Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2011
18
0
0
48
...nemam komentar...

Ovim putem zelim da obavestim sve ozbiljne i konstruktivne ucesnike da se povlacim iz aktivnog ucestvovanja u ovoj temi. Razloge sam naveo pokretacu teme u privatnoj poruci.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ne bih želeo da se ova tema pretvori u beskonačno i beskorisno raspravljanje o tome da li je moguće nešto uraditi za našu biljku u Srbiji ili ne i da neko nekog proziva,bespotrebno i bez razloga. Najbolje bi onda bilo da je neko od moderatora zaključa i rešena stvar.

Weedowdan je napisao šte će da pokuša,ako uspe dobro je,ako ne uspe idemo dalje...Svaki pokušaj da se uradi nešto korisno,pa i samo razmišljanje o tome šta bi moglo korisno da se uradi je korak napred.Cenim to.

Zamolio bih ostale,u temi je dosta rečeno o svemu,nema potrebe ponavljati stvari unedogled.Ako neko ima neki konkretan predlog,ako je nešto korisno uradio u cilju skidanja ljage sa biljke i nas,neka napiše.Ostala beskorisna razglabanja tipa: moguće je-nije moguće,ajmo ajmo ne ulicu,neplanski,trt-mrt,samo štete celoj stvari a i tema gubi smisao.

Očekujem da će biti još upotrebljivih i korisnih predloga.
 
08.05.2012
34
0
0
94
ljudi, ima nacin.
potreban je neko ko ima muda i ko zeli da se bavi time.
tj potreban je lider :) nije problem sta raditi, kako raditi. problem je KO CE RADITI :)
ostalo ce da krene samo od sebe... :)
mnogo reci, malo dela, to je ovde problem :)
 
02.03.2012
35
1
0
33
kolko ja znam, jedan od najboljih ljudi koji bi mogao da pomogne je Rambo Amadeus. Poznat je njegov snimak kad on puši "čaj". Ide Beer Fest u Beogradu, tamo će biti 100 000+ ljudi, i on će biti jedan od učesnika muzičkog programa, tako da...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Jeste li razmisljali o gradjanskoj neposlusnost?
Nesto poput ne izvrsavanja gradjanskih obaveza (poreskih prije svega)
Nastupite represivno na vlast, skupite se, poput onih u Kanadi, pa grupno, u inat, zapalite 10 000 dzointa, pa neka vas hapse, ako imaju kapacitete u zatvorima.
Cinjenica je, nepobitna, da ne mozes u ovakvim vremenima namoliti ljude da se sastanu jesti i piti, a kamo li da se skupe i protestvuju!
Mnogo sam pesimistican, mnogo.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@skabo357

Vjerovatno joj ne bi smetalo da je operise hirurg alkoholicar! :)

Kada bih birao izmedju pijanog i napusenog hirurga ili pijanog i napusenog vozaca autobusa izabrao bih ove napusene, sigurniji su mi 200%
 
22.10.2011
18
0
0
48
...morao sam da prekinem cutanje :)

Poljoprivredna savetodavna sluzba AP Vojvodine | Konoplja

...ili za lenje, citat sa gore pomenutog sajta...
[h=3]Konoplja[/h] by vladimirf - 17/11/2011 - 08:56
Proizvodnja konoplje u našoj zemlji je dozvoljena odnosno zabrana nije zakonski regulisana ni u APV ni u Centralnoj Srbiji. Evo jednog konkretnog primera: ako proizvodite konoplju za neku firmu koja npr. proizvodi tekstil. Ako ta firma sa Vama potpiše Ugovor o kooperaciji ili Vam pak izda potvrdu o nameni, to će biti dovoljno kao garant da je i njena upotreba poznata. Odnosno proizvedena konoplja se ne koristi za druge namene (zloupotreba proizvodnje industrijske konoplje za proizvodnju konoplje koja je pogodna za proizvodnju marihuane ili hašiša).
Zaključak: za proizvodnju konoplje nije potrebna nikakva posebna dozvola.

Tehnički i agrotehnički deo: Ukoliko se odlučite za proizvodnju industrijske konoplje kod nas možete naći dve priznate sorte koje su doprinos domaće selekcije a to su: dvodoma sorta ˝Marina˝ i jednodoma sorta ˝Helena˝. Ove sorte su stvorene u Institutu za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu i ističu se niskim sadržajem (
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Pogledao sam samo pocetak teme, mrzi me da citam celu...

Elem, "Mars za Marihuanu" je odrzan u Beogradu 2005, bilo je malo ljudi. Duboko sam uveren da bi taj isti mars 2012 imao daleko vise ljudi.

1. klinci koji su odrastali tad, sad imaju mnogo vise godina i boli ih dupe da li ce neko da ih snimi (licno mislim da je prvi prosao lose bas iz razloga sto su se ljudi plasili, da ne budu snimljeni, policije...)

2. za ovih 7 godina se mnogo toga promenilo u svesti ljudi, a i u celoj EU (a mi istoj tezimo jelte)

Tako da je samo potrebna relativna spontanost i malo medijske paznje sto ce se za ovu temu svakako dobiti. Ne mora niko da bude na celu cele organizacije, dovoljno je da se sada lepo dogovorimo, eto bas ovde na forumu.

Predlazem "Mars za Marihuanu 2012", 1 septembra, ruta Slavija - Terazije - Trg Republike.

Nije bitno ko je korisnik, a ko ne. Bitno je da se pojave ljudi kojima je dosta ugnjetavana bliznjih, poznanika koji su tragicno zavrsili samo zatto sto su zapalili joint. Dok dnevno srpska i ostala deca sa Balkana umiru od heroina i ostalih sranja, a svi se prave ludi. Jer marihuana je "glavni" problem.
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Posto je nas novi premijer g. Gljivica u svoje redove primio i pripadnike furundzija, mislim da bi bilo pametno da neki ekstrem iz njihovih redova organizuje Vutra Mars za EU i slicna sranja 2012.
 
08.05.2012
34
0
0
94
koliko bi bilo lepo da je ovo realno! :)
Ako je neko spreman da na svojim ledjima nosi teret i ogroman rizik takve organizacije, ja cu podrzati koliko mogu. ako nista napisacu mu govor :D :D :D
ali ljudi, pazite. tog trenutka kada to uradi imace 10 OKA koje gledaju u njega non stop :) a te oci niko ne zeli na sebi !!!!!!

docice kojekakvi moralisti da delaju. potrebno je da prodje jos otprilike jedna vecnost da bi to ovde bilo realno (da izumre stara garda komunista,vojnih lica,pandura i starije populacije).

bolje je prvo krenuti sa edukacijom i objasnjenjem cele price, pa tek kada se sazida neki temelj i razvije svest prosecnog srBina, prelazi se na pricu legalizacije.
ali da ne bude da hejtujem, ko ima srca i volje evo mu ideja.
neka kupi sprejeva za 1000 dinara i nek pise.
OD MARIHUANE NE TUCEM ZENU.
BOLJE DZOINT U RUCI NEGO NOZ.
PUSIM SAMO MARIHUANU 10 GODINA I ISCEKUJEM TAJ PRELAZAK NA OZBILJNE DROGE.
WWW.VUTRA.ORG
ovo su samo neke ideje koje su mi pale u trenutku pisanja ovog posta.
potrebno je srce a ne prica. ili pricas ili radis.
 
22.10.2011
18
0
0
48
Listao sam danas na poslu novo "Trece Oko" i naleteo sam na jedan jako zanimljiv članak.
:dada"Konoplja leči karcinom":dada od Dejana Lučića.

U tom članku je intervju sa Zaboravih-Kako-Se-Zove lik, mislim da je magistar psihologije, koji lepo i argumentovano govori o lekovitim i industrijskim svojstvima konoplje.
Govori o farmaceutima, naftnom lobiju, tekstilnoj i drvno prerađivačkoj industriji, zakonima o narkoticima,... Čak je dao i pun recept za "Fenix Tears" Rika Simpsona.
Lepo je što se o svemu tome priča pa makar i u "Trećem Oku", ali je bitno - da se priča.
Saznaću kako se lik zove (ili ako imate novo "Trece Oko" pogledajte i napisite) pa ko zna, ako uspemo da ga nekako kontaktiramo, možda smo našli PR-a za našu stvar? :dada
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@weedowdan

Ne bih se bas slozio da je dobro da se pise makar u "Trecem oku"
Uzmimo za primjer neku humanitarnu organizaciju u povoju, koja tek pocinje da se bavi humanitarnim radom i da tu organizaciju hvale i daju za nju preporuke nacisticki pokret sa sve skinhedsima. Bez obzira sto navedeni humanitarci nemaju, ama bas nikakvih dodirnih tacaka sa njima javnost ce se zgrazati kako od nacista tako i od ovih koje nacisti preporucuju.
Znam da je primjer pomalo naprimjeren, ali magazin koji, izmedju ostalog, pise o lovu na drekavce na nacin da mu mosnjice uhvatis ljeskovim rasljama i podvezes da ne moze da dreci nije bas za pohvaliti, a samim tim gura konoplju dublje u zonu sumraka.
Zamisli da citas takve tekstove, tipa drekavac, pa pored tog teksta citas o ljekovitim svojstvima konoplje!!!

Ko ce imati vise uticaja na clanove neke zajednice? Osoba koja 6-7 godina studira medicinu i zalaze se za dobrobit drustva ili osoba koja od obrazovanja ima veliki odmor i nista u zivotu ne radi, vec samo pije i pusi travu? Smatram da uticu podjednako, sa razlikom da ce doktor pozitivno doprinijeti necemu, a ovaj nas negativac ce to sve lijepo ponistiti - obrnuto je proporcionalan! :)))
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Weedowdan je napisao(la):
Listao sam danas na poslu novo "Trece Oko" i naleteo sam na jedan jako zanimljiv članak.
"Konoplja leči karcinom" od Dejana Lučića.
U tom članku je intervju sa Zaboravih-Kako-Se-Zove lik, mislim da je magistar psihologije, koji lepo i argumentovano govori o lekovitim i industrijskim svojstvima konoplje.
Govori o farmaceutima, naftnom lobiju, tekstilnoj i drvno prerađivačkoj industriji, zakonima o narkoticima,... Čak je dao i pun recept za "Fenix Tears" Rika Simpsona.
Lepo je što se o svemu tome priča pa makar i u "Trećem Oku", ali je bitno - da se priča.
Saznaću kako se lik zove (ili ako imate novo "Trece Oko" pogledajte i napisite) pa ko zna, ako uspemo da ga nekako kontaktiramo, možda smo našli PR-a za našu stvar?

Ajde Weed,nadji kako se zove taj magistar psihologije,nasao sam posledji broj Treceg oka ali nigde nema nikakav tekst o konoplji.Ili možda još nisu postavili taj poslednji broj na sajt.

@ Papa Romeo,ništa ne košta da pogledamo ko je taj lik,da malo "proguglamo",slažem se da Treće oko nije baš nareprezentativniji časopis za našu stvar ali sumnjam da bi ijedan od nazovi ozbiljnijih časopisa kod nas objavio tako nešto,bar ne za sad.A i oni koji redovno čitaju Treće oko su pretpostavljam takvog mentalnog sklopa da će do njihovog mozga jako teško stići pozitivne informacije o konoplji,osim ako ih ne pročitaju u svom omiljenom listu.A takvih ima mnogo.
 
22.10.2011
18
0
0
48
@Hooker:Nema ga u online izdanju, nego u onom analognom (štampanom) a lik je magistar psihologije Aleksandar Mitrović - Metanoja. Izdanje je aktuelno (od 24.7.2012, broj 590), ima na naslovnoj strani veliki naslov "Ko su pravi pobednici olimpijskih igara".

@Papa Romeo: bitno je da se piše, bitno je da našu stvar brani lik sa imenom i prezimenom, bitno je da će taj tekst neko pročitati, bitno je da će neki očajnik oboleo od raka shvatiti da ima alternative, bitno je da su objavili (potpun i ispravan) recept za "Fenix Tears", da narod zna kako da u kućnoj radinosti to može da napravi. Bitno je da ljudi (ponovo!) počnu da pričaju i razmišljaju o konoplji kao leku. Daleko od toga da "Treće Oko" smatram bogznakakvim naučnim autoritetom, ali narod ga kupuje i što je bitno za nas: narod ga čita. Ima jedna stara engleska "beggars can't choose", tako i mi, smatram da je bolje čak i "Treće Oko" da piše o tome u pozitivnom smislu, nego da samo čitamo o "genetski modifikovanim skankovima iz laboratorija" u Hronici...
I najtiši glas je jači do tišine!