Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa moras se nekad i otusirat a znas kakva vlaga bude poslije tusiranja, probaj si nesto smislit, kutiju neku sklepaj i mrezu neku u nju i to ti je to, ako nista drugo potrudi se da u kupaoni bude suho i nemoj pretjerat s temperaturom ne ispadne dobro.. sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Evo ovako, imam drugi plan. Imam jednu malu prostoriju, koja nije unutar objekta nego je bas vani, kao neka ostava i nije velika porostorija, ima max 1,5m x1,5m x1,80 (ovo je otprilike ali je cak i manja) i posto je opa vani ja sam kontao ovako:

Ovo izgleda ovako iz pticje perspektive, ovo crno je zid sto znaci da je kucica ugradena u zid :p


AJ1uSNI.jpg


Znaci ovo se po meni cini idealna ideja iz razloga ako je npr vlaga velika, grijac ubija vlagu, i vent odmah sve to skupa izbacuje vani kroz rupice :D

Sto vi kazete?

Htjeo bih naglasiti da je temperatura ovdje jos oko 25 C, nekad cak i vise, pravo bablje ljeto :p
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Šta komplikuješ toliko?
Stavi u tu prostoriju vutru i vent na lagano, a ne moraš ni to.
Jedino ako imaš toliko toga da je baš gužva unutra.
Biće sad par dana kiša pa opet fino.
U prostoriji koju opisuješ joj neće biti ništa.Trebaće joj deset dana, možda i više.
Aj sretno.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Nije to kompliciranje frende, nego neznanje :),a ovo mi je tek prvi curing sot cu napraviti kako treba, vidim na pocetku ove teme da se strogo mora paziti na vlagu kad se susi, pogotovo curanje u teglama, pa kontam od viska sigurnosti glava ne boli i lijepo pise da svi mjecesi truda mogu pasti u vodu ako se ove dvije stvari ne odrade dobro. Evo danas sam testirao vlagu u tom prostoru i bila je preko 70% a to ne zelim nikako. Ja sam samo htio odgovor na to dali se grijac moze staviti unutra da probam vlagu ukloniti s njime i da vent to izbacuje vani, to jest dali bi taj princip bio dobar.
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
ma susi negdje u stanu/kuci..nabavi neku vecu kutiju, izbusi rupe sa svih strana da cirkulira zrak i bok..jebiga, miris bude, ako te to ne smeta onda super
svaki dan provjeravaj vrhove da se nebi radila pljesan mada u ovim uslovima nebi smijelo i nakon nekih 7,8 dana stavljaj u staklenke
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Uzmes lijepo vjesalicu za ves i okacis, cak i stipaljke dobro dodu. Trenutno su moje na 60% RH u teglama tako da ih sve rijede otvaram. Budu one na 55% taman za par mjeseci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Easygoer

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
kad stavim to u staklenku , to treba da lezi u mraku , na dnevnome svjetlu , ili na suncu , moze netko malo opisat taj zadnji postupak malo detaljnije ;)hvala
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
mrak prijatelju..znaci napunis staklenke 3/5...ove dvije petine ostanu prazne i onda stavis u mrak (ormar neki npr)
svaki dan otvaraj na 10,15 min da se nalovi kisika na njih i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
crunkisi je napisao(la):
Uzmes lijepo vjesalicu za ves i okacis, cak i stipaljke dobro dodu. Trenutno su moje na 60% RH u teglama tako da ih sve rijede otvaram. Budu one na 55% taman za par mjeseci :)

bolje je da vlažnost bude malo veća, 58-60% je taman, ljepše gori i bolji je dim... :)
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Poz, pitam se da li je moguce susiti obrane hedove sa aparatom ili ti spravom za susenje gljiva? Ili bi to ipak trebalo da bude odradjeno prirodno i postepeno?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
može se ali nije preporučljivo jer taj aparat suši toplim zrakom, a za dobar okus i miris bitno je da se polako suši...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastanaut

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Ljudi moram da vam kazem, ja imam problem... Ja sam racunao mojoj biljci se pada 106-ti dan 19-tog Septembra a ja 20-tog Septembra idem na odmor 7 dana i necu biti tu... sta mi vi predlazete...

1. Da ostavim biljku jos 7 dana da raste pa kada dodjem sa odmora da je oberem?
2. Da oberem biljku i da je stavim na susenje da se susi 7 dana i kada dodjem da je stavim u staklene tegle?
3. Da zaduzim nekog da mi ih osusi i sredi.

Ali poslednje sto bi izabrao to je da poverim moje biljke nekom da susi dok ja nisam tu... ? Sta bi vi uradili da ste na mom mestu ?