Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja teglu-staklenku ne stavljam na sunce vec u ormar i luftanje
vidio si kako izgleda bud u galeriji koji je star 6meseci
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
volim ja da zapalim ba sono sto mi pase(po ukusu i osečaju)- zato vam stalno vičem-ispirajte biljku!!!!!!!!!!!
Ova Hindu radi dosta na stone pa je i najvise ostalo- i ako se tanje zaloge
inacer ima i u hladnjaku uvek ponesto rezerve-različite
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
AAAAAAAAA!!!!

A jeste likovi, mi tu o sushenju i pripremi budova za pusenje, a vi o ispiranju!!!
Zbunili ste me totalno :)
Napravio sam ja sve kako ste rekli. Nisam zalijevao zadnjih par tjedana biljke. Bit ce dobrog dima ;)
Al to je sad gotova prica... uskoro zadnje 3 idu pod noz.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Zanima me jer bi se mogli osušiti vrhovi da ih odma stavimu u papirnatu vrećicu nakon branja i jel bi popljesnjivili ili tako nešto i jer ima neka takva metoda skrivena kojom se može osuši osim mikrovalne jer kontam si da bi to mnogima poslužilo koji ne žive samostalno
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
naravno da postoji i brza metoda sušenja , pošto ovdje ima mnogo nestrpljivaca postoji jedna metoda relativno brzog sušenja a to je uz pomoć suhoh leda .

Postupak je sljedeći bud ili dva stave se u malu kartonsku kutijicu zajedno sa suhim ledom , probuši se par rupica na kutijici(da suhi led može ispariti) i sve to se stavi u frizer i to je to i tako jedan dan ili dva.

Princip je jednostavan Suhi led je zaleđeni CO2 koji je na temperaturi od -79 zato pazite da vas ne opeče jer ja nisam znao pa sad znam :) koji na sebe veže vlagu odnosno H20 .
Košta oko 10 kn kila i koristi se za svakakve svrhe kao naprimjer skladištenje hrane.
Inače vrlo korisna stvar ako idete na neko kampiranje uzmete 3 kile suhog leda i on se neće otopiti valjda 5 dana xexeexee

pozz svim aktivnim korisnicima Vutre :costumed-smiley-027

Edit : možeš i u papirnatoj vrečici no pazi da je ona od kruha ili voća bez bojila i izbjeljivača , makar PONAVLJAM ŠTO SPORIJE SUŠENJE TO KVALITETNIJI DIM I LAKŠI ZA PUŠIT fora i je u tome da se oni največi listovi ostave dok je u naopakom položaju da padnu preko budova da se budovi što sporije suše.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma nije toliko bitno da bude brzo nego recimo ako se nema neko mjesto di bi to moglo visiti pa se osušit nego treba se negdje skriveno sušit pa jer bi valjalo recimo stavit u papirnatu vrećicu tu bez bojila odma svježe i jel bi onda se to moglo osušit.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jel zna iko jel bi se upljesnjivili budovi da se preskoči ona prva faza sušenja i da se odma svježi stave u papirnate vrećice?
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
Ja mislim da nebi, samo sto papir upija pa bas nije preporucljivo mastan hed valjat tamo.

Sto ne napravis jednostavno s kutijom cipela i kompjuterskim ventilatorom na poklopcu? Mislim da brain ili stoner koriste tu tehniq
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ja ih sušim mislim 4 dana i za sad nema problema,polako se suše i super mirišu.Ja sam stavio vrhove umotane u papirnatu maramicu(tj. papir od one role što se koristi u kuhinji)pa u kutiju od jafa keksa.Kad završi sušenje do kraja javim kakvo je.

Probo sam i u mikrovalnoj i nije loše,ocekivo sam grozan dim,nisam previše osušio i nije nimalo drapalo.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Pampers je napisao(la):
...s kutijom cipela i kompjuterskim ventilatorom na poklopcu?

:icon_lol: Meni je dobro posluzilo, lagano se suse, a ventilator samo izbacuje vlagu iz kutije, dim je ispao olican...




Stoner: sorry sto ti seremo po temi, obrisi kasnije
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
e ovako...jako duga prica...uglavnom sjebala se biljka i zavrsio sam s par headova(oko 5g) ali preprepre dobro mirisi....sad me zanima....


to je od jucer,sad ih drzim u hermetickoj vrecici bez zraka uopce....pa sam danas mislio stavit na susenje....

dali mogu susit na normalnoj sobnoj temperaturi?
dali se za vrijeme susenja siri intenzivniji miris po sobi?
ovo u vezi staklenke....dakle kad mi se headovi osuse na normalan nacin,izvana,da ih skinem i stavim u staklenku i cekam sto duze?


ajd molim vas odgovorite sto prije.....