Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
561
113
balkan
Ja cekam europsku uniju...kad dodje to vrijeme stvari ce krenuti na bolje...
vjerujte mi na rijec, bit ce totalna promijena,kvalitetnija ziza i laksa nabava za sve!

prvo sam bio protiv te eu ,a onda kad malo bolje razmislis...ufff al ce to bit dobro onda... 8)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
znate li kad su izraelci ušli u obeæanu zemlju?
kad je stariji naraštaj pocrkao!
tako æe se i ovo legalizirati kad aslingerovci i ostala gamad pocrkaju.
ili dok se ne pojavi novi aslinger koji bi lobirao u korist ukidanja prohibicije.

a do tada æe se naša prava slobode i dalje ugrožavati , i da stvar bude još gore ispadaæemo ko kriminalci a ne ko žrtve.

šta dalje (napredak legalizovanja)?
brate stvarno neznam dal napredujemo il nazadujemo?
opet ponavljam postoje dva naèina borit ovu bitku odozgo i odozdo.
ak ide odozgo onda se èeka na "mesiju" koji æe ukinut prohibiciju samo ak makne prstom.
ili odozdo
dakle, izlaz u medije, osnivanje udruga, angažiranje odvjetnika i tako dalje
spreman sam nastaviti ovu bitku odozdo ako se neki od vas slažu sa ova tri prijedloga za opciju odozdo.
jer drukèije stvarno neznam kako.
 
31.12.2006
36
5
8
>>> http://www.zivot-mladih.hr/ovisnosti1/ovisnosti/Droga/legalizacija/legalizacija.html

i citat sa jednog drugog sajta:
marihuanu æe legalizirati onda kada poènu uhiæivati djecu politièara i studenti prava osjete njene efekte prije no što postanu suci ili tužitelji...

#1
dakle, ako znate bilo kog klinca, èiji je stari ili stara neka faca u zajednici... ili èlan neke stranke... itd... jednostavno ih navuæ... i tako jednog po jednog... pa prijavit murji i drukat ih. podmetat im svašta.
ljudi ce popizdit takve ne kaznjavaju a ostali puk obavezno... a koji ce tata osudit svog sina na zatvor od najmanje 3 godine...


#2.0
jel zabranjeno pušenje marihuane u MOJOJ KUCI?
jel sam dužan pustit pandura unutra?

#2.1
udrediti neki prostor, dobro ga osigurati, da se ne može unutra osim kroz mala vrata, uz obavezna dva celava redara vani... sadilo bi se iskljuèivo unutra. i napravit jednu rupu (kanalizacija) za uništenje "dokaza". ... u slucaju da panduri ipak dobiju nalog za premetacinu.

to sam ovak ofrlje sklepao... tak da...
moze prijedlozi? mozda nesto bolje?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Redeemer je napisao(la):

Redeemer je napisao(la):
#1
dakle, ako znate bilo kog klinca, èiji je stari ili stara neka faca u zajednici... ili èlan neke stranke... itd... jednostavno ih navuæ... i tako jednog po jednog... pa prijavit murji i drukat ih. podmetat im svašta.
ljudi ce popizdit takve ne kaznjavaju a ostali puk obavezno... a koji ce tata osudit svog sina na zatvor od najmanje 3 godine...
veæ se to dešavalo, pa ih se izvlaèilo na razne naèine...neznam dal tako nešt treba planirat,stvari su postavljene tak da se to dešava samo od sebe.

Redeemer je napisao(la):
#2.0
jel zabranjeno pušenje marihuane u MOJOJ KUCI?
moš dobro najebat zbog "omoguæavanje prostora"
Redeemer je napisao(la):
jel sam dužan pustit pandura unutra?
ne bez naloga
Redeemer je napisao(la):
#2.1
udrediti neki prostor, dobro ga osigurati, da se ne može unutra osim kroz mala vrata, uz obavezna dva celava redara vani... sadilo bi se iskljuèivo unutra. i napravit jednu rupu (kanalizacija) za uništenje "dokaza". ... u slucaju da panduri ipak dobiju nalog za premetacinu.
ovo nije loša ideja ak t ije uzor èegevara,moj savjet ti je (i drugima) da prve pare koje dobiješ staviš na stranu za odvjetnika i to ne ak se desi veæ kad se desi.
da me ne èeka obiteljski život, vrlo vjerojatno bi došao na takvu ideju,
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kanehbosem je napisao(la):
Redeemer je napisao(la):
jel sam dužan pustit pandura unutra?
ne bez naloga

nažalost ovo funkcionira samo u amerièkim filmovima.

Po zakonu nema pravo uæi u kuæu bez naloga , osim ako ne procjeni da je to potrebno. Naravno nigdje nije objašnjeno što je to "potrebno".

- nije doslovan citat ali nije ni puno dalje

Drugim rijeèima ako drot "odluèi" da može, onda može
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Svaki inspektor ima potpisane i peèatirane naloge za pretres samo treba da dopiše adresu. Ovi sitniji mogu upasti ovako na bezobrazluk nemas se kome žaliti.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
uh...imali smo vec jednu temu oko ovoga i pisao sam bas bas dosta...bar zakona u Srbiji za ostale drzave ne znam bas :?

upravo tako kako je rekao Tihojla,samo pravi izraz je "sko sluzbeno lice osnovano sumlja da ima potrebe ili se odredjena protivzakonita radnja odvija ,moze ..."

pisao sam i o tome na kojoj osnovi on sumlja,ko je on pa da sumlja...sta ako je on mentalno poremecana osoba ili pati od neke vrste paranoje...

definitivno zakon nije dobro definisan ili se nije zelelo, ali se sluzbeno lice stavlja u poziciju da ako po "licnom" uverenju a ne iz uverenja po "dokazima" moze reagovati u ime zakona ili ti drzave...
ovo je rupa u zakonu na stetu gradjana
isto vazi i za pretres osoba,stana,kola,lokala....

ako to lice nista ne nadje ,e onda ,oprostite mi svi, sledi Jebanje i njega i policije i drzave pa odstetni zahtev pa pretrpljeni strah ako je bio bahat pa kaljanje licnog ugleda pa uzmete najboljeg i najskupljeg advokata a drzava mora da plati sve troskove sudjenja ....jaooo bolje bi im bilo da nista licno ne procenjuju
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Eddie je napisao(la):
Svaki inspektor ima potpisane i peèatirane naloge za pretres samo treba da dopiše adresu. Ovi sitniji mogu upasti ovako na bezobrazluk nemas se kome žaliti.

Eddie ne znam iz koje si drzave ali u Srbiji to ne funkcionise bas tako...razgovarao sam sa prijateljom koji je neko i nesto u policiji i rece mi da je to bilo dok je slobodan milosevic bio na vlasti ali vise ne...bas iz razloga koje sam naveo u proslom postu jer nije tu jeben samo policajac vec SUDIJA jer je on odobrio ulazak i potpisao taj blanko nalog .... policajac kada zatrazi nalog od sudije treba da ga ubedi dokazima da se treba reagovati i on najvecu odgovornost snosi .... policija je samo izvrsni organ
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
verovatno ima izuzetaka,ali u sustini je tako.Bez sudskog naloga ne sme niko da vrsi pretres i slicno.Jer i ako to slucajno uradi sve pada u vodu jer nije bilo naloga.Zatim sledi tuzilac koji ako smatra da ima dovoljno dokaza podnosi tuzbu,a onda na sud.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Možda je malo off...
Meni starci kažu...sine...netko ti može uæi u tvoje dvorište nepozvan (stranac neki), ALI ako ti uðe nepozvan u kuæu, hvataj što ti je pri ruci i udri!!! :x

Tko ima za pravo ulaziti nepozvan u tvoj obiteljski dom?!NITKO!
Nema veze jel je neki èika došao oèitati plin ili struju ili èak "policajac" stoji na vratima i traži da otvoriš;ako si sam ne otvaraj nikome!!! :evil:

Ima puno primjera kako su ljudi najebali otvorivši vrata takvim tipovima.....
Ako je policajac došao do tebe sa namjerom da te privede onda 100% neæe doæi sam, pa makar imao i nalog!

Zato se najbolje pravit glup...ne otvorit,a poslije...kak sam mogao znati da je on "pravi" policeman...mogu i ja takvu znaèku doma napraviti! :wink:

A uostalom u Hrvatskoj,kako je to "pravedna" država,možeš više najebati ako nekoga ozlijediš (nedaj Bože ubiješ) nego isti koji ti je provalio u kuæu!
Ima primjer...ne brinite...ako nekoga zanima...

pozzz
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
GloSS_ZelenKy je napisao(la):
A uostalom u Hrvatskoj,kako je to "pravedna" država,možeš više najebati ako nekoga ozlijediš (nedaj Bože ubiješ) nego isti koji ti je provalio u kuæu!
Ima primjer...ne brinite...ako nekoga zanima...

pozzz

Bogami i u Srbiji je isto!!Nazalost. :shock:
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
dakle kako stvari stoje u Hrvatskoj.

Ustav RH Èlanak 34. kaže
Dom je nepovrediv
i odmah nakon toga pišu iznimke od toga.

to pravo se razraðuje u Zakonu o kaznenom postupku èlanak 231 koji glasi:

(1) Redarstvene vlasti mogu obaviti pretragu stana ili drugog prostora bez naloga:

1) u sluèaju kad su prema posebnom zakonu ovlaštene uæi u tuði stan ili drugi prostor, a postoje uvjeti iz èlanka 224. stavka 1. ovoga Zakona,

2) ako je to prijeko potrebno radi izvršenja naloga o uhiæenju ili radi hvatanja poèinitelja kaznenog djela za koje je propisana kazna zatvora najmanje tri godine,

3) ako je to prijeko potrebno radi otklanjanja ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu veæeg opsega.

(2) U sluèaju pretrage iz stavka 1. toèke 2. ovoga èlanka ako se pretraga poduzima u stanu ili drugim prostorijama poèinitelja kaznenog djela, pretraga se može poduzeti i radi pronalaženja ili osiguranja dokaza. Ta se pretraga može poduzeti samo u nazoènosti svjedoka.
...-cut-

Dakle vrlo jednostavno: u Hrvatskoj vam zbog droge mogu uæi i bez naloga!
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da mogu rece ja..isto kao i u srbiji...samo ako se sumlja da se neko krivicno vrsi unutra sto je pusenje marihuane !!!

Ali tada ne snosi odgovornost sudstvo odnosno mozak vec posledice trpi policija ili ruka zakona.
U svakom slucaju policija ce pokusati da se izvuce da je on ovakav i onakav i da se oni moraju ograditi od toga...a ima milion primera iz novina....a onda se postavlja pitanje zasto sluzi deo u zakonu gde se daje policajcu procena "osnovana sumnja" ako se posle posledica ogradjuju ....

rupa u zakonu koja steti gradjanima...treba menjati

a sto se tice sprecavanja ulaska neovlascenog lica mislim da si najebo ako izvadis pistolj,slede ti olaksavajuce okolnosti ali u svakom slucaju 3-6 meseci a ako ga ubijes ,u tom slucaju do 2 god
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mislim da bi nakon ovako kontstruktivne rasprave bilo dobro napravit konstruktivnu stvar i otvorit temu OPHOÐENJE SA POLICIJOM (il nešt slièno) i tamo postirati svoja iskustva,savjete, itd.
u svakom slucaju trebamo imati na umu da policija izvršava zakon.
koliko je zakon dobar-nedobar-loš,pravedan-nepravedan...to je druga stvar i druga tema.
trenutni zakon nama ne odgovara, dakle trebali bi napraviti neke upute kako se ophoditi sa policijom jer oni izvršavaju zakon za koji mi mislimo da treba bitno izmijeniti.
ima tu još dosta toga za reæ
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
kanehbosem stvarno postujem svaciji posao pa i njihov...svedoci smo da se vec dosta puta zakon menjao a oni radili samo kako im se kaze,odnosno po onome kakav je zakon....

Po meni nije problem u toj meri sto se tice zakona mada imam sto sta da prigovorim na ime ljudske slobode...
Problem je po meni u samoj strukturi policije i ranijem rezimu nasih drzava gde se naucilo da smes nekoga tuci,vikati na njega,izuvati ga na sred ulice i ostalih bljuvotina po covekovoj licnosti...zakon ovo ne dozvoljava ali policija jos uvek ima matore mamlaze iz komunizma koji uce maladje kolege emocionalno ne sazrele koji padaju pod njihov uticaj...

Ja trenutno imam jednu situaciju sa prekrsajnim sudom,ali nisam ja kriv niti sam to zeleo da se desi,ako budem opet osudjen (a vec jesam jednom) na maksimalnu kaznu od 1000 dinara (12 eura) ili bilo kako drugacija presuda bude bila napravicu cudo u opstini (jer je prekrsanjni sud pod njom) kao i policija ....to je sada nekakav novi sistem decentarlizacije pa je presednik opstine veliko "mudo".
Razlog ovoga ce biti jer ako dobijem opet kaznu za isto delo a nisam direktni uzrocnik ovoga znaci da sud ne sprecava da se to sledeci put desi vec samo kaznjava po ucinjenom delu a ostalo ga ne zanima...gde je tu logika :roll:

Evo samo da krene proces pa cu vam svima prenositi skenirane dok online....
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
što se tièe policije njihov problem je pretjerana upotreba sile (ok možda je to i naš problem), i psihološke igre u kojima si svašta dozvoljavaju...a korjen se nalazi upravo u onom što si reko vezi režima,komunizma...
ovo što ti se ponavalja na sudu je baš bed,stvarno nema smisla.
jedino ima smisla ako je to stvar na osobnoj razini,što je opet nedopustivo a i besmisleno....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ne, nije to nista licno izmedju mene i sudije ili policije....to je jednostavno najlaksi naci da resis uspesno slucaj a novcana kazna nije velika.

Jednostavno necu da me neko tretira i kalsifikuje kao coveka koji je nesto zgresio ili ugrozio druge ako to nisam uradio ili nisam ja bio uzrok tome...

A to je prica ako ubijes lopova u kuci,pa nije covek kriv sto mu je drzava dala dozvolu za drzanje oruzja i sto se uplasio u tom trenutku i hteo da zastiti sebe ili porodicu....nije problem u tom coveku,problem je u coveku koji je hteo da mu oduzme ono na sta je on vec platio porez drzavi i na svoj rad i na stvar koju je kupio i od kojeg poreza drzava funkcionise.....

Pogotovo sto je u Srbiji uveden nedeljni policijski bilten u kome se beleze sva policijska aktivnost sa krivicnim i prekrsajnim delima koja je dostupna javnosni...necu da neko cita moje ime bez razloga i da ima losu sliku o mojoj licnosti opet bez razloga.

Nije moje da ja izmisljam kako proces da traje krace i sa sto manje troskova za sudstvo...to je njihov problem a ja nemam niti skole za tako nesto niti imam zelju da se bavim time.
Zelim samo da se postuju moja prava pa kakvi god da su nam zakoni,nisam kriv nema kazne jesam kriv kazni me.
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Poz ljudi, malo kasnim sa ukljucenjem za odobravanje svete nam biljke, ali ja mislim da je za pocetak najbolje informisati ljude. I to krenuti sa uzim krugovima, pa krenuti na populaciju generalno. Znaci, prvo porodica, prijatelji i sl., pa tek onda u medije, stranke itd. Ali to raditi da svima bude jasno **abuse ≠ use**
Ali, komplikovano je. Postoji sansa ne uraditi neke stvari dobro, previse hvalespevno govoriti o biljci, pa ljudi to drugacije shvate. Na www.sativa-hybridz.com ima jedan mnogo dobar tekst o legalizaciji, preporucujem svima koji ga nisu procitali da ga procitaju. Tu se prica o abuse-ovanju, tj. zloupotrebi.

Da, i, mislim da bi bilo prilicno gotivno sarati po gradu neke grafite sa raznim linkovima gde ljudi mogu da procitaju i informisu se.

Irie...
 
16.05.2007
4
0
0
41
Tia bi i ja dati prijedlog sto se tice ulicanja pandura u stan bez naloga. Znam primjer meni vrlo bliskoj osobi i bia san prisutan kad se desilo, al da ne duljin, radilo se o heroinu, i drukala cura kad su je uvatili drotovi s iglon u ruci u kaficu, panduri su je odma prisilili da zove tog lika, kojen je ona odglumila krizu i dobar(i narkoman moze biti dobar sve dok ima dopa, kad nema onda je zajebano) covik koji inace nije prodavao al je ima za osobnu upotrebu kaze joj da dodje, drotovi se sakrili iza kantuna na katu i kad je lik otvorija samo su 2 inspektora, plavac i zenska pandurka preletili preko nje...i usli u stan, stavili liku lisice, poslagali nas sve u 1 sobu i cekali su nalog tako 2ure, kad je dosa su isli po svjedoke u zgradi i tek onda bacili pretres, naslli po sto su dosli, bili su sigurni da je dop tu negdi jer je reka lik curi da ce joj pomoci, al smo morali sidit mirno te 2 ure, ni na wc nismo mogli...tako da eto naprave ti svinjariju bez naloga, a opet sve ispadne legalno i po propisu...
Pouku il savjet izvucite sami, moj je da imate cvrsta vrata i debeli lanac pa ako nema naloga zatvoris mu ih u facu pa nek ceka isprid vrata.
a bianko nalozi su rijetkost, to se radi samo kad su velike face u pitanju jer neviruju ni suci bas pandurskoj moći procjene situacije a i vec ste spomenuli da je sudac taj koji odgovara na kraju ako operacija ne urodi plodom.
 
04.08.2007
3
0
0
57
Dragi prijatelji upravo sam se porobudio i mislim da vec sada treba da se radi na tome da mars uspe sledece godine.Sad je trenutak i nema sanse da ga zaustave to so se pomilju ****** i ovi oni to netreba da nas interesuje.Samo hrabro i dokraja nemogu nam nista a neznam kako ce da dobiju nas na ulici kad smo mi vec na kapijama Beograda.............

MI ZAJEDNO MOZEMO SVE !