Sto vas je danas usrecilo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Diatomejska zamlja
IMG20231124152629.jpg
Napokon pronaso i kupio.
400g 6.25€
Jos jedan korak blizi cilju. Tj novom pocetku
Ako neko znam omjer koliko da stavim u 15galon mix molio bi da mi javi. Nisam bas nasao jos na netu o tome.
Za tjedan dva pocinjem mixat zemlju da odkuha.
No till experiment se blizi u 60x60 satoru
Jedva cekam :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nema na Google ali ima na forumu :)

Idealno ju je zamjesati sa zemljom prije nego biljka dodje u zemlju. 100-150g na svakih 10l zemlje.

Ako je situacija da je biljka već u zemlji, ovisno o veličini tegle. Nevalja pretjerati. Tipa staviš 2 kašike gore, zamješaš prstima. Ako se pretjera s njom gore, napravi se korica. Nije problem nego ju treba nakon zalijevanja prstima opet zagrabljati. Ako imas mjesta u tegli, prije nego daš ispod biljke, pomijesaj dijatomske i obične zemlje pa to stavi ispod biljke. :rasta:

 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Pa sta samo ja ovdje pisem? Nitko nista lipo da je vidio, cuo, trefio, :D
Ja evo u gomili neistomisljenika, ja chantam i slavim Staroslavenske poganske Bogove dok se oni mole nekakvom Svetom Nikoli i djele jabuke..? Ajd reko..nek se veseli narod, nema tu nista lose. Ironija je sto nisu ni svjesni da slave na poganski nacin. No nema veze ni to. Nek je veselja i zdravlja, sve drugo dodje vec nekako ;)
Tradicija je da je “prova” broda (pramac - prednii dio) bude okrenut prema izlazu iz vale (uvale). Prema otvorenom moru kao da isplovljava dok izgara, tek tada je žrtvovan kako mora bit i tada stiti nase pomorce gdje god da su na svijetu. Ako cemo vjerovat praznovjerju ;) al tko sam ja da pricam, ja sam zazivao Peruna i zamisljao kako bi bilo mocno kad bi se udruzili s Nordijskim Bogovima i sjebali Jutenhajmce kad krene Ragnarok :zvezda::
IMG_6302.jpeg