Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ne tebra nego ne primecuje se nikakav napredak a planovi su odlicni medjutim niko ih ne ostvaruje...ispravi me ako gresim..peace & respect:icon_lol:
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
bok svima,

nisam bas citao sve odgovore na temu, ali u biti mislim da niste spomenuli bitnu stvar:
Postoji clanak u kaznenom (krivicnom) zakonu koji kaze da se nece smatrati krivicnim
djelom ako je "neznatno drustveno opasno zbog malog znacenja i zbog neznatnosti ili nepostojanja stetnih posljedica".
Prevedeno na normalni jezik pusaca trave - gram ce se pred sudom odbaciti.
la la la...

Nisam siguran za legalizaciju, ali nesto sam nacuo o pokretu "iznutra" za dekriminalizaciju "lakih droga", tj. da se pusenje vraca pod prekrsaj a ne kazneno djelo...

eto, tolko za sad od mene,
svi ostanite dobre volje
i borite se za svoja prava!

poz
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Brate sta to pricas,mom drugu brat lezi 6 meseci zbog 1g marihuane,pa ne bi rekao da se smatra prekrsajem...evo na forumu su i mnogo iskusniji od mene i mogu ti i oni reci da se retko desava da neko zazmuri na jedno oko zbog 1g vutre....peace & respect:signs054:
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
70kgShita je napisao(la):
Brate sta to pricas,mom drugu brat lezi 6 meseci zbog 1g marihuane,pa ne bi rekao da se smatra prekrsajem...evo na forumu su i mnogo iskusniji od mene i mogu ti i oni reci da se retko desava da neko zazmuri na jedno oko zbog 1g vutre....peace & respect:signs054:


opet neki problemi s forumom, al sad bi trebalo bit ok.
anyways,
ne znam di zivi ta osoba koja je 6 mj zbog 1g, al pretpostavljam nije Hrvatska?
jesi siguran da je samo zbog 1g trave? da nije tu bilo jos detalja koji su nezgodni tipa
5g koke, 3g speeda i sl.?
jos nesto - kak su ga molim te nasli sa 1g trave?
ne drzi mi vodu ta prica bas...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Cutki to sto kazes gotovo nikad ne prolazi.Svi sa necim sto je ilegalno i u skroz malim kolicinama ako ih uhvate najebu.Sudac moze pustiti ljude uhvacene s malom kolicinom ali to neradi gotovo ni jedan.Svatko dobije makar novcanu kaznu.Cito sam o liku iz Splita kojemu su oprostili 0.01g heroina,koji je bio ostatak na foliji s koje je pusio.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
DirtyDeeds je napisao(la):
Cutki to sto kazes gotovo nikad ne prolazi.Svi sa necim sto je ilegalno i u skroz malim kolicinama ako ih uhvate najebu.Sudac moze pustiti ljude uhvacene s malom kolicinom ali to neradi gotovo ni jedan.Svatko dobije makar novcanu kaznu.Cito sam o liku iz Splita kojemu su oprostili 0.01g heroina,koji je bio ostatak na foliji s koje je pusio.


E bas tako,veruj mi bupovi jedva cekaju da te sjebu,nevazno da li je 100 ili 1 g marihuane...kao da su alergicni na ganju,ja neznam sta je s tim ljudima,nek jure kriminalce i narkomane a ne nas sa ganjom...!peace & respect
 
19.09.2007
18
0
0
38
www.propalica.com
70kgShita je napisao(la):
E bas tako,veruj mi bupovi jedva cekaju da te sjebu,nevazno da li je 100 ili 1 g marihuane...kao da su alergicni na ganju,ja neznam sta je s tim ljudima,nek jure kriminalce i narkomane a ne nas sa ganjom...!peace & respect

pa moraju male kad ne mogu/ne smiju/ne žele VELIKE...
:dog_walk2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam kako kod vas ide što se toga tiče i vjerujem da je u HR murija strožija, ali ovdje trenutnoo u SA, svi su na hem. drogama. Slabo ko i dila vuvu (jer nema zarade neke) ako i dila to je prašina i vjerujte takve murija uopste i ne dira i ako znaju npr. Ganjaju one koji dilaju heroin, jer je kao kuga pokosio ove prostore.
Sinoc sam čuo na vijestima (Nova), 14 splićana se sjebalo (jeeebo teee... ) radi gudre tj. dileri mišomor stavljali u heroin. Ja bih takve za **** objesio, jebo ih otac njihov!!!!!
Kako se iznerviram.... da bog da im djeca narkomani bili.... (mislim da nema gore kletve...) i da sve osjete na svojoj koži...
Elem odo' na OT...
Kod mene ovdje u SA, mene pretezno znaju svi inspektori (hale, kako ih mi zovemo ovdje :icon_lol:) i znaju da sam čist sto se tice heroina, i nekoliko puta em, što mi pridju iza ledja a ja sa džojom, i nikad stvarno niti su kakva sranja pravili meni, a pušim sam. Trenutno samo vani, jer u stanu necu radi bebice :icon_lol:, a i kad mi slucajno nadju (mislim rijetko jer ne nosim sa sobom) nikad mi nisu uzeli vuvu, jer kako da kazem (nije to samo meni) nego svi oni koji su dugo bili na heroinu, i sa njima se ganjali macke i misa....tad je drugo stanje bilo. Sad kad i oni znaju da sam cist i da ne dilam JA dalje zuto (znaju da idem na terapiju rega i sve ono...) nista i ni jedan insp. ne dira me... a znaju da pusim i da ce (ako hoce) pretrsati me nekoliko puta, i naci ce sigurno par gr. jer kad izadjem vani, pripremim odmah 2-3 komada i laganice šetam i šiljim. Naravno smrdi, raja se okreću (boli me neka stvar) ali što se murije tiče.... fakat ništa oni...
 
14.11.2007
6
0
0
34
ej Ljudi, najvise od svega sto me nervira je to sto, nas ignorisu, niko nece da nam posveti bar malo pazne,sto se tice medija i vlasti. Oni sve to znaju,znaju da nas je mnogo. A ustvari nas je mnogo vise. Trebamo im ukazati na to da bi legalizacijom marihuane smaljili i zaustavili sirenje broja narkomana. (ljudi koji kroiste teske opojne droge). Mislim svi pocnu sa travom,i onda ih smatraju narkomanima. Tada i oni tako misle o sebi, onda im je svaka droga ista,sve je droga... Ne ne ne... Ogromna je ralika, vutra je stetna, ali u znatno manjoj mjeri. Teski opijati trajno unistavaju mozdane celije,(kao i ALKOHOL CIGARETE) a prestankom duvanja vutre celije se obnavljau... Treba istaknuti nekoliko cinjenica. Legalizacijom trave,nebi bilo vise ni zanimljivo pusiti svaki dan, naravno da svaki vutroljubac,za sebe pronadze vremena da malo odahne... Svi bi imali vuvu, vise bi vremena provodili kuci,ne bi se prepusavali u parkovima govoreci: (daj brate ko zna kad cu vise pusiti)... Treba mo reci NISAM NARKOMAN,LIJPO IZGLEDAM, DOBRO SE OSJECAM, A DUVAM VISE OD 5 GOD. MOJ DRUG KOJI JE KRENUO ZA DROGOM,NIJE TU SA NAMA VEC 3 GOD. To su rijeci mog dobrog druga Igora. Koji je vidio i zna sta je pakao droge. I jako ga vrijedza kad mu cure kazu i ostali glupani: "necu ja sa tobom ti si NARKOMAN" zar je to zasluzijo nikome nikad od balavaca nije udjelijo joint,i ako su ga molili...

Ja nemam pojma o politici, o glupim zakonima, to je na moj nacin... Stala bi pred njih sredzena, sa joint-om u ruci, i ispricala ovu REALNU sliku o NAPRETKU LEGALIZOVANJA.


JOJ NEKI DAN SLUSAM NA TV, NEKOG POLITICARA NEMAM POJMA KAZE: DRAGI DRUGOVI,JA NEKAZEM DA NETREBA PITI,PITE VI ALI NEMOJ TE VOZITI POSLIJE TOGA... I TO NEKAKO SPONTANO PONAVLJA UCINILO MI SE DA JE NAPUSEN HAHAHAHAHAHA.....

1.jpg
 
08.01.2008
17
0
0
45
mogu samo da vas podrzim u misljenju mada me niste odmah razumeli ali; imam kcer od 6 god jednu divnu devojcic VANJU i nebih joj branio da ponekad dune eto toliko poz..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Daj nebudi lud covjece..
Nemoj djetetu NIKAD davat travu.. moze ga obiljezit za zivot u drustvu u kakvome zivimo.. da ne govorimo o tome da je u kriticnom razdoblju mentalnog razvoja.
 
08.01.2008
17
0
0
45
elephant0r je napisao(la):
Daj nebudi lud covjece..
Nemoj djetetu NIKAD davat travu.. moze ga obiljezit za zivot u drustvu u kakvome zivimo.. da ne govorimo o tome da je u kriticnom razdoblju mentalnog razvoja.
pa naravno kad odraste i ako pomogne bog bice to sve OK u to vreme :sun2: