Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Jedini smjer u kojem se moze ici vezano uz legalizaciju je : koristenje marihuane u medicinske svrhe .....

I jedino na taj nacin treba prikazati marihuanu ostatku pucanstva, nikakvo napusavanje (sredstvo za zabavu), za to ce uvijek biti protivnika, jednostavno treba drugu stranu ostaviti bez riječi.

Treba nam nesto u cemu bi svi/vecina ostalog pucanstva mogli pronaci rjesenje svojih problema =bol.
Statisktike pokazuju da vecina pucanstva trpi bilo kronicne bilo povremene bolove, sto bi odredjene vrste marihuane mogle uspjesno rjesavati.

Surfanjem po internetu, gledanjem filmica na temu upotrebe marihuane u medicinske svrhe otkrio sam puno stvari koje nisam znao dosad vezano uz bol i zdrastvene tegobe. Nazalost vecina nas je ogranicena na konzumiranje onoga na sto naletimo (sjemenke koje nadjemo) tako da nemozemo isprobati i naci ono sto nam najvise odgovara.

Pa tako npr. kod mene ovisno o tome na kakvu sam vrstu naletio, bol u ledjima je ista ili potpuno nestane (rad za kompjuterom) , stres- nemoram ni spominjati, jedan dim i stresa vise nema (nikakve tablete, nikakav alkohol), depresija- par dimova i idem na kraj svijeta ako ima zainteresiranih..... uglavnom odkad sam poceo gledati marihuanu sa medicinske strane primjetio sam puno stvari u kojima mi realno marihuana pomaze a koje se rijetko spominju..

Svi u svojem krugu obitelji, prijatelja, poznanikai imamo nekoga tko ili trpi boli, pije tko zna kakve anti-depresive, tablete, a svi mi ovdje smo vecinom svjesni da bi u drukcijem drustvenom prihvacanju marihuane mogli tim osobama preporuciti upravo marihuanu kao bolje, kvalitetnije, zdravije rjesenje njihovih problema, ako nista bar da probaju dal im to moze pomoci, ovisnosti nema...

Dugotrajna kronicna bol jako moze utjecati na covjekovo psihofizicko stanje i odnos sa okolinom...
Na mene ta bol npr. utice toliko da nakon sat-dva sto nemogu normalno sjediti za kompjuterom sam sebe ne prepoznajem, nije mi do nicega, nije mi do pricanja, stalno sam u potrazi za nekim stolcem, krevetom koji mi bolje odgovara, namrgodjen, neraspolozen, pusim 2-3 kutije cigareta .... Doktori nista ekstra ne vide...

Ali vikendom kad si spalim jednu frulu opet sam onaj stari pun ideja, veseo, pricljiv, zeljan druzenja, zeljan putovanja.... Zar to toliko lose utjece na mene ?
Dugotrajne posljedice- mislim da od samog trpljenja boli, stresa mogu biti puno gore, izoliranost iz drustva, nezelja za zivotom (uopce koja je svrha zivota uz trpljenje boli ??)
Nakon sto sam te stvari poceo primjecivati kod sebe, u krugu osoba koje poznajem shvatio sam da bi nekima ta biljka mogla puno popraviti kvalitetu zivota umjesto silnih raznoraznih tableta kojima se sopaju, ali po trenutnom gledanju i shvacanju te biljke, nemoguce je predloziti tako nesto nekome... zalosno..

Sto se tice pusenja cigareta primjetio sam i da prilikom mog slucajnog pokusaja grow-a, ta briga i porucavanje oko biljke me tolko zaokupljala da se i zelja za cigaretom smanjila, stres me napustao prvom prilikom kad bi vidio neku promjenu na biljci.....

Po meni mislim da se ovakvim i slicnim prikupljenim primjerima moze krenuti u borbu za legalizaciju marihuane za medicinske potrebe.... jos kad bi nasli neke doktore da sve to dokumentiraju i stave potpis.....

Od samog pusenja na trgu i slicnih manifestacija nema koristi, za vecinu drustva to je samo nadrogirana bagra koja nema nista pametnije za raditi u zivotu (nazalost takvo razmisljanje je proizvod politike od 90-ih u nasim krajevima), tako da se treba okrenuti medicinskom djelovanju marihuane, primjerima.

Cak smatram da bi se odredjenom terapijom tom biljkom mogla rjesavati i ovisnost o nikotinu i alkoholu, al tu su ipak potrebna malo strucnija razmisljanja.

Ako se netko i bavi nekim istrazivanjem vezano uz marihuanu, to istrazivanje vezano je uz negativne posljedice, dugotrajne posljedice konzumiranja marihuane. Da su dosad pronasli neko stvarno stetno djelovanje do sad bi vec svi znali, vecinom su to postoci od 1-2% necega u odnosu na subjekt koji nije konzumirao marihuanu....
Zasto samo negativnu stranu ? Pa realno, svi napisani zakoni idu tome u korist, potvrdjivanje zabrane mozes istrazivati a ukidanje putem istrazivanja dobrih svojstava radis protuzakonito....

Moja pretpostavka je da nijedan lijek koji danas konzumiramo nije prosao tako dugotrajna i svakojaka istrazivanja nuspojava, dugotrajnih negativnih ucinaka na ljude u fizickim i psihickim istrazivanjima.... Sad jos samo treba istraziti i dokumentirati dobre strane, kojih ima ......
Primjer je i cjepivo protiv svinjske gripe, negativni ucinci su sigurno dobrano ispitani (mos si mislit)....

Sve u svemu, legalizacija marihuane u medicinske svrhe jedini je nacin.....

Npr. ja sam dosta ljudima pokusavao obrazloziti legalizaciju marihuane u usporedbi s posljedicama alkohola, al sad vidim da je to pogresno, vecina ljudi su u alkoholicari (povremeno, umjereno....) , pa cim napravis takvu usporedbu, posredno napadas njega samog te time produciras njegov napad (obranu) koja zavrsava, to tvoje pusenje je gore od mog opijanja (posto je naravno marihuana dobro izreklamirana kao droga, zlo, smrt dok se na alkohol tako ne gleda) ....

Nadam se da se nisam previse raspisao..... :icon_lol:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svi u svojem krugu obitelji, prijatelja, poznanikai imamo nekoga tko ili trpi boli, pije tko zna kakve anti-depresive, tablete, a svi mi ovdje smo vecinom svjesni da bi u drukcijem drustvenom prihvacanju marihuane mogli tim osobama preporuciti upravo marihuanu kao bolje, kvalitetnije, zdravije rjesenje njihovih problema, ako nista bar da probaju dal im to moze pomoci, ovisnosti nema...

Pokušao sam kod ukućana, jer mi tatu dosta križa bole i svako malo ga toliko boli da se nezna kako namjestiti, a majku me boli kuk još od saobračajke prije 2 desetljeća i koljeno od nedavno zbog čega je morala ići na fizikalne terapije i terapije strujom, i dobio sam odgovor da će oni to probati samo ako je to legalno!!!
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
born_to_be_green je napisao(la):
Pokušao sam kod ukućana, jer mi tatu dosta križa bole i svako malo ga toliko boli da se nezna kako namjestiti, a majku me boli kuk još od saobračajke prije 2 desetljeća i koljeno od nedavno zbog čega je morala ići na fizikalne terapije i terapije strujom, i dobio sam odgovor da će oni to probati samo ako je to legalno!!!

problem je i u tome sto im ne mozes dati neku travu s ulice, niti neznas sto je niti kakva svojstva ima i dal ce im uopce pomoci :(
Trebao bi naci sortu, uzgojiti i onda im servirati, a da imamo lelgalnu upotrebu u medicinske svrhe onda bi i doktor mogao nesto predloziti, ovako je lutrija da naletis na neku s ulice sa potrebnim svojstvima :(
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
problem je i u tome sto im ne mozes dati neku travu s ulice, niti neznas sto je niti kakva svojstva ima i dal ce im uopce pomoci :(
Trebao bi naci sortu, uzgojiti i onda im servirati, a da imamo lelgalnu upotrebu u medicinske svrhe onda bi i doktor mogao nesto predloziti, ovako je lutrija da naletis na neku s ulice sa potrebnim svojstvima :(

Istina, ova s ulice je sve samo ne trava. A kad se nesto malo bolje pojavi odmah je to svima "skunk".
Doma sam uzgajao svoju pred njihovim ocima uz neku glupu ispriku zasto to radim. I trebalo joj je samo da se do kraja dozreli i onda mi ju posjekli 2 tjedna prije berbe i negdje zakopali da ju ne nadjem. Plakao jesam...... Sad bi im bilo puno bolje.
 

MauieWoowie

Aktivan Član
23.08.2010
68
6
8
38
Najveci problem je neinformisanost, ilti ga zatupljenost ljudi. Citao sam nekad u novinama, a mislim i na dnevnicima da je bilo, o curi koja je navucena na hors i evo dio njene izjave :

'' ja sam, pusila travu, i, sutra sam otisla i ubola se u venu '' ali ovim rijecima covjece. Sta vise reci. A kad sam poceo pusiti travu sjecam se da su nas izbjegavali dosta ljudi kontajuci da cemo im oteti nesto da kupimo drogu hahaha Ajd ti nekom nesto objasni ko nece da cuje a takav je narod ovdje.

Poceli su shvatati neke stvari kad se dosta djece navuklo na drugo zlo, ono najvece, pa su onda molili boga da su djeca samo travu uzimala, pa prodje minut, opet okrive travu, da nije duvao ne bi se ni bo u vene, opet predrasuda. A samo bezkarakterne osobe ce otici na druge stvari to je cinjenica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
neznam jel spomenuto igdje, ali cin građanske neposlusnosti je izvediv
Članovi13,634 ajmo rec da bar 5 000 ljudi mozemo organizirati da se nadu na dogovorenom mjestu u odredenom gradu, i na javni NE nasilni nacin prikazemo svoje ne zadovoljstvo, cilj toga ej privuci jos siru masu istomisljenika i najbitnije medije, nitko od clanova nebi trebao biti sankcioniran ukoliko necini nesto ilegalno (osim samog cina neposlusnosti koji je ilegalan ali dopusten u odredenim ganicama) mislim da bi to pripomoglo i doprinjelo dekriminalizaciji, sada to je samo ideja, trebali bi se jako potruditi da to realiziramo.
 
S obzirom da od legalizacije nece biti nishta u dogledno vreme (obicno sam optimista i zao mi je da ovako neshto pishem voleo bi da nisam u pravu i da je josh danas legalizuju i dekriminalizuju) bitniji su medijima prava homoseksualaca nego prava rastamana..

ma zenu i decu i pravac holandija :D

Licemeran je sistem i taluju se politichari sa dilerima. Tako da prednosti kucne proizvodnje marihuane bodu oko svim snabdevachima i posrednicima i bla bla

Pricha je vrlo jasna. Mozes kupish vinjak u radnji lepo zveknesh celu bocu, isprebijash zenu i decu, izadjesh na put i napravish masakr glumeci sumahera koji vidi duplo i sve je to ok, ali za dzoint marihuane ides na vrhovni sud.

pirati u svedskoj imaju stranku, u holandiji pedofili imaju stranku
mozda bi na balkanu stranka za gandzu promenila stvari
 
12.10.2010
2
0
1
40
Pozdrav svima...dobra ideja za stranku. Deluje da je jako pogodna klima za legalizaciju,koliku podrsku drzave dobijaju gayevi zasto ne bi mnogo brojnija populacija ljudi koji vare. Predlazem susret jedan,dva mozda jedog dana preraste u marihuana mars,apelujem na admine i nudim podrsku za tako nesto. Da se sakupe ljudi sa konkretnim idejama..pozdrav do novog napusavanja.....
 
21.10.2010
3
0
0
56
E pa evo kako se to meni meščini. Svi pokušaji da neka država legalizira marihuanu su unaprid osuđeni na neuspjeh jednostavno zato jer država nema računicu, a ko što svi znamo, država je računica. Murija tj. država je jedini pravi diler, sve ili skoro sve što se dila po ulici je pod nadzorom murije i kad bi ljudima dozvolili da sebi gaje, propade im zarada. A realno, to je prilično dobra lova. Jest crna, ali se isplati. Svi optimisti koji se pokušaju kao solisti umišat u podjelu tog kolača su oni koji prije ili kasnije padaju. Iako se ta ista država stalno i svim silama "bori" protiv droge na ulicama, toga ima koliko oćeš, ali rade samo oni sa dozvolom. Drugi veliki igrač je farmaceutska industrija koja okreće veliku lovu i plaća toj državi velike poreze, a zašto oni ne žele da ljudi lagano motaju nego da piju tablete ne triba posebno objašnjavati. E sad, morebit da je moj pogled na stvari previše normalan za ovo vrime puno apsurda, ali ja i dalje imam osjećaj da bi, grupa pravnika dobre volje naoružana svim medicinskim kao i zdravorazumskim dokazima, vrlo lako na međunarodnom sudu za ljudska prava dokazala bilo kome da je zabraniti ljudima da uzgajaju i koriste biljku ne samo nezakonito i ograničavanje ljudskih i raznoraznih sloboda, nego i blesavo, nemjerljivo više štetno nego korisno. Razne grupe, manjinske, su se izborile za razna prava, pa ako se mi ( a ima nas kolko oćeš ) ne možemo izboriti za to da je u redu da raste šta se posije, onda ćemo morati sačekati da se komplet sistem uruši. Ajmo pokušati skupiti pravnike, ako triba i organizirati nešto posebno samo na tu temu i udariti na veliko, srušiti legalnost tako budalastog zakona, svugdi i zauvik.

Što se tiče svih nas pojedinaca koji imamo tu sriću i mogućnost da uživamo u tome šta je stvoreno i šta, da samo po sebi ne postoji, čovik ne bi ni moga stvoriti, nemojmo se bojati ali nemojmo se ni kurčiti. To što neko ne puši i vodi ga da se puca koječime ili kao ničim ( takvi su najzajebaniji ), ne znači da je bolji ali ni da je gori od nas. Ljude pucaju svakakvi različiti filmovi, ali svi smo ljudi. Ako je "marokana" to šta virujemo da je, onda bi mi tribali imati tu moć prihvatanja koju ove "račundžije" nemaju, pa da mi sa njima ne budemo ko oni sa nama. To je, po meni, pravi marketing koji svako od nas može obavit u vlastitom okruženju, a sve ove krupne stvari su stvar zajedničkog organiziranja u vrimenu i prostoru. Ajmo naprid. Ajdlelujaj..
 
06.06.2010
43
1
0
37
ma ovo je brale babska državica od sto sela i tri grada,nema nama pomoći dok ne bude eu ,ili neki drugi savez sa pametnijima,ova tri milijuna ljudi hrvata i kolliko već ima ljudi u drugim državama ex yuge,neznaju ni šta ih je snašlo ,a kamoli da trave ima po hercegovačkim šumama,u albaniji,makedoniji,crnoj gori pa sve do kine raste u prirodi i da je kao takvu biljku nemože niko nikom zabraniti.Otvorimo oči i uvidimo da je naš kazneni zakon tek pro forme napisan još u ratnim danima,da ljudi trebaju još puno čitati i pisati o tom,istraživati kao na j... harvardu da se dokaže komu ,čemu i šta vodu nosi.
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Ja stižem na marš i povest cu baku sa sobom:) jedino sam njoj uspio objasnit da marihuana nije zlo:) zaloosno ali istinito:).... aj aj Bilo bi lijepo kad bi se nesto organiziralo pa da malo zabljesnemo u nekom glavnom gradu sa nasim stavovimo i misljenjima..
 
27.11.2010
2
0
0
74
Jaro slažem se s tobom. Zašto država ne želi legalizirat vutru je jasno ko dan, ne samo zbog razloga koje si naveo nego i zbog djelovanja vutre na ljudsku svijest. Vutra je oslobađa i otvara nove vidike, mijenja percepciju i oslobađa ljudsku misao a to u globalu nikako ne odgovara vlasti koja je sama sebi svrhom - a takva je vlast kod nas danas. Iz istih je razloga zabranjen i lsd, samo što stvari nisu crno - bijele i nisu očite. Poštujem pravila foruma pa neću o kemiji jelte. Ovo sa djelovanjem u svojem okruženju je jako teško, ja sam apsolvent na jednom fakultetu i kad razgovaram sa svojim drugovima apsolventima o ovome nailazim na zid. Ljudi koji ne vole varit ili jednostavno nisu osjetili bit(malo je takvih) ili nisu nikad ni probali vezani su kao lancima za dogmu o riječi "droga" i mogu bit pametni, odrasli, inteligentni i mudri ali ta je riječ droga i ono što je antipropagandom desetljećima vezano s time - to je za njih jednostavno prejako. A vutra je droga i točka. Rasprava završena. Alkohol nije baš "takva" droga jel? Dobri frendovi, čak i najbolji čudno te gledaju brate, zabrinuti su za tebe. Dakle to je naša nova generacija, ona koja bi morala biti nositelj promjena. To je samo moje iskustvo, jasno mi je da ima onih koji su u drugačijem društvenom okruženju. A tu su i ljudi koji travu vide samo kao nešto s čim se se jako dobro, što bolje, jače i temeljitije zabit jer je to cool i fora. Pozdrav.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Svirač_Trube;150495 je napisao(la):
Ja stižem na marš i povest cu baku sa sobom:) jedino sam njoj uspio objasnit da marihuana nije zlo:) zaloosno ali istinito:).... aj aj Bilo bi lijepo kad bi se nesto organiziralo pa da malo zabljesnemo u nekom glavnom gradu sa nasim stavovimo i misljenjima..
ajmo administratori, pokrenite lagano temu u tom smjeru da se stvarno napravi neki skup! jest da sam iz manjeg mjesta, ali vjerujem da bi se javilo i došlo na neki skup podosta ljudi! da, ima ih i jako puno koji ne mogu zbog općenito društvenog života, da se ne vide i povezuju sa takvim stvarima. ovo je odlično mjesto za lagano pokrenut neke stvari u ovim trulim predjelima! ljudi bez takvog nečeg nećemo uspjeti ništa napraviti još podosta godina! vidimo i sami da u Europi mladi dosta više izlaze na ulice, čim se izglasa neki besmisleni zakon. no dobro, nisam ni ja više baš mladi., ali se tako osjećam:icon_lol:. ajde i malo više zezancije na ovom forumu, jer sve se svodi na neku brzu pretragu, koji komentar i to je to, ko da smo najveće smeće i kriminalci! a svi znamo da to nije istina, zato i jesmo tu!!! UNIJA- obavezno pogledat ko nije! da nije smiješno, bilo bi žalosno: 2 najveća pobornika dekriminalizacije i legalizacije marihuane- VLAST i DILERI:icon_lol::eek:hno::icon_lol: Ma daj! Nova Tv i ekipa RC mi se čini ok da reagira na mailove kojim bi ih krenuli zatrpavati da naprave neku reportažu i malo na tu temu!!! pustiti filmove kao Povijest marihuane, Unija itd. zašto ne počet bar tako?! a i Delale i Ana mi se čini da bi bili kadri napraviti tako nešto:icon_lol: pratiti ću posebno komletni sajt na ovu i slične teme, i nadati se da će stvarno malo više krenuti na tu stranu jer vjerujem da pomaka može i mora biti! POZDRAV:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Slažem se,red C mi se čini kao jedino rješenje za pokrenuti nešto medijski.Al opet kad gledam koga sve dovode u emisiju nemožeš ne zaključiti da te iskompleksirane budale same plačaju da se pojave na tv-u...bijedno i žalosno_Onda ispod napišu "starleta,pjevačica,voditeljica" a do onda niko nije ni znao za njih.Možda osobno brutalno mislim ali se neda zaključiti drukčije.nazaduju uglavnom.I onda ako bi po svom nešto krivo protumačili,radije nebi.Al treba se raspitati,možda.Radije bi to gurao u "Na rubu znanosti".
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Gledaj, da moguće je da se opet sve skroz okrene, i ispadne loše. Da, istina je i to da gore od ovog ne može biti, pogotovo kod mene jer to više nije normalno šta rade , na koji način rade! Skoro da ne postoji osoba koja nije pala. Jaki su je....m im mater nema šta. No, zna se i zašto al to nije tema sad! Na rubu znanosti bi isto mogla biti dobra emisija, pogotovo od kada smo gledali kako je tema bila novi svj. poredak!? Mislim da bi emisija bila prikladna, ali je na državnoj tv, termin i sama gledanost je dosta lošija, bar vjerujem. Ekipa sa RC dovodi svakakve ljude, da al zato jer se sprdavaju na njihov račun, tipa Karabatićka, Simonica, Radeljak, itd... Mislim da se treba i mora nekaj napraviti! Podržavam svaki vid nekih novih ideja na tu temu i ponavljam se da ću malo više sve pratiti na ovom sajtu a naravno i sam nešto pokrenuti! Pozdrav:icon_lol:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
i ne samo na rubu znanosti, i pametna tribina sa stat. podacima, dnevno druženje a ne samo napušavanje, stat podaci vezani za druge poroke koji su legalni, malo pokazati da imamo i koristimo takodjer mozak, da jednostavno želimo da nas se tretira kao ljude a ne đanere.
ako bude kakvih zadataka vezano uz upitnike koji bi po meni trebali biti uradjeni na veće reprezentativnom uorku, javljam se kao dobrovoljac.
na nešto pametno sam se spreman uključiti, čak ću i pitati jednog novinara/reportera koji na novoj radi reportaće u kakve bi mi spadali da nam posveti malo više pažnje, i on je green man, da damo pozitivnu poruku ljdima koji nas ne poznaju, a ne samo mi bi čibali.
dovesti ljude koji su robijali zbog dima, ukazati na pomilovane dilere, prokazati na pametan način kako nas sistem gazi i gužva sa največim kriminalcima, uz puno strpljenja naravno.
tu sam, držim fige