Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
armagedon90 je napisao(la):
ps: ima li ko ideju kako nabavit 30-50 m bakrene tanke žice:ludaci_lol:

Iz bilo kojeg elektromotora iz pokvarenog uređaja.

domino je napisao(la):
ne bih ti preporuchio svetlo, videce ljudi da nesto u shumi svetli i onda nema vishe...

Ne mora to stalno svijetliti može bateriju nositi sa sobom i priključiti je kada dođe tamo.

milutin je napisao(la):
Na manje od 10 metara od sajta, priblizio mi se copor vukova. Mislio sam da sam jebeno mrtav, srecom nisu me bas skuzili ili se nisu snasli kad sam poceo sprintat.

Kako se osigurat protiv ovakve bande? Znam da inace covjek nije njihov standardni plijen, ali kad si sam u sumi, a oni u coporu i gladni, vrlo lako mogu napast ...

Koje metode i tehnike za izdominirat vukove?

Veće su šanse da te vuk napadne ako bježiš jer im to probudi lovački instinkt.

* * *

Može se postaviti FM odašiljač sa mikrofonom/ buba radi na dvije AAA baterije od 1.5V znači 3V,ima domet od 300 metara na otvornome i baterije traju 7 dana. Kada bi se na njega serijski spojila dva reda od po 10 velikih baterija od 1.5 V spojenih paralelno mogao bi raditi mjesecima.
 

iggim

Aktivan Član
22.08.2012
69
343
53
39
Nov sam na forumu trenutno u mom dvoristu takoreci na ulici raste sativa od vise od 2m,srecom oko nje je rastinje i zalfija i nana koje imaju jak miris, kako ima i ruzmarina i bosiljka, maticnjaka i drugog aromaticnog bilja (koje bih preporicio za maskiranje mirisa - narocito zalfija) medutim kod mene je problem sto svako ko prode pored nje moze da je primeti ako zagleda. Tako da strahujem od policije i od lopova a devojcica je kao bombona. Kako je sativa strahovacu ja do oktobra al boze pomozi. A sa druge strane nekada se najbolje sakrije nesto sto je ispred oci...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
najgore sto moze da se desi(i sto se najcesce i desava) je da je neki klinci pocupaju pre vremena.....ni tebi ni njima....a,kazem,to se cesto desava na nesigurnim,prometnim lokacijama...
jbg...
 
09.04.2012
2
0
0
33
iggim je napisao(la):
... A sa druge strane nekada se najbolje sakrije nesto sto je ispred oci...

U ovome se slažem mnogo. Evo primjer: stavio nargilu (da je frendovi mogu pokupit, pošto je nesmijem van iz kuce nosit) u vrt, stavio je u vrecicu prozirnu, vidila se jako kroz prozor (dok hodas po stepenicama gledas ravno u njega), ali keva i stari prolazili 20x i nisu primjetili ništa. Došli poslije frendovi, pokupili i sve fino.
 
08.04.2012
2
0
1
28
Ja planiram prvi put krajem ozujka posadit na sajt koji je odmah pokraj ceste u sumi, cesto tamo auto prode ali je unutar zavoja sajt i prekriven zbunjem,raslinjem itd. a i miris nije problem jer je sajt 10m od polja Lavande, nemam paranoju jer idem po onoj logici "najmanje se vidi sto stoji ispred ociju, pa nadam se sretnoj berbi sljedece godine :)
p.s: za dobru zamku ostavite na sajt kovanicu (5kn,2eura), i vratite se poslje 2-3 tjedna, ako je neda neko njuska okolo, pozz! :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
jbg. sad si ga skenjao ;)

blackdavid je napisao(la):
...
p.s: za dobru zamku ostavite na sajt kovanicu (5kn,2eura), i vratite se poslje 2-3 tjedna, ako je neda neko njuska okolo, pozz! :)

ima to u ovoj temi, delboy to spomenuo pre tri godine:

delboy je napisao(la):
... Ostavljati recimo za provjeru sitea ,stvarčice zanimljive ljudima...poput kompasa na vidljivo mjesto tog sitea ,ili kovanice na nekakav kamen postaviti.
Pa viditi dali će se u nekom razdoblju ti predmeti maknuti ili će ostati ...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
blackdavid je napisao(la):
i vratite se poslje 2-3 tjedna
Treba to maziti i paziti ako želimo zauzvrat nešto, treba vode kad je potrebna a ne dolaziti samo u kontrolu i gledati koliko je narasla. Neče to nitko umjesto tebe. Ovo posaditi pa tu i tamo navratiti i doči samo ubrati gomilu hedova je priča za malu djecu.
 
12.03.2012
35
32
0
39
ja koristim udaljenost i neprohodnost za sigurnost,znači auto pa hodanje 20 min i 10 min probijanja kroz gustu šikaru gdje samo zečevi mogu da se provuku a ostalim životinjama nemoguć prolaz zbog bodljikavog grmlja,znači jebeš sajt ako ti nije muka ić svaki put u obilazak i ako ne zaradiš koju ogrebotinu....
 
08.04.2012
2
0
1
28
Greenpower1 je napisao(la):
Treba to maziti i paziti ako želimo zauzvrat nešto, treba vode kad je potrebna a ne dolaziti samo u kontrolu i gledati koliko je narasla. Neče to nitko umjesto tebe. Ovo posaditi pa tu i tamo navratiti i doči samo ubrati gomilu hedova je priča za malu djecu.


nisam mislio posaditi i vratiti se poslje 3 tjedna,nego još dok trazis sajt,recimo u 1-2mjesecu ostavis tu kovanicu tamo, i vratis se poslje 3 tjedna da vidis dali je jos tamo,ne da kontroliras biljku, i onda ako je jos tamo i siguran si u sajt ljepo posadis.

moj sajt ima direktnu suncevu svjetlost od nekih 9 ujutro sve do 5-6 navecer, tako barem planiram da ce bit ljeto-proljece, a mozda bude i bolje,tko zna, nadam se sreci prvi put :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
blackdavid je napisao(la):
... recimo u 1-2mjesecu ostavis tu kovanicu tamo, i vratis se poslje 3 tjedna da vidis dali je jos tamo,ne da kontroliras biljku, i onda ako je jos tamo i siguran si u sajt ljepo posadis...

da, al ko ti garantuje da se tu neko nece muvati u 5, 6 il' 8 mesecu, to sto nema nikog preko zime ne cudi previse ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne postoji 100% siguran outdoor sajt...sve je stvar procjene prema izgaženoj travi i opcenito zapuštenom izgledu okoline,što je teže doc do njega to bolje...ja kad moram na svoj sajt pa još teglit 8o lit vode povraca mi se...bukvalno....eto jbg svako zašto ima svoje zato
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Blade je napisao(la):
Ne postoji 100% siguran outdoor sajt...sve je stvar procjene prema izgaženoj travi i opcenito zapuštenom izgledu okoline,što je teže doc do njega to bolje...ja kad moram na svoj sajt pa još teglit 8o lit vode povraca mi se...bukvalno....eto jbg svako zašto ima svoje zato

Znam da je offt. ali moram te pitati jer sam se naduvao i jer mi se baš ovih dana vrte ideje oko nošenja vode na sajt :D - Da li tih 80 lit. nosiš odjednom ili se vraćaš po njih? Ako se vraćaš ne treba mi odgovor xD
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U svaku ruku kanistar 50 lit u kojem je 40 lit i pići,što ti se ideja za nošenje vode tiće..nema puno mudrosti i na kraju sve dođe na jednu ćinjenicu...lomi kićmu i nosi vodu.
 
02.12.2012
3
2
0
33
Ispricat cu vam neke svoje fore koje sam prosle godine iskoristio..
Znaci imo sam dobro sjeme i kako zivim na periferiji nije bilo problema, znao sam svoj kraj.
Nekih 15 minuta hoda od kuce ima malo rjedja suma, tu sam nesto razmisljo i skonto pravo dobru stvar..
Uzeo sam 2 velike saksije za cvijeca, popeo sam se na vece drvo i zasadio ih gore na drvetu u saksijama, stavio sam koru drveta oko saksija i uopste se nije dalo primjetit da gore nesto ima..
Obilazio sam ih 2, 3 put sedmicno i zalijevo ih..
Na kraju ljeta imo sam kilu i 200 grama dobre trave..
Jednostavno a sigurno rjesenje.. !! :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed