[SIGURNOST] Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Uzmite u obzir da forum blokira korisnika na 15 minuta posle 5 neuspelih pokušaja logovanja, tako da se vreme potrebno za "razbijanje" lozinke ovom metodom produžava drastično, pošto opisani sistem razbijanja lozinki pokušava da se uloguje tipa 1000 puta u sekundi. 1000 pokušaja / pauza na svakih 5 pokušaja * 15 minuta čekanja je 3000 minuta, što će reći da bi nekome trebalo 50 sati (malo preko 2 dana) da non-stop pokušava da se uloguje da bi "ispucao" samo 1000 pokušaja, dok bi bez ovakve zaštite za tih 50 sati uspeo da ispuca 180.000.000 pokušaja (50 sati * 60 minuta * 60 sekundi * 1000 pokušaja). Nadam se da su mi proračuni tačni, malo sam high sad da bih detaljnije razmišljao o ovome.

Ukratko, nemojte koristiti datum rođenja kao lozinku i/ili neke druge podatke o sebi i mirni ste :)
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Alo ljudi, prikrite put do mista di sadite šta bolje možete makar to bilo u največoj pripi*dini, bacite grane neke il šta van več pade pod ruku. :D .... Danas sam bija kod biljke a do nje put koda su konji prolazili a njezin vlasnik mrtav hladan. :fuck:

Paranoja je majka :cool23:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Uzmite u obzir da forum blokira korisnika na 15 minuta posle 5 neuspelih pokušaja logovanja, tako da se vreme potrebno za "razbijanje" lozinke ovom metodom produžava drastično, pošto opisani sistem razbijanja lozinki pokušava da se uloguje tipa 1000 puta u sekundi. 1000 pokušaja / pauza na svakih 5 pokušaja * 15 minuta čekanja je 3000 minuta, što će reći da bi nekome trebalo 50 sati (malo preko 2 dana) da non-stop pokušava da se uloguje da bi "ispucao" samo 1000 pokušaja, dok bi bez ovakve zaštite za tih 50 sati uspeo da ispuca 180.000.000 pokušaja (50 sati * 60 minuta * 60 sekundi * 1000 pokušaja). Nadam se da su mi proračuni tačni, malo sam high sad da bih detaljnije razmišljao o ovome.

Ukratko, nemojte koristiti datum rođenja kao lozinku i/ili neke druge podatke o sebi i mirni ste :)


e sad zamisli nade se propust na stranici i kopira se citava sql baza i svaki hash se obija brzinom pc a evo nedavno je napravljen procesor koji je velicine 1cm a radi kao 5 ovih sad.tehnologija napreduje nenormalnom brzinom ako pogledas koje brzine imamo samo za skupljanje bitcoina onda zamisli kakve super racunare imaju USA ili neke druge zemlje.sad ako jedan haker ima veliku botnet mrezu i dovoljno znanja da obije stranicu a svaka ima neki propust cak ne mora stranica imat propust nego samo server ili host na kojem se nalazi moze da bude sranja al eto sva sreca obicnom covjeku nema neke velike koristi da ulazi na nju :D
 
02.06.2014
47
61
18
Pozdrav ljudi! U zadnje vrijeme me pere nekakva paranoja (iako se apsolutno nista neobicno nije dogodilo) pa bih postavio pitanje za one koji imaju iskustva ili su direktno upuceni. Dakle, na temelju cega vam policija moze napraviti premetacinu nekretnine (kuce/stana)? Hoce li vam banuti na vrata samo na temelju nekih indicija (rekla-kazala) ili moraju imati cvrst dokaz (poput ranijeg pada na ulici)? Drugo, kako uopce premetacina nekretnine u praksi izgleda? Okrenu li sve zivo i nezivo u kuci, dođu li sa psom ili nesto deseto? Molim odgovor iskljucivo od onih koji znaju o cemu pricaju a ne "ja mislim". Hvala!
 
13.10.2015
47
160
33
Clan 40 ako se dobro secam
Niko ne može bez pismene odluke suda ući u tuđi stan ili druge prostorije protiv volje njihovog držaoca, niti u njima vršiti pretres. Držalac stana i druge prostorije ima pravo da sam ili preko svoga zastupnika i uz još dva punoletna svedoka prisustvuje pretresanju. Ako držalac stana ili njegov zastupnik nisu prisutni, pretresanje je dopušteno u prisustvu dva punoletna svedoka.
Bez odluke suda, ulazak u tuđi stan ili druge prostorije, izuzetno i pretresanje bez prisustva svedoka, dozvoljeni su ako je to neophodno radi neposrednog lišenja slobode učinioca krivičnog dela ili otklanjanja neposredne i ozbiljne opasnosti za ljude ili imovinu, na način predviđen zakonom.
Sto se tice sta mogu da rade u stanu odgovor je sve(ukljucujici rektalni pregled)dokle god postuju pravo na intimu i dostojanstvo ličnosti,samo sto ovaj poslednji deo nije pravno regulisan.
Ovo su razlozi kada nije potreban nalog za pretres stana
kada neko iz stana koji treba pretresti zove u pomoć
kada je to neophodno da bi se otklonila neposredna i ozbiljna opasnost po ljude ili imovinu
kada se sumnja se lice u bekstvu krije u stanu
Moraju da ti pruze na uvid nalog osim u slucaju da lice pruza oruzani otpor ili unistava dokaze
 
Poslednja izmena:

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Pozdrav ljudi! U zadnje vrijeme me pere nekakva paranoja (iako se apsolutno nista neobicno nije dogodilo) pa bih postavio pitanje za one koji imaju iskustva ili su direktno upuceni. Dakle, na temelju cega vam policija moze napraviti premetacinu nekretnine (kuce/stana)? Hoce li vam banuti na vrata samo na temelju nekih indicija (rekla-kazala) ili moraju imati cvrst dokaz (poput ranijeg pada na ulici)? Drugo, kako uopce premetacina nekretnine u praksi izgleda? Okrenu li sve zivo i nezivo u kuci, dođu li sa psom ili nesto deseto? Molim odgovor iskljucivo od onih koji znaju o cemu pricaju a ne "ja mislim". Hvala!

Jedino ako si nekome prodao i taj netko padne i potpise te, lako moguce da drzavno odvjetnistvo tj. sud izda nalog za pretres...i jedino tako..bez potpisa nema naloga..ili ako si sam negdje pao moguc je isti scenarij..
..moguce samo da duvas previse fine vutrice pa te noje pocele prat..onda ti je neka pauzica neizbjezna..:)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
kolko ja znam mogu te pokupit na temelju 2 potpisane izjave nekog ko je pao da je od tebe dobio/kupio,a ako ti nemaju sta prisit uvjek ima $davanje prostora za uzivanje droge$ ..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Ma mogu oni svasta nemojte se zavaravati.
Uglavnom uvertira je obavjesni razgovor pa paralelno sa tim se izdaje nalog od sudca, ako procjeni da ima osnove .
Obicno ga dobiju jer nece ni traziti ako nemaju razlog.Vec smo imalu diskusije na ovu temu ,ali nije lose ponoviti.Dok smo u granicama "moralnog" nemamo se razloga bojati.
Kada ju predjemo, onda je na organima da to sankcioniraju i tu se svi slazemo...pravda je zadovoljena i za njih a i za nas :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Ma mogu oni svasta
Tačno tako !!! U mom susjedstvu je pao jedan junkie, koji je organizovao drogiranje na svom stanu. Bilo ih je trojica, svi heroinisti, a pali su sasvim slučajno... tačnije, pali su jer ih je inspektor snimio kako idu na stan (dvojica išli kod mog komšije), i to je bilo dovoljno. Dva inspektora su polomila vrata, upali sa isukanim pištoljima, a ove su povatali na gomili, sa sve heroinom na stolu. Našli su im i pištolj, vlasnik stana ga je imao, ostao im od oca. Zatim su ih držali u pritvoru, bez advokata i tel poziva, dovoljno dugo dok ne srede nalog kod sudije s kojim su na vezi ! Nalog je, naravno, kasnije prikazan kao već spremljen, a hapšenje je predstavljeno kao rezultat istrage, a ne slučajnosti !! Mogu oni svašta, ko što reče OC
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
nemam nikakav proxi ni torove i ostala mitoloska stvotenja,uglavnom se logujem sa telefona android verzije.sa njega prebacujem slike na komp pa preko laznog profila sa recimo fejsbuka skidam sliku na desktop ili my dokument,odatle na vutra org,ipak me malo baca u paranoju ovaj moj provajder od kojeg imam net,jesam li siguran u potpunosti ili odustajem od slika i moguceg dnevnika,poz ljubiteljima prirode:)