Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@Weedowdan
Nije bitno da se pise, vec ko pise!

Molim vas, nemojte potencirati silovanja! Ako nesto ne ide, onda ne ide, pa makar se radilo o javnoj kuhinji koja se zalaze da prehrani gladne!
Trenutno sam lijen da bih ulozio bilo kakav trud u vezi Aleksandra Mitrovica Metanoje, pa te molim, ako si upoznat sa njegovim zivotnim djelom, da nas malo prosvijetlis.
Ima li ista da je napisao, nekakvu studiju?
Rad sam procitati, ali mi se ne da traziti. Da budem iskren, na googlanju mi izbacuje fudbalere i ostale dzabalebarose, a to znaci da se bas moram potruditi da isceprkam doticnog, pa ako vec imas neka saznanja podijeli ih sa nama.

Nadam se da si ispravno shvatio sta sam htio reci u prethodnom komentaru, jer nije isto da te brane, sa jedne strane Anders Brejvik, Dzejms Holms ili Dzefri Dahmer, u odnosu na Nikolu Teslu, Aleksandra Fleminga ili Gojka Stojcevica!

Namjere nisu bitne, bitan je rezultat. Vjerovatno si cuo za onu, da je put do pakla poplocan dobrim namjerama!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Weedowdan - "U tom članku je intervju sa Zaboravih-Kako-Se-Zove lik, mislim da je magistar psihologije, koji lepo i argumentovano govori o lekovitim i industrijskim svojstvima konoplje.
Govori o farmaceutima, naftnom lobiju, tekstilnoj i drvno prerađivačkoj industriji, zakonima o narkoticima,... Čak je dao i pun recept za "Fenix Tears" Rika Simpsona.
Lepo je što se o svemu tome priča pa makar i u "Trećem Oku", ali je bitno - da se priča.
Saznaću kako se lik zove (ili ako imate novo "Trece Oko" pogledajte i napisite) pa ko zna, ako uspemo da ga nekako kontaktiramo, možda smo našli PR-a za našu stvar? :dada"

Weedowdan - "Nema ga u online izdanju, nego u onom analognom (štampanom) a lik je magistar psihologije Aleksandar Mitrović - Metanoja. Izdanje je aktuelno (od 24.7.2012, broj 590), ima na naslovnoj strani veliki naslov "Ko su pravi pobednici olimpijskih igara".

Shvatih iz prilozenog da si bas njega akcentovao. Ako je sporedna licnost, onda sam pogresan zakljucak donio!
 
10.05.2012
19
1
0
45
Weedowdan je napisao(la):
(4) Za delo iz st. 1. i 2. ovog člana neće se kazniti zdravstveni radnik koji u okviru pružanja medicinske pomoći omogućava upotrebu opojnih droga.
Ako sam ja dobro razumeo Lekar moze da mi prepise Canabis za ... i to je ok?
Verujem da su mislili na medikamente ali napisali su opojnih droga
 
04.08.2012
24
0
1
28
Pala mi je na pamet neka ideja da pronađemo nekog tko je imao astmu,rak,etc.(a da se izlječio pušenjem kanabisa) i da taj netko govori o svojim iskustvima i pozitivnom djelovanju kanabisa na nekom mediju i kad bi ljudi čuli kako je naša biljka zdrava sigurno bi se malo zapitali...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Na žalost nisam tu 01.09. da bih se prošetao sa Vama po BG-u, barem se nadam da ću biti na moru :)

Malko je off, ali ako može pomoći
Ja mogu da se pohvalim, kao lečeni alkoholičar, da sam uz pomoć Canabisa uspeo da suzbijem želju i volju za alkoholom, a da se čak već dve nedelje borim da ostavim duvan, ali da se ne ugojim. Teška je zavisnost, to je bolest.

Široj okolini sam priznao da koristim " medicinski canabis" kao lek u borbi sa zavisnočću. Naravno naišao sam na mnogo loše komentare od supruge, majke,... Ostaje još da priznam mom psihologu i psihijatru pa da čujem i njihovo profesionalno mišljenje.

No jedno je sigurno, poslednjih meseci lakše, lepše i bolje živim sam sa sobom, a i sa okolinom.
Čak više ni ne pušim svaki dan. A umem da budem nasmejan iako imam mnogo manje para kao lani :dada
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Weedowdan je napisao(la):
Evo, ostao sam duzan za onaj tekst o konoplji iz "Treceg Oka", u medjuvremenu su ga objavili u online izdanju...

Tre

Tražio sam i tražio i nigde ne mogu da nadjem ništa bliže o Aleksandru Mitroviću.Ima profil na fejsbuku,ustvari ima tri profila,pod imenom Aleksandar Metanoja.Pogledajte pa prosudite sami...

Deluje mi kao mnogo čudan lik...

to je taj.Malo da ga iscimamo pitanjima i komentarima,ko ima profil na fejsu,da vidimo kako diše,a?
 
15.06.2012
42
15
8
33
naj bezbednija metoda i ulivanje ljudima u svest o svojstvima marihuane ,jeste edukacija ... e sad naj jednostavnije to uraditi jeste deljenjem letaka sa nekim kracim tekstom o njenoj istoriji , medecinskim i industriskim svojstvima i npr ostavljanje e-mail adrese ovog foruma na kraju , tako da svi koji budu bili zainteresovani ce procitati a da pri tome ne remete svoje isplanirano vreme a koga zagolica malo vise ovde bi mogao naci pravi priliv informacija :) ...
 

Ax Shatak

Banned
Banovan
04.09.2012
3
0
0
34
Pa ako krenesh direktno "LEGALIZUJTE nam DROGU" to nece proc dobro kod publike;) Ali okolo naokolo mozhe, i mora vjerovatno. . Mozhe da potraje dizanje svijesti, i to se mora na vishe frontova radit shto mnogostruko otezhava posao. .

I ja mislim da bi trebalo sve snage da fokusiramo na Crnu Goru crnu, najmanja je, tako da je vjerovatno sa kvantitetom napravit neki kvalitet:)
 
23.10.2012
1
0
0
30
Ok, toliko toga se prica, i ja sam na ovu temu toliko toga pricao (ex. BagaSound), ali sta se od svega toga postiglo? Nista.. Prica izmedju likova koji zele legalizaciju.. :) Mislim da svi imamo zelju da uradimo, ali nemamo volju..:) Ako me razumete.... Lici mi na skupstinu veoma... Svi pricamo, a nista ne preduzimamo.. :) Postoji i tema iz 2004.. :) to je punih 8 godina nicega..:) Cini me depresivnim i ocajnim..
:smoke18:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Sta sam ja uradio za legalizaciju

pricao sam sa svojim roditeljima da prvo njima skinem stereotip. Bas je bila borba. Ali neverujem da sam u potpunosti uspeo da ih ubedim. To traje vec par godina. Ispricao im i pokazao neke stranice pocevsi od medicinske upotrebe pa sve do negativnih posledica. Pokazao im gde uzgajam, kako, i zasto radim sa prirodnim gnoivima a ne hemiskim ( valjda ima razlike :) ) i zasto nekupujem vise od dilera ( pokazao im neke prskane ).

pricao sa svojim drugovima koji nisu u tome i sa onima koji jesu. I dalje traje ta borba ubedjivanja posto kod nas na balkanu ( a i drugde ) velika vecina podrzava alkohol i cigare. Bilo je tu puno sati razgovora ( ne od jednom netreba preterati ). Prihvatili su da konzumiram marihuanu ali i ne da je lekovita. A neki su mene pokusali ubediti da je to droga i da sam se promenio. Sto je i delimicno tacno ali kad razmislite pa svaki ( skoro ) covek, zena se sa godinama menja pa to nemora biti pripisano tome.

jako sam se zaiteresovao za lekovitu stranu pre desetak godina kada mi je rak odneo ujaka. I od tada citam na sve sto naidjem.

pre par godina tetka mi obolela od raka i umrla. Nisu uopste hteli da cuju za ulje.

kad god i gde god se nadjem u nekome drustvu i kad potekne prica o nekoj bolesti a ja se ukljucujem sa lekovitom stranom marihuane. Ne jednom sam bio ismejan, ali i ozbiljno svacen da su trazili od mene da ih uputim vise u to. To je stalna borba koja ce trajati kod mene citav zivot zato sto ja verujem u lekovitost te biljke. Nazalost ljucka rasa je takva da kada je najteze ( smrtno bolestan neko ) poveruje i isprobava razne metode koje daju i malu iskricu nade.

imao ..g. mature od srednje skole. I jedna moja dobra :) prijateljica iz skolskih dana mi se pozali da joj najbolje drugarice sin od 10g. ima rak i da se bore u kamenici vec 4m. za zivot. Ja joj spomenem pa jesuli probali neke druge metode, i razgovor je trajao nekih 5h. stim da sam joj poslao nekih 30-setak internet stranica medju kojima i vutra@org gde ima o borbi protiv raka sa marihuanom.

Imam dosta takvih prica ali necu da vam pisem roman. Uglavnom moj vid borbe je da sto vise ljudi uputim u lekovitu stranu. Nikada nisam agresivan u ubedjivanju, uvek prvo pustim da doticna osoba iznese svoje misljenje pa onda ja svoje. Naravno sa nekima ni nemozes pricati uvezi ove teme, takve ostavljam da trunu u svom neznanju i malom zatvorenom svetu kroz koji idu zatvorenih ociju.
Nemozes svakoga ubediti ali kada bih uspeo da u svom zivotu ubedim barem 100 ljudi da je ona lekovita a i oni takodje po 100 pa kolika ce cifra da ispadne na kraju.

Sretno u daljnoj borbi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Bravo, bilo je i ranijih pokušaja sa fejsom, ali to je bilo drugo vreme. Fejs danas mnogo znači, pokušaj da guraš stranu (da ti admini postave) na svim stranam, na kojima ceniš da ćeš tu podršku dobiti.

Npr naši rege i rock bendovi.
 
23.10.2012
40
8
0
36
a ***** li ga.....kontam da je to jedini nacin.....a bas razmisljam.....u svakoj zemlji nas ima toliko da budemo jaci od svake jebene stranke ..... ali ovde je zabranjena prica o politici .....mada ovo nije propagiranje stranke neke, tako da....kontam da nece zameriti niko :eek:hno: