Sweet Deep Grapefruit od Dinafem, 400W Hps - Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Evo konačno malo sličica.

16. dan od kad su izvirile iz zemlje.

Ova je najveća, raste kao luda. Na njoj je pre 3 dana odrađen topping.

I na ovoj je u isto vreme odrađen topping, malo je manja od prve.

Ova se zalepila za zemlju. Ali Pušta grane ko prava! :) Tu je odrađen FIM, a možda i FIMFIM! :D

Isto FIM.

Ova ovako krmeljavi od početka. Ne znam šta joj je. Raste ali jako sporo. :sick:

Malo da vidite kako se su se razgranale! :dada









I malo zajedno! :)





Ne znam što im se pojavljuju ove žute fleke. Da počnem polako đubriti?

Za sad su dobijale samo SuperVit i manje od pola doze Slavola. PH 6.5. Temperatura/Vlažnost od 24°C/25% do 31°C/40%.

Znam da je vlažnost mala ali se sve nadam da će skočiti kad se još razgranaju.

Eto, to je to! Meni se sviđa! Ima li kakvih saveta?

E, da. Još da napomenem da se jaaaako osete. Nisam to uopšte očekivao do cvetanja, malo me i brine.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
To je neki kalorifer koji radi kao ventilator dok ne nabavim nešto bolje. :D
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
tako sam i mislio.predpostavljam da ga palis dok je mrak ,da biljkama ne bi bilo prehladno ,ili ne?? ako ga palis ,nije cudno sto ti je vlaga tako niska. moguce da jse zbog toga pojavljuju fleke koje spominjes.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
A, ne, ne, nisi dobro razumeo. On samo hladi, ima opciju da greje ali trenutno radi kao obični ventilator. I radi non-stop, da se biljke pomeraju i da tera topao vazduh od njih.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Evo mali update! :) :spcartman:

Prvo slike od pre 7 dana, biljke su prikazane istim redom kao i u prethodnom update-u. Ona zakrzljala je ispala, nikako nije rasla i sve je više imala neku bledo žutu boju. Ali dobro, svakako će biti gužva i sa ove 4. :D

- Ona najveća na kojoj je odrađen topping.

- Druga na kojoj je bio odrađen topping.

- Ona što je bila zalepljena za zemlju. Ipak je bio FIMFIM :D Tako da je i tu posle odrađen topping.

- Isti slučaj.

E sad, slike od danas! :D









I malo zajedno! :thewave:





I dalje imam problem sa žutim flekama koje iskaču po starijim listovima. Poskidao sam danas jedno 10 njih koji su već bili skoro skroz požuteli. Od pre 10-ak dana im dajem samo malo TNT-a i SuperVit-a i ne dajem im više slavol jer nisam siguran da li mogu da mešam njega sa ova dva čuda. PH je uvek 6.3-6.5, temperatura do ugodnih 32 celzijusa i vlažnost mi se kreće oko 40%, nemam pojma šta da im radim, malo se brinem što toliko žute.

To je to za sad. Svi saveti su dobrodošli!

P.S. Od danas kreću na 12/12, da mi se ne rašire još puno. Ima na svakoj biljci 10-ak bud site-ova tako da je to sasvim dosta.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Potrebna pomoć!

Pošto nemam pojma šta da radim sa ovim žutilom, evo detaljnije slike pa ako neko vidi šta je problem, neka mi kaže.





Tako kreće, sa tim malim tačkicama koje se pojavljuju na srednjim listovima. I to se kasnije širi i nastaje ovo:





Sve u svemu, one lepo napreduju, ili se meni bar čini, ali me brine ovo jer ne znam šta je problem pa se bojim da se ne pogorša.

Hvala ljudi! :smoke18:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
4) Listovi postaju smedji ili zute. Zute, smedje (mrtve) mrlje, osobito oko rubova lista (koji moze biti naboran). Biljka je mozda previsoka.
-> nedostatak Kalija(K)
-> ako ne, nastavite citati

5) Listovi su tamnozeleni ili crveni/ljubicasti. Petiljka lista lista moze biti ljubicasta ili crvena.Lisce moze pozutjeti ili uviti se prema dole. Te se lisce lako skida s biljke (otpada). Rast je usporen, a listovi maleni.
-> nedostatak Fosora (P)
-> ako ne, nastavite citati.

6) Vrhovi lista su smedji, zuti ili "mrtvi". Biljka opcenito izgleda zdravo i zeleno. Petiljka je mekana.
-> previse gnojenja (posebno previse dusika), prezalijevana, osteceni korijen ili nedovoljna prozracnost tla.
-> dodajte vise pijeska ili perlita
-> nekad je ovo rezultat i nedovoljno N, P, K.
-> ako ne, nastavite citati



To je samo nesto od ove teme, ostalo (i slike) pogledaj sam: https://www.vutra.org/topic/7562-raspored-hranjenja-ph-nutrijenti-voda-flora-feeding-schedule-for-soil/
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Hvala puno! Do toga sam i ja došao. Ili đubrim previše ili premalo... :D

Mislim da je zemlja ok. Brzo isparava voda i brzo prođe kroz zemlju pa računam da je dovoljno prozračna. A i niske su biljke tako da ne bi trebalo da je Kalijum. Sem ako su niske zbog blizine lampe pa možda opet i jeste Kalijum. Za Fosfor mi se isto čini da nije jer rastu nekom normalnom brzinom. Ili ne? Kako ti se čini po ovim slikama? Mislim da se sasvim ok razvijaju.

Najbolje rešenje bi bilo da probam bez gnojenja pa da vidim da li će se popraviti ili pogoršati, zar ne? Sve mi se nekako čini da sam ih možda pregnojio, iako sam baš pazio da im dajem male doze đubriva, do pola od propisane.

Back to the drawing board. :D

Hvala još jednom! ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja mislim da nije pregnojena... i jos mi je k tome cudno sto ti se to desava na donjem dijelu biljke. Ja bih radio sve kako si radio i do sada i pratio bih promjene. Ove tocke znaju biti i od nametnika pa pogledaj ispod lista ako nesto hoda/gmize. S obzirom na sve ja bih isao na to da je list dodirivao zemlju pa zato tako izgleda, ali to je ono iz prve... Prati pa se javi. Inace su prekrasne, zdrave, zelene...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
I ja sam mislio da mi je možda nešto uletelo u špajz pa krenulo da gricka pošto sam u par navrata držao otvoren prozor ali nisam našao ništa.

Donji listovi jesu dodirivali zemlju ali mi je čudno to što ova dva na prvim slikama nisu donji listovi već neki srednji i to me brine.

Hvala na savetima i pomoći. Javljam se sa promenama - pozitivnim, nadam se! :)
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Update - 38. dan, 7. dan na 12/12.





- Ona mala i zakržljala je stojala u nekom ćošku pored i od jednom se trgla tako da sam je vratio da se pretvori u hedić. :D

- Umetnička! :D Polako kreće cvetanje! :b_jump:

Poskidao sam im one listove od dole koji su dodirivali zemlju i povremeno skinem neke od većih listova da ove dole grančice dođu do svetla. I dalje se pojavljuju one žute flekice ali njima izgleda to ni malo ne smeta tako da se ne obazirem.

Nisam siguran da li jako puno vode piju ili mi je zemlja malo lošija pa protrči voda kroz nju, ili je to što su saksije od 10 litara ali zemlja se potpuno osuši za 2 dana.

To je to za sad. Peace out! :smoke18:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Update - 46. dan, 15. dan na 12/12.







- Šta je ovo??? :watchplant:

Eto, samo da vidite malo razvoj situacije! :D Slikao sam ih taman pre zalivanja a pre toga nisu 3 dana dobile vode pa su se malo oklembesile. :D

Planiram uskoro da uzmem neko gnojivo za cvetanje jer im za sad i dalje dajem onaj TNT. Verovatno ću nastaviti sa Hesijem kad sam već počeo.

Pozdrav! :smoke18:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Jolly Joker je napisao(la):
Verovatno ću nastaviti sa Hesijem kad sam već počeo.

Pozdrav! :smoke18:
Obavezno nastavi sa Hesijem...inace Hesi nije dobro mijesati sa nekim drugim proizvodacima.
Bloom & F+ u fazi cvjetanja i nije neki veliki trosak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Hvala! :)

I meni se činilo najbezbolnije! :D Krećem onda uskoro sa Bloom-om.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Update - 53. dan, 22. dan na 12/12. (slike su od juče)









Od pre 3 dana su počele dobijati Bloom i dao sam im i P+ za prvi put kad sam već malo ukasnio sa đubrivom za cvetanje. Povremeno im poskidam pokoji list i ove popcorn budove od dole koji ništa svetla ne dobijaju i to je to. Lepo to ide za sad, nemam se na šta požaliti.

Jedina briga mi je što ih za par nedelja moram ostaviti same na nedelju dana tako da moram da smislim neki sistem samonavodnjavanja za taj period. Ako neko ima nešto da preporuči, jako bi pomoglo! :)

Peace out! :smoke18:
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
ako su 22 dana na 12/12 kad su počele cvjetat, odmah? jer dobro napreduju :) za samonavodnjavanje nemaš puno brige, vezice tenki ili od čizmi(ako želiš jače upijanje)raspoloviš na pola pošto je dugačka i do pola tegle uz rub zabi u zemlju a drugi kraj u što veću kantu punom vode. moje na 5-6 litarskim posudama piju pola litre u tri dana otprilike pa računaj :) vidio sam i da te mučila temp a rješio si, meni je od pc venta podigla za 3,4 stupnja jer je raspršivala po boxu i dok je puhala ravno po biljkama, ventilator svi rabe sam primjetio a meni i bez njih dobro išlo :) i namoči vezice, neke neće se namočit ako ih sam ne namočiš, dalje one rade svoj posao :) ali nikako đubrivo u vodu metat, vezice će se osušit i piši propalo ;) i kad instaliraš to obavezno zalij i kante sa zemljom i bolje će se sve upijat i ne sušit. sad vidim da su ti velike kante a i zgusnuto sve, trebao bi za svaku bar 2,5 litarsku bocu stavit, odmah probaj na jednoj pa ćeš znat će li izgurat do kraja i kako gura.

Isan daj nečijom slikom to potkrijepi jer prvi put čujem da se može i u kadi u vodi ostavit jer to bi korjen propao kako mislim a tako i biljke. iako ima onaj neki način gdje je korjen u vodi ali neznam da je to isto. a i ne bi mu stale sve u kadu, možda jakuzi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
JJ meštre sve pohvale za dnevnik...biljke su ti fenomenalne, odlično si "poravnao" vrhove! :thumb:
Što se tiče tog sušnog perioda od 10 dana, iako je relativno jednostavno smislit neko lagano navodnjavanje, nije jednostavno održat željeni pH vode kojom se zalijeva. Ja bi ih radije netom pred odlazak DOBRO natopio, kao prilikom flusha, potopit tegle u kadu da se natope do ibera...
Mislim da nema šanse da riknu od žeđi dok se ne vratiš, Možeš dodatno prekrit površinu s nekim najlonom da još sporije gubi vodu.
(Jest da se na taj način mogu stvorit alge, al nema opasnosti u 10 dana i još na površini daleko od korijena)
Samo guraj, super ti ide. :)

edit : @CrazySmoke - Nespretno sam se izrazio, nisam mislio da ih ostavi u kadi, već samo da ih potopi na minut-dva da se medij potpuno natopi. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
@CrazySmoke - Takva je vrsta, to bi trebalo za nekih 40-ak dana biti gotovo. Ali da, ja sam super zadovoljan napretkom! :ridinghorse: Problem sa temperaturom sam rešio tako što sam onaj vent koji ideu u CT spustio da duva paralelno sa CT-om i razlika je ogromna! Više ga nisam ni vraćao u CT, ali možda hoću kasnije da spustim vlagu pri kraju cvetanja.

@Isan - Poravnavam ih svakodnevno. :D Pošto je sa samo 3 strane mylar, one okružene sa 3 strane brže rastu pa onda tamo gurnem ove niže da se bolje razviju i tako u krug - zanimacije koliko hoćeš! :D

Hvala obojici, naročito za savete za zalivanje! Pošto im pri svakom zalivanju dodam taman toliko vode da krene da curi dole iz saksije i zemlja se POTPUNO osuši posle 2 dana (zabodem štapić neki do dna i bude skroz suv svaki put), mislim da ću da kombinujem oba saveta. :D Dodao sam im ove kuglice neki dan ali nije pomoglo.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Dodaj kokosov treset u zemlju za sledeći grow zadržava 600% vlage,ja svoje paprike zalivam na 7-8 dana a temp u boxu je uvek oko 33 stepena,isto se zemlja totalno isuši ali ne pokazuju znake da su žedne :)
A biljke su ti vrhunske! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.