Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2016
51
21
8
28
ehh vidis to je moja greska ko sto vi kazete "pusti ovog onog sta pricaju " ja sam pogresno informisan jer sam dobio informaciju da 4 cfl oko 20 w sijalice su duplo jeftinije od jedne HPS od 70w a ja kad sam kupovao cfl 20w cijena jedne je bila 5e sto znaci 5*4=20 e zato me cudilo otkud ova 7e ...

izvinjavam se moja greska
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
A gle za HPS 70w ti treba i prigušnica koja ti dođe isto kao i sijalica, nekih 7 eura, i ako nema integrirani starter u sijalici, onda ti treba i on što ti je još nekih 5 eura. Pa na kraju kad se sve zbroji košta dosta, ali opet jeftinije nego 4 cfl. I opet kad usporediš finalni proizvod pod CFLom i HPSom velika je razlika. Pod cfl rasvjetom pistile su skoro duplo duže pa vutra izgleda neprirodno "čupava", a hedovi su mekši. Dok pod HPS rasvjetom hedovi budu tvrđi i nebudu začupavljeni ko hippie sa woodstocka :D.
 
19.04.2016
95
67
18
ja sam kupio ceo komplet son-t 150w HPS sa prigushnicom i starterom/upaljacem za 2500 dinara sto mu dodje oko 20e! i sam napravio reflektor i CT tako da me rasveta izashla ni 25e pa sad neshto razmishljam i kontam da sam mnoooogooo bolje proshao nego sa CFL sijalicama i shto se tice lumena i cene jer sa CFL da bih dobio taj intezitet svetla morao bih dati duplo vishe para a i vishe bi struje potroshio!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10

Pnk

16.05.2016
73
124
33
DSC_0210.JPG DSC_0211.JPG DSC_0214.JPG
Bok, ovo je oprema koju imam pa me zanima mogu li je iskoristiti. Problem je što ne znam temp boje za ovu traku od 5 m. Svijetli jarko bijelom bojom a dobio sam je od frenda koji radi osvjetljenje za prodajne prostore, ali ni on ne zna temp boje. Kako bi sam mogao odrediti temp da vidim dali je pogodna za indoor kao dodatno svjetlo? Kada sam je upalio vidio sam da sjaji barem 10x jače od one jeftine iz konzuma.
 
Poslednja izmena:

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Hvala na odg. Svjetlo više baca na plavo. Probati ću pa ću vidjeti. Znam samo da od kada sam zamijenio fluo cijevi u akvariju s ovom trakom da su mi one dosadne zelene alge podivljale, tj. razvijaju se 5x brže nego što je to bilo pod fluo cijevima. Pozz.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Zaboravi na te trake. Boja je cool white. Warm white ledica je skoro pa narancasta (ovaj krug u sredini ledice).
Dobri su driveri i ok ledice za dekoraciju doma, ali ne za uzgoj. Iako imam 5m te trake u boxu.....al to sluzi da mogu fotkat biljke kad hps ne radi :D :D :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint and Pnk

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Pozdrav , kupio sam 2 sijalice hps od 150 w vec 15 min kako ih drzim ukljucene ali se jos uvek nije ni jedna upalila, sijalice su nove i kostale su po 7.50 eur, u cemu bi mogao biti problem ????
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Bas sam glup u pm ne mogu da verujem.
nisam spojio nista a i ne znam sta treba spojiti, ceo box sam napravio a sad sa jebenim svetlom imam problem , kako to uopste spojiti i koliko kosta otprilike ta prigusnica i propaljivac ?
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Bravo @SteMara33 Pa da si ikada ista procitao o svjetlu na ovom forumu, znao bi sta ti treba. Sada su ti mozda i sijalice pregorile. Imas sve na forumu, samo potrazi malo, svjetla tipovi i intenzitet, spajanje hps i slicno.. pomocice ti. Samo citaj forum i trazi u trazilici sta te interesuje, uglavnom sve potrebno imas bez da pitas.

EDIT: I sta ce ti dvije od 150w? bolje uzmi jednu od 250w ili jednu od 400w. Zavisi koliki ti je box i ostalo. I to imas da pogledas na vutra.org
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Ne mogu nista da pronadjem u vezi toga kako bih spojio to i sta mi je uglavnom potrebno jer se ne razumem bas oko toga i ***** sam plasim se od struje, ali hvala vam u svakom slucaju...svee najbolje
 
19.04.2016
95
67
18
e to bi trebalo ovako neshto da izgleda! e daaa ako imash dve sijalice to znaci da ti trebaju dve prigushnice i dva startera/upaljaca... i naravno dva grla E40 MADA nisam siguran dali bi to sve moglo da se poveze na jednu prigushnicu od 300w ali redno ne paralelno!!! to nek ti kaze neko malo vishe u struci od mene! a sve to mozesh naci i na netu i bilo kojoj malo boljij radnji elektro materijala!!!
 

Prilozi

  • HPS POVEZIVANJE.jpg
    HPS POVEZIVANJE.jpg
    111,6 KB · Pregleda: 27

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Zdravo ljudi , nisam pronasao ni prigusnicu a ni propaljivac ne znam da l mogu da narucim preko interneta ali videcu ovih dana tu u gradu pa ako ne uspem da nadjem u neku vecu radnju razmisljam da uzmem ove cfl sijalice (drzao bi ih u boksu barem prvih 20 tak dana), sad me zanima koliko bi mi trebalo otprilike sijalica za normalno razvijanje i od koliko volti za box sirine 90 cm duzine 90 cm i visine 120 cm i da li je i za njih potrebna prigusnica i propaljivac?
 

Prilozi

  • dds.jpg
    dds.jpg
    211,4 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nije volti nego wati, sve ti pise na forumu i o cfl-u i koliko svetla za koji prostor i sve... Uzmi brate mili pa citaj redom.. Ali da ti malo olaksam, za taj prostor je potrebno mnogo sijalica.