Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2015
68
87
18
36
predpostavljam da je jupol kanta poslednja "destinacija" biljke onda da odma u nju .... zemlja do listova skroz to vec znas ...

nemoj ih vegetirati predugo u malim posudama ja sam napravio "gresku" , kazu da je autosima jako bitano razvijanje korena dok su jos male , dakle ne cekaj previse sa presadjivanjem :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ok drug da kanta od jupola (25 l) je konačna destinacija, odlučio sam se na njih jer u slučaju nametnika puževa i sl da mi ih je lakše prenijeti a i ako mi bude sumnjivo da se neko mota tuda.
Znači do listova i bez gnjojenja jer sam čitao da sa gnjojenjem treba početi nakon 30 dana i kad presadim ne zaliti puno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
01.07.2015
68
87
18
36
odlučio sam se na njih jer u slučaju nametnika puževa i sl
upravo zbog toga sam i ja u saksije .... Elem vidim da si pazario zemlju tako da ti nista ne treba dok ne krenu da cvetaju , slavol mozes opusteno da dodajes vodi kad zalivas ja koristim i bakterije (pogledaj moj dnevnik) i mogu ti reci da rastu fenomenalno :banana_rasta: dal zbog slavola + bakterije ili zbog dobre zemlje nije ni bitno uglavnom sa ovim ne mozes da pogresis

- a zalivanje videces i sam jednostavno se vidi kad treba zaliti , a i zemlja iz dzaka je sama po sebi vlazna tako da ne monogo vode

aj sredi to :popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Aha na to si mislio, ja i zaboravim da je na našim prostorima običaj sve boje zvati jupolom iako je jupol marka boje. Tu će ti stati komotno 30 litara zemlje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ma i ja zivim u HR nego imam kolegu molera tj. radi svasta pa on to kupuje u. Bosni
. jeftiniji je materijal i dobije povrat poreza a kako radi na crno ni financi ga nemogu provalit. Jer idu po nasim ducanima i gledaju ko kupuje toga vise.
Koja banda.
Nego da ne spamujem temu jutros sam jednu presadio u kantu do lista na dno sam stavio prst pepela neznam sto al tako mi palo na pamet stara mi uvjek posipa po basti pepeo.
Al vrijeme je opet oblacno bice kise i juce do podne sunce popodne kisa vec u mozak mi udara
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Evilmage007

Banned
Banovan
04.11.2012
234
137
43
31
Croatia
Meni se čini da će nas growere u outu ove godine iskarat vrijeme,baš gledao vremensku prognozu(koliko je za vjerovati pitanje) u 6tom mjesecu temperatura iznad 29 ne će biti ali će biti dosta sunca(čisto sumnjam),meni se čini da ćemo mi svi nakraju završit na indooru ak se ovak nastavi vrijeme.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ja stvarno neznam odakle ova kisa vise. Pa to nije normalno.
Ja sam svoje pokrio staklom da bar nisu u blatu. No joke bez sale nemoj cjepidlacit. Kilo gore dolje ili litra sta ima veze. Ti si mi najvise pomogao al mani se brate kanti.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
@deraxor ja ne razumjem u kakvim si ti problemima sa samim sobom, ili si preskočio današnju terapiju ili je posrijedi nešta treće, neznam. Pomalo si bahat i na neki način vulgaran, forum nije mjesto za osobe sa takvim stavom, pogotovo ne upućene ljudima koji ti žele pomoći.
 
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Drug moj ja neznam vise koliko puta sam ti zshvalio i na pp. I javno u postovima. Da imam problema reko sam ti i na pp. i u ovoj temi i u samom predstavljanju kad sam dosao na forum. Evo opet cu; imao sam gadnu nesrecu jedva se izvuko ziv i svi su govorili da nikad necu hodati cak sam i invalidska kolica dobio. Sve me to ubilo i psihicki. Ali izvukao sam se hodam tesko ali na svojim nogama.
Medjutim ostale su posljedice. Koje nebi nabrajao da nebudem dosadan.
U toku ljecenja zapalio sam par puta travu i primjetio da su moji bolovi kao i psiha i danima poslje neki nestali neki mnogo podnosljiviji.
Jasno odma sam htjeo kupovati.
Ali kad sam cuo i uvjerio se da su cijene prevelike za mene.
Odlucio sam se na sadnju.
Eto nadam se da napokon shvatas. Ovo je sadnja bas za medicinske moje potrebe da se rijesim kemije i popravim zdravlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evilmage007

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ti moraš shvatiti da se svijet ne vrti oko tebe. Svatko od nas nosi svoj križ. Pa nismo svi savršeni ni zdravi, ali nema razloga da svoje frustracije istresaš na drugima, pogotovo ne na onima koji ti pokušavaju pomoći. Šta bi ja trebao reći o sebi. Sa 10 godina sam bio zatočen u logoru, odvojen od roditelja, mučen i izgladnjivan. Vidio sam najveće zlo ovog svijeta, uopće ne želim govoriti o tome i svoje probleme čuvam za sebe. A frustracije i crne dane lječim pozitivom i pokojim dimom. I mogu ti reći da pomaže, izgradio sam se u savršenog čovjeka, oca i muža, i ponosan sam na ono što imam. Znaš kako bi rekli "pozitivan stav nemoj biti minus", ruke u džepove, suze u sefove, tugu u smjehove i ne zaboravi na ljekove. U mom slučaju jedini ljek je vutra, a nadam se da će i kod tebe tako biti uskoro pa ćemo i moći voditi neku razumnu konverzaciju.
Peace i stay possitive, jebeš kantu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Pimplarius

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Dnevnik je zavrsen. Ovo nema smisla umjesto dnevnika pretvorilo se u prepucavanje.
Sto puta moram ponavljat jedno te isto. Jer mnogi ni ne procitaju cijelu temu vec par postova i onda lupaju. I ispada da ja mislm da se svijet vrti oko mene.
Kako covjeku da objasnim da nemogu naci zemlju koja se preporucuje vec sam kupio neku drugu( poslje sam slucajno naso i tu preporuceno) a da mu ne kazem da mi nije bitna kolicina uroda stavio sam ih dosta i bice valjda dosta zamene.
Molim admine da obrisu temu.
Tebi jos jednom hvala po stoti put. I vjeruh ti si taj koji ne moze da podnese ni najmanju kritiku. Radi kante si se namusio.
Kad sam ti slucajno udario minus ili sta bi vec sto puta sam ti se morao izvinuti i objasnjavat da sam na selu preko moba idem na net i da je sve sitno nespretno. Morao sam ici kuci na komp da ti to maknem jer si trazio sto prije da maknem. A meni je kuca daleko. Eto toliko o toleranciji. Razumnosti i izgradjenih licnosti.
Ne odgovaram vise na nicije komentare. Ja cu sam raditi pa kako bilo da bilo. Pozz.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
@deraxor Zašto bi prekidao dnevnik? 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 sisa :D ;)
Svako ima svoje mišljenje bilo da je dobro ili loše,hajde opusti se,nastavi dalje i ne shvataj sve lično :)
Sadi te biljčice u kante na kojima si prethodno izbušio rupe na dnu radi drenaže,napuni ih zemljom do vrha,zatrpaj biljke do prvog para listova,zalij sa oko 2l vode svaku za početak i furaj dalje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velicanstveni

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Moje biljke su zdrave, za sada ih ništa nije napalo,na dobrom su mjestu pa nema ni puževa, ni ostalih nametnika, a ni životinje nemogu do njih u cvatu su, ne gnjojim ih previše.
Dao sam im malo Ureje, po desetak zrna, naravno prvo sam testirao na par njih, pa kada sam vidio da im godi onda sam i ostalima stavio. Za daljne gnjojenje stavio sam koprive da se pripreme za desetak dana, ako sam dobro shvatio mješa se jedna litra toga na 1o litara vode. Također ovih dana ću potražiti neko od ovih đubriva koje preporučujete za cvat, zapisao sam ih.
U nedjelju, ponedjeljak ću ići na sajt, pa ću vam postaviti slike.
Vjerujem da će vam biti zanimljive, Ista je sorta ali zbog straha od vremena presađivao sam ih u različito vrijeme.
Neke 14.05 neke 18-etog neke i poslije 2o-etog.. Poneke su sustigle prve, dok par njih koje sam stavio u čisto pregorjeli stajski đubar su ostale male. Vjerujem da su pređubrene.
Uglavnom sve su popisane, kada su posađene i u što pa možemo vidjeti nedostatke.
Zalijevam ih svaki peti dan, naravno ako nema kiše a koja je često ove godine.
Jednoj sam otkinuo vrh, da vidim šta će se desiti.
Toliko za sada dok ne postavim slike i opise. Pa možemo napraviti rezime, mojih grešaka.
Hvala svima na pomoći.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Pozdrav društvo. Evo napokon sam bio na sajtu, nije bilo velike potrebe za zaljevanjem jer je kiše bilo u izobilju., a imao sam i nekih obaveza. nema nikakavih baja,buva,puževa ništa ih ne gricka, divlje životinje nemogu do njih, svjetla imaju dosta.
Uglavnom napoknon sam donio slike, malo sam ih okapao, (drugi put ove godine dodao "Fertina ca" Od Petrokemije za rajčice i papriku. Pola preporučene doze. (malo me strah da ne pregnjojim)
Sadrži;
Kemijski sastav i koncentracija:vodena otopina kalcijevog nitrata [Ca(NO3)2], sadrži dušik N i kalcij N(Ca) 8(12)
Ali primjećujem da nema fosfora.
Slike:
popisao sam ih po brojevima budući su sve od istog proizvođača i isto sjeme, proklijale su 05.05. i stavljene u čašice.
Zbog lošeg vremena sa početka petog mjeseca nisam ih presađivao u isto vrijeme.
Broj 7
vani (u kanti) je od 24.05
Zemlja poljoposavec 1-7.jpg

Broj 3 vani i u kanti od 18.05
Zemlja; Florahum čisti
2-3.jpg
Broj 6
U kanti od 24.05 Zemlja: Florabella + štalski pregorjeli đubar mješan pola,pola (đubar je od ispod podnica stoke nema veće više od 10 godina) 6-4.jpg

Broj 10
Ukanti od 24.05
Zemlja Florabella čista
5-10.jpg

Broj 8 u kanti od 2405
otkinuo joj vrh izrasla dva druga
, ali je malo zastala u rastu
Zemlja poljoposovac čisti
7-8.jpg
 

Prilozi

  • 4-5.jpg
    4-5.jpg
    278 KB · Pregleda: 4
  • 5-10.jpg
    5-10.jpg
    305,2 KB · Pregleda: 8
  • 7-8 vrh.jpg
    7-8 vrh.jpg
    186,9 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Greške koje sam ja kao laik, uočio u ovom mom prwom Growu.
-Trebalo sam više gnjojiti u wege fazi ja sam samo jednom dodao malo kana (gore sam krivo napisao ureje)
-definitivno nisam trebao saditi u čisti pregorjeli đubar ma koliko bio star. I mislio sam da neće valjati, al aj imao sam viška sjemenjki.
Čašice od jogurta za start su premale.
-Grow box je mnogo bolji od iznošenja unošenja čašica. pogotovo kad je vrijeme prevrtljivo.
-Trebao sam koji put više pođubriti u wege fazi.
- Molio bi iskusne kolege, da daju svoje mišljenjee i savjete bio bih vam zahvalan. Ipak ste vi stari majstori svog posla. Hvala.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MartinTheCatt