Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
U SAD-u 14 stejtova legaliziralo je medicinski kanabis. Sklon sam vjerovati, ako je SAD svojim naporima "nagovorio" (čitaj: natjerao, raznim ekonomskim embrago-ima) cijeli svijet da kriminaliziraju kanabis, da će upravo SAD, odnosno stanje i situacija u SADu, navesti ostale države svijeta da dekriminaliziraju. Do legalizacije neće doći sigurno jer je po "svjetskim" pravilima to zabranjeno. Dakle, svijet se dogovorio da nijedna zemlja ne smije droge imati pod 'legalno'.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
I ja sam nažalost tog mišljenja, da su naše vlade samo marionete šta se toga tiče, kao i svega ostaloga.
4451-original-NationalMarionetteTheatre_011.jpg
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Nedavno je na dnevniku bilo da je HDZ popustio i da je posjedovanje manje količine sada prekršaj. Kad je taj zakon usvojen i kad stupa na snagu? Koje su to "manje količine"?
Jel ima netko konkretnijih informacija?

Isječak iz dnevnika je na vutra.tv

Zanimljivo, ali u nijednim novinama online nisam vidio tu vijest. Zvuči mi kao skupljanje glasova :)
 

Strange Noiz

Aktivan Član
14.03.2010
60
1
0
32
HDZ popustio? Kad na vrbi rodi skunk možda :) http://www.jutarnji.hr/posjedovanje...prisiljeni-donositi-prestroge-presude/948554/
Eto tu ti sve piše, HDZ kao konzervativna stranka ne tolerira niti jednu drogu, bila ona po klasifikaciji laka ili teška jer po njihovom sve to razara mladost, ljude, obitelji itd. Bitno da visokoobrazovani bračni par strahuje od gubitka posla jer su pali sa jointom. I još mi nije jasna jedna stvar pa ako netko zna nek mi odgovori na pitanje kaj sa vijećem europe ili europske unije ne znam sad točno? Ne bi li RH kao potencijalni član EU trebala svoje zakone prilagoditi na taj način da ona ne krše ljudska prava? Još jedna zanimljiva izjava naše drage premjerke je da će dekriminalizacija lakih droga otvoriti vrata djeci u svijet droge. Mislim da se svi skupa može složiti oko jednoga, tko želi naći će način da dođe do onoga što želi, bilo to legalno ili ilegalno.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Strange Noiz je napisao(la):
HDZ popustio? Kad na vrbi rodi skunk možda :) Ne bi li RH kao potencijalni član EU trebala svoje zakone prilagoditi na taj način da ona ne krše ljudska prava? Još jedna zanimljiva izjava naše drage premjerke je da će dekriminalizacija lakih droga otvoriti vrata djeci u svijet droge. Mislim da se svi skupa može složiti oko jednoga, tko želi naći će način da dođe do onoga što želi, bilo to legalno ili ilegalno.

Nažalost ni Europska unija nije puno naprednija po tom pitanju, moglo bi se reći da je stav HDZ--a doslovno prepisan stav Europske unije. No što se tog pitanja tiče članicama Europske unije ipak nije obavezujuće striktno se držati tog "naputka" već mogu sami donositi svoje zakone vezano uz tu temu, pretpostavljam ipak samo takve zakone koji ne odstupaju puno od europskog naputka, što možemo primjetiti i na pritisku Europske unije na Nizozemsku u pogledu zabrane prodaje "lakih droga" turistima iz Europske unije..... U svakom slučaju ulaskom u Europsku uniju nećemo puno profitirati po ovom pitanju...
 

Strange Noiz

Aktivan Član
14.03.2010
60
1
0
32
Onda stvarno više ne znam tko tu pije a tko plaća. Stvari kao i uvijek na ovim prostorima ostaju nepromjenjene jer ljudi s vremenom gube interes. Konkretan primjer su bili prosvjedi, par tjedana na sav glas svi viču i zahtjevaju koješta a onda nekim čudom sve nestane, ko da se nije ni desilo. Stvar je u tome što velikom broju ljudi u RH situacija s zakonima što se tiče droga odgovara jer im je kao i vladajućima nepoznata razlika među njima te nikakve pompe oko dekriminalizacije neće ni biti.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Vi još ne shvaćate da mi ne živimo u demokraciji, da sutra iziđe 2mil ljudi
na trgove ama baš ništa se ne bi promjenilo u vezi bilo koje teme o kojoj se prosvjeduje.

Vlast i zakoni se ne mjenjaju prosvjedima, već djelima i masivnim građanskim neposluhom.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Idemo se onda skupit na Jelačićevom trgu u zg-u nas 1000 i vise.
Svako kod sebe nek ima 5grama i zapalit svako svoju frulu,
bas me zanima u koji zatvor ce nas toliko nagurat.
 

Strange Noiz

Aktivan Član
14.03.2010
60
1
0
32
Heman svjestan sam ja toga jako dobro, žalosno je kaj je cjelokupna situacija takva kakva je. A građanski neposluh je ionako prisutan pa se situacija ne mijenja. A Rocker kakve rezultate misliš da ćeš postić s tim? Samo ćeš im dat povoda da te još više maltretiraju i da sam sebi nabiješ dosje i 1000 popratnih gluposti.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
rockerboy je napisao(la):
A nis, revolucija, jedino tak..

Ustvari stvar je vrlo jednostavna ali za nekoga tko se razumije u izračune, proračune ili kako se to već zove, samo je potrebna dobra volja i slobodno vrijeme čovjeka ili društva koje se razumije u te stvari jer platiti za takav postupak mislim da je kažnjivo pogotovo organizirano.. a s obzirom na "demokraciju" dobra volja i glas pojedinca ne bi smio biti kažnjiv.
Crno na bijelo brojke u slučaju legalizacije,u kunama, eurima i sl.
Netko tko b uzeo u obzir da bi u slučaju legalizacije turistička sezona u svim državama bivše Jugoslavije mogla trajati xxx dana 0-24h pomoću dobrog marketinga, mogućnosti razvoja poljoprivrede, mogućnosti proizvodnje bio goriva, i slično...
Ako je moguće iz takvog dokumenta iščitati koliko bi to značilo novca za svaku državu, koliki bi bio rast BDP-a, ne vidim ni jednog zastupnika, vladara, vladu koja bi mogla pobiti takve činjenice.
Možda možemo uzeti u obzir i nešto poput "Las Vegas-a" meni bi to zvučalo kao dobar kompromis, između ostalog bio bi dobar pokazatelj kako bi se to financijski odrazilo na cijelu državu ....
Pazite, radi se o turistima iz cijelog svijeta ...
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Onda ak se neko kuzi u te proracune nek baci ruke na posao, al opet mislim da je sa takvim idejama tesko doprijeti do vlasti.
 
20.03.2011
3
0
0
45
Evo ga : )

Nažalost, mediji su jako slabo popratili ovo, rekao bih kao nebitno.

Pogledajte o čemu se uistinu radi nije baš tako mala stvar...
Zašto tako mislim, pogledajte tko su članovi komisije ...

Ja nebih rekao da je ovo mala stvar.... Samo treba razglasiti informaciju jer mediji očito nisu zainteresirani za ovakvu stvar vjerojatno im više odgovaraju hapšenja i pretresi kuća, suđenja i slično ipak moraju s nečim privlačiti ljude....

Između ostalog pitanje je koje treba postaviti ako ovo nisu ljudi koji su dostojni napisati jedan ovakav izvještaj, neka nam kažu tko je mjerodavan da tako nešto može napisati i čije će se mišljenje cjeniti pa da pitamo njega ili njih što oni imaju reči na to ? .. Mislim da nijedan političar u Hrvatskoj nema odgovor na ovo pitanje s kojim može pobiti ove tvrdnje, ili ima ?
Možeš mislit :)

Molim vas pročitajte dokument u pdf-u :

http://www.globalcommissionondrugs.org/Report


Volio bih čuti vaše mišljenje...