Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
otvaram 3 puta na dan obavezno.
boveda 62% su u teglama.
sve to ok, al postali su ful sticky headovi. koda se tope trihici.
moram sto prije to sve umocit u etilni i napravit ulje.
lp
 
03.05.2015
64
97
33
51
citam sada o susenju i curingu i vidim da ima puno nacina pa me zanima koji je po vama najbolji, tj. koje su prednosti a koje mane sljedecih: water curing, curing suhim ledom, curing s higrometrom, obicno susenje zrakom i curing u staklenkama
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
water c. - mane=nema okusa i mirisa (nekima je to bitno), moze doci do budjanja vrlo lako ako se ne przi i ne osusi brzo; prednosti=kjurano u rekordnom roku, nema mirisa i okusa (nekima je pak to bitno), ispere se materijal od kemije

c. sa higrometrom - pojasni?

lp
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Truba, drzis hygro u teglici i pratis vlagu kad predje....(ne sjecam se brojki, trebo bi nac) ... tipa 60% vlaga, otvoris teglu/tupperware/kutiju... i proventiliras....i tako do kraja kontroliras vlagu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: graf

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ok. tako sam ja to radio. tegla, higro i boveda 62%. samo ja svejedno otvaro svaki dan. sad otvaram svakih 12h na 2-3min da se izmjeni zrak iako to mozda nebi trebo vise .
unistavam bovedu, al me strah budji ko vraga .
lp
 
03.05.2015
64
97
33
51
koliko sam shvatio kod water curinga nije potrebno flushati biljku vec se moze gnojiti do zadnjeg dana te je tako prinos nesto veci, tako osusena je potentnija, tj. nesto je jaca. E sad kad ju tako osusimo jel ju moramo nakon toga drzati u staklenkama i provjetravati jednom dnevno ili ju mozemo skladistiti bilo kako ?

"Dry weight using air cure usually returns about 25% of the freshly cut bud weight. That means if you had 10 grams of freshly cut plant, you would get about 2.5 grams dry.

Water cure, on the other hand, returns about 15% from wet to dry. In our 10 gram example, that would be about 1.5 grams."

Evo sada bas citam ovo pa me zanima moze li ova zadnja dva tjedna gnojenja nadoknaditi ovaj gubitak tezine ? Npr. sa zadnja dva tjedna flushanja dobijemo 100 g i susenjem ostane 25 g, a ako zadnja dva tjedna gnojimo hoce li prinos biti oko 120-130 g tako da dobijemo dvadesetak grama sa water curingom ?
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Poz!
Susio sam 4 dana jer su temperature bile visoke u kartonskoj kutiji sa rupicama, nisam cekao da prođu onaj snap test jer budovi nisu veliki bili,ali su izvana šuškale bi se reklo. Stavio sam u hermetičku staklenku i otvarao prvih tjedan dana i provjeravao.

Po meni odlično je ispalo jer budovi su taman kao malo tvrđa spužva i ljepljivo je,a nije suho niti da se osjeti vlažnost. Ali problem je u tome šta baš i ne mirišu dok ih malo ne stisneš ili ne počnem mrvit-kidat.

Na početku teme sam pročita šta je pisao franco iz GHS-a o tome da se malo stisne pa me zanima kako da to napravim i na šta da pripazim prilikom toga... znam da nije kvantna fizika ali možda neko ima neku caku koja može pomoći...

Sječam se kad sam bio u amsterdamu pa sam koristija njihovu pro curing vutru i bila je kao i moja onako spužvasta ali je mirisala ko luda...

Hvala!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Evo sad je proslo otprilike 27 dana i nestao je pokošena trava miris skoro i počelo je vući na slatkasto ali nema još onog mirisa brutalnog od blue dream koji ima dok se mrvi i puši. Ali kad stisnem onda se osjeti ali onda gubim anatomiju vrha koju volim jer me sprešano podsjeća na presanu albanku-tufinu.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
A gle, miris ovisi od growa do growa i od growera do growera....uvjeti u kojima je rasla itd. Ko zna kako je uzgojena i koliko je kjurana u amsterdamu. Mozda hydro, mozda su koristili neke boostere mirisa itd itd.
Stisni malo prstima ili otvori bud pa zabij nos. Nemoj se previse oprerecivat sa time.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ok... zanimalo me kako drugima to ispadne. Ali dok je raslo cila kuca je od 2 biljcice od 20 cm davala nenormalno. Glavno da je dobra za pusit.
 
23.04.2015
136
139
43
Potreban mi je savet za specificnu situaciju. Necu biti u mogucnosti da ih nadgledam tokom susenja, dakle nakon berbe bi ih okacio da se suse i posle mesec dana bi dosao da ih skinem. Da li je to izvodljivo i na sta da obratim paznju?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nije baš preporučljivo ali ako baš moraš neka to bude na mračnome,ne vlažnome sa dovoljno cirkulacije zraka i da se vrhovi ne dodiruju.
 
23.04.2015
136
139
43
Mora, ali bas se mora! :)
Cek, moze li ormar kao improvizacija ili tako nesto i unutra ventilator? Nije mi bas najjasnije kako to da izvedem.

A kjuranje koliko sam citao zahteva otvaranje poklopca teglice s vremena na vreme, to mi je neizvodljivo. :\
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A fino ti ja napisala gore šta trebaš :D
Što više kompliciraš to će gore završiti na kraju :)
Može i ormar sa jednim ventom da miješa zrak unutra(ne da puše po vrhovima).
Možeš ga i na tajmer spojiti.
Obijesiš vrhove da se ne dodiruju i kraj priče ;)
Ako je staviš u tegle nakon tako kratkog sušenja sigurno neće izaći na dobro :)