SoG krsenje pravilnika ili ipak samo jedna od metoda uzgoja ??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ima vec jedna tema o ovom nacinu uzgoja od Slo Ere :respect: .....sve sto je napisao na ovom nasem forumu je za mene svojevrsna Biblija i zao mi je sto nije aktivniji da podjeli svoje znanje sa nama pa iz tog razloga nisam htjeo brljati po njegovoj temi :)
Unazad dva ,tri dana sam zaljepio jednu sliku u galeriju sa komentarima https://vutra.org/topic/3354-foto-album-galerija-sa-komentarima/page-100
i dogodilo se da je dobila etiketu "polukomercijalnog growa"
Iskreno ako budem nereagirao prasina ce pasti ali ostat ce gorak okus u ustima i zelja da se pravdam a to nevolim pa je to jos jedan od razloga zasto otvaram ovu temu.

Kada sam se prvi put registrirao na Vutru uletio sam iskreno,neiskvareno i bez predrasuda ...neznam nakon 15-dana javim Tropu da mu ja mogu poslati zicu za scrog
iz Zg neka mi samo da adresu i to je to ...sada nemogu vjerovati kada mi netko tako uleti a eto i sam sam to radio ali se nisam promjeni ,ostao sam takav i danas...mislim prema svima vama.
Upoznao sam par marsovaca (prepoznat ce se ) i jos neke zemljane malo bi bilo slova na tipkovnici kada bi htjeo zahvaliti Bogu na njima ali nije ovo tema o marsovcima i zemljanima ko njih :bananabang:

Dakle ovako fi 14 potovi skoro dvije litre 25 klonova od 4 straina od starta 12/12
to je situacija kod mene
e sada toliko klinaca zauzima prostor 60x60 sto je jednako jednoj biljci ispod 250w.. 25 klonova zauzima toliko mjesta.
Ako je od starta 12/12 klon ce dati u prosjeku 10 ak grama ispod 400w sto je situacija kod mene a bit cu realan ja cu skinuti sa jedne biljke ispod 400w bar za 50 gr vise nego SoG25-12/12 a necu outdoor ni spominjati u tom kontextu jer je neusporediv.....

SoG je neopravdano izbacen sa naseg foruma i tvrdim da smo zakinuti :( to je samo jedna od metoda uzgoja...koja nedaje nista vise nego jedan prosjecan indoor sa jednom prosjecnom vegetacijom od 4 tjedna ako cemo traziti odgovor u zakonu onda smo svi komercijala i svi debelo krsimo zakon.
Na forumu nema dnevnika sa tom metodom uzgoja bar ja nisam izguglao.
Spreman sam podjeliti to sa vama kao i sve dnevnike koje sam vodio do sada ali bi volio da rijesimo tu dilemu............... dali sa tim krsim pravilnik naseg foruma ??

Marsovci i zemljani znaju dali opa dila ili ne...pozdrav
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Mislim da najmanje na celom forumu ima o uzgoju SOG metodom ..ima nesto Era je otpoceo ali je daleko od malo detaljnih informacija kao o drugim trenizima gde ima koliko hoces po forumu..ima utisak da se o SOG daju info ko na kasicicu ...mozda nisam trebala ovo napisat ,ali hebiga..:) Opa Cupa bilo bi lepo ako bi ti malo o tome rekao nesto vise...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Ja prvi da imam mogucnosti i prostora radio bih SoG, i takodje sam trazio po forumu ima li kakvih tema vezano za taj nacin uzgoja, ali isto tako neuspjesno...
Ja sam pocetnik ovdje i u ovom hobiju, ali bar s moje strane gledista SoG je samo tehnika vise kako bi dobio vise u indooru. Ako si voljan podjeliti svoje iskustvo u vezi toga, i ako naravno se poglavari sloze da nije krsenje pravila foruma, volio bih da to sto prije uradis :D

I ne shvatam, zasto si primio k srcu jedan komentarm ajde da su te svi optuzili da gajis u komercijalne svrhe pa ajde, ali jedan znj lik te izbacio :/
sto se tice posta u galeriji, svaka ti cast! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Naravno da ne krsis,bilo bi glupo.Ja sam isto tako pod 250w znao prije nagurat 20 biljaka femova u 4l potove,ajmo rec da je to bio SOG,ako sam navuko 250 grama odsjeci mi glavu.Bilo je sigurno preko 200g al ne vjerujem da je bas bilo 250g.To je samo jedna od tehnika i bezveze bi bilo ju nekoristit ak to zelis.Jer u SOG tehnici ti ne treniras biljke uopce,mozes ih malo vegat a mozes odma na 12 12 kako ti volja i koliko imas visine sve zavisi.To je doslovno kao da uzmes 5 ne istreniranih biljaka i jednu koja je dvaput topirana pa vezana,izade maltene na isto kad radis indoor.Meni je SOG predobar jer mogu mase raznih biljaka stavit pod HPS i ocekivat raznovrsne hedove,i da svaka biljka da od 10 do 20 grama imas mase raznih hedova i to je bas predobro.
Druga stvar kad posadis 100 biljaka outdoor onda ti je sve jasno,a ako ih posadis 100 u o.5 case ili 1l nije bitno pod 600w nemoguce da bude komercijala jer jedva da ces ispunit i tu normu gram na wat.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Iskreno,bas sam sa kolegom prije par dana prico o SOG-u.Dali da ga radim ili ne,odluka je definitivno pala na ne.Zasto?Jer ne radim sa klonovima i taj uzgoj bi me skupo kostao da svaki put ubacujem po 20tak brendiranih sjemenki iako bi mi bilo zadovoljstvo raditi takvo sto jer ne patim da moram sa jedne biljke skinuti 200gr+,vise bi se zadovoljio sa 20 razlicitih i da mi daju svaka po 10-15gr :)
Zato ko ima mogucnost neka siba,zasto ne! :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
@opa cupa

i ti se palis ko hepo kockica :) ne mozes ocekivati da svako ko dodje na forum poznaje prednosti i mane svake tehnike nego se nakaci na broj iako si lepo napisao na original fotki SoG 2014. ajd odradi dnevnik, prikazi SoG i razbi mit o tome da sa puno biljaka ide puno kila, bar kad je ova tehnika u pitanju ;)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
ne vidim zašto bi se SoG trebao kositi sa pravilnikom. To je legitimna tehnika uzgoja.

Količina biljaka je irelevantna pri ovakom uzgoju, to valjda svi znamo. I ja planiram opaliti jedan SoG na jesen, samo ne iz klonova već regular F1 sjeme, imama ga na bacanje - pa zašto onda već ne probati SoG.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
Nedavno sam ocerupao moje kalashe,i istini za volju bilo mi zao da bacam granje pa se bacih na kloniranje.
Sad sam i ja u SoG varijanti,ali me kopka kako bi bilo da ih drzim napolju do oktobra?
Sto se tice komercijale,da kazemo ovako imam 3 kalasha u boxu i 10 klonova,sto mu dodje 13 biljoza,pa ako je suditi po tome ok kriv sam.
Ma pici samo opa i iscooliraj ovo njesra,nemoj zbog ..... da uskratis druge ljude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ma samo pici sog to mi je cak omiljena metoda ali tek kada se udje u shemu da svaka 2 tjedna skidas friske vrhove i skidas dok god ti se da, to je taj perpetual i stoner je to imao, steta sta nema stare ekipe neke kako i sam kazes....


pusti price, jer ako je ovaj sog komerc. sta je onda onaj tvoj okrugli scrog??? :D
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Opa cupa, slobodno odradi tu tehniku. Znamo da nije comercijala.

Neki na forumu ponekad napisu stvari brze nego promisle, mladost, neiskustvo, svega pomalo.

Sam nisam pisao, kako se može izvući 1.5 do 2 g. Na upotrebljen 1W struje.
Zbog toga jer ne podržavam dilanje, ovo sta mi radimo za hobi i u medicinske svrhe to 100% podržavam.

Kolega, ako bude dnevnik znaj da Pratim.
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
opa cupa, odma u prvom postu si opisom growa demantirao mogucnost krsenja pravilnika. ;)
A i citajuci tvoje starije postove znam o cemu se radi u tvojem slucaju i za sto koristis, za razliku od nekih padobranaca koji samo spomenu ulje i prvo pitanje na forumu im je koliko mogu dobiti od 20 biljaka sa 600w,e tu bi se moglo govoriti o 'polukomercijalnom' uzgoju, al to je druga prica i takvi ljudi ne prolaze dobro na forumu...

Mislim da se Jones Davy malo brzopleto zaletio i na prvu iskomentirao ( :eek:hno: ) i osobno nebi htio da se neka paljba na njega otvori il nesto slicno..
Al opa cupa, stara lijo ja mislio da si ti vec oguglao na takve komentare, iako naravno da smetaju...

A za SoG steta sto ljudi to rijetko rade, a i kad se odvaze na to ne prave dnevnik...
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Opa cupa, ako ćeš komentare na Internet forumima shvaćati tako ozbiljno, nećeš dugo izdržati ne na forumu, nego na Internetu općenito. :icon_mrgreen:

Inače, meni SoG od klonova onako s hrpom biljaka jednake visine izgleda prekrasno, no ne bih ga radio iz praktičnih razloga...
Forum je najmanji problem...ja uvijek računam na najgore, pa ako ti ikad banu tzv. organi reda, onda će puno bolje na sudu zvučati "uzgajao je 2 biljke za osobne potrebe" nego "uzgajao je 25 biljaka...za osobne potrebe...aha" :icon_lol: Nitko, od organa reda, do suda i novinara, neće obraćati pažnju na 60 x 60 cm, max prinos po toj površini ili jačinu svjetla, nego će gledati broj biljaka. "25 biljaka!" :icon_mrgreen:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Potpuno se slažem da je u pitanju jedna od metoda,i to je činjenica!!! SCRoG također.Jedino što se po nekim forumima,vjestima iz medija i općenito na internetu mogu naći komentari da je Sea of Green najčešće korištena metoda kod komercijalnog uzgoja zbog toga jer je najkraći vremenski period potreban da bi se dobila suha tvar za prodaju! Za one koji pojma nemaju potrebno je imati neki veći broj majki cca 15-20 komada,veliki klone box u kojem se skinuti klonovi okorjenivaju,prebacuju u 2-3L potove i na cvjetanje sa 5-10kw HPS-a. Godišnje se okrene min 6-7 tura i to je definitivno komercijala... Kad listam aktivne dnevnike unutrašnjeg uzgoja i zbrojim sve watte koji su u pogonu ispada da cijeli forum ne potroši toliko struje ;) Tako da ta nespretna izjava ne drži vodu ni pod razno. Ako ćemo uspoređivati,onda SCRoG više naginje na komercijalu jer je veći prinos da ga hebeš!!! dvije hps-ice na 2.5m2 mogu izvući kilu suhog sa prosječno rodnom ganjom,a da ne spominjem neki malo žešći strain tipa Critical mass,satori,skunk#1,PP,OG Kush,Crimea B itd.
Kolega,ti samo po svome,i dao Bog da ti rodi ko Hanča :)
:kiss:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Evo da i ja dam koju rijec podrske iako nisam dovoljno kompetentan da bi komentirao SoG.
Samo da kazem da bi trebali biti zahvalni sto netko prakticira takvu, ne toliko ucestalu (na forumu) tehniku, i podijeli s nama koji neznamo puno o tome (a i onima koji znaju).

Bilo bi puno bolje i ugodnije citat i gledat dnevnik i detalje uzgoja od nekoga sa foruma nego guglat.
Eto....sretno dalje ;)