Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Nije mi zao para ali nemam toliko da putujem po zemlji i trazim zemlju koja se preporucuje. Ako ste cicatili postove napisao sam da sam kupio zemlju zove se Florahum i pise da je univerzalna ali su me tu isprepadali da to nece valjati pa bi pomjesao onda humusa i sumske zemlje.
Nego da nastavim sa tokom jutros kad sam ustao dvije biljkice su nikle. Odma sam ih zalio i iznio u jednu veliku svijetlu sobu sa puno prozora i grijem ih jer je vani hladno sunce neko slabasno. Moram danas da pripremim sajt i smislio sam idealnu lokaciju a to je stara stala predvidjena za rusenje samo treba crijep tj.ono sto je ostslo od njega skinuti. Tako da zivotinje do njih ne mogu a nece biti ni na oku ljudima. Jer ostaju stranice od nekih metar i nest njih naravno stavim po sred da ih stranice ne sjene. To mi je danasnji posao
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Ma bice sve u redu , samo da krene idu bolji dani bice sunca uzmi dobro gnoivo pripazi na ph faktora bar dok biljka ne pusti drugi, treci sprat odradi neki topping i dalje gnoivo makar plantela list i bice dima sretno :thumb:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala svima moje su buljkive sad vec po par cm narasle od juce. Izglaeda da im pase ta florahum zemlja. Za koji dan ce i slike sad sam preko moba i da budem iskren ni neznam kako to preko moba ide a I.T.tehnicar sam ali o mobovima neznam nista. Kad budem na kimpu onda cu vidjeti kad treba krenuti sa gnojidbom i to sto ste savjetovali. Btw. U stali ispod drvenih podnica sam nasao zemlje gnojenje stokom koja je tu bila nekad tsko je meka i rahla da vjerujem da bi valjalo je pomjesati sa ovom kupovnom to je kako cisti humus iliti pregorjeli stalski djubar kako ovdje to zovu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Jeste kolega @cerak1000 toga se i bojim. Kako rekoh narucio sam 10 sjemenki i stavio na klijanje ali posto mi je sad frka sa tom zemljom stavio sam i ostale 4 i u kante od jupola em mi je u slucaju kakvih nametnika lakse ih prebaciti em se mogu poigrat sa zemljom pa cu u jednu mjesati ovako u druge onako i zapisati pa cu na kraju vidjeti koja je kombinacija najbolja.
Isto je i sa gnojenjem nemam veze o tome pa da ih nebi sprzio i sa tim cu se igrati pa cu dogodine vec imati iskustva. Hvala potvrdioo si moje sumnje.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Zato sto sam sad stvarno dekintira prosli mjesec mi bila registrscija a nemam 50 % .
Trenutno ne radim uzeo sam slobodno na selu sam dok biljke ne budu u zemlji. A i vec sam kupio ovu florshum pise da je za cvijece ph 5.5-6.5 ima dusika fosfora kalija magnezija da neprepisujem sad tocno koliko preko moba sam pa mi nespretno.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Mogu na selu sam pa u rerni mogu je prziti. Eto cu pocet odmah da ujedno skuvam i kavu i nest za jest vec danima jedem suvu hranu. Vidis koje muke mucim sam i to jos desetak dana dok ne odu u zemlju onda ih samo dodjem obici
Sajt je danas zavrsen crijep poskidan. Svjetla ima rupe od znatizeljnih pogleda zatvorene

Nego brate(nemam na mobu opciju da editujem post)
Pijem kavu zpalio cigar duvana. I nesto razmisljam o tvom savjetu sat vremena na 200 stupnjeva pa to je sterilizacija oce li htjet rasti u tako sterilnoj zemlji? Mozda da je otkuvam malo na kratko da se pobiju eventualna legla nametnika?

Evo napokon i slika treći dan od kako su u čašicama!
Sad sam kod kuće pa mogu da postavim btw tek sad vidim koliko pravopisnih grešaka pravim preko moba, ebg. debeli prsti slova sitna.
IMG_20160508_190913.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20160508_190921.jpg
    IMG_20160508_190921.jpg
    404,6 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Sajt je spreman. Odustso sam od sterilizacije,pecenja zemlje.
Guglo sam to niko neradi time pobijes i sve sto je dobro u zemlji.
Sad jos 7-8 dana unosenja iznosenja vani pa u kante od jupola.
Tada ce i nove slike.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Iskreno ja sam radio i nikada nisam imao proble takodje sam mesao sa 1 sterilna + 10 kupovne i nikada nisam imao proble takodje sam koristijo zemlju gde je godinama ispod stale talozilo gnojivo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
E tu je pitanje sad dali je biljka imala koristi od tih 10 prave a od ove ne. Kad sam bio kuci na kompu sam guglao i nigdje nisam nasao da neko sterilizira zemlju za bilo sta.
Pa i logicno gledajuci sterilizacijom unistis lose mametnike ali i dobre takvoj zemlji bi poslije morao dodati sve. Jer prakticki u njoj nema nista
Al eto ja cu je na kratko propeci da nema kakvih legla bestija nekih.
Nego pitanje: Sta radite sa biljkicama dok su jos u casicama mislim da vi to zovete" u boxu" kada je dan hladan, oblacan, maglovit?
Dali ih iznosite van? Ili drzite u kuci na toplom.
Kod mene je dsnas takav dan 14 stupnjeva. Malo malo pa kisica.
Ja sam ih iznio van i preko njih stavio staklo. Narsvno povise njih ne direkt na njih.
Jesam li pogrijesio?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Sterilise se za proizvodnju gljiva :) Nece im nista faliti, malo ce se izduziti ali bi trebalo da stigne sunce ovih dana je*em li ga... Ne zovemo mi biljke kad su u casicama da su u boksu nego su stvarno unutar malog grow boxa? Ako sam te dobro razumeo sta si hteo da kazes...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Vidjecu sta je to tocno grow box kad budem na kompu. Inace bilo je zadnjih par dana suncano al evo danas opet belav.
To mi je dalo ideju da za dogodine napravim mini staklenik dok su ovakvi prevrtljivi dani pocetkom maja.
Mozda je to grow box heh
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ako si procitao prvi post s vidim da nisi. Ja sam travu pusio kao srednoskolac i vise nikad do nesrece koje sam dozivio s u srednjim godinama sam.
Inace kad te vec zanima na svim domacim i nekim stranim warez formumima sam.
I da neznam sta je grow box.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
A nitko se nije rodio pametan, sve se da naučit. Što je je, dnevnik je oskudan i ne liči na ništa, dvije stranice ničega.