Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Dakle htio bih imati svoju marihuanu zbog zdravstvenih razloga. Naime imao s tesku nesrecu nakon koje su ostale brojne posljedice. Zbog cega pijem mnogo tableta sto za bolove sto za psihu. U toku tog mog bolovanja imao sam prilike zapaliti joint par puta i moji bolovi i problemi su i danima poslije ili potpuno nestali ili bili dosta podnosljiviji. Naravno odma sam htio toga kupovati ali kako su cijene podivljale nemogu si to priustit. Moram racune placat auto odrzavat i sl. Cuo sam za ovaj forum od pritelja jer sam mu se tako pozalio a i reko da bi sadio ali sam travu pusio kao mladic i pokusao posaditi pa to nije bilo jace od cigara. Citajuci ovaj forum naucio sam dosta ili bar tako mislim. Uglavnom prosli tjedan sam narucio 10 sjemenki sweet sed automatic feminizirane naravno. Ali nisu stizale danima kontaktirao ih i rekose da nisu poslali jer nisam napisao tocan br. Moba pogledam stvarno krivo sam jednu brojku stavio. Nista narucio opet i danas stiglo. Narucio 10 kom. Dobio 4 gratis sve original upakovano prekrasno. 10 sam stavio u papirnate ubruse razmaknute. Natopio mlakom vodom i drzim temperaturu od 20 do 25 stupnjeva naravno na mracnom su mjestu. Bojao sam se da je sad kasno ali sa obzirom kakvo je vrijeme bilo hladno oblacno kisno mislim da necu nista izgubiti. Zivim u brdskom kraju gdje su ljudi posijali baste i kuruze pa kad naidje ovo nevrijeme pola im vec propalo. Tako da se nadam dok moje sjemenkice proklijaju. Dace i vrijeme se ustabiliti. Eto toliko malo poduzi post ali htio sam sve reci. Eto toliko izvinjavam se na greskama u pisanju jer inace na net idem preko kompa ali sad sam na selu u kom nema neta nikako nego ovako preko moba mozes. Hvala kolegi @No Joke koji mi je puno pomogao i sad upozorio da s neciji status ili nesto negativno oznacio ja se izvinjavam ali ovo preko moba je skroz nespretno. Ko zna sta sam ja htio kliknuti pa krivo stisno. Sorry
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Jel ih planiras vegetirati neko vreme unutra ili cim proklijaju idu napolje? Preporucujem ovo prvo jedno 2 nedelje, za to ces morati napraviti neki vege box :) dobrodosao i srecno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala svima. Mislim ih kad proklijaju staviti u casice od jogurta pa unositi iznositi jer mi je vrijeme ovo sumnjivo skroz. Kad se ustabili onda cu ih u kante od jupola pa van naravno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nek je sretno, samo im u startu omogući što više sunca da se ne izdužuju. Nije kasno nikad, zapravo je sad pravo vrijeme za početak. Sretno :thumb:
 

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
Puno srece u growanju druze i da napravis sebi lepog dima
Nemoj da ih gnojis dok su male uzmi dobru zemlju i pametno zalivaj
:vutra:
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Sweet :gled:. još da si naveo koji je automatik u pitanju...bilo bi lijepo , da ih kako kolege vele malo tetošiš u toplom i svijetlom makar dok su mlade biljke.
Osobno ovo mi je prva godina da se bavim s tom bankom sjemena zanimacije radi 3 sjemenke Big Devila u fast,auto i XL auto verziji već fino rastu
fast izletio prvi, automat za njim čak se nešto previše izdužio no XL se mučio ali lagano napreduje.....stoga želim ti uspjeh i napredak :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala svima. Necu vam zahvaljivati preko ovog dugmeta. Jer kako rekoh preko moba sam na netu. Na selu sam radi toga dosao.a preko moba mi je sve nespretno
Sitno malo ides kliknut jedno ono se otvori stoto nesto a Edge je signal jako spor. Ali evo sad gledam pakovanje pise SWS 25 Speed Devi"2Auto" neznam za zemlju. Sve koje sam nalazio da preporucujete na forumu ja sam zapisao i trazio ali nisam nasao. Imam neku za cvijece
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Opis neka za cvijeće bi mogla biti fatalna....obično su te iz trgovačkih centara smeće s kojima možeš samo napraviti grešku.
U grow se ne ide nepripremljen i ne znajući slijedeći korak , strpljen spašen , kako je vrijeme još prohladno i oblačno imaš vremena
za poštenu pripravu , stoga pamet u glavu i sretno. :wave:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
A pokusacu jos pronac neku od ovih koji se preporucuju. Ali u mom kraju nema bas izbora. Razmisljam dali vi bilo pametno kad budu u casicama i dok ih unosim iznosim da napravim mini plastenik pa kad su vani stavim preko njih?
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
- u mom kraju nema baš izbora- to bi hrpa nas mogla reći no ne miri se s time grebi,smišljaj uvijek postoji način samo trebaš biti spreman na njega i dodatno uložen trud
tako stoje stvari kod sviju nas u pripizdinama.
S plastenikom i muvanjem u čašicama nećeš postići ništa naročito trebaš izvor svjetla dostatan i pouzdan to je neizbježno stoga počni razmišljati o tome
nadasve na forumu postoji gro tema da te inspirira i prave informacije samo trebaš čitati na većinu toga već postoje odgovori i riješenja,
Dakle rad glavom ,dobar plan je velik dio posla :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Kolega cahtus ja bi te molio da mi ne odgovars vise u temi bez ljutnje ali mnogo si negativan. Sta bi ja sad trebao putovati po drzavi da nadjem zemlju koja se preporucuje za 10 kom u kantama od 25 kg treba mi 250 kg zemlje plus gorivo plus ovo sto dado za sjeme mogo sam otic i kupit gotovu vutru i bit miran.
Uglavnom da nastavim temu prije par sati pogledam moje sjemenke one proklijale po 5-6mm osim jedne koja se tek pojavila. Nevjerovatno prekjuce oko 1sat sam ih stavio na klijanje znaci nakon nepunih 24 sata proklijale.
Odma sam ih stavio u kupovne casice za vodu ali iste ko od jogurta izbusio cavlom svaku po 4 rupe klicu stavio prema dolje. Zemlja je Florahum pise da je univerzalna. Zalio ih prskalicom sa mlakom vodom. Nadam se da ce izaci sunce dok ne puste listice jer ovdje je stalno oblacno i hladno. Sad su u sobi i lozim im vatru do 26 stupnjeva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taster and dino69

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ma hvala mu na savjetima ali ako neide neide, šta bi ja tome sad, da odustanem? pa odkad sam se ja registrovao na forum i studiram ga. Zapisao sve zemlje koje se preporučuju i držao u novčaniku i gdje god bi vidio zemlju da se prodaje stao da vidim ima li neka od tih i nema. Uostalom te se zemlje preporučuju kao najbolje a niko nekaže da ni u drugoj neće uspjeti, a sad što će biti malo manji urod pa šta bi tome. Uostalom najbolje da sam koristio domaću lokalnu zemlju iz bašte tu su ljudi nekada sijali konoplju i rasla je ko zmaj. samo je pognjojiti dobro. Najvjerovatnije da ću tako i uraditi. Uostalom ako i radim krivo tema je dobra jer ja iskreno pišem šta radim ako i radim loše neko će se i na tome naučiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marconebre

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pored hranljivosti koju ajde kao mozes djubrenjem poboljsati, najbitnija razlika izmedju kupovne i zemlje iz baste je rastresitost, a ona je mnogo bitna zbog prozracnosti, ne zadrzavanja vode itd... Dakle ako bas ne mozes da nadjes zemlju da kupis, mozes da kupis kokosova vlakna, ima ih u ciglama pa se rasiri kad sipas vodu, mozes da kupis perlit, izdrobis malo stiropora(mada ja to licno ne volim), moze malo separacije od 2-3mm(na stovaristima gradjevinskog materijala mozes da uzmes jupolku, dace ti dzabe..Ima nacina da dobijes rastresitost i ok zemlju, ali opet nece biti dzabe, a razlika u prinosu nece biti mala, ako ces sa esktra zemljom imati lupam 100 grama, sa obicnom nekom mozes imati samo 15-20, tako da razlika uopste nije mala i isplati se investirati u zemlju :)
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
bili valjaljala šumska zemlja, ili zemlja iz panjeva to je puno humusa a toga bi po šumi mogao naći. pa pomješati to sve sa ovom univerzalnom i domaćim đubrom.? a ako si pratio temu napisao sam da sam naručio 10 sjemenki a dobio 14 i stavio na klijanje dest. što ti govori valjda dovoljno da mi ne treba toga mnogo, meni nije da se odvaljujem tokom godine, već isključivo za moje zdavstvene probleme. ako primjetim da slabo nešto raste staviću i tih 4. jer nebi baš da sad uz toliku muku i rizik imam dvije šake trave
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A nisam vidovit, dok se ne proba tesko znati, mada je to u principu dobra, samo da nije neka zimzelena suma tu je zemljiste dosta kiselo ako se dobro secam... Sumski humus daje rastresitost :)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
zemlja iz listopadne šume je ekstra zemlja(crnogorica NIKAKO), ali ne gine ti borba sa nametnicima..pošto tebi biljka ide u out, probaj s takvom zemljom, ako ti je vec žao para..