Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
zaljevam ih svaki peti dan dosad i često bi ih nalazio vlažne i nakon petog dana, velika je i rosa kod nas, a i kiše su česte,.
Listovi po danu nisu obješeni tako da mislim da je sa zaljevanjem sve ok, naravno ako sad ovaj mjesec ne udare velike vrućine.
I u samim uputama o vanjskom sađenju piše da se zaljeva svaki 7 dan kada su u zemlji dok u kantama svaki peti.
Kolega prije je rekao da mogu slobodno staviti full dozu plantele jer su već dovoljno velike

Bilje zivnulo, istina, ipak pogledaj i prouci teme o prihrani, miješanje stalskog gnoja i mineralnog nitko ne savjetuje. Biljku sami mozemo otrovati, stresom promjeniti spol, smanjiti njenu potentnost u svim fazama života a možemo i pospješiti razvoj učeći od iskusnijih.
Stajsko je bilo u zelenoj fazi i to ne u svima.
Neke sam mješao sa stajskim neke ne, (ima na slikama od prije) experimentisao sam pošto sam imao dosta sjemenki a i da imam nagodinu više iskustva.
btw. ove mješane sa stajskim za sada daju bolje rezultate. Ali vidićemo prihod. Malo me sad strah kako će primiti punu dozu plantelle. jer do sad sam u cvijetu dao jednoim fertina ca pola preporučene doze ali valjda kolega ne griješi kada kaže da su dovoljno velike da mogu primiti punu dozu.
 
Poslednja izmena od urednika:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
S @L0oDom se nebih proturjecio od njega učimo pa ako tako kaže poslje vode, punu dozu. Ma gledam ovu malu na hrpi izraslu, šteta bi bila nešto sad kemijom zeznut, mogla bi zanimljivo ispasti.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja nisam savetova punu dozu... :)
Samo mi cudno kako to na 5 dana, da su posude u kojima su biljke i dalje vlazna... (meni saksija od 30l) zna se po ovom vremenu za dan posusit zemlja... sad yebem li ga, nisam pametan toliko da bi znao sta se desava sa tvojima ;)
Elem jesu ceo dan na suncu ili kod tebe nevreme pravo:razvaljen::
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Kolega @Gaf je preporučio punu dozu, pogledao je slike i prije gnjojenja sa fertina ca. a stavio sam pola doze, napredak je očigledan u 7 dana.
Neznam prijatelju šta da ti kažem, osim da je mogući razlog velike rose jutarnje kod nas koje se dugo zadržavaju kao i to što ih prekrivam preko zemlje sa sijenom a i okolo kanti. Jasno kad pada kiša tada ih ne zaljevam i od kiše dalje brojim 5 dana. Isto je mogući razlog i to da je često oblačno. Sada ću otići ranije na sajt da vidim kako se ponašaju nakon pune doze plantelle ako je jako i venu, da ih pokušam isprati velikom količinom vode. Inače zalijevam ih sa po dvije litre vode.
kante su različite od 15 l. d0 25.
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju nemoj se ti drzati(u kantama se zaljeva svaki peti dan), kad dođes na sajt zali ih i vidjet ses koliko su teske kante, drugi puta kada dodes podignes kante i opet vidis koliko su teske, znaci trebale bi biti duplo ako ne i vise laganije, e omda znaci je vrijeme zaljevanja, jel nikom nije sajt na istome mjestu.Ocu reci nikome biljke na sajtu nemaju istu kolicinu sunca dnevno, to ti je najlaksi i najsigurniji nacin da vidis kada treba zalijevati, a sa gnojenjem neko zalijeva svaki 7 dan, neko 10 itd., kad sad prvi put dodes na sajt vidjet cec kako su to biljke primile, vjeruj mi skurio ih nisi(nisu to mlade biljke), bas sada im treba gnojenje, da ne duljim, a duljim, sve ces vidjet kad dodes na sajt, a u vezi zaljevanja svakako se drzi onoga sto sam ti napiso, pogotovo jer su u kantama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala prijatelju @Gaf ne brini ne držim se ja japanskog sistema "svaki peti dan" pratim vrijeme, oblačnost (danas je isto oblačno) kad dođem na sajt uvjek malo okopam rukom oko njih i tad i vidim kakva je zemlja suva ili vlažna. A ko je neka u sjeni jer je druga sjeni (kako rastu znaju jedna drugu sjeniti) ili nešto, premaknem je na sunce. Jasno i dizanje kante je dobar znak, jer vrh će uvjek biti suvlji od dna kante.
Ako mi djeluju mokre sačekam još koji dan.
Za gnjojenje malo su me ovi isprepadali što sam stavio punu dozu plantele, ali poslije se sjetim da ona što je u čistom đubru raste tj. nije uvela, ni osušila se, što bi onda ove, uostalom već su bile zalivene sa fertina ca i dogodio se booom, što se vidi na slikama. Ova u čistom đubru nije se razvila ali nije ni bolesna. zaliću i nju sa Florabellom da vidimo šta će se desiti.
Malo experimentiranja nije loše ja se volim igrat isprobavati nešto.
Ne želim pametovati ali rečeno je da prvi mjesec ne treba gnjojiti, jer da zemlja kupljena ima sve u sebi potrebni za prvi mjesec. međutim ja sam neke stavljao u čistu preporučenu zemlju a neke isto takve mješao pola pola sa pregorjelim štalskim đubrom i ove mješane mi pokazuju mnogo bolje rezultate.
Sve pišem kad sam ih stavio koja zemlja koliko sam mješao koje nisam mješao kada sam đubrio, pa ću na kraju imati rezultate.
Sve su iste vrste sjemena (speed devil) od istog proizvođača. isto proklijale osim zadnjih tri koje sam naknadno stavio jer su me isprepadali da mi to neće uspjeti da to nije za mene a i vrijeme je bilo šugavo početak petog mjeseca.
A vama svima hvala na pomoći i podršci na savjetima. I moram reći da pravo uživam sad oko toga se igrat.
Mislio sam u početku da će mi to biti opterećenje, strah od murije i sl. ali sad baš uživam jedva čekam novi odlazak na sajt to mi je ko piknik.
Razrješio sam i dilemu #šta ko me uhvate" jasno nikome ne pričam kako rekoh pokrivam ih travom, sjenom da se ne vide izdaleka. ne ostavljam ništa okolo njih, kante vezice,limenke i.sl. idem uvjek drugim putem da se trava digne. Spremio sam i odbranu ako me ipak ćope. i idem svjesno u to. Tako da o murji puno ne mislim, a i u mom kraju toga nema mogu ti doć jedino ako pričaš. čak sam se riješio i nekih ljudih koji nekad znaju da zapale. ne družim se snjima. Svi misle da sam u drugom nekom filmu.
Samo nastavite sa savjetima mogu i šaljivi, naročito ćete mi trebati u vrijeme harwesta uspio sam kupiti dva povećala ali mi slabo to nešto. a nemogu da nađem neki jeftin mikroskop (sa e-bay) sam na vi . a za skupi nemam para sad će mi registracija za par dana ističe mi vozačka tamo amo,
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Samo hrabro bez straha, uostalom ako ima nesto sumljivo sigurno bi primetio treba samo da uslikas kakav je sajt jer slika daje 1000 reci znaces tacno sta je I gde je...tako da samo ti grovaj I zabavljaj se dok si sam u ovo sanse da te neko vidi I posumja su 1% zato budi cool and dont panic
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Nebih slikao sajt jer je specifičan, neznam dali neko ima tu na forumu iz moga kraja, sumnjam ali predstrožnosti nikad dosta.
Uglavnom do njega ne mogu divlje životinje, ljudi ga izbjegavaju. svijetla ima cijeli dan,
Biljke mi djeluju zdrave, poneki list donji se zna osušiti njega otkinem, ali čitajući po forumu to nije neki problem, "prirodna redukcija" Problem bi bio kada bi ih mnogo se sušilo. Biljke su sada dobile ljepu masno zelenu boju. Nemaju nikakvih fleka, buđavosti, ništa ih ne gricka tako da sam sretan što se toga tiče, možda je do sajta a možda i početnička sreća.
A za sva experimentiranja imam njih par na kojima isprobavam neke svoje nebuloze.
Sad ću u ovu koja je u čisto štalskom đubru roknuti Plantellu da vidim šta će se desiti i naravno postaviti ovdje da ljudi vide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Ma mislio sam interno za sebe da znas u kakvom stanju ga ostavljas recimo razdaljine kante na to sam mislio normalno da te slike netreba da spodelis snama;) jer ako neko nadje ili dodje na tvoj sajt prvo sto bi napravio bi dirao po biljci I potova a ti bi to primetio;):grob:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Da @reaktor7357 to si dobro zaključio trebalo bi svaki put slikati bar danas imamo svi na mobitelima i raznih čudesa za slikanje. A i na kraju da se može uraditi neki rezime. Zato pišem sve što radim, ali vidiš slabo slikam. Hvala na upozorenju.

Samo da dodam. Ova sva moja experimentiranja ne preporučujem nikome, najbolje vam je ići po sigurnom provjerenom načinu. Ali ja volim iskušavati i inače svašta a imao sam i viška sjemenki.
Dakle opet naglašavam da sam početnik u ovome i da se ne držite mojih metoda.
 
Poslednja izmena:

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
slikam biljke ali više je postova u ovom dnevniku pa se slike biljaka ni ne vide tj,. nisu na udarnom mjestu. a mnogima je ljeno listati par stranica. a da ponavljam postove sa slikama mislim da nije u skladu sa pravilima foruma.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ma nisam mislio da radis repost nego u nastavku, fotkaj biljke kad si na sajtu tako da se sajt ne vidi. nisam ja lenj listati al na ovih 6 strana samo u 4 posta su fotke biljaka :)
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Slažem se sa prijedlogom smatrao sam da nema smisla slikati/postavljati slike kad nema nekih problema niti neke velike promjene, ali evo od sada svaki posjet uz opis šta sam radio postavljam i nove slike.
Hvala na opasci.

Vidim čitajući forum da neki otkidaju donje vrhove da bi im gornji bili veći. Dali se to šta isplati i dali će biti koristi u ovom mom slučaju?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
To kidanje donjih grana i lišča do određene granice ti se zove LOLIPOP, to se sve,baš sve, grane i lišče odreže, kako sam reko do određene visine biljke, ali sa time se ti nemoj zamarati, a i to ti se radi u vegetaciji, nego rekao si da si kupio plantelu i da si sa njom pognojio, to je u redu, a u prijašnjem postu si napisao da češ ovu u stajskom đubrivu pognojiti sa florabelom, to si se zabunio ili..., sve biljke su ti zdrave, ali posto je sve sijeme isto, najbolji pokazatelj ti je največa, najljepša biljka tj.,oču reči zemlja u koju si je posadio, znaci taj tip mješane zemlje joj najviše odgovara, to ti je najbolji pokazatelj zemlje koje ceš koristiti u budučnosti, a sa LOLIPOPOM se nemoj zamarat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Nisam se zabunio kad sam rekao da ću tu u štalskoj zemlji pognjojiti sa florabelom da vidimo šta će biti,
ali ako drugi misli da je zanimljivije vidjeti do kraja ovako bez gnjojenja ostaviću je ona je ionako za experiment, a po svemu sudeći biće i koji džoint i od nje. A pada mi na pamet da bi moglo biti korisno i onima koji nemaju mjesta i nebi visinu veliku mogli držati neopaženu pa par ovakvih bilo im bilo super. Ni ne liči na travu, mogao bi je posaditi u bašti i reći staroj da je ne čupa jer da mi je to za bubrege. Da sam našao recept na internetu a zna da me bubrezi muče
Neznam vi recite.
 
Poslednja izmena:

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju ja te sad na kraju ništa ne kužim, napisao si da si kupio PLANTELU, pa onda pišeš da češ je pognojit sa FLORABELOM, imaš obadva gnojiva, ili si napisao greškom FLORABELA umjesto PLANTELA.