Superauto cannabis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2015
64
97
33
51
Prije par dana sam tražio neke sjemenke na internetu i naletim na ove takozvane superauto biljke od Flash Seedsa (imaju i dvije od Shortstuff seeds). Nikad se prije nisam susreo s njima pa sam malo čitao. Piše da su to Sativa dominant biljke koje za 100-120 dana narastu i do 2-3 metra u visinu i daju 100-400 grama suhog (15-20 % THC). Imaju dužu vegetaciju od običnih autosa, nakon 4-5 tjedana kreću cvjetati.

Ima li netko iskustva s njima ? Ako je istina ovo sve što piše zašto bi netko čekao 5-6 mjeseci na fotoperiodne biljke kada za 120 dana može dobiti biljku iste veličine i istog uroda ?

jamaican_berry.jpg
Jamaican Berry SuperAuto




number_one2.jpg
Number One SuperAuto




panama_lime.jpg
Panama Lime SuperAuto
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Piše da su to Sativa dominant biljke koje za 100-120 dana narastu i do 2-3 metra u visinu i daju 100-400 grama suhog (15-20 % THC). Imaju dužu vegetaciju od običnih autosa
zašto bi netko čekao 5-6 mjeseci na fotoperiodne biljke kada za 120 dana može dobiti biljku iste veličine i istog uroda ?
sve zavisi kada sadis i kakva je sezona, sative kako treba posadjene za to vreme mogu izvuci 4~5m ako ne treniras, prinos bude preko 800gr pa do 1196 sto sam ja dobio najvise do sad po biljci, a poenta je da zapravo dobijes manje al sigurnije jer ranije zavrse (ako radis kako treba) i izbegavas klasiku oko budju s kraja jeseni. veca je verovatnoca za kontinentalnu klimu da ces dobiti manje al kakko trteba neg vise a da se mucis sa plesni. ako nisi imao susreta sa budj na vec gotovim biljkama onda ne znas o cemu pricam. ako budes imao videsec saa cim se druzis ;) uvek treba malo srece a ostatak je do prirode, 6 meseci je redovan ciklus za kanabis fotoperiodni, sa ovim to spustas na 4 meseca i uz malo srece imas sta hoces a da mozda izbegnes budj. a opet, vise je do prirode nego do tebe, sem ako neces da spricas ono sto planiras da pusis. pa sad, svako bira, mozda najboljen kombinovati kad vec moze ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Mene jedna druga stvar muci.Ok je sve to sto pisu za super aotomate ali ako kvaliteta dima nije nesto posebno ne vidim zasto bi sadio super automate ako za isto vrijeme mogu uzgojiti vrhunsku fotoperiodnu i izvuci isto i vise grama.
Mislim da za 120 dana mogu uzgojiti monstruma od vecine fotoperiodnih i za to vrijeme dvije ture brzih automata.Neznam ja sam malo skeptican prema toj prici o super automatima ali mi je drago sto je otvorena tema pa da cujem druga misljenja.;)
Edit;pisem o indoor-u.
 
Poslednja izmena:
03.05.2015
64
97
33
51
sve zavisi kada sadis i kakva je sezona, sative kako treba posadjene za to vreme mogu izvuci 4~5m ako ne treniras, prinos bude preko 800gr pa do 1196 sto sam ja dobio najvise do sad po biljci

Kako uspiješ dobiti kilu suhog po biljci ? To je oko 3 kile svježih hedova :eek:Kolike rupe im kopaš, 500 L ? I sigurno moraju imati bar 12 sati direktnog sunca ?
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Moze pisat sto puta Super auto,ali jako puno zavisi od growera,pripreme.
Ima jako puno na netu sto su sadili upravo te i razocarali se.Moras se potrudit jer u protivnom nista.
Priprema,zemlja,gnojivo i ono najvaznije je vrijeme i volja da se pruzi biljci maximum,no ponekad ni to nije dovoljno.
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.812
143
Negdje Ispod 50 paralele
Mene jedna druga stvar muci.Ok je sve to sto pisu za super aotomate ali ako kvaliteta dima nije nesto posebno ne vidim zasto bi sadio super automate ako za isto vrijeme mogu uzgojiti vrhunsku fotoperiodnu i izvuci isto i vise grama.

Mislim da za 120 dana mogu uzgojiti monstruma od vecine fotoperiodnih i za to vrijeme dvije ture brzih automata.Neznam ja sam malo skeptican prema toj prici o super automatima ali mi je drago sto je otvorena tema pa da cujem druga misljenja.;)
Edit;pisem o indoor-u.
  1. Zza 100 dana od worl of seed nl*bigbad saksija oko15l suhog 140gr. Finih masnih visina oko130 cm.. To bi izdvojio od ostalih evo sad ćemo vidjet w.widow biće preko 120 plus suhog.. Superautomati koliko znam ima Linija F1 ili ti fastflowering od s.s. danas automati i kad sam JA pocinjo u našu voljenu avanturu bilo je malo izbora roadruneer 1 . 2 ugl JAKO se razvijaju BRZO . sta čuda rade ovi u labosima :vutra:peace &love i da samo uzgajam automate već podosta g. Neki se pokazu ok a neki zakazu kako kaže growboss količina zavisi o watazi A KVALITETA OD SMOG GROVERA. T O Č K A ...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr_nice and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Auto Triangle kush-69 dana-120 gr
Auto Hubbabubbasmeloscope-79 dana-110 gr
Auto Ripleys og-79 dana 170 gr
Zato ne vidim prednost i svrhe superautomata u indooru osim ako imaju neki poseban rad.Evo sada furam automate supertopirane koji ce biti skinuti 85 dan,a biti ce kolicinski jaci od ovih gore.
Neznam kolega,jos cu malo prouciti oko superautomata pa se mozda predomislim.;):thumb:
Pow je dao objasnjenje za outdoor pa mozda u out-u...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
Nisam ljubitelj auto sorti :(tako da mi nije problem zamisliti sto to u rizli moze ponuditi jedan super auto.
Meni se kroz ove godine uzgajanja pokazalo da kvantiteta i kvaliteta rijetko idu zajedno.
Mislim da se nista bitno nije promjenilo osim sto su uspjeli povecati grame na kraju.
E sada dali je to naj vaznije,ili postoji jos neke stvari na koje sa kacimo jbga o tome bi se dalo raspravljati.
Uglavnom tu se lomim kod auto sorti...Mc Donalds mi je nekako najbolja usporedba :)
 
10.05.2015
156
197
43
44
Autosi slabije rade zbog ruderalis gena, koji iako daje "automatizam", slabi potenciju jer sam ruderalis ima veoma malo thc-a. Naravno, kao sto su ljudi vec gore napisali, mnogo zavisi i od growera, tj. uslova u kojima autos raste. Moras da pazis na djubrenje, moras da pazis na temperaturu, vlagu i jos sto dzidzabidza.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
Vole sunce..to je ono najvaznije kod auto sorti :)
10+ sati sunca ,ili 18+ sati hps-a
Hibridi su prozdrljivi...vole dobru klopu,zemlju i nema greske.
Paznju trazi dok je u vege.
Meni se pokazalo da je najbolje vege izgurati sa prehranjivanjem i cim udje u cvijetanje, full doza necega za cvijetanje i dovidjenja do berbe :)(outdoor)
Kolicine na kraju budu...moglo bi i bolje haha ,ali je kvaliteta nenadhebiva.
Recept za kolicinu...drugom prilikom ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja sam imao odlične auto sorte i foto. Tako, da ako ne bi znao da je auto bi rekao da je foto.
Problem u auto sorti je što nema puno bredera sa odličnim sortama. Tu je problem.
Drugo, aute sorte so za out uzgoj. Indoor je foto.

Imam nešto super autosa u outu pa ćemo videt sta i kako.

I kod auto sorti je najvažnije priprema rupe i zemlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and hazeri

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Super automati su prvenstveno za out jer ih nema smisla furat ih indor.
Slazem se u potpunosti da je 70% do pripreme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri