Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
u medicini se sigurno nebi koristila marihuana u obliku jointa nego samo čisti THC i ostale tvari kao šta je i opijumski mak ne koristi u obliku opijuma nego ga se prerati u morfiji heroin i codein.marihuana bi i dalje ostala ilegalna za šire pučanstvo a farmaceutska industrija bi mogla nabavit dozvolu od ministardtva za uzgoj ali vjerojatn u ograđenom polju sa 4 metra visokom gradom pod naponom.

čudna je stvar da je opijumsk mak isto zabranjen kao i marihuana i industrijska konoplja a svaka kuća ga ima u vrtu a prodaje se i u cvječarnam i uzgaja se za sjemenke za kolače .

kako žmire na mak od kojeg možeš napravit tešku drogu a kad ti nikne konoplja u vrtu jer si tamo bacio otpadke kad si čistio kavez od kanarinca završiš u zatvoru.
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
trebamo se skupit i treba nam vodja koji ce govorit pred kamerama i treba skupit sve moguce argumente i to je sve slazem se sa slimom fejs je jeftin brz prosiri se u roku sekunde ljudi koji puse i koji ne puse vutru idemo da se legalizira... ujedno promovirat ce se vutra.org na kraju krajeva samo da nas sto vise ima i tome ce doci kraj i treba nam neki govorni znalac koji ce rec da je tome doso kraj i vlada bi trebala popustit ako nas ima punoo..nije sve u novcu ...ljudi odlucuju kad ih ima bulikan ako ih nema vlada odluciva ...
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
Šaman Šandor je napisao(la):
Koliko ja znam taj mak što se uzgaja za kolače i taj mak što općenito kod nas okolo raste nije opijumski mak

krivo znaš opijumski mak( Papaver somniferum) se uzgaja za opijum i za sjeme za kolače i kao ukrasna biljka šta ustvari kao ukrasna biljka nije po zakonu ali na to žmire na oba dva oka.inače ako pojedeš dovoljno kolača od maka se pozitivan na heroin u americi su tako ljudi dobili otkaz jer su pali na testiranju bilo je u mythbustersima

http://en.wikipedia.org/wiki/Opium_poppy
A few of the varieties, notably the "Norman" and "Przemko" varieties, have "low morphine" content (less than one percent), but much higher in other targetted alkaloids thus negating the labour intensive process of producing oxycodone for example, from a standard P. Somniferum. Most varieties, however, including those most popular for ornamental use or seed production, have a higher morphine content, with the average content being 10%.



a mak koji općenito raste kod nas oklo kao korov se zove poljski mak (Papaver rhoeas) i on se nemože korist za proizvodnju opiuma, može se koristit za kolače ali ima male čahure i malo sjemenki.

http://en.wikipedia.org/wiki/Poppy





opijumski/ukrasni mak( Papaver somniferum) :

ima raznih oblika cvjetova i boja

PapaverSomn060611.jpg




225px-Koeh-102.jpg



poljski mak (Papaver rhoeas):




red_corn_poppy__american_legion_papaver_rhoeas_2_seeds.jpg


250px-Koeh-101.jpg
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Ma jebo vas mak ... iako caj moze smirit...
Kad cemo se stavit i promjenit i vlast i zakon o marihuani i sva ova sranja koja nam se u drzavi dogadaju...
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Legalizacija - online~Sta dalje [napredak legalizovanja]? hm..da vidimo,sta ja predlazem?
ukinuti sledece teme:
  1. Putovanje na mentalnim talasima
  2. Životinje i ostalo
  3. Biljke
  4. Kaktusi
  5. Gljive




  • Sledece na redu dolazi tuto ~ kompleto restauracija vutra.org.Da bi sto jednostavnije korisnik dolazio do korisnih podataka,sajt bi trebao da bude multimedijalnog sadrzaja(tekst~video~zvuk~animacija~slika) tj. ukrstiti koncept vutra.tv legalizacije.org i vutra.org i dobiti hibrid master klase.Najvecim delom zbog ljudi koji nemaju neko znanje o kanabisu(ali zato imaju predrasude) i onih koji prvi put dodu na sajt iz radoznalosti,sigurno bi bilo bolje da imaju instant prave informacije koje pokrivaju znanje o biljci od medicine do ekonomskog dela ili jos bolje,ceo istorijat.I naci tehniku za prezentovanje tih informacija.
  • Bolje da ne spominjem kako bi bilo odlicno kada bi za pocetak vutra.org ugovorili neku vrstu intervjua sa npr.Dr.Lester Grinspoonom,vlasnicima Hemplflaxa i sensiseeds~Ben Dronkersom(a u sklopu intervjua da se ode do njegove kompanije Hempflaks da se snimi obrada konoplje sa primenom nove tehnologije i da covek pojasni koliko hiljada proizvoda moze da se napravi,a i pravi se,Howard Marksom...da se prate neki cannabis~kupovi u Svajcarskoj,Spaniji ili izlozbe proizvoda od konoplje,ili dogovori se obilazak jedne od fabrika koja se bavi sa preradom sirove konoplje,itd.itd.itd.
  • Novi sajt koji ce se baviti sa diskusijom o gljivama,kaktusima,itd.itd...isto da bude zasnovan na kvalitetnim informacijama.
I znaci novi koncepcija sajta i foruma zbog novih,svezih i dostupnijih informacija koje ce prvenstveno sluziti kao sredstvo koje ce uticati na neznanje i razne dezinformacije o kanabisu,a
ne da neki ljudi kite forum sa svojim besmislenim postovima.​
pocev od vampira do...ma,nije vredno ni spominjanja... bolje da ne pocinjem,bolje da ne nabrajam..​
  • Zakljucak
Ako se uzme u obzir da ima dosta kreativnih ljudi na forumu koji bi pomogli,naravno koliko mogu,stvar bi bila jos laksa.
 
23.08.2008
10
1
0
38
evo i ja sam se pridružio pokretu legalizacije. Upravo sam pokušao regrutirati dr. sakomana, jednog od najvecih boraca protiv legalizacije marihuane u hrvatskoj :))
.. malo sam high i odlucio sam mu poslati mail...:))) evo sta sam napisao

Poštovani dr. Sakoman,
Ja sam student jednog zahtjevnijeg fakulteta u Zagrebu, imam 23 godine i od svoje 15 godine pušim marihuanu.Pušim u prosjeku jednom tjedno iako sam imao periode kada sam pušio svakodnevno.
Nadao sam se da bi ste mi mogli objasniti Vaše negativno stajalište o toj lakoj drogi, jer Vi ste u javnosti percipirani kao najveći borac protiv droga pa tako i protiv marihuane.
Smatram da obrazovana osoba poput Vas je svjesna da marihuana nema skoro nikakve negativne posljedice na čovijeka.
Jedna od najvećih neistinitih legendi o Marihuani je ta da ona uzrokuje oštećenja na mozgu. To definitivno nije točno. Obavljena su ispitivanja koja su pokušala dokazati da Marihuana uništava stanice mozga majmuna. Čitav projekt propao je i tako završio svoju priču. Studija nije uspjela pokazati oštećenja na mozgu jer ih nije bilo. Čak i današnja najpreciznija istraživanja pokazuju da nema oštećenja na mozgu uzrokovanih Marihuanom. Mnoge današnje organizacije čiji je rad orijentiran sprečavanju legalizacije marihuane barataju sa netočnim podacima te ih prenose, dezinformirajući javnost.
Isto tako, u javnosti se mogu čuti neistine o smrtnosti pod utjecajem marihuane.Nitko se nikada od Marihuane nije predozirao. Postoje ljudi koji su alergčni na jagode, lijekove, paradajz, zlato, isto tako postoje ljudi koji su alergični na Marihuanu. To je extremna rijetkost, no, moguće je. Mnoge legalne droge, s druge strane, uzrokuju na stotine smrti svake godine, među njima su alkohol, nikotin, valium, aspirin, kofein. Najveća opasnost koja je vezana uz Marihuanu je ta, da je ona ilegalna. Doktori se bave pitanjem, koliko je Marihuane potrebno da Vas ubije, uspoređujući to sa uobičajenom količinom Marihuane koju ljudi uzimaju. To isto rade i sa ostalim sredstvima, sigurnim i štetnim. Istraživanja pokazuju da je Marihuana 100 puta sigurnija od alkohola, duhana ili kofeina.
Isto tako, u javnosti je proširena priča o tome kako vas Marihuana čini psihotičnom osobom. To je neistina. Naravno, ako osobi sa poteškoćama u ponašanju date Marihuanu prvi puta, bez njezinog znanja, može postati uplašena. Osobe koje pate od psihičkih poremećaja, često uzimaju Marihuanu za smirenje.
Jedna od najpoznatijih legendi je ta, da Marihuana vodi k većim i težim ovisnostima. Laž. U biti, istraživači pripremaju Marihuanu da bi pomogli crack ovisnicima da odustanu od droge. Za razliku od droga koje stvaraju ovisnost, Marihuana nema taj učinak. Kod ljudi se čak javlja potpuno obrnuti učinak, konzumiranjem Marihuane, kod njih se javlja protuovisnost prema težim drogama. Ako je ova tvrdnja istinita, onda bismo mogli reći da pušenje duhana vodi k pušenju Marihuane, a samim time i do uzimanja heroina, što, naravno nije točno. Može se govoriti da marihuana može dovesti do težih droga, ali to je samo zato jer je ona ilegalna tj. kada se kupuje marihuana ona osoba koja vam je prodaje može vas i ponuditi sa nekom težom drogom. Kada bi bila legalna toga ne bi bilo i djeca bi je puno teže nabavljala kao što danas teže nabavljaju alkohol nego marihuanu.
A da ne govorimo koliku vrijednost ima marihuana za liječenje vrlo teških bolesti poput glaukoma, multipleskleroze i dr.
Ja mislim da ste Vi svjesni ovih učinaka, odnosno, ne učinaka marihuane, ali što bi bilo potrebno da Vi iznesete činjenice o toj biljci u javnosti i razbijete mnogo neistina koje stigmatiziraju tu biljku? Jer iz Vaših usta bi to imalo posebnu težinu. Zašto mislite da se prohibicijom može išta postići? Da li znate da je i kriminalno podzemlje isto tako borac da marihuana ostane ilegalna jer na njoj zarađuju ogromne svote novca?

Molim Vas da mi odgovorite na ovaj mail i objasnite neka svoja negativna stajališta o marihuani.


kopirao sam neke dijelove sa stranice pa su vam zato mozda poznati...
javim sta je odgovorio :)))
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Odlično napisano i iskreno me zanima odgovor ako ga dobiješ

Jedna zamjerka samo tamo pret kraj mislim 4. reda si napisao čovijek umjesto čovjek

Obavezno postaj odgovor ako ga dobiješ

pozdrav
 
23.08.2008
10
1
0
38
zamjerka prihvaćena... jebiga
.. slao sam mu sa yahoo maila... nadam se da mu je nece okarakterizirati pod spam..
javim razvoj situacije..
pozz
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
ezroller je napisao(la):
Jedna od najpoznatijih legendi je ta, da Marihuana vodi k većim i težim ovisnostima. Laž. U biti, istraživači pripremaju Marihuanu da bi pomogli crack ovisnicima da odustanu od droge. Za razliku od droga koje stvaraju ovisnost, Marihuana nema taj učinak. Kod ljudi se čak javlja potpuno obrnuti učinak, konzumiranjem Marihuane, kod njih se javlja protuovisnost prema težim drogama.
Ako neko sumnja u ovu izjavu imace bliski susret sa pecko88..... LOL ...:icon_mrgreen:
Samo sto su u pitanju bili opijati i to 13 god... :O
 
05.01.2009
3
1
0
32
Ja uzimam vutru 3 meseca i to iskljucivo (mesanu) jer ne zelim vishe nishta od toga.... Dakle samo vutra nista vishe... I lepo mi je opustim se, ali to drugi ne razumeju odmah me prozovu narkomanom ili budalom.... Pozdrav iz BG-A !