Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehe,ovo o stavljanju u mrak je možda jedna od prvih stvari koje sam proćitao i upamtio od kad sam na forumu. ja sam do sad uvijek stavljao u mrakaču bar jedan dan...možda ovaj puta probam bez mraka. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nemože živa biljka razlagati klorofil u mraku. Tek kad se sasječe ga gubi ako se drži hedovina u mračnoj prostoriji. Ja bi rekao da je svrha toga mraka nešt drugo, vjerovatno neki stres izazvati kojim ona uključuje obrambeni mehanizam i povećava cirkulaciju kanabinoida prema hedovima. Bar bih ja tako zaključio, to sa gubljenjem klorofila nikako nepije vodu, niti jedna živuća biljka ga nemože gubiti dok je ukorjenjena. Nisam nikad to radio, ali sam jednom u outu oprobao sa jutenim vrećama pa polomio pola biljke :) .
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Evo mozda je nekome korisno. I nema apsolutno nikakve veze klorofil. U mraku biljka pocne metabolizirati N da bi stvorila klorofil i tu se javlja miljon promjena pa mozda to ima veze. Nemojte me uzet za rijec, nisam biolog al tak nest ima veze za relacijom metabolizacija-dusik-klorofil i hormoni za svijetlo i mrak(nemrem se sjetit kak se zovu, upushen sam ko prasac :) )

The Stichting Institute of Medical marijuana (SIMM), the first company to sell marijuana through the pharmacies of Holland, has been investigating the medical possibilities of cannabis, together with TNO laboratories and the University of Leiden.

One of their discoveries has been that to keep the ripe plants in the dark before harvesting could increase their potency.SIMM’s growers separated a crop of mature plants, harvested half of them and kept the other half in absolute darkness for 72 hours before cutting and drying. Analysis of the resulting dried buds showed that some varieties had seen an increase of THC of up to 30%, while CBD and CBN remained the same."
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Znači ja sam dobro pogodio da mrak zapravo pridonosi na potenciji. Svaka biljka ima obrambeni sustav koji se aktivira stresom. Logika kaže da će mrak aktivirati stres a stres će potaknuti kolanje sokova, odnosno određenih kanabinoida, u ovom slučaju kako stipin citat veli samo THC-a. Iako kako kažu "some varieties" tako da ni nemora značiti da će uvjek uspjet ali vrijedi probati svakako. Budem ove iz dvorišta u jupolkama mračio u pušnici onda :) .
Što se tiče klorofila, mrak će ga stjerati iz budova, dobar dio sušenjem a ostatak kroz kjuranje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kako mrak ne može utjecati na klorofil u lišću? objasnite onda zašto biljke izgube boju ako su u mraku par dana, zašto trava u vrtu izblijedi kad nabacamo hrpu drva na nju? koliko ja znam, klorofil je ono što daje zelenu boju biljkama, a ako biljke izblijede logično je da klorofil - pogodite šta - nestaje...
nemojte samo čitati, mućnite malo i vlastitom glavom. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa @metalmaniac rekosmo da mrak neće izvući klorofil iz živuće biljke, nema šanse, tek kad su posječene. Klorofil je zeleni pigment zadužen za fotosintezu, i kod živućih biljaka se brzo aktivira, možeš ju doslovno držati u mraku koliko god hoćeš i nećeš ga istjerati. Ništa pogrešno nije rečeno iz predhodnih navoda. Nema se šta mućkati glavom, tako funkcionira biljni svijet.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
stavio bi moje u mrak 48h prije berbe medutim htio bi provjeravat stanje unutra jednom dnevno pa jel treba pazit da koristim zeleno svjetlo ili mogu normalno upalit?
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@trubabuba
Koristi neko slabije svjetlo i ne duže od 5 minuta. Negdje sam čitao (ne na forumima) da biljci treba 15-ak minuta da "skuži" svjetlo u noćnom periodu. Pa ako si brži od toga mislim da ne bi smjelo biti problema.

Ovo je samo moje mišljenje, a znaš što kažu o mišljenju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ffsspppp

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Imam ja jedno pitanjce , posto su mi autofloweri usli u 60 dan mislim da ce za max 20 dana bit harvest, e sad u mom objektu su vec sada brutalne temp (32c ugaseno svjetlo) i nemam gdje stavit headove da se suese...Oce li to moci tako, vlaga je oko 50ak% a nece bi ni u totalnom mraku, jer mi box treba.,..
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
neznam kak ti moze bit ista temp kad HPS/MH isijavaju ko lude.
meni nije ni priblizno isto, al srecom ja sma evo zavrsio sa lampom stime da cu isto morat susit na 25-26C koliko ce sad da budne u boxu.
bez klime vise ne sadim po ljeti indoor.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
imam cooltube batwing i bez problema mogu dirat i batving i staklo cooltubea da se neopecem, a digo sam malo svijetlo sta cu.. samo me ovaj critical pati sta s njim..
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mozda je kod mene onda do toga da hladim CT samo sa VKO125 koji ima dosta slab protok. uglavnom temp u cijevi ne prelazi 46C jer kod te temp mi se pali dodatni vent.
probat cu u buducnosti hladit CT sa jacim fanom da vidim dali bi temp u boxu bila zbog tog manja...
lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje u vezi temp kod kjuranja.
sad je dobrano upeklo i u sobi gdje kjuram u staklenim teglama mi ide i do 29C.
jel mislite da je to problem? da ne propada brzinski. vidim da su postali headovi dosta ljepljivi vec.
neznam sta napravit. hladnjak nije opcija.
lp
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Glavno da tegla nije izložena svijetlosti i da se redovno otvara, što kaže trava 29 i nije neš strano.