Sigurnost sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.03.2012
41
0
0
35
Ja bih vam preporucio da kupite jedan mob.koji ima memorisku karticu i pustite da snima zvuk na sajtu,meni je prosle godine spasilo tako da cu i ove tako.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.397
28.010
1.098
Trøndelag
KALIBAR je napisao(la):
Ja bih vam preporucio da kupite jedan mob.koji ima memorisku karticu i pustite da snima zvuk na sajtu,meni je prosle godine spasilo tako da cu i ove tako.

izvini drug ali ne mogu da se ne nasmijem,ne kuzim zasto si komplicirate zivot. Pa nije valjda toliko tesko procjeniti da li mozes posaditi ili ne,ako procjenjujes da je rizicno radije odustani nego da radis ovo. Btw reci da se zahebavas za ovo sa mobom :D
 
07.03.2012
25
0
0
39
Kralj_Djavolski je napisao(la):
bas nesto i ja gledam ovu temu,zvuci zanimljivo...!
evo i ja malo da se povalim sa svojim sajtom,ovako:
imam nekih 5-6km do njega ali jbg-a moze mi se auto i polako...
samo mjesto je po mom misljenju idealno,nalazi se u sred siprazja ima jedna mala cistina fantasticno!
al pogodite sta je zanimljivo?hahaha....nalazi se na pocetku minskog polja,naravno rizik je postojao,kazem postojao!sad imam uhodanu marsutu,a samo mjesto je obiljezeno onim crvenim tablama -zipa mine-sajt je pripremljen samo jos cekam djevojke,koje su vec izale iz zemlje!
molim vase komentare???

takodje sam razmisljao o minskom polju i postavljanju table i trake okolo sajta...Ali onda opet dodje u glavu,sta ako vlasnik zemlje ili slucajni prolaznik vidi to,i nazove deminere :D sta onda
 
20.09.2011
5
0
0
43
Jel zna neko jel istina da murija snima iz zraka i kasnije da imaju software koji procesljava snimke i trazi obrise vutre? Cuo sam za to iz vise izvora pa me zanima i vase misljenje. Ja sam razmisljao u kukuruzu posaditi ali mi frka ako se snima iz zraka.
 
20.09.2011
5
0
0
43
Nisam bas siguran, kad vidis polje kukuruza iz zraka i onda par rupa u njemu gde nesto drugacije raste, mislim da se lako provali i par biljki a ne samo plantaza.
bolja je varijanta verovatno neko siprazje.
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
@xexe: Sad će baš netko preletavati helikopterom poviše tog kukuruza i tražiti marihuanu... Ne vjerujem.
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
ma kakav helikopter,nema tog kod nas.jedina stvar koju ja ne razumijem,a dosta puta sam razmišljao o tom,kakve koristi ima netko od tog da te prijavi,nikomu nisi zlo napravio :eek:hno:
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
gledam sad ideje što ste pisali za otkrivanje provale na sajt.manje više,meni ko laiku se čine prekomplicirane.imam ja jednu caku,kojom se služe lovci kad tarže put divljači,naime,uzmeš sat,vekericu običnu na minjonke baterije,i svežeš ju za drvo.uzmeš silk(najlon za pecanje) i zavežeš za bateriju i razvučeš ga oko sajta,proziran je i tanak pa se ne primjeti,znači kad neko prolazi,povuče silk,iščupa bateriju,i sat ti stane u to vrijeme kad je neko prolazio tuda.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Razmisljao sam mnogo o sigurnosti sajta i dosao do zakljucka da nijedan nije siguran. Postoji mnogo nacina da se provali biljoza, sto zbog izgleda, sto zbog mirisa.
Vjerovatno ste pored obliznje rijeke cesto primjecivali sredovjecne muskarce u setnji sa njemackim ovcarom. Vjerovatno vam je padalo na pamet da to moze biti inspektor kriminalistike sa psom obucenim za trazenje konoplje. Mene to najvise zabrinjava.
Ljudsko oko nije bas savrseno za otkrivanje razlicitog oblika lista, pogotovo na terenu obraslim raznim rastinjem i sumom (sto raznovrsnije to bolje) i nije me strah da ce neko okom uociti listove mare, ali psi i njihov njuh mi zadaju glavobolju, ipak je to biljka intenzivnog mirisa, pogotovo u cvjetanju i ne sumnjam da uz malu pomoc vjetra ne moze da promakne nekom policijskom cuki.
Jbg treba biti oprezan, kamufliran, ne nositi odjecu zivih boja i neprestano izvidjati. Sto bolje poznajete situaciju i desavanja na sajtu u vecoj ste prednosti.
Nemojte se zanostiti mislju da je sajt siguran, ma gdje se nalazio. Razmislite samo da nije dovoljno siguran cim ste vi tamo. Kako ste vi dosli do tog mjesta, tako i neko drugi iz drugih pobuda moze :)

Pamet u glavu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
"Siguran" outdoor?

Ovo je jedna od opcija. Ponijeti dobre, debele čizme, debeli kombinezon (može skijaška roba) i zaštita za lice. U šumi pronaći oveće šipražje (grmlje) kroz koje je nemoguće proći, a bezrazložno pomisliti proći kroz njega. Paziti da na putu do njega ne utabate put. Sa sobom ponijeti ljestve.

Pogledajte prilog 2234
Ispred šipražja rasklopiti ljestve (skale, tarabe), popeti se na njih i skočiti u sred šipražja. S nekakvom pilicom unutra se riješiti raslinja i doći do zemlje. Obraditi unutrašnjost i posaditi. Kako kasnije izaći iz tog prostora je malo zeznuto :), ali je izvedivo. Uz pomoć nekakvog štapa prenositi ljestve unutra i van, može pomoći i partner.

Ovisno o visini raslinja odabrati strain i sajt je maksimalno siguran. Naravno treba voditi računa o tome da se nemože s visine vidjeti što je unutra (majstori dalekovoda i sl.). O helihopterima jos uvijek ne moramo brinuti.

Dodatna sigurnost se može srediti uz pomoć FLIR-a. Night vision nije dovoljan, nećete muriju u noći skužiti s dovoljne udaljenosti.

Thermal Vision

Flir PS32 košta 3000$, kupite zajedno s partnerom i imate finu stvarčicu koju na kraju krajeva možete prodati preko Ebaya kad odsluži svoje. U 03:00 fino se došetate do sajta i petnaestak minuta izviđate potencijalnu sačekušu (s 450m vidljivost čovjeka 185 cm), naravno automobile još lakše.

Iako kod nas također policija pravi sačekuše pored zasađenih biljaka, nekako čisto sumnjam da bi ljude držali tamo i u sred noći s vlastitim thermal visionom. Jer to je u 3 smjene po 2 policajca samo zbog 5 biljaka, rekao bih sansa manja od 5%. No, čak i da imaju ljude tamo, sve što ti trebaš napraviti je s pristojne udaljenosti izvidjeti sajt i glumiti lovca, fotografa i sl.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Au brate,ti si se bas isparanoisao....Do mog sajta postoje 3 puta,ali sve u svemu nalazi mi se na 300m od kuce.Kad ih zalivam i obilazim,samo se pravim da setam,a idem i ovim drugim putevima posto ih ima 3,gde me manje ljudi moze videti,cisto da manje budem sumljiv.Gledaj samo da te neki klinci ne prate i nemoj nikome pricati za sajt,a sto se tice murije,ako vec ides na trcanje,uvek mozes obratiti paznju kad krenes tamo, da zalijes ili sta vec.Pravi se da si krenuo na pisanje i ostalo,ako nekog zateknes tamo,pravi se lud,dosao sam da pisam.Tako da boli te uvo.

A sto se zamki tice,vezi neki koncic koji ce puci ako neko prodje,tako da ces sledeci put znati ako je neko bio itd.
Ili uradi to sa sijalicom(zaruljom),mada mislim da nemas potrebe da se cimas oko toga.

To ti je moj savet,ali ako ces se ti tako osecati sigurnije onda cepaj i bolje budi paranoican,jer znas kako kauz "BOlje spreciti nego leciti" PEACE MAN \/
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
A slusaj, da si posadio pocetkom 4. mjeseca, pred kraj ljeta kad bi netko prosao i vidio te monstrume vjerojatno bi zvao policiju, ili bi pobrao sebi ...

Naravno da ces se praviti da samo prolazis, ali nije ni policija luda, nece ti nista dok ih ne pocnes prckati, a to ces raditi kad tad. Ako su tamo tokom dana, vjerojatno ce se udaljit koliko je god moguce i dalekozorom (dvogledom) cekati ...
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Brate Milutine pa nećeš valjda nositi ljestve i skijaško odjelo svaki put na sajt?:dog_walk2:
A drotovi mogu postaviti kamere ako su kratki s ljudstvom...:kauch
Prekombinov'o si, ako mene pitaš.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Ma skijaško odijelo je za skok u grmlje da se ne izbodeš :) Kasnije ne treba ...

A nosit ces ih svaki put, da. Ali zato ces zemlju dobro pripremiti da drži vodu, prekriti listovima da se ne suši pa da ne moras cesto dolaziti. Ako kiša ne padne 10 dana tek onda ideš i tom prilikom pognojis ako treba.

Zbog ovoga mi se cinio dobar onaj Heavy Harvest od AN ... Gnojivo sa sporim otpustanjem hranjivih tvari ...

P.S.

kamere u sumi su znanstvena fantastika ... baterije ne mogu nikako duze od dan-dva, jedino da ih spoje sa dalekovodom, a to nemoze nikako bit stealth
 
11.06.2012
5
0
0
31
ljudi sve te price o sigurnosti sajta su besmeslene,kao sto kaze Papa Romeo nijedan nije siguran cim ti ides do njega!a meni je sajt u velikoj sikari prilicno dobro mesto,i do njega dolazim tako sto se provlacim ispod kupina i ostalog rastinja...!sam treba da procenis da li je siguran ili ne pa tek onda sadnja...!
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Kako moze bit besmisleno ako niti jedan nije siguran? Bilo bi besmisleno da je svaki siguran :)

Ovako smanjujemo rizik :popworm: