Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2014
79
25
8
Imam pitanje vezano za ovaj "drugi korak"između sušenja i curinga:

PAKIRANJE BUDOVA

Nakon što se napravili prethodno budovi ju još malo vlažni stavite ih u papirnatu vrecicu. Dobar izbor bi bila papirnata vrecica za kruh iili voce, takve vrecice u bilo kojem supermarketu nadete. One su dobre jer nisu bojane ili sadržavaju bjelila jer to sigurno nebih željeli u svojim budovima. Stavite budove u vrecicu i nemojte je previše napuniti opet da bude mjesta i prozracno u vrecici radi prevencije pljsni i gljivica. Vrecicu nije potrebno zatvarati.Svaki dan cekirajte budove i malo ih protresite da se gore dodju oni što su bili skroz dole.nakon što smo taj postupak napravili onda ih vec možemo malo stisnuti u kompaktniju masu. Sada bi trebali biti skroz pušljivi premda je još malo vlage u samoj sredini bud-a. Napomen klime u kojima živite su razlicite tako da postoje odstupanja , dan + - .


Koliko traje taj postupak držanja u papirnatoj vrećici i da li je to nužno raditi? Naime moji su se vrhovi posušili u 10ak dana na onoj pržioni od vremena (30 ak stupnjeva) i odmah sam ih stavio u staklenku koju otvaram svaki dan na 15 ak min.

Što ovo znači stisnuti ih u komapktniju masu i zašto bi to radili prije cureanja ako je poanta cureanja da se vlaga iz sredine cvijeta (tamo di je još ostala) još ravnomjerno i polako suši... nećemo li tim stvrdnjavanjem još usporiti taj proces ili je to i cilj toga?

Još jedno pitanje, kada završi cureing (kako znamo da je gotov?) kako čuvati vutru sljedećih cca. 6-7 mjeseci godinu, dvije... tj. koliko najduže ju možemo čuvati da bude OK za pušiti?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.676
11.956
358
Socotra Island
eelslap.com
Možeš da zaobiđeš papirnatu vrećicu , ne moraš ni da sabijaš travu u kompaktnu masu .Kad pukne grana kad je saviješ tad je suva i spremna za curing .I , može da stoji u staklenoj tegli sigurno godinu dana , za duži period nemam pojma , probaj pa nam javi za par godina kako si prošao .
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
99319.jpg


nije bas vakum ali ne moze da skodi.

zakopaj, pa kad budes unuka zenio moz da se pusi
lol
 
26.05.2014
79
25
8
Ma mislim nema šanse da bude kod mene duže od par mjeseci, pitanje o čuvanju je bilo čisto retoričko, ne praktično ;)

Ovo mi zvuči logično ako se stisne sve u kompaktniju masu da vjerovatno može duže izdržati. Kod dilera je obično sve to sabijeno do bola očito iz drugog razloga onda (manji volumen ili sl.) :joint2:
 
30.08.2015
3
0
1
28
Ja sam stavio susit marihuanu u kutiju u napravio male rupice i stavio u mracni prostor e dal sad tak moze to bit oce li se tako osusit? :gled:
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
pazi, ono može ako mora i u gaćama hehe, samo je veliki rizik od buđi... Ako već moraš tako rasporedi po malo u više kutija i pazi da se cvetovi ne dodiruju: I stalno provetravaj i okreći one delove cveta što su prilepljeni za dno kutije. ;)
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Vozdra. U nedilju čupan biljku i stavljan je na šušenje na tavan, tavan je 7x7m velik i normalne visine. Prve dane šušenja mi je logično da če cili tavan mirisat, oče li miris popustiti kako se cvitovi budu sušili ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Hoće popustit već drugi dan, al će se osjetit itekako. Ja sušim na tavanu na trećem katu i obično se ne osjeti ni u kući na na ulici. Ali kad vani kiša padne onda je to raj na zemlji, ko da sam na plantaži, cijela kuća miriši na nju, ali na ulici i dalje ništa.