Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Dvije su posađene u čisti stajnjak pregorjeli i te sam maltretirao..
na njima isprobavao đubrenje,,sjeckao ih i ništa rastu samo što su zakržljale.
Ova je pola pola, i rasla super ima ih još tako pola, pola.
Ima ih i u čistim zemljama kupljenim, florabella, florahum.
Vidjeću do kraja šta će biti pa ću dogodine imati iskustva.
Svakako bolje da je sad crkla nego iz početka jer ima trihome,masna i ima nešto količine.
One daju (speed devil) do 50 grama out. mogu očekivati 30.
evo ja je pušim uz jutarnju kavicu, poslije moram da nasušim za par dana "nek se ima u kući" što reko narod, a drugo se suši na tavanu.
Inače plan mi je bio 7 komada. Zbog lošeg vremena i neznanja i svašta stavio sam i ostale tako da ih je 13 bilo.
Vidjećemo kako će ostale odraditi svoje, pa nagodinu više iskustva.
Gnjojio sam ih sam ih samo četiri puta u wege dodao kana, (10-etak zrna)
U cvijetu pola fertina ca i plantela cvijet dva puta jednom pola jednom cijelu dozu.
Sve su primile bez greške napredak je bio uočljiv.
Sad neznam ni dali da ih gnjojim više ubrzo će im i kraj za nekih 15 dana. (dodao 15 na proizvođačev broj)

Harvest time outdoor: 60 days

Specifications
Strain info: Speed Devil (Sweet Seeds) feminized
Average height 80 cm
Average indoor yield 375 g/m²
Average outdoor yield 25 g per plant
Indoor flowering time 35 days
Suitable environments Indoor/Outdoor
Type Autoflowering
Brand Sweet Seeds
Taste / Smell Zoet, kruidig
Average THC 15%
CBD 1.2%
CBN 0.5%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Haha, to je pravi stav, pusim uz jutarnju kavicu i dobro mi je.:banana_rasta:
Sad kad te krenulo, pikiraj koju, jos stigneš,nije kasno.:gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Žao mi je zbog uzastopnog posta ali me zanima, dali treba sad ih više da gnjojim?
Pa mislim kiša je bila dva dana neprekidno padala vjerujem da je uradila i flush.
Danas je 75 dana a kažu 60- eset dana .ne gnjojititi zaljevati, a njima će za 1o-ak dana biti više od 90 dana.
i ova jedna što se počela sušiti svaki dan sve bolje puca, ali sporo se suši nema sunca tako.
A na silu na ploči od peći nevalja. ljepša je prirodnim sušenjem.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Znam da nevolite dnevničke postove bez slika, ali evo mali update:
Danas i sutra imam obaveza pa ću sutra predveče do sajta.
Mislim da će biti zrele.
Onda možda neće sve biti odjednom pa ću trebati svaki dan skoro ići na sajt.
Ili ću je pobrati sve odjednom pa koja kako djeluje.
Biće valjda dosta količine za moje potrebe 2-3- jointa dnevno, a moram i pauze raditi neželim pušiti umjesto cigara.
Sad pušim tri jointa na dan.
Za sad mi je ok. kako rekoh već nema više onaj "high" osjećaj ali ne osjećam se loše ne pijem tablete, a sve obavljam bez nervoze i cool.
Tako će tada i biti Smoke report, jer sad me udarala još dok sam je brao zelene pa sušio na peći a ubrzo će biti otkurjano i osušeno ovo prvo a ovo odsada tek tamo kasnije,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
395
1.748
143
79
Sumarak
Nije problem sto nema slika, ali ti u ovom updateu rece da pusis 3dzoxa dnevno i da si copo i susio na peci :whato::

I ne valja ni jagnjetine svaki dan, budi umjeren u svemu i uzivaj u zivotu :) :puuuh::
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ama ljudi belava,
dodjem tamo kad one se sve objesile kiše samo liju li liju.,prethodnih dana.
Par njih su krenule ljepo da su buđave. njih sam počupao, i na sušenje stavio na tavan.
Buđave komade izbacio koliko god sam mogao.
Fun listovi im požutili. I njih sam poskidao, i počistio tj otkidao buđave vrhove. i one koji su krenuli.
Evo kako sam ja to našao, (pune su trihoma mliječnih)
Ali bi da rastu još koji dana ostalo mi je ih samo još 6.
Ova jedna mala je testna hehe eto kome trebaju mini za u stan i balkončić, Nek prati dnevnik ima sve kako to uraditi.
Ja još dimim onu koja se osušila sama od sebe već je na curjanju
 

Prilozi

  • IMG_20160728_070011.jpg
    IMG_20160728_070011.jpg
    289,5 KB · Pregleda: 190
  • IMG_20160728_070022.jpg
    IMG_20160728_070022.jpg
    278,1 KB · Pregleda: 186
  • IMG_20160728_070030.jpg
    IMG_20160728_070030.jpg
    299,1 KB · Pregleda: 181
  • IMG_20160728_070040.jpg
    IMG_20160728_070040.jpg
    306,9 KB · Pregleda: 173
  • IMG_20160728_070050.jpg
    IMG_20160728_070050.jpg
    275,4 KB · Pregleda: 171
  • IMG_20160728_070056.jpg
    IMG_20160728_070056.jpg
    287,5 KB · Pregleda: 178
  • IMG_20160728_070159.jpg
    IMG_20160728_070159.jpg
    174,8 KB · Pregleda: 176
  • IMG_20160728_070207.jpg
    IMG_20160728_070207.jpg
    157,1 KB · Pregleda: 169
  • IMG_20160728_070215.jpg
    IMG_20160728_070215.jpg
    180,2 KB · Pregleda: 173
  • IMG_20160728_070222.jpg
    IMG_20160728_070222.jpg
    158,6 KB · Pregleda: 178
  • IMG_20160730_090646.jpg
    IMG_20160730_090646.jpg
    196,2 KB · Pregleda: 179
  • IMG_20160730_090655.jpg
    IMG_20160730_090655.jpg
    199,3 KB · Pregleda: 181
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Dobro je ispalo, moglo je i gore. :)
Sljedeci uzgoj bit će bolje i više, ako priroda dozvoli. Ili ako sklepas boks, može berba i pred novu godinu. ;)
Tri jointa na dan, umjesto tableta, dakle terapija, nije puno a ako još i pauziras povremeno, stari, ti si na konju. :clap::
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ako se ostavim skroz tableta, cilj je postignut.
Opet popijem jednu dvije nekad što je odlično.
Napisao bih par riječi o svojim bolestima i kako na koju utječe, ali aj da sačekamo još ovih 6 koje su ostale.
Kad ljudi iskusni ovdje na forumu kažu da je najbolja kad završi svoj ciklus i ljepo se osuši.
Ja sam je pušio i ranije ubrano, malo "čopao" testne sad pušim onu što se osušila iznenada. Ona se već osušila i na curjanju vadim iz tegle i rolam čisto.
Trihoma je bilo ali prozirnih i mlječnih.
Lišće ne bacam ni stabljiku i to sušim, skuvao sam po litre čaja od trima i lišća sa margarinom kuvao. Bilo je oblačno i spavao sam 24 sata od toga.
Ali ne leži vraže godina je stvarno kišna, i evo i jutros sam poranio da odem do sajta a oblačno je.
Sve više razmišljam o indooru. nije to neka lova. sijalica i par ventova ovo tajmer imam od akvarija,termometar, jedino hidrometar bi trebao kupiti.
Sad imam nešto malo iskustva. imam predstavu kako to ide. pa ću vidjeti da sklepam box. imam alata i komada raznih drveta,iverice.
Trebam još prostudirat indoor malo dok ovo ne završim.
Jest da košta malo više nego oout (struja je problemčić)ali dobiješ više i brže,kvalitetnije. Više bi potrošio kupujući i više gnjavaže, traži, putuj čekaj, ovako ću uvjek imati nešto svoje..
Da ne spominjem lovci (iako je lovostaj dolaze jer ljudima rade štetu divljač) čuvari koza,ovaca, divlje svinje itd... ove godine sam imao odličan sajt i voda crijevo tu, dogodine ću roknuti par fotoperiodni van(radi količine) negdje blizu koprive kad gledaju dalekozorom da ne odudara mnogo, a autose rokat indoor.
Nemam vagu, naručio sam 10 sjemenki sve iste dobio još 4 na poklon jedna nije proklijala.
Mislio sam biće mi puno, ali kad sam vidio da tu može biti svašta i godina kišna stavio sam sve.
Znači 13. tri su bile testne, nisu mi bile bitne na njima sam isprobavao zemlju, gnjojiva i sl.
jedna se naprasno osušila,13-0g (pisao sam o njoj ali puca).
Jedna se počela buđaviti kao i ove testne.
A ništa danas idem idem na sajt pa ću vidjeti, sad se mora svaki dan ići jer su promjene u danu vidljive,
Ostalo ih je još 6 mislim. Ljepo sam ih ostavio očišćene od buđi. uklonio sve okolo da imaju ventilacije više, razmako ih.
Jebg puno se više neda ni uraditi.
Moglo je i bolje da je vrijeme bilo ok, da se nisam puno igrao
malo duži post ali je to tako.
Ok. sve u svemu dobro je prošlo kako ste rekli moglo je i bolje, malo sam ja kriv ali štaću volim experimente, ali vrijeme je stvarno zasralo to i ja laik vidim.
Očekujem od svega skupa odokativnim sistemom nekih 350 g. od svega toga maximum je 50 outdoor, za speed devil2
u dobrim godinama, bilo bi po kila da nije kiša lila ko iz kabla i nevremena. Jedna fotoperiodna bi izvukla stvar, dogodine razne vrste dolaze u obzir speed devil je dobar ali uvjek jedna te ista vožnja malo smori.
Napravio sam i bong, neznam budući nemam količine jeli više se potroši duvajući na bong ili rolajući?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo jos jednom. Problem navike na istu travku je zajednicki svim konzumentima a svakodnevnim jos više , zato sadimo raznoliko cvijeće.;) Drugi put kupi miks 5 raznih sjemenki i mikseva ima raznih, pa da vidis veselja. Boks ti je hobi, nešto košta ali daje puno više od same gramaze. Opremu kupi preko naseg oglasa, najpovoljnije, potrosnja struje nije takva da se moras zabrinjavati, sigurno manje kosta od dilera.:banana_rasta:
Tipkamo se u Projektiranju boksa, Unutarnje uzgajanje.:)
fer bi bilo od mene da te upozorim, gandja ne izaziva ovisnost ali indor uzgoj, strašno. nakon prve berbe, gotov si, sigurno ces krenut opet i opet. a za farmaceutsku ind. postajes izgubljen slucaj, da,da. :djede:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
evo sam ih nažalost opet pronašao ko i zadnji put počele da trule ,kiša stalno, počupao sam ih sve i stavio na tavan da se suše.
nije potrebno bilo slikati jer su slike ko i te gore.
Kišna je godina strašno nešto.
Razmišljam da krenem u indoor.
Sad ću to da studiram prvo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
pa više nema update za ovaj dnevnik.
Pobrano je dok je većina trihoma bila mlječna (vide se kroz dva povećala ok, još sam ja bio tattoo majster pa imam oko solokovo heh ), dok sad ove zadnje se ne osuše i bar krenu da kurjaju.
O količini nebi jer nemam nikakvu vagu a i popušio sam dosta.
Odokativno biće za par teglica, jasno ne sabijene.
Tada će biti pušački izvještaj. mada ja mislim da neće biti neke razlike. al aj nebi narod džabe tako radio.
Evo neki rezime moga growa naravno za početnike oni iskusni to znaju.

-Dakle kupio sjeme brendirano ženske jer neznam još razlikovat muške ali i to ću jednom probat negdje dalje od pravog sajta
5 km barem daleko ako pogrješim da mi ne zasere ove sigurne ženske.
-zemlje kupovao Florabella, Florahum, Poljoposavac, bilo je i čistog pregorjelog štalskog đubra u kojeg sam čisto sadio.

-Kante od jupola od 20,,,25 kg. izbušeno dno naravno

-Gnjojio sa Fertina c jedno dvaput u cvjetanju i sa ovim Ferina cvijet jedno dva puta.
u wege fazi kako je većina zemlje pomješana sa pregorjelim kravljim đubrem samo po 10 zrna ureje i to dalje od stabljike.

-Zalijevao svaki 5 dan što je ove godine bilo rijetko jer je kiša brate zaljevala i kad treba i kad netreba.

Moji zaključci.

-staviti koju više, od onoliko koliko mislite da će vam trebati.
na njima možete nešto i isprobati,testirati ko voli učiti dalje.
jer sa dobrim znanjem može se dobiti više od manje stabljika.

-obavezno uzeti razne vrste, ko puno puši kao ja, začas postane imun na jednu i moraš stalno pušiti i mnogo.
Zato malo promjeniti nije loše a i svaka udara malo drugačije pa vidjeti koja je za dan, a koja je za zablesivanje kad oćeš i možeš.

-Kome treba puno nek sadi fotoperiodne, ako ima mogućnosti naravno.

-Ko živi u stanu i boji se da se nevidi a nekad bi zapalio, može posaditi u čisti tj. pregorjeli štalski stari đubar pregorjeli, u lončanicu.
Vidjeli ste ne naraste veća od 20 cm možete je staviti na ogradu među ostalo cvijeće neće se kužiti, ako neki Fun list slučajno naraste veći cvaknite ga. (da se ne kuži).

-bolje je i outdoor saditi u kante koje možete ukopati, da se ne kuže,zagrnuti okolnom zemljom isto da se ne kuže.
a sve u slučaju navale puževa, životinja, mogućnosti da je neko provalio sajt. i sl..
U takvim slučajevima lakše je malo otkopati kantu i odnjeti na drugo mjesto, nema šoka od presađivanja i brže je.

-Čašice od jogurta su premale, bolje su od eurokrema ili sl.
Kada sam presađivao čašice od jogurta su po stijenkama bile pune korjena umršenog. tako da više ne u čašice.

-Opremiti se tokom godine pužomorom, teglama,đubrivima, zemljom i sl.
Da nebi odjednom morali radi troška, (naravno ko ima može otići pa sve odjednom kupiti).

-Čitati forum kad se god ima vremena i volje. (ne vjerovati svakom)
To bi bilo to za sad do smoke reporta.

A ja sad odoh zapaliti, jedva dočeka da ovo završim. i ako budem u stanju da studiram indoor, već sam naručio tri sjemenke.
Hvala svima na pomoći bilo bi i bolje da sam imao više iskustva ali i godina je kišna da nije bilo buđi bilo bi još bolje. ebg.
Sv e u svemu ok. Bar za mene. i za prvi put. Dogodine će biti bolje.
Svaki savjet u vezi toga koja sijalica,koliki box za tri komada i sl. je dobrodošao.
-termometar imam.
-Tajmer imam
-sjeme će stići tri komada automatici isto.
-za foliju sam mislio obložiti box onim sjenilom za auto šajbe, ono što je sa jedne strane ko folija.
znam da ima i bolje ali nisam trenutno u mogućnosti da kupim kad budem zamjeniću.
To je to odoh se urokat. Uživat malo u plodovima svog truda, kad me život tako natjera
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Vidim da ne ide u završene do "smoke reporta"
Pa evo i pušački izvještaj i koja crtica.
Znači od sveg toga kupusa dobio sam 6 tegli vrhova punih koje su sada na kurjanju. Navršene tegle po kilu koje se još suše tj, opadaju.
Koliko bi to moglo biti ? (nemam vagu).
Mnogo je bolja sada kada je vadim iz tegle.
Ne grebe za grlo, Možeš potegnuti ljepo.
Počinje rad gotovo odmah.
Relaksira tijelo i daje dosta energije. (ujutro je zakon).
Nije prejaka, nema zablesivanja (vjerovatno i jer je pušim duže pa taj high osjećaj nije toliko jak kod mene).
U društvu tjera na smjeh i zezanciju.
Mogu reći da me dosta sredila.
Kao klinac nisam mogao se nadimiti pa ići u nepoznato društvo, ovo čudo pušim namjerno prije društva.
Ne pijem tablete za smirenje više, zapalim tri, četiri puta.
Alkohol ne mogu pogledati, i tablete mi se baš gade.
Za fizičke probleme je još rano reći.
Lječenje kanabisom koliko vidim traje neko vrijeme. pa ću vidjeti.
Uglavnom sve u svemu i zahvaljujući vama. Jako sam :banana_rasta:

Ajmo sad indoor (sjeme kupljeno). traži daske, folije, čupaj sijalice po kući..................
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ma kao da sam znao, ti si super tip!
Indor:
250w = 200g. Iz četvrtog uzgoja, (sad cu duplo) :cool:
2 biljke-hebenica, 1 biljka - hebena hebenica :gled:
4 automatika- maltretiranje :fuck:
Ispod 250w neisplativo za normalnu konzumaciju, 400w optimalno, 4 razne, odjednom, nema dosadilo mi :rasta:
Pogledaj u starim, jako starim dnevnicima od moderatora Powera, nema boksa, samo bojler :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
@1310 hvala drug na ljepim rječima.
Znaš šta indoor me obuzeo cijelog.
Navuko sam daščurina iverice, imam jedan manji tavan na jednom pomoćnom objektu u dvorištu u koji samo ja idem i pod ključem je. prostor imam nije problem. Stavio sam i peć. (dimnjak bi iskoristio za grijanje biljaka ako bude trebalo) Počeo pričat ukućanima da ću tu da radim to je kao moj atelje za sve.
Sjeme sam kupio tri i jednu dobio na poklon white widow.
Zamalo sam dvije stavio na klijanje, koliko sam nestrpljiv i jedva se smirio da ne krećem još koji dan bar sijalicu da pazarim, i naučim još ponešto, čitam završene dnevnike indoor. Mislim po DVIJE stavljat pa sam razmišljao o hps ili hp sad je jutro pa zaboravi i koja je bolja za cvijet.
Mislio sam 150w ali ok može i 250w i sa kojom cfl. za start i kasnije da je upalim ako bude falilo.
Radi potrošnje struje. da nebude odkud sad ovolika rata.
Gledao sam neke kitove za rasvjetu. Nekih 600 kn jedna sijalica sa prigušnicom i to.
Dobro dok kupim to i ovo za vlagu te za mjeriti PH.
Nadam se do kraja mjeseca da ću biti indoor men. Planiram po dvije staviti
A out samo velike dvije tri na proljeće.
A sad odoh jednu jutarnju spržiti. (čeko da se malo razbudim)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310