevidim nikakav problem, osim mozda malo previse vode....neznam koliko cesto zaljevas.9litara vrece,jednom u 7 dana i cure vesele ko ja kada dobijem placu...poz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Blade je napisao(la):
Pošto ti je prvi grow i imaš volju jedan rep+ da ti dignem krila...ajmo trud i dalje

Stvarno supak sam imas i od mene jedan rep+
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.